Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Co zdecydują posłowie?

Obniżenie wieku emerytalnego. Co zdecydują posłowie?

Wyświetlaj:
bogdan2222 / 31.183.158.* / 2015-12-09 14:26
mordasiewicz niech sobie da emeryture 600 zł a potem niech rozważa ile komu dać z ZUS. może wtedy by więcej rozumiał z tego co mówi
az661 / 37.248.254.* / 2015-12-09 14:16
Sprawa wieku emerytalnego jest sprawą znacznie szerszą. Jest to pytanie o kształt naszej rodziny i naszego funkcjonowania w ciągu ostatnich lat życia. Dla pełnych rodzin proponowany model jest oczywisty. Dla wyemancypowanych feministek, jeśli nie stworzą czegoś w rodzaju odpowiednika pełnej rodziny najlepiej byłoby pracować "aż do śmierci". Dla "nadzorców niewolników" również najlepiej byłoby, aby Polacy pracowali aż do śmierci. Ponieważ nie jestem ani feministką, ani też nie zależy mi na nisko płatnej sile roboczej , a poza tym uważam, że praca jest środkiem a nie celem samym w sobie- popieram powrót do poprzedniego wieku emerytalnego. Ideałem byłoby stopniowe wprowadzanie powszechnego systemu umożliwiającego byśmy mogli sami sobie na emeryturę odkładać (z gwarancją, że jakiś sprytny finansista czy polityk tych pieniędzy nie zgarnie)
BIKOS / 83.238.213.* / 2015-12-09 13:27
Kobiety po 55 roku życia w Polsce - pracuje już tylko 33% reszta nie, wiele z nich po prostu nie ma pracy. Zyją na utrzymaniu rodziny i z prac dorywczych. Prawda jest taka, ze niewielu pracodawców zatrudni takie Panie. Czy lepiej jest mieć niską emeryturę i nadal dorabiać, czy nie mieć wcale. Posłowie, policjanci, wojskowi, sądownictwo, nauczyciele i inni - są uprawnieni do wcześniejszych i znacznie wyższych emerytur dlaczego cała reszta ma pracować długo dużej i na końcu zadowolić sie głodową emeryturą. Ten system jest społecznie szkodliwy, i dlatego popieram cofnięcie reformy. Najpierw trzeba zlikwidować przywileje emerytarne a później zmienić wiek emerytalny ale dla wszystkich równo.
ZK590 / 178.43.155.* / 2015-12-09 13:26
mordasiewicz przed chwilą w programie I polskiego radia po raz kolejny uświadamiał Polakom, że jeżeli powrócą do starego systemu emerytalnego to w razie redukcji kobieta szybciej straci pracę bo będzie wypchana na emeryturę.
Wg mordasiewicza jeżeli jest w ramach redukcji zatrudnienia wytypowana 1 osoba do zwolnienia to podwyższony wiek emerytalny uchroni kobietę przed zwolnieniem ale w zamian wyleci kto inny. Jaka w tym jest korzyść dla tego INNEGO ?
Kobieta niestety dla ZUS, a na swoje szczęście brałaby emeryturę a INNY miałby pracę ale tu chodzi aby kobieta płaciła składki ZUS i NIE pobierała emerytury a INNY jest najmniej ważny, może się powiesić.
KSDS / 89.66.213.* / 2015-12-09 13:04
Obniżenie wieku emerytalnego zadecydują posłowie to ci sami oderwani od prawdziwej szarej rzeczywistości .Pytam kiedy będą chcieli poznać jak jest , to co w PRL dawało pracę po 1989 zostało zniszczone ,zlikwidowane i wyburzone nie ma zakładów pracy ,fabryk i PGR - ów to jak i gdzie można podjąć pracę ja tu gdzie mieszkam takiej szansy nie ma to jak tu ,żyć wiem krótko a gdzie dostać pracę i umowę nie śmieciową ?
japa547 / 64.40.247.* / 2015-12-09 12:51
