Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci ostrzegają: zwiększą się koszty pracy, stracą młodzi i kobiety

Obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci ostrzegają: zwiększą się koszty pracy, stracą młodzi i kobiety

Wyświetlaj:
stas / 82.160.83.* / 2015-12-11 09:20
wszyscy po 60 na emerytury a młodzi do Pracy rodacy
dixon30 / 83.28.255.* / 2015-12-11 09:18
Platformersi i Nowocześni chcieliby zapewne aby płacić na muzułmańskie opiekunki i ich opiekunów. Młode polki do roboty utrzymywać muzułmańskich Panów z Afryki. Jeszcze ten tekst o dorabianiu na czarno, śmieszni jesteście, a dzięki waszej polityce pewnie nikt nie dorabiał, albo nie pracował na 2 etaty żeby w ogóle wyżyć. Jedyne co potrafiliście zaproponować dla młodych ludzi i wogóle Polaków to kredyt na wyprawkę dla dziecka , kredyt na mieszkanie, kredyt na święta ze sztucznie wykreowanymi odsetkami . Nie dziękuje PO,PSL,Nowoczesna jednak wolę PiS i wolę płacić podatki na Polskie dzieci i na Polaków.
aduś / 82.177.201.* / 2015-12-11 09:18
Kompletne bzdury!!! To Polacy będą decydować o tym czy chcą iść na emeryturę. Nikt ich nie będzie ich wyganiał. Jeśli wszyscy będą chcieli pracować dalej to nie będzie żadnych kosztów. Koszty będzie można ocenić dopiero po paru latach.
Ta reforma oddaje głos obywatelom, to oni będą decydować o swoim losie, a nie PO-urzędasy czyli komuna.
...pucio 54. / 185.78.148.* / 2015-12-11 09:28
Przez POPULIZM PIS i takich Audusiów pomimo ,że NIE CIERPIĘ KOMUNY ..........NIE ZAGŁOSUJE NA PIS. Dla mnie PIS to takie Narodowe PZPR.....A pochodzę z bardzo biednej rodziny i nie awansowałem za PRL-U bo się nie zapisałem do PZPR....I za POPULISTYCZNY-CHORY uważałem DAWNY postulat Solidarności o emeryturach po 55latach !!!
vcv / 91.193.13.* / 2015-12-11 09:18
najlepiej brać emeryturę i pracować jak posłowie i na dodatek biura brak .najlepiej to mieć układy to i mając emeryturą i pracę można załatwić e Tym dzikim kraju to normalka
Sławek455 / 195.187.34.* / 2015-12-11 09:16
Jak to nie ma powodu żeby kobiety szły na emeryturę 5 lat wcześniej ! Każdy normalny facet ma żonę kilka lat młodszą i (o ile nie rozwiodą się po opuszczeniu domu przez dorosłe dzieci) na emeryturze planują podróże zwiedzanie świata itp w zależności od zasobności portfela. Atu co mi proponują praca do 67 roku życia a następnie oczekiwanie przez kolejnych kilka czy kilkanaście lat na powrót żony z pracy!!! Gdzie blisko 80 cio letni dziad (o ile dożyje przejścia na emeryturę przez współmałżonka pojedzie-chyba tylko na wieczny odpoczynek. Prawo wyboru to ode mnie od mojej sytuacji majątkowej powinno zależeć kiedy i na jaką emeryturę pójdę. Kto ma pecha i zarabia za mało żeby żyć będzie pracował dotąd dokąd zdrowie na to pozwoli lub go siłą nie wyrzucą na emeryturę. Przywrócenie wieku emerytalnego niesie za sobą jeszcze jeden plus - o kilka lat wcześniej zaczyna się okres ochronny a to chyba jest argument za przywróceniem możliwości przejścia na emeryturę w wieku 65 i 60 lat.
Przyszły Dziadek / 193.17.212.* / 2015-12-11 09:15
Młodzi stracą, gdy ich rodzice będą bez pracy i bez prawa do emerytury! Sądy przyznają wtedy alimenty za życie w niedostatku !!!!!!!! (Obowiązek alimentacyjny.)
polak+ / 109.241.0.* / 2015-12-11 09:15
eksperci o czym oni piszą i mówią przecież emerytura po reformie PO Kradzieży w całości będzie z budżetu państwa jeśli więc płaciłem podatki składki i bóg wie co dla państwa To tylko umowny jest wiek bo państwo musi mieć na to środki. Z łupienia następnych pokoleń.
gośćinek / 89.64.18.* / 2015-12-11 09:14
No i nieudacznicy będą siać grozę w narodzie i robić im wodę z mózgu. Otóż nowe prawo emerytalne daje nam możliwość przejścia na wcześniejszy odpoczynek, lecz nie tworzy obowiązku. Tłumoki PO i inni dziennikarze-sługasy, niech to do Was wreszcie dotrze. Nie zawrócicie już zmian, które będą się dokonywać w Polsce. Zbyt długo Polacy byli oszukiwani, żeby teraz tego nie docenić i nie cieszyć się z wygranej nowego rządu. A co za tym idzie lepszego życia, choćby dla naszych dzieci. Sami przez osiem lat żyliście na koszt ludzi pracy,czyli podatnika, nic w zamian za to nie czyniąc dla Obywateli. I myśleliście, że tak będzie do końca. Otóż nie!! Naród przejrzał na oczy.
