Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci ostrzegają: zwiększą się koszty pracy, stracą młodzi i kobiety

Obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci ostrzegają: zwiększą się koszty pracy, stracą młodzi i kobiety

Wyświetlaj:
Krys15 / 89.239.98.* / 2015-12-11 13:37
Przecież to logiczne młodzi będą teraz musieli finansować coraz bardziej deficytowy ZUS a dla niech napewno zabraknie
Zuzanna61 / 83.9.24.* / 2015-12-11 14:06
To budżet dołoży. Płacący składki zawiera z państwem umowę i to państwo musi się z tego wywiązać. Poza tym krezusy zaczną masowo wymierać. Bolszewia nie ma patentu na życie wieczne, a emerytury obniżyła reforma Buzka, gdyż taki i tylko taki cel jej przyświecał, do czego eksperci nie tak dawno się przyznali. Od 2008 roku ciągle maleją. Mój mżą odszedł w 2006r. i otrzymał 1650 zł netto, ja pracując dłużej przy znacznie większym wynagrodzeniu otrzymam 1510 netto w 2016r. Poza tym Wójcik gada jak potłuczony. Otóż na miejsce starego pracownika przyjdzie młody (maszyny nie wyłączą, taśmy nie zatrzymają), na miejsce starego nauczyciela przyjdzie młody, bo lekcje być muszą, na miejsce starego urzędnika przyjdzie młody, bo urzędy muszą pracować ( może dojść do przesunięć i awansów w ramach biura - to oczywiste, że młokos nie dostanie kierowniczego stanowiska z marszu)
tiaa / 194.99.117.* / 2015-12-11 14:31

To budżet dołoży

a kto dołoży do budżetu? Krasnoludki?
Zuzanna61 / 178.42.176.* / 2015-12-11 19:20
Płacę składki solidnie i guzik mnie to obchodzi, skąd władza weźmie kasę. Zawarto za mną przymusową umowę. W chwili podpisywania umowy o pracę godziłam się na warunki zatrudnienia i płynące z tego profity. Państwo poprzez ustawy zmieniło mi warunki przejścia na emeryturę i jeszcze dodatkowo obniżyło znacznie wskaźnik jej przeliczenia.
aole / 178.56.238.* / 2015-12-11 13:36
A TEGO JAKIS SMIESZNY EKSPERT NIE WIE ZE JAK KTOS MALO ZARABIA TO BEDZIE MIEC NISKA EMERYTURE I O TYM ZE WIELU MLODYCH MA UMOWY BEZ SKLADKI EMERYTARNEJ I O TYCH KTORZY PRACUJA NA CZARNO WIELE LAT. TO GDZIE SA TE SKLADKI?
Burka / 81.190.37.* / 2015-12-11 13:35
A ja w związku z tym jestem za wprowadzeniem różnych ( prawdziwych a nie uśrednionych) dla kobiet i mężczyzn tabel dożycia, służących do wyliczania indywidualnych wysokości emerytur.
brakczasu / 46.170.92.* / 2015-12-11 13:20
Polska charakteryzuje się prawem pracy na papierze. na papierze również mamy ubezpieczenia społeczne, na papierze mamy też ubezpieczenie zdrowotne, etc. jak przychodzi do realizacji uprawnień wynikających z tych wszystkich praw na papierze to okazuje się, że kolejna reforma nam to uniemożliwia - bo albo się nie da, albo się już nie da, albo się jeszcze nie da, nie ma tu mądrego do prawdziwej reformy czegokolwiek. każda kolejna ekipa coś tam skrobnie, więcej pokrzyczy niż zrobi - a tak serio to po prostu dba o swój stołek, bo jak wiadomo po nas choćby i potop albo jak kto woli rząd się sam wyżywi. amen
ZK590 / 83.4.179.* / 2015-12-11 13:15
jak to jest: uprzywilejowani w wieku 40+ przechodzą na wypasione i państwo nie bankrutuje a np. dla 60 letniego budowlańca emerytura w wysokości 1500 zł zrujnowałaby budżet kraju ?
jurasic / 94.254.133.* / 2015-12-11 13:12
wiek powinien byc ROWNY