I dzieki temu pracodawcy beda mogli legalnie zwalniac 60+ (panie) i 65+ (panowie) na glodowe emerytury, a istniejaca juz armia bezrobotnych w tej grupie wiekowej dostanie zgodnie z wyliczeniami swoje emeryturki jeszcze nizsze niz zasilki! I wszyscy beda zadowoleni! Prawda ?
jaś / 88.220.43.* / 2015-12-09 11:19
No może bym i przełknął wiek emerytalny 67 lat, gdyby dotyczył wszystkich bez wyjątku, ale nie pogodzę się z tym, że muszę tyrać prawie 50 lat, by mieć prawo do emerytury. Obecnie mam 47 lat i 4 m-ce pracy fizycznej, same składkowe, a do pełnej emerytury musiałbym tyrać jeszcze 2 lata i 5 m-cy. Tylko dlatego, że pracuję od 17-go roku życia i miałem na tyle szczęścia, że ominęło mnie bezrobocie. Po prawie 50-ciu latach fizycznej pracy to ja będę wrakiem człowieka, a nie emerytem. (Pracuję bez przerwy od 01-08-1968 r.)
starzec_68 / 176.97.24.* / 2015-12-09 12:48
Tylko ze te 67 lat to nie pomysl PO...Prawie cala europa tak pracuje...W dodatku kraje duzo bogatsze jak nasz. Prowadze wlasna dzialanosc tez moglbym kram zamknac...Bo wiek mam...ale zyc za 1.500 zl
jakos mii sie nie usmiecha...Wiec poki sil starcza to pociagne...
jaś / 88.220.43.* / 2015-12-09 14:21
W cywilizowanych krajach, takich jak Niemcy czy Francja, by przejść na emeryturę liczy się albo wiek emerytalny, albo długi staż pracy. Niestety posłowie PO nie mogą tego zrozumieć, że ktoś zaczynał pracę w wieku 18 lat. A w latach siedemdziesiątych to była norma. Na studia szli tylko nieliczni nawet uzdolnieni mieli problem, by dostać się na studia. (W Niemczech można odejść po 45-u latach pracy, we Francji wystarczy przepracować 41 i pól roku.)
Szarak1111 / 89.75.47.* / 2015-12-09 11:09
Neoliberalna propaganda, Mi jako mężczyźnie też grozi ponoć o wiele mniejsza emerytura jeśli te 2 lata krócej będę pracował. Czy ktoś to liczył? Przecież moje składki lecą przez ponad 40 lat i naraz ostatnie 2 lata będą miały tak ogromny wpływ???
Poza tym, gdy zwiększano wiek emerytalny to nikt nie podnosił, że emeryci będą o wiele więcej popierać świadczeń, tylko, że "za długo" żyjemy.
A niskie emerytury będziemy mieć dzięki Buzkowi, Balcerowiczowi, Baucowi i innym twórcom reformy emerytalnej prowadzającej OFE, czyli kolejnej biurokratycznej instytucji przejadającej nasze składki!
julka01313131 / 91.208.93.* / 2015-12-09 09:42
ciekawe ile te kobiety dostaną emerytury po 20-30-40 latach? czy jest tez zwiększony socjal w pakiecie? bo za ta emeryturę przeżyć się nie da jeśli wyniesie 30% obecnych zarobków
a wy ciemniaki się cieszcie
XyZAbC / 87.204.193.* / 2015-12-09 12:07
Mówisz o Wolakach którzy sprzedali Polskę za 500PLN? Nie rozmawiaj z nimi. To tak samo jakbyś rozmawiał z zawartością WC.
dar64 / 212.160.172.* / 2015-12-09 10:25
Możesz tyrać do 70. Nikt ci nie zabrania. A emeryturę dostaniesz taką że wykupisz pół polski.
I nie nazywaj mnie ciemniakiem ciemniaku.
ZK590 / 178.43.147.* / 2015-12-09 10:05
czy taki ciemniak jak ja płacąc 40 lat składki emerytalne, mając obecnie 59 lat nie może zwolnic etatu dla młodego człowieka i przejść na ZASŁUŻONY wypoczynek ? Dlaczego jakaś niewidzialna ręka zmusza tych najsłabszych do coraz dłuższej pracy na rzecz uprzywilejowanych grup.
Problem z wysokością emerytury z 30% zarobków tkwi w tym, że za MOJE składki żyją wygodnie przez całe dekady uprzywilejowane pasożyty. Im nie wytyka się wieku emerytalnego ani nie wylicza głodowych emerytur.

Najnowsze wpisy