Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie linii kredytowej MFW na życzenie Polski. Szałamacha zaoszczędzi na tym 42 mln zł

Obniżenie linii kredytowej MFW na życzenie Polski. Szałamacha zaoszczędzi na tym 42 mln zł

Wyświetlaj:
UTOPIA007 / 89.74.90.* / 2016-01-14 12:55
a ja bym zabrał kosmiczne emerytury byłym ubekom i wprowadził bym 2 rodzaje emerytur:
1: społeczna 1000pln (dla wszystkich którzy osiągną wiek emerytalny)
2: i dodatkowa: zależna od przepracowanych lat, jednak nie większa niż 2000 pln.
*waloryzacja powinna być minimalna,
** absolutna likwidacja ZUS, powinna zostać 1 placówka centralna na województwo i mniejszy oddział w urzędzie miasta. (W pozostawionych budynkach zrobił bym szkoły, ośrodki, domy starości itp.)
***Do tego obowiązywała by 1 stawka stawka ZUS

EFEKT ZARABIAMY WIĘCEJ DZIŚ i NIE DENERWUJEMY SIĘ JAK SŁUCHAMY WIADOMOŚCI!!!
1956Marek / 83.10.35.* / 2016-01-14 12:54
Mam 25 lat prowadzenia polskiej firmy o profilu innowacyjnym . Moje doświdczenie pozwala na ocene tez opianych w tym artykule:
1.Polska to kraj rolniczy i zawsze takim będzie.W szalonej globalnej konkurencji powinnismy wybrać jedynie kilka sektrów w których mamy szansę i na nich się skoncentrować, w rozwijaniu i finansowaniu innowacji.
2.Zadne inowacje tu nie ruszą jeżeli instytuty naukowo-badawcze będa nadal funkcjoniowac na zasadach i w stukturach jeszcze z czasów PRL-u.
3.W 1995 r po raz ostatni z mocy ustawy umożliwiono jednorazowe przeszacowanie wartości środkow trawłych, celem zwiekszenia odpisów amortyzacyjnych.Stawki amortyzacji dla maszyn i technologii są tu nadal utrzymywane jeszcze z czasów PRL-u. !!!!
4.Zadne programy państwowe i rządowe nie pomoga inowacjom jeżeli nie bedzie na nie zapotrzebowania ze strony polskich firm .Dopiero sukces wdrożeniowy w kraju pozwoli na globalna ekspancje nowoczesnych techologii z wysoką wartoscią dodaną.
Mogłbym napisac jeszcze duzo ale ...moze nie warto ?
Marek
smakosz czarniny / 37.190.143.* / 2016-01-14 12:41
Mój pomysł da większe oszczędności. Zlikwidować sejm i senat ( i tak rządzi prezes i marionetki są zbędne). Zlikwidować dopłaty do partii politycznych.
emerryt / 88.156.97.* / 2016-01-14 12:39
wreszcie coś co trąca o normalność . Jarosławie Wspaniały idż tą drogą, postaw na normalność a nie na oszołomów
dziadzia 44 / 79.186.164.* / 2016-01-14 12:54
Oszołom zawsze stawia na swoich. Nikt madry nie chce zadawać się z oszołomami
dubai marina / 93.91.219.* / 2016-01-14 12:22
a ja dorzucam 80 baniek - zamiast dawac na zlot mlodzieży w krakowie , wydajmy na cos innego...panie ministrze..
dubai marina / 93.91.219.* / 2016-01-14 15:10
chamom zwykle nie odpowiadam ale tobie odpisze - nie widze powodu by poza wkladem krakowa panstwo mialo cokolwiek doplacac. KRK ma tyle kasy, ze spokojnie ONI powinni to sfinansowac... jako np najwiekszy prywatny posiadacz ziemski w PL. a moze i europie. masz za duzo kasy? typowy bezmozgi polaczek, co to nie ma kasy ale musi sie pokazac i pochwalic "nowym golfem III". bleee
zacietrzewienie=bieda umsyłowa / 78.8.218.* / 2016-01-14 12:38
2.5 mln ludzi. pełne obłożenie hoteli każdy z tych 2.5 mln ludzi wyśle do domu do rodziny MMS i opowie jak jest.

