Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Ekspert: To zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu Polski

Obniżenie wieku emerytalnego. Ekspert: To zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu Polski

Wyświetlaj:
hmmm666 / 31.63.145.* / 2015-08-05 02:22
nie prawda... a moze taka mala propozycja
1.mniejszy wiek emerytalny=wiecej emerytow mniej bezrobotnych..
2.osoby mlodsze sa bardzie wdajne od osob starszych. np.urzednik kolo 65 nawet nie bardzo wie jak wlaczyc komputer...
3. w instytucjach panstwowych, urzedach,szkolach, itp.
a. powino sie ograniczyc/przymusic ludzi pracownikow dyrektorow do przechodzenia na emerytue kiedy dochodzi do osiagniecia wieku emerytalnego
b.gdy pracuja jako urzenik zabronic im prowadzenia dzialnosci prywanej gdy pracuja na pelnym etacie, jak na pul zabronic dzialalnosci powiazanej z zawodem.
...ograniczenia ze wzglendow na korupcje...
c.->4.osoby urzednicy ktore przejda na emeryture mogo otworzyc/prowadzic(prowadzic jesli mieli) dzialalnosc prywatnoa jesli im sie bedzie chcialo i ile czasu im sie bedzie chcialo...
5. no jeszcze mozna byc wyzuconym z pracy i mozna sie zatrudnic gdzie indziej albo sie przeprowadzic itp.itd....
12jan / 89.72.131.* / 2015-08-05 02:32
to prawda, że osoba pracująca w państwowej firmie dorabia w innej np. jako doradca jak wygrać przetarg w urzędzie w którym pracuje, w szkolnictwie też jest zajmowanie etatów przez emerytów bo są tańsi. ogólnie strefa państwowa jest "zakażona" podobnymi przypadkami. innym przykładem są byli posłowie którzy nie dostali się na kolejną kadencję a są jako doradcy
12jan / 89.72.131.* / 2015-08-05 02:11
1. zmniejszymy wiek emerytalny do 55 lat w sektorze pracy u prywaciarza to, będzie stopniowo zanikał procent bezrobocia gdyż w tym wieku trudno jest "wyrobić" wydajność zleconą przez prywaciarza
2.zwiększy się rotacja m. in. polegająca na wolnych stanowiskach pracy
3. wszystkie emerytury równe, ok. 1700 netto
4. wprowadzenie podatku vat ale tylko na artykuły które kupujemy i sprzedajemy
5. pensja która by wynosiła min 3200 brutto
6. stała składka zdrowotna i na emeryturę niezależna od wysokości zarobków
7. 18% podatek od wynagrodzenia kwoty brutto na cele budżetu państwa
8. pracodawca nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z naszą pensją
9. utworzyć państwowe zakłady pracy, które będą brały udział bez przetargu w realizacji państwowych projektów a ich dochód będzie zasilał budżet państwa
10. obniżyć pensje prezesom spółek do 15 tyś, chcesz zarabiać więcej to niech firma przynosi zyski. są straty to wypad bez odprawy
11. ograniczyć posłom finansowe przywileje
12. wywalać z rządu złodziei i lawirantów bez odprawy ministerialnych
13. pokazać unii środkowy palec i samemu decydować o losach kraju
asddsa / 79.110.194.* / 2015-08-05 13:25
albo jeszcze lepiej:
1. emerytura już po 3-mies. okresie próbnym
2. inna rotacja: niech 2-3 ludzi pracuje na jednym stanowisku - będą sobie przychodzic na zmianę jak im się zechce
3. 1700? nie zgubiłeś zera? co ja za to kupię?
4. podwójny vat? chyba Ty.
5. i znów jakieś drobne? waciki już mam - teraz potrzebuję na auto! dawaj ze 20K przynajmniej
6. zapomniałeś dopisać: w wysokości 10PLN max!
