Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie dodatków na dziecko uderzy głównie w Polaków. Niemiecka prasa komentuje

Obniżenie dodatków na dziecko uderzy głównie w Polaków. Niemiecka prasa komentuje

Wyświetlaj:
Oburzony117 / 87.86.182.* / 2016-02-23 13:54
Naprawde dla mnie jest niedorzeczne, ze tak oczywista sprawa o jaka zabiega Cameron budzi jakiekolwiek kontrowersje!!!
Panstwo sklada sie z mniejszych komorek spolecznych jak rodzina powiat miasto itp. i w zadnej z tych komorek nie ma obowiazku dwawnia komukowliek czegokolwiek, kto nie nalezy w pelni do tej komorki i nie zapracowal na to. Unia jest tylko wiekszym Panstwem skladajacym sie z takich wiekszych czy mniejszych, komorek wiec bazujac na histori cywilizacji gdzie kiedykolwiek ktos mogl przyjsc do mojego domu i powiedziec ze mu sie nalezy tyle samo co moim czlonkom rodizny poniewaz mi ogrodek posprzatal"!!!!
To jest jakas niedzorzecznosc i absurd, ze kraje takie PL maja czelnosc sie oburzac i rzadac (choc w tej kwesti to przeciez typowe dla naszej mentalnosci - mi wiecej mi najwiecej ,, to mi sie nalezy najwiecej !! przywolujac scene z Dnia Swira).
Wstyd, i nic wiecej bo taka regulacja powinna obowiazywac od poczatku i byc oczywista jak placenie w sklepie za kupiony towar!!
M817 / 109.232.25.* / 2016-02-23 13:52
Tak w praktyce wygląda zrównywanie statusu pomiędzy obywatelami różnych krajów członkowskich UE.
Maciek1887 / 85.222.96.* / 2016-02-23 13:52
I o to od początku chodziło.... żeby Lecha reaktywować.... zaraz okaże się, że te papiery to podróbki (pewnie spreparowane w celu umożliwienia powrotu Wałęsy)... i bohater, oczyszczony Wałęsa wkroczy jako przywódca KOD...... i nowy majdan gotowy... akcja spreparowana w porozumieniu z Niemcami ......
janekzzzz / 195.46.249.* / 2016-02-23 13:48
@Marcinlbn jeśli ci Polacy pracuja i płaca w Niemczech czy Brytanii podatki, które idą m.in.na dodatki dla dzieci, to dlaczego mają otzrymywac nizsze dodatki? czy ich podatki sa mniejsze od tych płaconych przez Niemców czy Brytyjczyków? Niemcy I Brytania powinny sie cieszyć, ze za szkoły tych dzieci płacimy my
ios / 84.185.249.* / 2016-02-23 14:10
a jezeli pracuja w USA albo Szwajcarii to tez dostaja w Polsce na dzieci od tych krajow? Takie cos bylo tylko w Unii mozliwe,ale Polska chce Unie tylko gopodarzca suwerennych krajow a nie unie socjalna wiec niech nie placze
eryk53 / 195.150.11.* / 2016-02-23 13:48
ej redaktorzyno sprawdzaj co piszesz 182 euro na pierwsze dziecko!!!
MissJ / 77.176.4.* / 2016-02-23 13:44
tu chodzi o dzieci pozostające np. w Polsce podczas gdy rodzic pracuje w Niemczech a nie o wszystkie dzieci. I ja się z tym zgadzam, ostatecznie niby czemu mają dawać kasę na kogoś kogo w Niemczech wcale nie ma? Ale my Polacy to tylko byśmy brali skąd sie tylko da i biada temu co nam dać nie chce. Ostatecznie jak ktoś może nie dać kiedy my naród wybrany? ;-)
OjOj / 2.244.218.* / 2016-02-23 13:57
Polacy powinni byc wdzieczni Niemcom za to ze daja im mozliwosc zarobic na chleb a nie stawiac jeszcze wymagania .....w polsce taki jeden z drugim zginalby z glodu bo ten gigant gospodarczy polska sam nie ma pieniedzy na swoje utrzymanie. Miliardowe sumy dotacji z kazy zachodniego podatnika utrzymuja ten kraj przy zyciu.
klops / 81.18.207.* / 2016-02-23 15:15
Taki jesteś czy to chwilowe zaćmienie umysłu ? Jakie dotacje ? Przeczytaj coś na ten temat to zrozumiesz, że nie ma żadnych dotacji z UE. To wszystko nasze pieniądze. Teraz jak przychodzą muśliny to będziemy więcej wpłacać niż "otrzymywać".
oj chlopie / 2.244.218.* / 2016-02-23 16:20
Klopsie wejdz sobie na oficjalne strony EU i poczytaj ile miliardow otrzymuje polska od Unii . Polska jest najwiekszym "odbiorca" pieniedzy z kasy Unii...w calej Europie! Polska kazdego roku otrzymuje trzykrotnie wiecej niz wplaca skladek. Poczytaj to sobie i potem wypisuj bzdury ze zyjasz za "nasze" pieniadze...gdyby tak bylo to chodzisz glodny i nagi. Bedziemy wiecej wplacac niz otrzymywac ??? hahahaha taka przyjemnosc maja tylko Niemcy i Francja.....Polowe calego budzetu UE wplacaja Niemcy z czego ok 1/4 otrzymuja w spowrotem w formie dotacji.
