Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Mordasewicz: Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety

Obniżenie wieku emerytalnego. Mordasewicz: Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety

Wyświetlaj:
Franky602 / 94.254.146.* / 2015-12-02 09:55
Chwileczkę, co na ten temat sądzi Pan Petru? Bo jestem ciekawy...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tota59 / 78.10.52.* / 2015-12-02 09:55
Panie ekspercie proszę nie liczyć moich pieniędzy. Moja emerytura, moja decyzja. Znam kobiety, które przeszły na emeryturę w wieku 55 lat i takie, które pracują do 65 roku życia, Jeśli o mnie chodzi to liczę dni do emerytury i nie mam zamiaru pracować ani chwili dłużej, bo nie wierzę w cudowne rozmnożenie pieniędzy. Nie wierzę w to, że pracując rok czy 2 lata dłużej moja emerytura wzrośnie o 10 czy 20%. Zwykła matematyka mi się nie zgadza.
ojtymordo / 62.89.83.* / 2015-12-02 09:55
Zeby ni ekrzywdzić kobiet, nalezy POPDnieśc im wiek emrytalny do 80 lat i.. obizyć emerytury.
Tak jak to zrobiła PO...
Franky127 / 94.254.146.* / 2015-12-02 09:57
Ale pierwsza która wypełni te warunki powinna być pierwsza dama Kopaczowa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ju / 83.14.79.* / 2015-12-02 09:55
WSZYSCY EKSPERCI
są teraz od tego by mówić że wszystko co robi aktualny rząd jest be.
Propaganda przez nich czyniona doprowadzi do wybuchu społecznego, ale nie przeciwko rządzącym ale przeciwko wichrzycielom, którzy myślą że mogą dalej robić wodę z mózgu rodakom;
Drodzy rodacy teraz dokładnie widać jak nasze media szanują demokrację i tolerancję. Wkrótce pod stacjami nadawczymi naród powinien upomnieć się o zmiany które doprowadzą do powrotu prawdy i rzetelności dziennikarskiej.
xxl 1 / 188.146.11.* / 2015-12-02 09:55
a nie lepiej 40 lat pracy na 65 lat życia będzie 6 lat pracy
zafascynowany / 164.127.87.* / 2015-12-02 09:53
Brawo panie Morda..... faktycznie szybsze przejście na emeryturę to krzywda dla kobiet..... już widzę te feministki i inne kobiety krzyczące na ulicach zostawcie nam możliwość późniejszego przejścia na emerytuję tak przynajmniej po 70 latach bo przecież kobiety żyją dłużej niż mężczyźni , PO ,PSL . N i pan Mordasiewicz to zbawcy kobiet i maja rację.......Gratuluje wyczucia nastrojów społecznych. Jest pan wybitnym ekonomistą razem z Balcerowiczem, Belka ,Kołatką i innymi.
sabi 722 / 89.174.19.* / 2015-12-02 09:52