7. ciekawi mnie skąd bierzesz takie dokładne liczby :P może powinno być jednak z 18.5%? w porównaniu z obecnymi ~70% to i tak fajnie :P
8, 9, 10, 11, 12, 13 - nie mam już siły. tzeba było startować w prezydenckich - ludki łykają jak leci - byłbyś kimś na miarę Boga ;P
calver1056 / 83.8.98.* / 2015-08-05 01:50
DLA CWANIAKÓW BIORĄCYCH KREDYT WE FRANKACH JEST POMOC PAŃSTWA , BO DOTYCZY TO POSŁOW I ICH DZIECI , DLA EMERYTÓW NIE MA BO ONI MUSZĄ UMRZEĆ , ŻEBY BYŁO NA POSELSKIE DŁUGI I KOLACYJKI KOSZTUJĄCE WIĘCEJ NA JEDNĄ OSOBĘ NIŻ MIESIĘCZNA EMERYTURA .
ana53 / 77.114.66.* / 2015-08-05 01:42
My się kłócimy o wiek emerytalny a osoby samotne i tak będą musiały pracowac do śmierci bo jak utrzymac mieszkanie wykupic lekarstwa i życ za 1400,00zł Ja płacąc mieszkanie i media + lekarstwa to zostaje mi na dzień 8,00zł po 43 latach pracy
no passaran / 5.173.144.* / 2015-08-05 01:41
Dlaczego pan panie Łasek nic nie mów, że mamy rozbuchaną administrację, urzędnik na urzedniku, urzędnikiem popychany, służb mundurowych bez liku, niewydolne procedury, oszukańcze przetargi, prawo pisane na kolanie. Sama zmiana druków kosztuje krocie, zmieniające się z prędkością światła przepisy. Dlaczego się nie mówi, że państwo generuje olbrzymie koszty. Dlaczego nigdzie nie ma ani słowa, że to pan i panu podobni są pasożytniczą grupą żerującą na społeczeństwie. Dlaczego milczy się o tym, że to kadra zarządzająca jest do kitu i marnotrawi siły i zasoby kraju? To kadra zarządzająca jest najmniej wydajną i marnotrawczą klasą społeczną, roszczącą sobie jednocześnie prawo do niebotycznych zarobków i przywilejów. Jeśli prezes firmy potrafi sam zeżreć tyle przez miesiąc co cała załoga przez rok to o czym my tu mówimy? Gdyby ktoś zbuduje firmę za swoje od podstaw, to niech zarabia ile chce, ale prezesi spółek państwowych? Ile kasy przekręcono na budowie (nawet nie zaczętej) elektrowni jądrowej?Tak panie Łasek. To debile w białych rękawiczkach są temu winni, a nie robotnicy. Robotnik pracuje jak mu szef każe, a jak szef jest nieogarnięty to wszystko razem z nim też nie ogarnia. Jednak kto płaci za waszą nieudolność, niekompetencję? ROBOTNIK! I ja mówię dość temu. Jako płacący podatki i wyborca płacący pensję politykom mówię: macie tak rządzić aby wystarczyło! Jak nie potrafisz? Nie pchaj się na afisz! Ja nie latam co miesiąc do pracodawcy po podwyżkę. Bo co mu powiem? Ze się źle rządzę? A politycy przez podatki co chwilę przylatują do mnie po podwyżkę. Dość ! Wkur.....łem się !
asddsa / 79.110.194.* / 2015-08-05 13:28
"Ja nie latam co miesiąc do pracodawcy po podwyżkę. Bo co mu powiem?" - skoro tak sprawę stawiasz... Twój problem.
Patologia / 37.152.18.* / 2015-08-05 01:29
Ciekawe bo rozdawanie chłopcom w sukienkach super kasy w wojsku RP jakoś ikonko nie irytuje gdzie trzecia władza sprzedana czy jak >???? czy boi się czarnej zarazy ???