Mania 1000 / 83.23.145.* / 2015-12-11 09:19
Nie tworzy obowiązku dlatego pracodawca będzie mógł spokojnie oddelegować takiego pracownika na emeryturę. Nie musi go dalej zatrudniać. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że ta wcześniejsza emerytura będzie dużo niższa. Tym sposobem stworzymy armię biednych emerytów. Podejrzewam, że daleko masz do emerytury to Ci to lotto ale proszę zastanów się nad tym.
os / 95.49.251.* / 2015-12-11 09:13
rudy lis nie przejmuje się wiekiem emerytalnym bo uciekł do Brukseli
mx201512 / 153.19.130.* / 2015-12-11 09:12
O proszę... 9:06 i już się PISiarnia uaktywniła. Jak w zegarku: 9:00 wejście do biura, podpis na liście, wstawiamy wodę, przebieramy kapcie, w międzyczasie komp się uruchamia, zalewamy kubek, siadamy i piszemy...
Dzisiaj zgodnie z rozpiską hejtujemy wypowiedzi wrogów ludu (ekspertów) na portalu money.pl... koledze z sąsiedniego boxu pewnie się trafiła dzisiaj GW...
wyborcza / 213.109.32.* / 2015-12-11 09:12
Jak A. Duda robił sobie zdjęcia z P. Dudą w czerwcu br. to była mowa o 40 letnim stażu pracy do emerytury. Wybory wygrali to już na ten temat ani słowa, oszukali nas dla głosów. Następnych wyborów już nie wygrają.
klara302 / 212.14.57.* / 2015-12-11 09:14
Pewnie nie wygrają, ale do tego czasu Polska znajdzie się na dnie.
acearek / 212.96.241.* / 2015-12-11 09:11
"Obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci ostrzegają: zwiększą się koszty pracy, stracą młodzi i kobiety" -Dlaczego niby zwiększą się koszty pracy albo stracą młodzi którzy obecnie w większości dzięki naszym rządzącym pracują na śmieciówkach za minimum socjalne a kobiety czy też inni sami zdecydują kiedy chcą odejść na emerytury .Większość ludzi pracujących w naszym kraju nie zarabia kokosów dlatego wyjeżdżają za granicę gdzie zarobki zapewniają życie na wyższym poziomie niż wegetacja w kraju od wypłaty do wypłaty i liczenie każdej złotówki czy wystarczy do następnej wypłaty. Emerytury będą niskie dopóki niskie będą zarobki pracowników bo wg jednego liczone jest drugie . A póki co najłatwiej jest opodatkować pracujących bo wiadomo jaki ma dochód ,gorzej jest z rolnikami i dlatego jedni płacą na drugich -a tego nie powinno być . Szkoda pisać więcej bo pracownik rżnięty jest na każdym kroku .
Ewa347 / 178.37.190.* / 2015-12-11 09:23
acearek - mamy wolnorynkową gospodarkę i pracodawcę nie można zmusić, żeby ci dał 4, czy 5 tys płacy. Pracodawca kieruje się rachunkiem ekonomicznym i zatrudni tego człowieka, którego akurat potrzebuje, uwzględniając jego kwalifikacje. W np. Niemczech gospodarka jest na bardzo wysokim poziomie, płace są dużo wyższe, Tyle, że tam znajdziesz pracę wysoko płatną, ale musi mieć wysokie kwalifikacje i akurat będą Polaka potrzebować, a nie Niemca. W Polsce Firmy wolą sprowadzać towary z Chin, bo tam kupują je za grosze, a w Polsce sprzedają drogo, bo koszty pracy są wysokie.
him979 / 78.11.1.* / 2015-12-11 09:11
Ja chce pracowac do 67 , ale prosz dajcie prace teraz mam 58 lat
Jedrek252 / 91.233.114.* / 2015-12-11 09:24
Ale ten pisowiec glupi przeciez wezma emeryture i beda pracowac na czarno . Jakies 85%tak zrobi..!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
asasasasasasasa / 91.219.120.* / 2015-12-11 09:11
mldy nie kazda prace wezmie, choc pracodawca woli mlodych bo sa tansi ,ide o zaklad ze malo kto skorznysta z wczesniejszej emerytury ,poprostu za emeryture nie idzie wyzyc,kto swiadomie skarze sie na wegetacje.............a beda wywalac lmasz emeryture papapapaap
temu mial sluznyc okres ochronny ale sami sobie zgotujemy ten los

1
olek339 / 178.37.190.* / 2015-12-11 09:11
Większość pieprzy o niskich stawkach, które rzekomo PO ustaliła - takich bzdur już dawno nie słyszałem. To pracodawca ustala stawki, a nie rząd!!! Mamy wolną gospodarkę i pracodawca w oparciu o koszty pracy oraz kwalifikacje pracownika ustala wysokość płac dla danej osoby.. Poza tym Firmy uwzględniając koszty pracy woli sprowadzić towaty z CHin, Kamboży , Bagladeszu i sprzedawać w Polsce, bo Polak chce bardzo dużo zarabiać i najchętniej bez kwalifikacji.

Najnowsze wpisy