Forum Forum podatkoweInne

Obniżcie akcyzę! Apel wysłany do premiera.

Obniżcie akcyzę! Apel wysłany do premiera.

Money.pl / 2008-06-17 08:37
Komentarze do wiadomości: Obniżcie akcyzę! Apel wysłany do premiera..
Wyświetlaj:
stefan555 / 90.141.126.* / 2008-07-30 23:40
Po co ten cały teatrzyk przecież nie oszukujmy się rząd polski jest tak skorumpowany że nawet dzieci w podstawówce wiedzą ze to banda złodzieji nie mam pojęcia jak taka instytucja wogóle funkcjonuje a my obywatele się na to godzimy. wszystko drożeje pensje maleją a polski rząd wydaję masę pieniędzy na wojnę w iraku z której nic nie mamy jak dotąd oprócz złej opini.
goscgosc / 89.171.49.* / 2008-06-17 18:10
Nie możemy żyć na koszt przyszłego pokolenia !!!!!!
canonis / 83.22.213.* / 2008-07-16 23:36
niemcy maja wiecej dlugow...na sekunde leci im 2136 euro...i zeby z niego wyjsc musieliby produkowac 2,5 raza wiewcej niz wynosi PKB.....a zyja w dostatku
Mariusz07 / 2008-07-16 16:52
Mam nadzieje że nikt z Twojej najblizszej rodziny nie pracuje za granicą tylko w Polsce skrupulatnie placi podatek od kazdej zarobinej zlotówki. I ty nie pobierasz żadnego świadczenia z budzetu państwa typu "wczesniejsza emerutura'. Ani też nie korzystasz ze słożbowego auta które tankuje i oplaca minister skarbu. Jeśli tak jes to Twoje poglądy sa naprawde godne godne podziwu ;-)
futureclown / 83.24.204.* / 2008-06-23 16:40
Przyszłe pokolenie będzie musiało wyemigrować, jeżeli nie zostanie obniżona akcyza !!! Plajty transportowców / -już się zaczęły / pociągną następne sektory gospodarki.
?! / 2008-06-17 16:06 / Tysiącznik na forum
No, PiSuariacie - amnezja jest u Was straszkiwa, wiec dla przypomnienia:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gilowska;chcemy;podwyzki;akcyzy,255,0,231167.html
arch / 2008-06-17 19:28 / Tysiącznik na forum
POdwyższymy ! !
"-700 .000. 000 złotych więcej rocznie płacić będą fiskusowi kierowcy, którzy tankują gaz LPG."
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/paliwo;zdrozeje;-;rzad;podnosi;akcyze,213,0,346
837.html
?! / 2008-06-17 16:08 / Tysiącznik na forum
I jeszcze ciut:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gilowska;chcemy;podwyzki;akcyzy,255,0,231167.html
z 26 stycznia 2007!!! Czyżby, to rządy PiSuariatu???
piskorzemu / 79.186.143.* / 2008-06-17 13:51
czy te chłysyki piszące na zamówienie takie elaboraty jak poniżej, myślą że normalin ludzie je czytają???
"nie dla idiotów"
2_MONOPOLE / 212.244.42.* / 2008-06-17 13:06
Mechanizm z obniżeniem akcyzy zadziałał by gdyby socjalistyczne państwo zdecydowało by się na ten ryzykowny krok i jednocześnie użyło odpowienich narzędzi. 2 lata temu tak zrobiono (obniżka akcyzy o 25gr skutkowała po kilku miesiącach obniżką o 15 gr na stacjach a po pewnym czasie do pełnych 25 gr). Dlaczego ? Bo kilka lat temu państwo wyhodowało 2 monopole o nazwach Orlen i Lotos. Obie firmy dostarczają ponad 99% paliwa do wszystkich stacji w Polsce (stacje własne, BP, Statoil, Shel). Obie firmy posiadają min 50% udział w rynku stacji benzynowych a resztę kontroluje konkurencja kupująca od obu oligopoli paliwa. Nikt dobrowolnie nie będzie piłował gałęzi na której siedzi. Żeby paliwo było tańsze po obniżce akcyzy trzeba wrócić do centralnego sterowania tzn. zapoowiedzieć prezesom oligopoli że wkrótce pożegnają się ze swoimi stołkami. Tylko wtedy wydadzą stosowne dyspozycje które będą widoczne przy dystrybutorze. Oczywiście jest to nieetyczne i bardzo brzydkie w tzw. "gospodarce rynkowej" ale skoro są monopole to jest to jedyne rozwiązanie. Zrobiono to już przynajmniej raz jakieś 2,5 roku temu z pewnym Chałupcem. Żeby było śmieszniej zrobili to Bracia Mniejsi. Dał się chłopak (Igor) przekonać i monopol trochę przyhamował swoje apatyty a on na parę miesięcy ocalił futerko spod kosy.
Bodek2 / 2008-06-17 09:37 / Bywalec forum
Gdybyście napisali apel do premiera i ministra finansów, żeby dał każdemu po 1000 zł (albo lepiej - milion), to też masa ludzi by się podpisała! Populistyczne hasła są chwytliwe.

