Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Ekspert: To zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu Polski

Obniżenie wieku emerytalnego. Ekspert: To zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu Polski

Wyświetlaj:
Bogdan392 / 89.65.215.* / 2015-08-05 16:55
Wiele mówi się o emeryturach ,wcześniejszych emeryturach lecz jak zwykle wypowiadają się eksperci którzy nie mają dosłownie nie mają żadnych kwalifikacji w tej dziedzinie.Chciałbym wytłumaczyć tym niby ekspertom po studjach na amfetaminie ,mowa jest cały czas o osobach które mają przepracowane 40 lat i są to lata zaliczone przez ZUS JAKO LATA SKŁADKOWE.Pytam się tyuch niby specjalistów od ekonomi emerytalnej czy mają świadomość co to znaczy mieć przepracowane 40 lat ,czy kiedykolwiek przepracują taki szmat czasu.Dziśiaj mówi się o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat ,dzisiaj ja mam przepracowane i udokumentowane 40 lat pracy + 3,5 roku pracowałem na pół i na dwa etaty co daje 43,5 roku w wieku 57 lat + 10 lat które narzuciła mi ta przestępcza partia to daje 53,5 roku pracy czy ci specjaliśći od reformy emerytalnej zastanowili się nad tą sumą czy zdają sobie sprawe ile to jest 53,5 roku,czy mają tego świadomość to jest przeszło pół wieku.Konkluzja dotycząca wprowadzenia podwyższonego wieku emerytalnego przez PO i PSL oraz głosami śmiesznego ugrupowania jednego sezonu Ruchu Palikota,tak naprawdę chodzi o to w tym wszystkim aby pracownicy fizyczni ,pracownicy produkcyjni pracowali jak najdłużej a jak nie będą już mieli siły to niechaj zdychają i już nie trzeba płacić emerytury a najlepiej aby jeszcze po śmierci ich coś zjadło to na odprawie pogrzebowej zaoszczedzą i taka jest prawda o motywach wprowadzenia przez Tuska i jego partję wieku 67 lat pracy.A wystarczyło wprowadzić przepis 40 lat pracy bez względu na wiek ,pracy udokumentowanej obywatel nie musi z niego korzystać lecz powinien mieć prawo do podejmowania takiej decyzji czy chce pracować czy chce być emerytem bo morze się okazać iż zarobki są dużo ,dużo wyższe od emerytury i nie musi wcale z tego przywileju korzystać .Natomiast jest nie do pomyślenia iż obywatele na emeyturze dorabiają przez to zabierają miejsca pracy młodym Polakom,czyli morze pracować dalej i pobierac dwa świadczenia,lub rencista posiada rętę i dorabia czyli jest zdrowy i morze pracować i pobierac podwójne świadczenia,taka metoda jest tylko morzliwa w Polsce ,taki absurd prawny.Ręcista albo nie nadaje się do pracy i bierze rętę albo morze pracować i nadaje się do pracy po co bierze podwójne swiadczenia .Sprawa emerytów jest także kontrowersyja jeżeli emeryt chce pracować niechaj założy firmę ,prowadzi działalność i zatrudnia pracowników a nie zajmuje etat młodym Polakom.Natomiast jeżeli chodzi o dalsze istnienie ZUS problem ten morzna bardzo prosto rozwiązac funkcję ZUS-u powinien przejmować Bank Polski tylko Bank Polskibo po wprowadzeniu odpowiednio madrych i logicznych przepisów prawnych ZUS STANIE SIĘ JEDNOSTKĄ NIEPOTRZEBNĄ POŻERAJĄCĄ POTĘŻNE LUDZKIE CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE I WTEDY BĘDZIE MORZNA PODNIEŚĆ ODPOWIEDNIO WYSOKO EMERYTURY NAINIŻSZE A PIENIĄDZE NA KONCIE W BANKU POLSKIM BĘDĄ OPOCENTOWANE I BĘDĄ PRACOWAŁY NA KONCIE PRZEZ OKRES ZATRUDNIENIA PRZYSZŁEGO EMERYTA NATOMIAST SPRAWY RĘTOWE MORZNA ZAŁATWIĆ W PODOBNY SPOSÓB.Jest to moja sugestia i przesłanie do tych pseudo speckjalistów od finansów emerytalnych.Prożba niechaj zaczną myślec w sposób logiczny bez uprzedzeń oraz nakazów partyjnych w podobny sposób morzna rozwiązać problem Kasy Chorych ile morzna byłoby zminimalizować zatrudnienie ,rozbudowaną administrację i ile morzna byłoby zaoszczędzić pieniędzy na podwyszki dla emerytów i ręcistów.Zdaję sobie sprawę iz jest to zadanie bardzo trudne lecz wykonalne ,utrzymanie całej infrastuktury ZUS-u oraz KRUSU a także utrzymywanie wielu stanowisk niepotrzebnych i bardzo wysoko opłacanych mówię tu o administracji kierowniczej i dyrektorskiej byłoby przyczynkiem do oszczędniośći ROLNICY NATOMIAT POWINNI PLACIĆ ŻECZYWISTE SKŁADKI TAKIE SAME JAK PRACOWNICY FIZYCZNI ,PRACOWNICY PRODUKCYJNI.Zacznijcie myślec panowie po studiach z dyplomami profesorów ekonomii w spsób przedewszystkim rozsądny ,logiczny i świadomy wszystko morzna zrobić tylko jest jeden warunek trzeba wykazać się chęcią do zmian i pracy ,pracy w której należy wykazać się bardzo wysokim doświadczeniem ,mądrośćią życiową oraz logiką ,lecz logiki na studiach nie uczą no i zlikwidować na uczelniach narkotyki ,wystarczy wprowadzić szeroko dostępne testery ,proste w obsłudze i tanie to wtedy tylko ze Szkół Wyzszych będą wychodzic naprawde wielcy fachowcy.
Sceptyk52 / 89.71.78.* / 2015-08-05 19:33