Na ME wydaliśmy kilka mld a profit popłynął do UEFA. Jak nie chcesz tych 2.5 mln to inne miasta, państwa chętnie przejmą
dubai marina / 93.91.219.* / 2016-01-14 15:05
maly komentarz - nie twierdze by tego zlotu nie organizowac, ale raz: kraków jako bezpośredni beneficjent już swoją działkę dołożył i wystarczy, dwa: reszte niech da watykan, czemu reszta kraju ma to finansowac? efekt barcelonski - zgadzam się, tak będzie, ale powinnismy byc madrzy i wymusic finansowanie tej imprezy przez Rzym bo to ich religia i ich ludzie sa w to zaangazowania przede wszystkim. tyle w temacie.
zacietrzewienie=bieda umsyłowa / 78.8.218.* / 2016-01-14 17:39
taki model o którym piszesz stosuje UEFA ale w tej sytuacji tworzone są strefy gdzie Ty czy jakikolwiek przedsiębiorca z Krakowa grosza bez 'licencji' by nie zarobił. Podczas Światowych Dni Młodzieży mając sklep, kawiarnie itd. w Krakowie jak najbardziej będziesz mógł się podłączyć do tego a w przypadku np. Mistrzostw Europy kibice są 'prowadzeni' po strefach w których mogą zarabiać tylko firmy z licencjami.
Dodatkowo jeżeli Kraków da się poznać jako miejsce przyjazne to możesz liczyć, że z tych 2.5 mln bardzo wiele osób wróci choćby z sentymentu. Profitów jest co nie miara. W innym kraju wręcz cieszono by się gdyby można było za takie 'grosze' tak bardzo wypromować miasto i kraj.
takigrześ / 89.78.173.* / 2016-01-14 12:16
Nie jestem ekonomistą, ale jednego jestem PEWIEN. Nic się w Polsce nigdy nie zmieni dopóki nie zniknie myślenie, ze komuś coś mają dać. Janosik to piękna, ale tylko legenda, żeby komuś dać, najpierw musiał innemu ZABRAĆ. I wcale nie jest powiedziane, że dawał akurat temu, który najbardziej potrzebował, przede wszystkim najpierw brał SOBIE. Kilkadziesiąt lat tzw. "komuny" wypaczyło ludziom mózgi i wydaje im się, że im się coś należy. "... nie dadzą młodym na mieszkanie" - a kto i dlaczego ma im dawać? I komu mają ZABRAĆ żeby im można było DAĆ? Mam prawie 60 lat, czyli żyłem w ciekawych czasach. Przez całe moje życie na wszystko co mam musiałem ZAPRACOWAĆ. Własne mieszkanie mam dopiero od 25 lat, będąc członkiem spółdzielni z wieloletnim, pełnym wkładem spółdzielczym, dopiero wtedy mogłem otrzymać prawo do zasiedlenia mieszkania w spółdzielni gdy WPŁACIŁEM pełna kwotę za to mieszkanie wg aktualnej jego wartości. Ponieważ mieszkanie było z odzysku i do remontu, to po zaliczeniu wartości wkładu spółdzielczego stać mnie było na dopożyczenie brakującej kwoty wśród rodziny i dopłacenie reszty. Potem tylko przez pół roku własnoręcznie robiłem remont, zanim mogłem się wprowadzić. A zrobić trzeba było wszystko, nic po poprzednim lokatorze nie dało się zostawić na później, nawet drzwi wejściowe były w kawałkach. Pierwszy samochód kupiłem używany, w chwili kupna miał 20 lat. Przez te lata NIE brałem pożyczek w bankach, jeśli coś kupowałem to ZA SWOJE nie bankowe pieniądze. Dziś nie szpanuje nową bryką, nie mam willi, nie jeżdżę na wakacje do Egiptu, nie bywam również w modnych lokalach. T dobrze mi z tym. Moim zdaniem NIKOMU, OD NIKOGO NIC SIĘ NIE NALEŻY, masz prawo do tego na co SAM zapracujesz. Państwo ma NIE PRZESZKADZAĆ obywatelom żyć jak sami sobie życzą. Obowiązkiem "władzy" jest dbanie o całość kraju i sprawiedliwość wewnętrznych stosunków. Dotyczy to uczciwej realizacji umów zawartych ze społeczeństwem (np emerytalnych czy ubezpieczeniowych) jak i nadzoru nad uczciwymi stosunkami międzyludzkimi np żeby bandyta czy oszust nie miał się lepiej niż poszkodowany. A reszta? - według zasady CHRZESCIJAŃSKIEJ zresztą: KTO NIE PRACUJE, NIECH NIE JE. Ukłony dla p. Andrz4
etc. / 194.165.48.* / 2016-01-14 12:56
Zgodziłbym się z całością tego komentarza, ale mam jedno ale. Sytuacja którą opisujesz to pewien ideał, możliwy do realizacji w sytuacji, gdyby każdy miał DOSTĘP DO PRACY. Tak mniej-więcej było w czasach komunistycznych: co by o nich nie powiedzieć, pracę mógł mieć wtedy każdy, a nie pracował tylko ten, który zwyczajnie nie chciał. Dziś mamy inne realia i mnóstwo osób, które chciałyby pracować, a nie mogą (lub w jej poszukiwaniu muszą opuszczać Polskę). To efekt zarówno rozmontowania naszej gospodarki (rabunkowa prywatyzacja) jak i negatywny efekt postępu technologicznego (dążenie za wszelką cenę do efektywności pozostawia wiele osób bez możliwości zarabiania w uczciwy sposób, a jednocześnie nie następuje redystrybucja zysków wynikających z poprawy efektywności na wszystkich uczestników rynku pracy, tylko efekty konsumowane są przez wąskie grono specjalistów). To bardzo niekorzystny efekt i trzeba mu przeciwdziałać w trosce o całość tego systemu społecznego, do jakiego się przyzwyczailiśmy, aby nie doszło do jego totalnego upadku z niemożliwymi do przewidzenia konsekwencjami. Pozostaje pytanie jak to robić, by jednocześnie nie dopuścić do wykluczenia ekonomicznego biednych i nie ograniczać zbytnio możliwości rozwoju gospodarki i nie blokować innowacyjności?
Sigismund / 178.42.14.* / 2016-01-14 13:47