Proszę zauważyć, że w podpisach pod artykułem było wiele rozsądnych głosów, które wcale nie żądały bezkrytycznego obniżenia akcyzy, ale wyrażały swoje związane z tym obawy.

Też chciałbym płacić mniej za benzynę, jabłka i kurczaki. Trzeba się tylko zastanowić, czy krok "obniżamy akcyzę" przyniesie w rezultacie więcej dobrego, czy złego!

Przy poprzedniej obniżce większość z tych pieniędzy pozostała po stronie producentów i detalistów. Z kolei wyrwa w budżecie musi być czymś załatana.

Ja osobiście nie cieszę się na pomysł, aby z budżetu (z moich podatków) napychać kabzę Orlenowi i stacjom benzynowym!!
popolupo / 83.104.149.* / 2008-06-17 12:31
Jezuuu.No przeciez Tusk wyraznie powiedzial, ze chce obnizyc akcyze ale nie chce zeby ta kaska wpadla w rece producentow paliw.Przeciez po obnizce akcyzy zwiekszy sie co nieco sprzedaz, a to dodatkowy zysk dla producentow.Tusk chcial sie najpierw dogadac z koncernami.Ludzie, analizujcie co nieco fakty.
a kaczorek ma motorek / 79.184.13.* / 2008-06-17 20:37
czyli jak łupnąć to lepiej JA po co oni
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-06-17 13:52
dorośnij młody


No przeciez Tusk wyraznie powiedzial
?! / 2008-06-17 11:23 / Tysiącznik na forum
Ciekawe czy apelik "podpisany" przez internautów, który został wysłany zawierał również krytyczne komentarze.

Ja osobiście nie cieszę się na pomysł, aby z budżetu (z moich podatków) napychać kabzę Orlenowi i stacjom benzynowym!!

Ja także!
eurofederasta / 195.138.208.* / 2008-06-17 09:43
To teraz w kategoriach "złego" i "dobrego" wyobraź sobie sytuację, że nigdy nie było akcyzy na paliwo i ma być teraz wprowadzona. Co jej wprowadzenie zmieni na rynku i w naszych portfelach.
Bodek2 / 2008-06-17 09:51 / Bywalec forum
To akurat nie ma związku. Mamy sytuację przeciwną. I jeśli obecne obniżenie akcyzy przełoży się na ceny jak poprzednio, to (w uproszczeniu):
- obniżamy akcyzę o 50 gr na litrze (o tyle mniejsze wpływy do budżetu)
- cena na stacjach obniża się o 20 gr (tyle oszczędza "Kowalski")

W budżecie należy znaleźć 50 gr (np. pożyczyć!), a ludziom rozdano jedynie po 20 gr. Pozostałe 30 groszy sprezentowano potentatom rynku.

Nie muszę dodawać, że te 50 gr powoduje wzrost stóp procentowych (popyt na pieniądz) i będzie wymagało spłacenia w przyszłości przez Twoje i moje dzieci.


***********************************
Żeby było jasne - też wolałbym płacić mniej za paliwa. Ale lepszym rozwiązaniem byłoby np. uwolnienie rynku poprzez poluźnienie polityki rezerw paliwowych.
Albo po prostu obniżenie innego podatku, jeśli rzeczywiście nas na to stać (np. dochodowego 18/32->16/30).
?! / 2008-06-17 11:26 / Tysiącznik na forum
Bodek2 - próbujesz wytłumaczyć rzeczy oczywiste, ale dla "ciemnego ludu" niepojęte, bo "ciemny lud" woli kurszczyznę i populizm. Cóż, myślenie realistyczne nie jest mocną strona Polaków (vide Polska-Chorwacja wczoraj).
erebus / 83.14.220.* / 2008-06-17 09:36
Mam takie pytanie Dlaczego PAweł Biedrzycki skoro jest takim genijalnym inwestorem bierze abonament za dostep do swojej strony??
jola217 / 2008-06-17 09:28
Naprawdę myślicie, że Słońce nam odpisze na nasze protesty ? A do obniżania podatków trzeba mieć DETERMINACJĘ, której PO na pewno nie ma. Oni za to myślą, analizują, przyglądają się sytuacji.
man13 / 2008-06-17 08:51 / Tysiącznik na forum
A teraz Apel o obniżenie podatków proponuję. najlepiej od połowy roku.
hen / 194.213.1.* / 2008-06-17 09:28
chłopie możesz zorganizować apel o podwyższenie podatków o 1 stycznia 2009,DO DZIEŁA CAŁA POLSKA NA CIEBIE LICZY
man13 / 2008-06-17 16:34 / Tysiącznik na forum
A Ty możesz się osikać. A co tam,
hen / 83.12.76.* / 2008-06-17 22:12
cóż za kultura przez ciebie przemawia,prawdziwy wykształciuch
?! / 2008-06-17 09:27 / Tysiącznik na forum
Uściślijmy - PIT i CIT, bo to tak naprawdę ma wpływ na gospodarkę.
Edyms / 2008-06-17 08:37