bo i tak kobiety zyja dluzej
tylko glupek i opetany zroznicowal wiek pracy

a poza tym od 1989r funkcjonuja przyglupawe przepisy i zarzadzenia
i utrzymuje sie miliony emerytow 42latkow mundurowych,uprzywilejowanych i w wiekszosci sluzb silowych i represyjnych
to efekt przyglupawych rzadow
annag0001 / 37.249.75.* / 2015-12-11 14:52
Niech mężczyzna rodzi dzieci.Poród jest bardzo wyczerpujący dla organizmu w sensie fizycznym i psychicznym,Kobieta rodząc przysparza potencjalnego płatnika składek-A WY CO? ...Mężczyzna pracując tyle samo lat co kobieta za taką samą pensję ma dostać więcej ? Pytam się dlaczego...Kto to liczy ? Przejdźcie się po cmentarzach to zobaczycie jak długo żyjemy.To są brednie.Umieralność w wieku przedemerytalnym (rak dziesiątkuje) jest dużo wyższa niż ilość narodzin.Dane które Nam podają to absurd,który ma nam wytłumaczyć niemożność płacenia wyższych emerytur. Skąd budżet na to ? Niech ZUS,NFZ i Państwo przestaną kraść nasze pieniądze.AMEN.
ZK590 / 83.4.179.* / 2015-12-11 13:08
osoba która w wieku 60 lat przeszła na emeryturę 10 lat wcześniej ma nieporównywanie wyższą emeryturę od osoby 60 letniej przechodzącej obecnie na emeryturę przy podobnym wynagrodzeniu. Skąd ta różnica ? Czy pracując 7 lat dłużej w konsekwencji nie otrzymamy niższej emerytury ?
tiaa / 194.99.117.* / 2015-12-11 13:39
różnica wynika z niekorzystnej dla obywateli zmiany w sposobie liczenia emerytury (zmiana miałą miejsce chyba około 2011r). Pod uwagę brana jest - moim zdaniem zdecydowanie niesłusznie - średnia długość życia na emeryturze (a nie np. średnia długość życia, choć bardziej pasowałoby tutaj coś pośredniego). Przykładowo, jak już facet dożyje emerytury to statystycznie dożyje 74l (strzelam z tą liczbą), natomiast średnia długość życia mężczyzny to bodajże 72/73l.
Dlatego są te różnice o których piszesz. Według mnie lepiej zająć się rozsądnym algorytmem na wyliczenie emerytury niż obniżać wiek emerytalny.
giga / 77.252.241.* / 2015-12-11 13:06
panowie eksperci czy wy widzicie jak wyglada niejeden czlowiek po 60 oczywiscie styrany fizyczna robota,nie p********** w stolek, a po co platfusy wydluzali wiek ,skoro nie ma pracy dla tego wieku po to aby byly oszczednosci w budzecie,tak.A pomysleliscie jak ci ludzie maja zyc przepraszam wegetowac bez grosza ,no pomysl jeden z drugim ,obchodzi was to czy tatrzycie tylko na swoje pelne portfele ,i osmiorniczki i inne uciechy.Przeliczcie ile pieniedzy byloby w budzecie zeby nie bylo przepieprzanych przez rzady-sejmy,nagrody -za co za pchanie sie do koryta,premie,odprawy milionowe ,samochody,paliwo,mieszkania,a uzupelnic rozkradzione chcecie dobiciem starym schorowanym spoleczenstwem
myślący / 217.153.242.* / 2015-12-11 13:02
to czy ktoś pracuje do 70 lat czy 60 w niewielkim stopniu wpływa na wysokość emerytury gdyż to jaka jest emerytura po reformie przeprowadzonej w 1999 roku zależy przede wszystkim od naszego wynagrodzenia. Natomiast żeby rosły wynagrodzenia i znikała szara strefa trzeba pobudzić gospodarkę. By to zrobić muszą być obniżone obciążenia ubezpieczenio-podatkowe i zmniejszona biurokracja. A zatem:
1. tak jak w Szwecji dać każdemu obywatelowi PL mieszkającemu w Polsce gwarantowaną kwotę min socjalnego a zlikwidować wszelkiego rodzaju zasiłki, zapomogi, mieszkania komunalne
2. wprowadzając pkt.1 zlikwidować obowiązkowe ubezpieczenie chorobowe, rentowe, wypadkowe, FP, FGŚP
3. dobrowolność obecnej składki emerytalnej po stronie pracownika i bez zmian po stronie pracodawcy bo zgodnie z pkt 1 emeryci mają dodatkowo kwotę gwarantowaną
3. kwota wolna od podatku powinna stanowić różnicę między kwotą gwarantowaną a minimalnym wynagrodzeniem bo kraje do których aspirujemy z wynagrodzeń minimalnych nie pobierają podatku
4. zlikwidować CIT i wprowadzić podatek obrotowy progresywny
PRACUS422 / 89.73.156.* / 2015-12-11 12:59