Ręcista albo nie nadaje się do pracy i bierze rętę albo morze pracować i nadaje się do pracy po co bierze podwójne swiadczenia.

Pomijając błędy ortograficzne, chciałbym odnieść się do powyższego fragmentu postu.
ZUS oferuje obywatelowi RP całkowicie niezdolnemu do pracy 880,45 złotych brutto (ok. 712 złotych netto). Czy za takie pieniądze może się utrzymać inwalida, którego schorzenia uniemożliwiają podjęcie jakiejkolwiek pracy? Na pewno nie. Najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi 675,13 złotych brutto (547 złotych netto). Za takie pieniądze nikt się nie utrzyma, więc jest zmuszony do podjęcia dodatkowej pracy, aby przeżyć. Nie będzie to zajęcie na cały etat, ponieważ nie pozwalają na to schorzenia, a także ZUS, który określa co roku wysokość dodatkowych zarobków. W czasie PRL-u istniały tak zwane "Zakłady Pracy Chronionej", gdzie inwalidzi mogli pracować, ponieważ były przystosowane do ich niepełnosprawności. Obecnie liczy się niestety, jedynie rachunek ekonomiczny. Pozostały tylko pojedyncze miejsca pracy. Większość zakładów została zlikwidowana...
szklarek / 2015-08-05 19:45
Podałeś kwotę renty minimalnej. Każdy rencista ma wyliczoną rentę indywidualnie ze swej historii ubezpieczeniowej.