janekzzzz / 195.46.249.* / 2016-02-23 13:44
1500 EUR rocznie na dziecko; a ile kosztowałaby Niemcy rocznie szkoła dla tych uczacych sie w Polsce za polskie pieniądze dzieci?
Marcinlbn / 87.205.249.* / 2016-02-23 13:40
Polskie rodziny niech utrzymują się same, a jak nie to niech robi to Polski rząd. Żałosne jest mówienie że jakakolwiek ustawa wewnętrzna obcego Państwa uderzy w polaków czy innych emigrantów. Jestem Polakiem i mieszkam w Polsce, jak zrobię to mam, jak nie to nie. Wg mnie uczciwy układ. Czas najwyższy żeby ludzie nauczyli się pracować a nie sępić jak rumuny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kristofk / 149.156.69.* / 2016-02-23 13:37
w Końcu gości arabskich godnie trzeba przyjąć
brrrrrrrrrrrrrrrrrr / 2.244.218.* / 2016-02-23 13:44
Nie martw sie o cudzych gosci ! ty tego placic nie musisz...
olek716 / 2.100.153.* / 2016-02-23 13:28
pelny benefit dla POLSKICH DZIECI za ciezka prace rodzicow
Krystian 27 / 93.200.2.* / 2016-02-23 15:03
Jak Niemcy domagają się ze kierowcy polskich ciężarówek wjeżdżając do Niemiec, mają być płaceni co najmniej na minimum zarobkowych w Niemczech. To znowu lecą na skargę do Brukseli i skarżą Niemiecki rząd. Większych pajac to ja nie widziałem. Gdzie jest nasz honor? Większość zalanych się nie potrafi w Niemczech sklepie pożądanie jednego zdania. Z tego powodów zbierają truskawki alba pracują na budowach. I zarabiają jak Niemiec który by na tym miejscu pracował.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
economista / 2.100.153.* / 2016-02-23 13:25
W zwiazku za zmianami idacymi z krajow takich ja UK i NIEMCY postawilbym na wzrost podatkow w kazdej dziedzinie dla firm pochodzacych z tych krajow prowadzacych biznes w POLSCE uzupelnijmy budzet krajowy w braki finansowe ze strony UK I NIEMIEC
Krystian 27 / 93.200.2.* / 2016-02-23 15:10
Każdy normalny rząd stara się o inwestorów z zewnątrz. Tak robią bogatsi i mądrzejsi od nas. To nie tylko miejsca pracy (płacenie do kas socjalnych jak i podatkow). Ale również sprowadzanie nowych technologi do kraju. Polska zaczyna być ze względów politycznych i ekonomicznych coraz mniej interesująca dla inwestorów. Proś Boga żeby nie opuścili naszego kraju. Bo będziesz znowu musiał stać w kolejce żeby sobie kupić rolki papieru toaletowego na sznurku żebyś miał się czymś podcierac.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maxi776 / 2.100.153.* / 2016-02-23 13:20
brawo marek jestem za elny benefit dzieciom zadnych zmian merkel na kolana
Danek881 / 95.208.125.* / 2016-02-23 13:17
Tez bym tak zrobil...jak chca dodatki na dzieci to ale niech je maja przy sobie..a nie w polsce.!
marek201 / 2.100.153.* / 2016-02-23 13:15
pytanko o nielegalnych ciapuchow czarnuchow arabuchow oni dostana pelny benefit a polskie dzieci nie pieknie!!! ....jezeli ktos placi odatki w tym kraju w ktorym pracuje nalezy sie dziecku pelny benefit koniec kropka.sprawa bezdyskusyjnie za wysilek i ciezka prace tego Ojca
Krystian 27 / 93.200.2.* / 2016-02-23 15:20
Nielegalnie przebywający nie dostają żadnych zasiłków. Osoby na asylu dostają bo takie prawo. I tak postępuje każdy kto chociaż trochę czuje się katolikiem. Twoje uwagi w stosunku do osób uciekających przed wojną są mocno nie na miejscu. Mi jest wstyd za granicą ze ta " katolicka Polska". Zachowuje się tak w stosunku do osób potrzebujących pomocy! I tacy jak ty mają czelność wypowiadać się o kimś kto ich przyjmuje i płaci to wszystko z własnych pieniędzy. Proponuje zamiast słuchać wypowiedzi kaczoropodobnych poczytać wypowiedzi lekarzy czy osub bezpośrednio mających do czynienia z ucikinierami. Jak masz serce to byś się popłakałam. Jest oczywiście cześć podobnych do ciebie. Którzy podszywaja się i wyludzaja pieniądze i pomoc bo im praca śmierdzi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
siusiusi / 83.220.120.* / 2016-02-23 13:08
i bardzo dobrze, w Polsce nie ma kto pracowac na emerytów. zakazac pracy i niech ci cwaniaczkowie wracają do Polski pracować na dobrobyt naszego kraju a nie dorabiać okupantów typu niemcy czy angole.

Najnowsze wpisy