Zuzanna 61 / 83.31.245.* / 2015-08-05 01:24

obniżenie wieku emerytalnego byłoby bardzo niekorzystnym ruchem z punktu widzenia długookresowego wzrostu. - W ciągu roku, dwóch, pięciu lat, nasz budżet jest w stanie to udźwignąć. Ale w ciągu dziesięciu, dwudziestu lat te negatywne konsekwencje będą coraz większe

Żeby dać emerytom to trzeba ściągać podatki od rodu Kulczyków, wszelakich Stokrotek, Biedronek i innych firm, płacących w rajach podatkowych. To straszne, pozbawić bogaczy możliwości posiadania jachtów, pałaców, super samochodów i innych ulepszaczo - upiękniaczy życia bogaczy. Dosyć!!! Dodatkowo ograniczają dochody zwolnienia od podatków dla osób prawnych, bo zatrudniającym ludzi na niewolniczych etatach koniecznie trzeba pomagać, szczególnie, jeśli to "swoi" pracodawcy, do tego hojni. Niewolnikom się nic nie należy. Praca do śmierci, wyeksploatowani na bruk i tyle. W tym szumie chodzi zapewne o to, że kilka milinów zatrudnionych na umowach śmieciowych od 7 lat nie płaci składek, bo bogatym trzeba pomagać, nieprawdaż? To pokolenie za 30 lat będzie miało wiek emerytalny i bardzo niski (minimalnie wymagany) staż składkowy. Wy, eksperci z Bożej łaski, choć uczciwiej wypadałoby nazwać was rzecznikami interesu klasy posiadającej, nie róbcie wody z mózgu obywatelom, niekiedy pracującym ponad siły, że stanowią zagrożenie dla interesu państwa. Chyba, że Polska to klasa posiadaczy i bankierów - wtedy wasze postulaty, opinie i dowody ekonomiczne są czystą prawdą. Tylko idiota dalej twierdzi, ze bogactwo najbogatszych z czasem przenosi się na niższe warstwy społeczne. To mit panowie i wy o tym doskonale wiecie.
jaxa / 91.226.228.* / 2015-08-05 01:21
Ciekawe ile milionów zacznie zarabiać 7999 zł
elka540 / 89.69.206.* / 2015-08-05 01:33
Nie zrozumiałeś treści artykułu. Teraz kwota wolna od podatku wynosi (jak składasz PIT) niecałe 3 tys.zł. Czyli - od podstawy opodatkowania odliczasz sobie te 3 tys. (chyba że ty jesteś nastolatkiem i PIT-u nie składasz, więc nie wiesz, o co chodzi). Kwota 8 tys. wspomniana w artykule dotyczy właśnie kwoty wolnej od podatku i nie ma nic wspólnego z wysokością zarobków, przywołaną przez ciebie. .
prprok1 / 78.8.113.* / 2015-08-05 01:20
Nic nie zepsuje gospodarki niż rządy platformy
gag / 87.119.35.* / 2015-08-05 01:04

Obniżenie wieku Narobiło się teraz ekspertów, jakichś łachów i łaszków, a jeden mundrzejszy od drugiego. A to tylko hejterzy kopaczki.
abuksan / 5.172.232.* / 2015-08-05 00:52
Panie EKSPERT> Grecy po wielkich protestach podnoszą wiek emerytalny do 63 lat. Po jaką cholerę więc nasi przodownicy pracy (a i przy pomocy tzw. ekspertów) walnęli te 67? Poza tym jak zaczynałem pracę wiek emerytalny wynosił 65 lat z możliwością wcześniejszej emerytury od 60 lat. Czy to nie są aby MOJE prawa nabyte ( jak służby mundurowe, górnicy czy też klasa belferska)?
anka948 / 89.69.206.* / 2015-08-05 01:14
Służbom mundurowym już zmieniono. Teraz muszą pracować do 55 roku życia, zamiast wcześniejszych 15 lat wysługi. I co to znaczy - prawa nabyte. Jak ja zaczynałam pracę, jeszcze w PRL-u, wiedziałam, że gorszą czy lepszą pracę - zawsze będę miała. W PRL-u w dowodzie osobistym (to była taka książeczka) znajdował się bowiem wpis o miejscu pracy, jak go nie miałeś, byłeś od razu elementem podejrzanym. Praca była obowiązkiem. I pośredniak musiał mi ją znaleźć. I co - mam się teraz odwoływać do praw nabytych, bo nie ma np. dla mnie pracy???