Renta z tyt. niezdolności do pracy nie jest świadczeniem ryczałtowym.
tfrdeswa / 79.110.194.* / 2015-08-05 17:14
ten post to jakiś żart? komentujesz poziom edukacji, choć ewidentnie szkoły na oczy nie widziałeś. makabra...
nino-si / 89.72.74.* / 2015-08-05 16:40
Skąd takich tłumoków eksperckich biorą i to z XIX wieku. Pora odejść jak się nie wie w jakiej rzeczywistości się żyje. To nie jest tak, że pracy w sensie klasy pracującej może, przybywać, a wręcz przeciwnie w związku ze stałym rozwojem technicznym cywilizacji tzw. stanowisk pracy będzie ubywać i to tempie fraktalnym. Po co takie nieprzytomne tumany w ogóle wypowiadają się, to właśnie oni są szkodnikami i to katastroficznym zakresie. Kto później będzie leczył tych po 50 latach pracy i za jakie pieniądze?????
antek789 / 83.242.115.* / 2015-08-05 16:29
MAM NADZIEJE ZE TO PRZEJDZIE MOCHERY NIE DOSTANA KASY
olokwas / 89.72.164.* / 2015-11-21 11:06
kiedyś sam będziesz moherem obyś tylko dożył
jjolla / 89.77.91.* / 2015-08-05 16:17
Nie obrażajcie Dudy! Jest wyrachowanym cynikiem, ale nie idiot.ą! Jutro złoży swoje projekty, sejm je uwali i wszyscy będą zadowoleni. No i Pan Duda "wywiąże się" ze swoich obietnic. Miał złożyć projekty ustaw a nie je zrealizować, nie bądżcie śmieszni...
Sigwald / 83.29.51.* / 2015-08-05 16:31
Jak mam dostać 2500 zl emerytury to wolę pracować aż do śmierci
POLAk1 / 178.235.1.* / 2015-08-05 16:00
A jednak prezydent elekt Duda kłamie twierdząc ,że emeryci którzy mają najniższe emerytury w końcu będą mieli więcej kasy w portwelu-otóż nie bo komornicy i tak im zabiorą 50% !! Emeryci są w Polsce dyskryminowani przez prawo gdyż pracującym komornik nie może zajac najniższej pensji tzn.1850zł a emerytom tak/800zł!!/!!! TO OSZUSTWO i DYSKRYMINACJA ZE WZGLEDU NA WIEK!!!!
Baal666 / 89.77.182.* / 2015-08-05 21:15
Komornicy bardzo sprytnie to obchodzą blokując konto na kwotę zadłużenia lub wyższą,wtedy bank nie zakład pracy przelewa im środki dłużnika ...
g56 / 134.3.254.* / 2015-08-05 15:51
Teraz każdy c..l ,który skończył jakieś tam studia uważa się za eksperta.,Ale że umowy śmieciowe będą miały wielki wpływ na emerytury o tym się mówi po cichu i mimochodem. Ale to dzieło PO więc cicho sza.
rfedwsqa / 79.110.194.* / 2015-08-05 17:17
"Ale to dzieło PO" - może przytoczysz jakieś fakty? bo mam wrażenie że cywilnoprawne są jednak nieco starsze ;)
frank einstein / 188.146.51.* / 2015-08-05 15:18
jedyny niefikcyjny lek i nie na zasadzie placebo na bezrobocie to obniżenie podatku dochodowego przede wszystkim w spółkach zoo i sa do poziomu 10 - 12 procent i dywidendy do 12 - 14 procent . wszystko inne to fikcja i mydlenie oczu. również staC Polskę na urealnienie zawyżonych stawek ZUZ i opłat towarzyszących. można też stymulować przedsiębiorców do tworzenia miejsc pracy przykładając im do głowy flagowy produkt Czeskiej Zbrojovki kaliber 9.
alask / 89.229.39.* / 2015-08-05 15:17
A ja dostałem emeryturę o 7 m-cy później, w wieku 65lat+ 7 mc-y. straciłem ok. 15000 zł. Jak powrócą do wieku emerytalnego 65 lat, to mi wyrównają?
amorek / 46.186.13.* / 2015-08-05 15:15
Przestańcie straszyć. Pan Duda z wykształcenia jest ekonomistą i prawnikiem , to nie to, co " historycy " Tusk i Komorowski, czy też różni" eksperci " pokroju panów Łaszka, czy Balcerowicza.
Sam se Podaj Autora / 79.191.238.* / 2015-08-05 22:50