- Jest to absolutnie pogląd bez pokrycia - komentuje krótko Dominika Staniewicz, ekspert ds. rynku pracy Business Centre Club. Jej zdaniem sytuacja młodych na rynku pracy może się nawet jeszcze pogorszyć.

przy ok 2 mln bezrobotnych i 5 mln które pracuje za granicą może być jeszcze gorzej Białoruś NIE MA BEZROBOTNYCH
olga715 / 79.188.217.* / 2015-12-11 12:54
Skoro premierem jest kobieta, to chyba będzie walczyć o równouprawnienie kobiet?
Piotrek773 / 79.189.194.* / 2015-12-11 12:52
Największym problemem tej "dobrowolności" przejścia na emeryturę szybciej, będzie wymuszanie tego na pracowniku, przez pracodawcę. I co z tego, że ja będę chciał popracować do 67, jak pracodawca wymusi na mnie przejście na emeryturę w wieku 65 lat i wielkie g będzie go obchodzić, że ja dostanę grosze, a pracując 2 lata dłużej mógłbym dostać tych groszy więcej. Czy na to Duda z Pisem tez mają receptę??
Tak tak / 78.11.88.* / 2015-12-11 15:11
Teraz popatrz na to z innej strony.Zaczynasz chorować, chorujesz ileś tam miesięcy, pracodawca zwalnia cie, likwiduje twoje miejsce pracy, idziesz na bruk. Nikt inny Cię nie chce przyjąć, bo komu potrzebny stary,schorowany dziadek, jak dla młodych nie ma pracy, a dwa lata jeszcze zostało do emerytury. I tu się właśnie zaczynają schody. Zasiłek pół roku i po zawodach. Zęby w tynk. Dlatego możliwość wyboru jest lepsza.
jigjig / 46.215.10.* / 2015-12-11 12:55
Założysz sobie kwiaciarnię i dołożysz. Tak się dzieje w każdym cywilizowanym państwie, tylko u nas wszyscy niedojdy, które jak im nikt pracy nie da, to nie wiedzą co w życiu robić.
roma833 / 77.252.241.* / 2015-12-11 12:49
co za durne eksperty na uslugach kogo,jak reforma zaszkodzi ludziom mlodym ,jelopy wlasnie ze starsi pojda na emeryture to mlodzi beda mieli miejsca pracy ,i beda mogli pracowac a dziadki beda mogli zajac sie wnukami
saga612944 / 193.46.187.* / 2015-12-11 13:11
Za to ty nie powinieneś się wypowiadać bo myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną, a dzieci to sobie sam wychowuj a najlepiej w placówce typu żłobek i przedszkole bo babcie i dziadkowie mają takich jak ty na utrzymaniu.
Kk609 / 83.7.66.* / 2015-12-11 13:02
I niby za 600 zł emerytury ma się utrzymać? Dobre sobie... i tylko niektóre gadajcie, że na tak małą emeryturę sobie zapracował, bo mam przykład w rodzinie: stanowisko kadrowa, ta na emeryturze ma więcej 2300 niż ta która się na nią dopiero wybiera 2100... i bedzie mieć połowę emerytury tej drugiej... różnica między nimi-10 lat. Płaca podobna przez te lata. Dlaczego?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xxx696 / 46.76.60.* / 2015-12-11 13:00
Durny to jest twój wywód: dziadki nie będą mogli, ale będą musieli zająć się ,ale nie wnukami ,tylko cudzymi dziećmi, bo będą musieli dorabiać do słabej emerytury.
jigjig / 46.215.10.* / 2015-12-11 12:57
Spokojnie, to te same eksperty, co przekonywały, ze jak hipoteka, to tylko we frankach :)
leokadia65 / 79.190.1.* / 2015-12-11 12:37
Ty myślisz o tym co piszesz ?! Ludzie, którzy są na emeryturze w du.ie maja kiedy kto inny też się na niej znajdzie. Wiem bo sama jestem emerytką i nie obchodzi mnie czy kolejni będą pracować do 100, skoro sami tego chcą. Ich wola.

Najnowsze wpisy