Zuzanna 61 / 83.31.245.* / 2015-08-05 01:28
Zmiany dotyczą tylko nowo zatrudnionych. Ci co już pracowali w służbach przed wejsciem zmian, dalej zachowują przywileje.
anka948 / 89.69.206.* / 2015-08-05 01:37
OK. Masz rację, nie chciało mi się tak szczegółowo pisać.
mat767856876 / 82.0.190.* / 2015-08-05 00:43
wiekszosc ludzi nie dozywa nawet 70 lat, po 60 to duzo ludzi jest chorych i ledwie chodzi a teraz prosze sobie wyobrazic takich starców na budowie albo innej fizycznej robocie.
anka948 / 89.69.206.* / 2015-08-05 01:02
Nazywasz swojego ojca albo dziadka starcem? (pokolenie między 60 a 70). To uważaj, żebyś nie dostał od nich po buzi!!!! Rozumiem, że na mamę (albo babcię, nie wiem ile masz lat) mówisz staruszka. I co jest zadowolona? A jak w takim razie nazwiesz osoby po 75 czy 80 czy 90 roku życia (a jest ich już całe mnóstwo)? Bo w języku polskim nazewnictwo kończy się na starzec, staruszka. To tak, jakbyś nie widział różnicy między 40-latkiem a 60-latkiem. Ale może faktycznie nie widzisz, dopóki sam w tym wieku się nie znajdziesz.
elka540 / 89.69.206.* / 2015-08-05 00:51
A widzisz, w przypadku facetów np. na budowie, jakąś szczególną różnicę między pracą do 65 roku życia (obecnie), a pracą do 67 roku życia w roku 2020? Bo dopiero wtedy ten zapis zaczyna działać. Bo ja - nie widzę.
DOBROMIR / 77.255.205.* / 2015-08-05 00:40
jakos obiecywanie gruszek na wierzbie przez kopaczową nie zaszkodzi-,a jak obecny jeszcze prezio chciał aby wiek emerytalny był po 40 latach pracy to ten pseodoexpert siedział cicho-a teraz rozpoczyna jazgot jak PIS CCHE NAPRAWIC TO
marynarz555 / 185.47.84.* / 2015-08-05 00:38
panie lasek czy jak tam pana zwa , z pana taki ekspert na lat moze mniej a moze wiecej jak nie powiem z kozi ,,,,,traba , nie osmieszaj sie pan, ani to z pana pieniedzy ani nikogo kazdy sobie na swoja emeryture odkladal a ze nomenklatura rzadzaca tak porobila ze mundurowi , adwokaci sedziowie prokuratorzy itd itp maja to co maja to dlatego ludzie na nich majadluzej pracowac toc juz nie umie panu tego bardziej wytlumaczyc bo mysle ze z podrecznikami do pierwszej klasy tez masz pan problem wiec nie strasz pan spoleczenstwa pod oslona ugrupowania ,,po,,psl, idz pan do domu kapcie zaluz i czekaj na listonosza az panu te 1400 przyniesie
jolks / 77.255.205.* / 2015-08-05 00:38
ZASZKOODZI BARANOM PEOWSKI BEDZIE MNIE FORSY DLA NICH -ZAMAIST ROBIC WSZYSTKO ZEBY MŁODZI NIE WYJEŻDZALI ZA PRACĄ -TO PODWYZSZA SIE WIEK EMETYTALNY-za 2lata okaze się ze trzeba będzie pracować do 70 lat,Niemcy odchodzą o tego
elka540 / 89.69.206.* / 2015-08-05 00:47
Czyżbyś miał już 60 lat i martwisz się, że zamiast pracować w roku 2020 aż do 67 lat (bo wtedy wchodzi ta ustawa dla mężczyzn) będziesz musiał pracować do 70 roku życia? A może jesteś kobietą? W taki razie nie wiesz, że dla kobiet praca do 67 roku życia wchodzi w życie dopiero w roku 2040.
tut / 212.165.79.* / 2015-08-05 02:22
Spadaj Powska szczekaczko! Moze on ma 40 lat i chce pracowac tak jak bylo to w przepisach, kiedy zaczynal prace, czyli do 65 roku . PRAWA NABYTE. Mowi Ci to cos? A co do kobiet, to ich wiek emerytalny jest ciagle stopniowo podwyzszany, a w 2040 bedzie 67, tzn. dla kobiet mlodszych niz 43 lata obecnie, to chyba polowa populacji pracujacej kobiet, albo wiecej - i ich to dotyczy.

Najnowsze wpisy