Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Ekspert: To zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu Polski

Obniżenie wieku emerytalnego. Ekspert: To zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu Polski

Wyświetlaj:
to po kiego / 159.205.136.* / 2015-08-04 11:48
Pan Łaszek sugeruje,że pokolenie po reformach Buzka gorzej nadaje się do pracy niż starzy obywatele.:)))
qaduq / 89.77.163.* / 2015-08-04 11:45
Cała nadzieja w dynamicznej sprzedaży znakomitych leków, których wzrastające spożycie przez naiwnych emerytów zrównoważy straty z przywrócenia wieku emerytalnego. Starsze pokolenie nadal składa się z naiwnych patriotów, którzy przez cale życie szukają rządu, który im zrobi dobrze. No to już mają wydajną służbę zdrowia, wysoko opłacane pielęgniarki i bezpłatne leki. W prywatnych klinikach. Wystarczy tylko wykupić pakiet za bez przerwy rewaloryzowaną emeryturę. Uczciwie przeliczając ostatnią waloryzację na dolary i pamiętając, że jeden dolar za komuny to pół litra wódki, od razu człowiek czuje się bogatszy, Trzeba ino chcieć!
viwadelarosa / 83.10.127.* / 2015-08-04 11:44
a likwidacja resztek zakladów pracy nie zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu ?
qaduq / 89.77.163.* / 2015-08-04 11:49
W życiu. Koszty likwidacji zakładu to dodatkowe zużycie sprzętu, paliw i płaca dla robotników. To jest właśnie napędzający od 26 lat model wzrostu PKB, bo o PNB morda w kubeł. Spoko!
Zgierzanin / 194.247.62.* / 2015-08-04 11:44
A Ja się pytam JAK jeszcze raz JAK Ja mam wypracować sobie chociażby 30 lat pracy ? Skoro pracuję na umowy śmieciowe i w dodatku po 10 latach od ukończenia szkoły technicznej mam zaledwie 4 lata pracy ? Tu 3 miesiące tam miesiąc gdzie indziej pół roku max... Więc w wieku 67 lat może uda się mieć 20 lat pracy uzbieranej na tych bezczelnych śmieciowych umowach !
dgen / 2015-08-04 11:43 / Tysiącznik na forum
"obywatelska" emerytura przysługiwać powinna każdemu, kto przepracował min. 5 lat, włączając w to służbę wojskową i rezygnację z pracy na rzecz wychowania min. 2-ki dzieci,pozostali powinni korzystać z pomocy opieki społecznej
ustalona emerytalna kwota bazowa powinna być na poziomie minimum socjalnego i przysługiwać w wieku w którym obywatel osiągnie 80% przeciętnej długości zycia (wyliczone dla każdej z płci za ostatnie 5 lat),
kto chce więcej to ma prawo pracować dłużej ale wtedy nie przysługuje mu żadne świadczenie (albo praca albo emerytura)
oczywiście wiąże się to z obniżka składek emerytalnych ale (co gorsza) z zawarciem umowy społecznej z młodymi ludźmi p.t. - płacę na (wyższe świadczenia) obecnych emerytów ale sam otrzymam tylko minimum socjalne
25 26 27 28 29 30
na koniec starsze

Najnowsze wpisy