Forum Forum prawneCywilne

Obniżenie czynszu za lokal w TBS.

Obniżenie czynszu za lokal w TBS.

Nanako / 2012-04-01 01:28
Witam,

Mam taki problem ponieważ jestem najemcą lokalu w miejskim TBS. Bloki są stosunkowo nowe, a czynsz jak na warunki miasta do 15 tys dość znaczny.

Problem polega na tym, że owe mieszkanie które najmuje nie spełnia specyfikacji czyli między innymi : okna, które są nie nadają się do mieszkań - w okresie jesienno-zimowym trzy, cztery razy dziennie trzeba ścierać zaparowane szyby (ilość wody zebrana w ciągu dnia z jednego okna ok. litra.), zagrzybienie - zdążyliśmy wymalować po 3 dniach znowu to samo. Podłogi się rozchodzą (panele), wentylacja zapchana - nie wiem jakim cudem kominiarze to podpisują itd.

Przeczytałem gdzieś, że istnieje możliwość domagania się od TBS'u obniżki czynszu do momentu doprowadzenia mieszkania do stanu używalności. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje potwierdzające bądź nie tą tezę proszę o wypowiedź. Ponadto będę wdzięczny jeśli ktoś nakieruje mnie jak sporządzić tego rodzaju pismo.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
edyta957 / 83.142.222.* / 2012-04-01 13:54
O czynszu w TBS wszystko znajdziesz na portalu budownictwa społecznego http://tbs24.pl

Najnowsze wpisy