Dzięki obniżce litr oleju napędowego mógłby stanieć o 20 groszy,


Wczoraj w programie forum w TVP stwierdzono iz akcyza na ON jest na dzien dzisiejszy na minimalnym poziomie jaki nakłada na nas UE i jaj obniżenie nic nie pomoże (większość gospodarki opiera sie na ON) słowa pana Borowskiego. W gre wchodzi tylko benzyna. Troche mnie to zdziwiło i posmuciło. :(
?! / 2008-06-17 09:26 / Tysiącznik na forum
Populizm w Polsce zdobywa szczyty!!! Trzeba być wyjątkowo naiwnym, żeby twierdzić, iż obniżka akcyzy na benzynę pomoże gospodarce. G*** prawda. Smutne, że money.pl wkręca się w takie głupoty.
tryt / 77.113.40.* / 2008-06-17 09:55
Słuchaj kolo! Malkontencie! Zrób coś sam dla wszystkich, adopiero później krytykuj. Jesteś taki, jak miliony Polaków - to nasza narodowa cecha. Potrafimy tylko się wymądrzać, pluć na innych, krytykować. Wychodzić z inicjatywą już nie. Zrobić coś dla drugiego człowieka też nie. Money potrafi!
Zorganizuj coś. Wykaż się. Podeślij nawet linki na tym forum. Poprzemy Cię. Tylko coś zrób. Zamiast wylewać swoje frustracje pod anonimowym nickiem!!!!! Nie wiem co ci się stało, że masz taką traumę??? Pracowałeś w Money i Cię wylali???? A może jesteś z konkurencji??
?! / 2008-06-17 11:40 / Tysiącznik na forum
Zaproponowałem :))) obniżenie akcyzy na papierosy pod hasłem "Pozwólcie nam taniej palić!!!". A mogę jeszcze dorzucić apelik o niższą akcyzę na alkohol "Pozwócie nam taniej chlać!". Populizm, którego się brzydzę, nie zna granic.

Potrafimy tylko się wymądrzać, pluć na innych, krytykować

Zastosuj do siebie. Nie odmawiam Ci prawa do krytyki, ale moje zdanie jest inne i nie jest pluciem na innych. Z obserwacji wiem, że obniżenie akcyzy np. o 50 groszy nie przełoży się na taka obniżkę na dystrybutorach. Poza tym, o czym już też pisałem w swoich postach, ba, co pisało również Money.pl, gospodarka jedzie na ON, a nie na benzynie!!! W przypadku diesla akcyza może byc obniżona o niespełna 2 grosze!!! Zapomnij o obniżce na stacji!
I jeszcze jedna ważna rzecz, którą tez powtarzam od jakiegos czasu - na samochód i jego utrzymanie musi być stać. Nie ma obowiązku posiadania samochodu!!! Nadchodząca drozyzna m.in. w zywności (niezwiązana w ogóle z paliwami!) powinna skłonic do myślenia o oszczędzaniu na ważniejsze wydatki, niz samochód.

Zamiast wylewać swoje frustracje pod anonimowym nickiem!!!!! Nie wiem co ci się stało, że masz taką traumę??? Pracowałeś w Money i Cię wylali???? A może jesteś z konkurencji??

"tryt" - co mówi ten nick? Jest tak samo anonimowy, jak mój! Twój post jest niestety klasycznym wyrazem frustracji - nie potrafisz dopuścic do siebie mysli, że ktoś inny (bo nie tylko ja w tej sprawie) może mieć i ma odnmienne zdanie. Jesteś klasycznym przykładem polskiej zawiści i niechęci do ludzi. Cóż i tak bywa.