Pan Duda z wykształcenia jest ekonomistą i prawnikiem

..."Pan Duda" - chyba pie.r.dolnę ze śmiechu!!!:)))))
mat1061 / 81.190.155.* / 2015-08-05 15:11
Pytamy co z osobami 50+bez pracy ,szczególnie kobietami i prosimy przestańcie pisać bzdury tj.ten artykuł ,kiedy 50+zachoruje to większości zakładów pracodawca pozbywa się takiego pracownika ,i [potem jest tak ZUS ODMAWIA RENTY ,A PRACODAWCA CHOREGO I STAREGO NIE CHCE więc taka osoba zostaje bez środków do życia i nawet na czarno nie dorobi bo zdrowie nie pozwala.I tak osoba po wielu latach pracy w tym kraju ma gorzej niż mel ,który nigdy nie pracował.Większość tych ludzi nigdy nie pójdzie do mops ,by mieć godność ,i albo stają się wykluczeni ,albo popełniają samobójstwa.Mamy nadzieje ,że w końcu w tym kraju zauważy się tych ludzi
jjolla / 89.77.91.* / 2015-08-05 16:22
masz rację, ale nie ma dla nich pieniędzy, bo trzeba przygotować bezpłatne mieszkania i zasiłki dla muzułmańskich uchodźcó, Polacy niech zdychają pod mostem, taki dziwny trend "europejski"
Cek / 148.81.127.* / 2015-08-05 15:06
Jeżeli tak to ten wzrost gospodarczy mamy kosztem wydłużenia prawa do emerytury, czyli wzrost gospodarczy kosztem zabranej emerytom emerytury.
borys258 / 217.99.93.* / 2015-08-05 15:01
przestańcie straszyć,kwota zwolniona od podatku zostanie w kraju a złodziejskie żydoskie banki się boiją że niewolnicy nie będą brać pożyczek a co do wieku emerytalnego to kto będzie się czuł na siłach to na pewno będzie pracował ale nie wyobrażam sobie 67 letniej pielęgniarki która mi robi iniekcję chyba że je wezmą do kliniki rządowej
Wolny / 178.42.155.* / 2015-08-05 14:59
Pracy nie ma dla młodych i co ? O wzrost nikt się nie martwi? 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn takiego wieku nie można przekraczać.Wzrost gospodarczy nie bierze się z wydłużenia wieku emerytalnego ale z pracy dla młodych ,którzy pracują na wzrost gospodarczy w innych krajach.
Joanna311 / 31.179.250.* / 2015-08-05 15:10
I na prawdę nie znasz ani jednej starszej niż 60 czy 65 lat, która pracuje ? JA mam w firmie całe mnóstwo "emerytów", którzy wcale nie zamierzają zrezygnować z pracy :(
Co mi za różnica czy emerytura będzie obowiązywać od 60 czy 67 roku życia, skoro i tak i tak prawie nikt na nią nie przechodzi tak jak powinien :(
SOLO1209 / 195.136.40.* / 2015-08-05 14:56
PANIE ŁASZEK A ILU MŁODYCH MOŻE ZASTĄPIĆ TYCH CO PRZEJDĄ NA EMERYTURĘ JEST ICH PONAD 2 MILIONY PLUS TYLE SAMO NA OBCZYŹNIE I DALSZA DYSKUSJA NA TEN TEMAT TO JAŁOWIZNA
asddsa / 79.110.194.* / 2015-08-05 15:41
panie solo: a ilu emerytów może utrzymać jeden młody, świeżo upieczony pracownik? jak myślisz?
koto1956 / 84.38.212.* / 2015-08-05 14:38
Mam przepracowane 43 lata.Na swoim (teoretycznie) koncie mam 499850zl.Pracuję fizycznie i nie mam już siły na dalszą pracę.Prawdopodobnie nie dożyję 67 lat (teraz mam 60) i moje konto podratuje upadający ZUS.
qwedqweqwe / 79.110.194.* / 2015-08-05 15:44
ale rozumiesz że 'twoje konto' realnie jest na minusie?

Najnowsze wpisy