To efekt zarówno rozmontowania naszej gospodarki (rabunkowa prywatyzacja) jak i negatywny efekt postępu technologicznego

Według mnie te czynniki mają znaczenie ale tylko w pewnym stopniu. Głównym powodem braku miejsc pracy jest - moim zdaniem - fakt, iż państwo "chroni rynek pracy" a efektem tej "ochrony" jest to, że... rynek pracy przestał w Polsce istnieć. Wystarczy DOPUŚCIĆ inną możliwość podejmowania pracy niż w oparciu o Kodeks Pracy i bezrobocie od razu by spadło.
Sigismund / 178.42.14.* / 2016-01-14 14:01
Małe uzasadnienie mojej poprzedniej wypowiedzi: wprowadzenie ustawy Wilczka (o działalności gospodarczej) wyzwoliło "polską przedsiębiorczość", gdyż ta ustawa była liberalna. Kolejne rządy tylko i wyłącznie zaostrzały tę ustawę, efekty widzimy.
Gabriel773 / 178.42.115.* / 2016-01-14 13:23
"takigrześ" i "etc"
Obaj macie rację !!! Rzeczowe komentarze- trudno coś zwięzłego dodać...:) Pozdrawiam !!!
Zenon 102 / 5.172.247.* / 2016-01-14 12:15
przestańcie finansowac pedofilski kościół i opłacac partie i macie 25 .000.000.000 w kieszeni
kulfon11 / 12.43.115.* / 2016-01-14 12:13
Fundamentem panstwa jest przestrzeganie prawa. Tego rzad nie robi a wrecz przeciwnie. Dlatego kazda budowla bez fundamentu runie. PIS nie ma ani zasad etycznych ani potrzebnego poparcia ktore zreszta tragicznie spada. Policja czy niszczeniem mediow nie zdobeda zaufania. To sie nie uda.......
opat / 84.205.7.* / 2016-01-14 12:13
co to jest 42 miliony , a 10 miliardów mozna zaoszczedzić wypowiadajac wiernopoddańczy konkordat
szostak / 83.26.108.* / 2016-01-14 12:13
To są światowe Dni młodzieży żal ci na to - śmieszny jesteś jak poprzedni rząd przydzielał sobie grubo większe sumy na nagrody za robienie tylko pod siebie a nie Polaków . Pamiętaj te dni zapoczątkował to Jan Paweł II .
a, fuj / 92.22.203.* / 2016-01-14 12:29
czy JP II to ten slynny obronca pedofili w sutannach? ty szostak tez jestes pedofil? aaa,, stad ciag na mlodziez
maryla222 / 217.153.26.* / 2016-01-14 12:06
Jak się bawić to się bawić . W tak drogiej mszy to ja jeszcze nie uczestniczyłam
ed540 / 83.27.7.* / 2016-01-14 12:05
Teraz już wyborco pisu wiesz co sie będzie budowało -bardzo duże gów.o
max2401 / 178.36.84.* / 2016-01-14 12:01
zaoszczędzi 40mln ale lekką rączką wywali 180 mln na watykańską imprezę w krakowie

Najnowsze wpisy