Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Mordasewicz: Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety

Obniżenie wieku emerytalnego. Mordasewicz: Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety

Wyświetlaj:
Flower139 / 79.188.23.* / 2015-12-02 09:16
Jeżeli kobieta jest stratna na wcześniejszej emeryturze, to powinien być wyższy przelicznik dla kobiet. Państwo chciałoby aby był wyż demograficzny, ale chcą te kobiety zagnębić. Przecież każdy wie ile wymaga nakładu pracy utrzymanie rodziny, a zwłaszcza opieka związana z wychowaniem dzieci. Jest to bardzo duży wysiłek psychiczny, fizyczny i zdrowotny ze strony kobiety, nawet z pomocą męża czy partnera. Ale nie, dołożyć teraz na dziecko 500 zł, a na emeryturze niech umrze śmiercią głodową. Bo ja uważam, że to za dużo, 150 -200 zł byłoby w sam raz. No cóż, my urabiamy sobie ręce , pracujemy po 40 i więcej lat, a PIS rozdaje bezmyślnie lekką ręką. Bo wyż demograficzny wzrośnie wśród rodzin patologicznych, a w normalnych rodzinach będą nadal planować z rozsądkiem. Pozdrawiam
Marta1056 / 143.176.227.* / 2015-12-02 09:16
Jak skrzywdzi kobiety?!najlepiej zajezdzic nas i ciezko pracować do osranej śmierci!!!chory kraj!
Adam222 / 89.66.201.* / 2015-12-02 09:16
A to świnia. Jeśli kobieta ma pracę i ochotę to może po staremu pracować do 67 lat. A jak nie ma pracy albo zdrowia to za co ma żyć? Iść na ulicę? Aby państwo miało większe PKB z prostytucji? Tylko kto będzie chciał na przykład 62 letnią babcię?
2ktoś / 217.96.37.* / 2015-12-02 09:16
Chcę przeczytać w końcu o nowych miejscach pracy dla kobiet i dobrze płatnych stanowiskach, a nie w kółko powtarzania, że nie pracują, nie zarobią na emeryturę!!! Gdzie jest dla mnie robota ???????????????
woodka59 / 188.137.113.* / 2015-12-02 09:14

Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety
mają tytuły, niby są wykształceni a są durnie nad durniami
Flower139 / 79.188.23.* / 2015-12-02 09:12
Jeżeli kobieta jest stratna na wcześniejszej emeryturze, to powinien być wyższy przelicznik dla kobiet. Państwo chciałoby aby był wyż demograficzny, ale chcą te kobiety zagnębić. Przecież każdy wie ile wymaga nakładu pracy w utrzymanie rodziny i, a zwłaszcza opieka związana z wychowaniem dzieci. Jest to bardzo duży wysiłek psychiczny, fizyczny i zdrowotny ze strony kobiety nawet z pomocą męża czy partnera. Ale nie, dołożyć teraz na dziecko 500 zł, a rodzić na emeryturze niech umrze śmiercią głodową. Bo ja uważam, że to za dużo, 150 -200 zł. byłoby w sam raz. No cóż, my urabiamy sobie ręce , pracujemy po 40 i więcej lat, a PIS rozdaje bezmyślnie lekką ręką. Bo wyż demograficzny wzrośnie wśród rodzin patologicznych, a w normalnych będą nadal planować z rozsądkiem. Pozdrawiam
zwykłykazio / 95.90.209.* / 2015-12-02 09:24
No cóż, my urabiamy sobie ręce , pracujemy po 40 i więcej lat, a PIS rozdaje bezmyślnie lekką ręką. Bo wyż demograficzny wzrośnie wśród rodzin patologicznych, a w normalnych będą nadal planować z rozsądkiem.
No tak. Jak ja mam 4 dzieci to jestem dzieciorobem i patologicznym zwyrodnialcem, ktory wyciaga rece nie po swoje. A normalne rodziny w Polsce to ona + on + pies, bo na dzieci to nigdy nikogo nie stac. Bierz Pani te 500 zl (czy to moje czy nie) i miej te dzieci bo z tym rozsadkiem to dzieci nie bedzie.
Pozdrawiam
Flower139 / 79.188.23.* / 2015-12-02 10:42
Żle Pani zrozumiała. Rodzina wielodzietna to nie patologia. Patologia ma całkiem inne znaczenie. Ale nie będę Pani uświadamiać, można znaczenie tego słowa znależć w słowniku. Czworo dzieci to szczęście i radość, pod warunkiem że się o nie dba. Pozdrawiam
zosia7 / 83.8.84.* / 2015-12-02 09:12
W TV posłowie w wyborach wymieniali ,że nie tylko mundurowi są na lepszych emeryturach ale też sędziowie i inni.Pan Prezydent o tym wie ,żę spsób naliczania się liczy a nie tylko wiek przejścia na emeryturę.Przy tym co wprowadziło PO zawsze będzie mała emerytura.
ewa104 / 213.186.76.* / 2015-12-02 09:12
a wg. jakiego klucza wylicza się emerytury tym co zmienili płeć?, 2 jak ktos chce pracować po osiagnięciu wieku emerytalnego to pracuje, ale większośc znanych mi ludzi bierze emeryturę a pracę kontynuuje na zlecenie, część etatu... a później po 2-3 latach zgłaszają się z wnioskiem o ponowne przeliczenie emerytury i zyskują na tym całkiem fajne pieniądze...
spoko2015 / 185.56.173.* / 2015-12-02 09:11
Dlaczego link do bredni tego niedouczonego propagandzisty z Lewiatana zawiera zdjęcie Prezydenta RP ? Dlaczego tytuł tego linku stanowi bezpodstawne oszczerstwo i jest medialną nagonką ? Czyżby to była prawda, że WP była tubą propagandową byłego Prezydenta Bronka, obrońcy WSI ?
niekomor / 212.182.119.* / 2015-12-02 09:11
Najbardziej skrzywdzi 65-latki. Mordaś ma przecież masę atrakcyjnych miejsc pracy dla nich.
Bubu994 / 158.75.4.* / 2015-12-02 09:10
Po co to naliczanie kapitału początkowego? powinna liczyć się tylko praca po 1989 - a do tego czasu wszystkim po równo - gruba kreska!!!
Cz... / 88.156.132.* / 2015-12-02 09:09
Nie wierzcie w te bzdury. To jest kłamstwo, już nie wiedzą jak upodlić Naród. Wciąż nie mogą się pogodzić z faktem że już nie mają nic do powiedzenia w tym kraju
Popieram PIS rozliczyć Lewiatan. / 88.156.50.* / 2015-12-02 09:08
Jeremi Mordasewicz PIS to nie sprzedajne PO i PSL ! A po drugie za Stalina już byś był na wygnaniu . Takich jak Mordasewicz jest w Polsce wielu . Mordasewicz a te Kobiety co pracują Lewiatam sa szczęśliwe nie są wykorzystywane , niewolone okradane. Mordasewicz zamknij twarz , ponieważ jak bendżiez klepał głupoty to sam rabin ci nie pomoże . A wasze biuro jest kupione za okradanie Polskiego Pracownika.
Rozsadny $$$$$$ / 37.47.64.* / 2015-12-02 09:08
Pamietacie powiedzonko za czasow PRLu; czy sie stoi czy sie lezy to 2 tys sie nalezy ; byl przymus pracy tak? Etatow bylo mase do wyboru. Teraz mam pytanko ? Czemu szanowni przyszli emeryci (nie wszyscy) wybrali taka prace zeby sie nie narobic a zarobic i byle odwalic te 8 godz pracy .Byla mozliwosc isc do innej pracy lepiej platnej i myslec juz na przyszlosc , jaka bede mial emeryture a teraz pretensie do bylych rzadzacych kij wie kogo jeszcze jak bylo tak zle mozna bylo odkladac sobie w banku na koncie .Proste jakiej wysokisci byla pensia teraz po obliczeniu bedzie taka emerytura. Sluzby mundurowe wszelkie tez przyjmowaly do pracy kazdy mial wolny wybor pracy.Juz by sie siedzialo na emeryturce i ewentualnie dorabialo sobie na ponowne przeliczenie Zus wiekszej emeryturki.Ale winna wszystkiemu jest platforma tylko!!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Agata 375 / 83.12.246.* / 2015-12-02 09:28
Sam napisałeś ...wszyscy wtedy zarabiali mniej więcej równo..po dwa tysiące. A etaty dyrektorów i mundurowych były tylko dla członków PZPR czyli partii ,która służyła Związkowi Radzieckiemu. Emeryturę naliczało się na podstawie ostatnich trzech lat pracy. System emerytalny zmieniono kiedy już przepracowałam 20 lat.Jesteś tak śmieszny pisząc że służby mundurowe przyjmowały do pracy , że po prostu brak słów. A odkładać na koncie nie było z czego ,bo pomimo że pracy było dużo to jednak była nisko płatna. A największe emerytury pobierają pracownicy Służby Bezpieczeństwa. Oni się umieli ustawić ..prawda??

Najnowsze wpisy