Mordasewicz: Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety

Przestań człowieku siać niepokój i ferment!!!Nie rób ludziom wody z mózgu!!!Kobiety odetchną z ulgą przechodząc wcześniej na emeryturę...kto będzie chciał pracować nie widzę problemu...
tomi222 / 217.99.193.* / 2015-12-02 09:59
tylko ilu pracodawcow wiedzac ze taka kobieta moze isc juz na emeryture bedzie i
je zwalniac,robiac miejsce dla mlodszych ,kij ma dwa konce ale tego juz nie widzisz?
Pep / 93.105.214.* / 2015-12-02 10:23
Te wiysz co to je sąd pracy? Nie idzie od tak se zwolnić ludzia, boch se tak wymyślił. Puknij sie i nie panikuj.
Pewnieś wyborca po najlepszej partii pod słońcem peru:)
sowwa / 87.207.242.* / 2015-12-02 09:52
Panie Morda-sewicz niech pan nie sieje taniej popeliny ,za 50 zł wiekszej emerytury mam pracować do 65 roku??? a wal sie gościu !!!!
A731 / 93.159.30.* / 2015-12-02 09:51
Kto zatem WYMYŚLIŁ EMERYTURY MUNDUROWYM? SĘDZIOM? PROKURATOROM? MINISTROM? ROLNIKOM? KSIĘŻOM? + CAŁA RESZTA UPRZYWILEJOWANYCH Z EMERYTURAMI PO 15.000,00 ZŁ??????????? A NAM ZWYKŁYM ROBOLOM PO 1200 ZŁ. TYRAJĄCYM PO 45 LAT NA TE RZESZE WYBRAŃCÓW NARODU!!!!!
ku-mać / 89.65.252.* / 2015-12-02 09:50
skoro powrót do wcześniejszych rozwiązań krzywdzi kobiety, to należy iść w przeciwną stronę, podwyższyć wiek emerytalny dla kobiet do 75 lat; zwiększy się pula emerytalna, zmniejszy wiek dożywalności, podniesie się emerytura... Panie Morda-itd patrzysz pan czasem w lustro i nie rzygasz?
Kobieta w poprzednim systemie szła sobie na emeryturę w wieku 60 lat i coś dostawała, teraz idzie w wieku 67 lat i nic nie dostaje a w zamian za to płaci składkę emerytalną, zatem jest w majestacie prawa okradana, ale wiadomo, że okradanie obywatela przez państwo jest w jego interesie, czyni się to z bólem (bulem Komorowskim) serca dla dobra okradanego
1EWKA1 / 194.29.148.* / 2015-12-02 09:48
Wszystko co robi WP aby przeciwstawić Prezydenta Dudę kobietom jest żałosne i śmieszne i z góry skazane na niepowodzenie. Kobiety w dużej części posługują się emocjami, sercem. Taki Prezydent jak Duda, elegancki, kulturalny, grzeczny mówiący sensownie, ładnie i spokojnie po polsku i w innych językach jest w pełni akceptowany przez Polki. A do tego ma ładną żonę i córkę. Majaczenia WP dotyczące wysokości emerytury dla kobiet, które będą o 1 rok krócej bądź dłużnej pracowały jest czarną propaganda uprawianą przez PO-przednią ekipę związaną z TVN i GW.
Nareszcie mamy dobrego, mądrego Prezydenta, z którego możemy być dumni.!
Troll Hunter / 77.255.241.* / 2015-12-02 09:48
Zawsze się zastanawiałem czemu nie zrobią np 63 lata ale równo dla kobiet i mężczyzn? Kobiety pracowałby 3 lata dłużej a mężczyźni 2 lata krócej. Wychodzi i tak na plus dla ZUSu a dla ludzi sprawiedliwiej.
walek.ab@wp.pl / 83.9.16.* / 2015-12-02 09:47
I dla jakich idiotów ci eksperci obliczają??????? jeżeli za 40 lat pracy wypracują 2tysiące emerytury to za 45 lat 3tysiącer ???????????? bo ja po 46 latach mam 2.1tysiąca.
bo to nie eksperci / 176.190.183.* / 2015-12-02 10:07
Tylko polski kryminał tu nadaje - co ciekawe,wystarczy ,ze zostaniesz te kilka dni i juz naliczaja ci całe tysiące więcej, jakby chcieli przekazać, że to właśnie te kilka miesięcy ,to jest okres ,który naliczane jest do emerytury ,nie ważne ,że zasuwa les 50 lat ,ważne ,że pójdziesz po 67 roku,bo jest to niczym innym jak perfidnym i chamski sposobem szczucia i zastraszania, będziesz grzeczny to dostaniesz,inaczej to grosze a całokształt twojej kariery ,to pikuś ,jesteś wymagający ,to zapłacisz własną kieszenią ,zatem dyktatura i terror jest wskaźnikiem dla emeryta,by został i czekał aż przyjdzie mu 70 ,wtedy jeszcze lepiej będzie ,tak ,tylko ilu dożyje tego wieku ,przecież wystarczy przejść się po cmentarzu ,to średnia wychodzi 60 lat ,niestety,średnia życia jest okropna przeciętnego Polaka, 60 lat ,i tu kundle z rządu muszą ujawnić dane ilu ludzi umiera zanim uda im się dotrzeć na zasłużona emeryturę, i dlatego te stawki ,bo w wieku 60 lat -prawie co drugi pracujący otrzyma emeryturę, po 65 i wyżej ,to już tylko jedna dziesiąta z tego ,wiec rząd zachęca i szczuje i to perfidnie kasa tych co zmarli ,tych co poszli di grobu ,jacy to oni humanitarnie ,dzieła kasa trupa ,tych co udało im się jeszcze pożyć, nie kasa składek ,które pracując i tyrajacych dołożyli, barbarzynski metoda komunistycznych świń, jak Stalin, albo na front to dostaniesz okraske i flache ,albo zdechnie szczęśliwego z głodu jak nie pójdziesz, głosowali się na POkomunistycznej świnie Kaczorowski ch pisowcow ,będziecie żarli chleb tych ,którzy wcześniej kpili ku chwale ojczyzny tyrajacych do śmierci - tego potrzebuje prezydencik,by dobrze mu się żyło ,jego malpa ,by dobrze zabawial a się na wybiegach i jego swolocz z rządu ,by mogła dzielić się kasa ,która po trupach pozostala
ręcista / 91.214.0.* / 2015-12-02 09:47
Panie Mordasewicz przestań Pan wciskać ludziom kit, jak by PO przez 8 lat nie zmieniało przelicznika rent i emerytur to tak by nie wyglądały, jak dalej będą zmieniać przeliczniki to i sto lat pracy nie pomoże.
A to wszystko dzieki takim oszustom jak Pan i PO
radziu dd / 81.15.209.* / 2015-12-02 09:45
TVN odwróciło się do platformy w kierunku Petru i Kosiniak-Kamysza okazuje się, że to są eksperci od wszystkich problemów naszego kraju....liberalna telewizja a nie potrafi uszanować zwykłego wyniku wyborów choć odmieńcom seksulanym kłania się w pas

Najnowsze wpisy