Zorganizuj coś. Wykaż się. Podeślij nawet linki na tym
forum. Poprzemy Cię.

Mam w d*** jakiekolwiek poparcie, nie mam zamiaru organizować populistycznych apelików, bo prostych żądań można by namnożyc bez liku.

Pracowałeś w Money i Cię wylali???? A może jesteś z konkurencji??
\
Co za troska? Nie martw się - nie pracowałem w Money i nawet, jeśli mógłbym, to bym się na taka prace nie zgodził. Nie pracuję też dla konkurencji!!! Zadowolony :)
hen / 194.213.1.* / 2008-06-17 12:37
hehehehe kurde chłopie ty na zlecenie ministra rostowskiegi dezinformację siejesz? czy z ignorancji lub głupoty kłamstwa wypisujesz?
"Aby być w zgodzie z wymogami Unii Europejskiej, można obniżyć akcyzę o co najmniej 45 groszy na litrze benzyny oraz maksymalnie o 15 groszy na litrze diesla. Jeśli dodamy do tego podatek VAT, to ceny mogą spaść o 55 groszy w przypadku benzyny i 18 groszy w przypadku ropy."

nie pisz więc że na olej można akcyzę obniżyć o 2 grosze,bo to ORDYNARNE KŁAMSTWO jest
man13 / 2008-06-17 16:33 / Tysiącznik na forum
Zamiast pisać w money, pisz do Rydzyka. Koń ma wielką głowę to Cię .......
?! / 2008-06-17 15:31 / Tysiącznik na forum
hen, po angielsku znaczy kura. I faktycznie - masz ptasi móżdżek. Idealny nick! Twój jedyny dobry wybór!!! :)))
hen / 83.12.76.* / 2008-06-17 21:45
hehehehe cholera poliglota się trafił normalnie,języki zna,no ale panowie man 13 i ty coś ponad 500 wypowiedzi nasmarował,wasze inwektywy nie zmieniają faktu że akcyzę na olej napędowy można obniżyć o groszy 15 a nie o 2 ,prawda?bardzo głupio jest tak głupio łgać na necie
hen / 194.213.1.* / 2008-06-17 09:40
"Akcyzę na paliwa trzeba obniżyć radykalnie, dopiero wtedy możliwe będzie osiągnięcie rzeczywistego efektu gospodarczego - twierdzi prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, były wiceminister finansów.
W dyskusji na temat możliwości lub konieczności obniżenia akcyzy paliwowej Business Centre Club uważa, że stosunkowo niewielka obniżka zostałaby pozytywnie przyjęta przez rynek, jednak nie miałaby bardzo istotnego znaczenia dla procesów gospodarczych.

Minister Finansów dopuszcza obniżenie akcyzy o 15 gr na litrze. Oznaczałoby to zmniejszenie wpływów z akcyzy paliwowej o ok. 10 procent czyli o 2 mld zł. `Strata' ta byłaby jednak neutralna dla budżetu wobec prognoz zapisanych w ustawie budżetowej. Bowiem w związku z większym od zakładanego wzrostem cen paliw, łączne wpływy z akcyzy i VAT do budżetu wyniosłyby tyle, ile zakładano w ustawie budżetowej.

Zdaniem profesora Gomułki taka stosunkowo niewielka obniżka stawki podatku akcyzowego wywołałaby pozytywny efekt o charakterze bardziej psychologicznym, niż ekonomicznym. W sensie ekonomicznym spowodowałaby jedynie na krótką metę spowolnienie wzrostu cen paliw, co miałoby znaczenie - choć ograniczone - w związku z okresem wakacji i żniw.

- Akcyzę trzeba obniżyć radykalnie. Dopiero wtedy możliwe będzie osiągnięcie rzeczywistego efektu gospodarczego. Prognozy dotyczące zmian cen paliw przewidują wzrost z obecnych 130 do nawet 200 USD za baryłkę. Zdecydowane obniżenie akcyzy ograniczyłoby wtedy spadek wpływów podatkowych związany np. ze spadkiem produkcji czy dochodów w usługach, spowodowany wysoką ceną paliw - mówi profesor Stanisław Gomułka. - Aby stworzyć pole do takiej bardziej znaczącej obniżki akcyzy potrzebne jest obniżenie jej minimalnych stawek obowiązujących w UE. Dotyczy to szczególnie akcyzy od oleju napędowego. Apelujemy do rządu o wystąpienie z inicjatywą w tej sprawie - dodaje były wiceminister finansów."

i tak oto były wiceminister w rządzie premiera tuska awansował na czołowego populistę,gratulacje dla Pana Profesora

Najnowsze wpisy