Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Mordasewicz: Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety

Obniżenie wieku emerytalnego. Mordasewicz: Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety

Wyświetlaj:
Ateis / 79.186.63.* / 2015-12-02 12:00
No i skończyła się wolna Polska teraz będzie despotyczna!!!!!!!!!
Magdalena Wójcik / 89.74.200.* / 2015-12-02 11:59
Mordasiewicz , ty już lepiej nic nie mów. To jest przywrócenie wieku emerytalnego a nie reforma.
llleeexxx / 83.8.54.* / 2015-12-02 11:59
A money tradycyjnie do spółki z wupe jątrzy. Większość Polaków poprała Dudę i PiS z racji tego ,że w programie mieli obniżenie wieku emerytalnego.Projekt prezydenta jest spełnieniem obietnic wyborczych. Natomiast obniżenie wieku uprawniającego do emerytury nie oznacza obowiązku skorzystania z tego Kto chce ,ma siły ,zdrowie-może dłużej pracować. Nie mieszajcie ludziom w głowach
smiling / 5.172.252.* / 2015-12-02 12:10
Co ty pie.....z będzie dobrowolny przymus , tak jak jest teraz gdy spełnisz warunki na wcześniejszą emeryturę w związku z pracą w warunkach uciążliwych -spróbuj nie pójść .Bzdury piszesz , ty możesz chcieć pracować lecz kto co to umożliwi pa smiling
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
paweł525 / 77.46.100.* / 2015-12-02 11:59
zabawni są ci "eksperci" wyjmowani jak zające z kapelusza. Wszystko to na potrzeby nagonki na obecnego Prezydenta RP oraz większości sejmowej PiS i Kukiz 15, którzy wygrali w wyborach powszechnych.
gocha61 / 46.77.124.* / 2015-12-02 11:55
Niech eksperci, chcąc nam zapewnić godziwą emeryturę, zapewnią możliwości pracy do 65 roku życia. Co ja mówie do 67 nawet. Przy sporej szansie zostania zredukowaną w pracy w wieku 50-60 nie mam szansy na znalezienie zatrudnienia bez względu na posiadane wykształcenie. Im krócej do 60 roku, tym większa szansa na przeżycie. Ja tu o godnosci nie wspominam.
Gdzie jest program zachęcający do zatrudniania 50+. Takie piep... o wysokości emerytury. lepiej mniej i żyć.
analna 69 / 89.74.149.* / 2015-12-02 11:54
Ależ osoby mogą same WYBRAĆ czy chcą pracować do 65 / 67 lat czy przejść na emeryturę w wieku 60 / 65 lat.
NIE MA TU PRZYMUSU, wiec nie pier*** że jest to krzywdzące. Może krzywdzące dla budżetu, bo mniej obywatela okradnie ZUS. (jak umrzesz przed wiekiem emerytalnym - to nic nie dostaniesz ani ty, ani twoja rodzina ;)))
Adrian245 / 5.134.72.* / 2015-12-02 11:53
Był dobry projekt staż pracy 40 lat dla mężczyzn 35 lat dla kobiet i przejście na emeryturę bez względu na wiek
Moim zdaniem to byłaby najlepsza opcja i najbardziej sprawiedliwa a tak 65 lat dla mężczyzn niższe emerytury o 500zł i 60 lat dla kobiet niższe emerytury o 1500zł.
A projekt 40 lat i 35 lat jest najbardziej sprawiedliwym bo to udowadnia kto jak sobie organizował kosztuje mniej niż zmniejszanie wieku emerytalnego,realizacje tego projektu byłaby szybsza bo to jeden głupi wpis no i co najważniejsze nie zabierali by nam emerytur.Zmniejszenie wieku emerytalnego czy do dyskryminacja kobiet? powiem tak z jednej strony tak z drugiej nie.Z jednej strony tak bo dostaną mniejsze pieniądze a z drugiej nie bo 7 lat ciężkiej pracy spada.Co mają powiedzieć mężczyźni którzy osiągną wiek 65 lat (prawo do emerytury) i będą mieli po 50 lat stażu pracy? Gdzie tu sens i gdzie logika?.Ludzie chcą aby STAŻ PRACY decydował o przejściu na emeryturę ludzie.Mężczyźni po 60-atce już nie 20-latki.I niektórym pracować jeszcze 5 lat to katorga.Staż pracy powinien decydować o przejściu na emeryturę bez względu na wiek.To jest najrozsądniejsze i najsensowniejsze.Co najważniejsze NAJSPRAWIEDLIWSZE.
Ludzie młodzi nie mają pracy? Przecież to jest proste wysyłajcie tych ludzi po 60-atce na zasłużone emerytury i zastąpcie ich młodszymi prosty system.
A co pana Pawła Kukiza dam jedno NIGDY NA PANA JUŻ WIECEJ nie zagłosuję tak sobie pan przybija piątki z Kaczyńskim? miałem nadzieję ze pan jest odskocznią a pan i cała pana partia to powinna nazywać się PiS'15.Kpina z wyborców.
smiling / 5.172.252.* / 2015-12-02 12:16
Powiedz mi ile młodych ludzi osiągnie staż 40 czy 35 lat ,jeśli nawet osiągnie staż to w jakim wieku bzdury piszesz smiling
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
!!!! / 89.72.232.* / 2015-12-02 11:48
wiadomo, że wszystko co Pan Prezydent robi jest złe, bo nie są to działania w interesie właścicieli !!!RP!
analna 69 / 89.74.149.* / 2015-12-02 11:56
Debil***, qurfa!!!
Możesz sam wybrać czy wcześniej wziąć emeryturę, czy robić pod górkę do końca.
CZYTAJ zanim coś napiszesz.
zmęczona / 91.193.208.* / 2015-12-02 11:47
Mam 60 lat i 41 przepracowanych lat.Na myśl,że mam jeszcze rok do przepracowania wpadam w rozpacz.Mam duże problemy z koncentracją oraz manualnie już też nie jestem taka sprawna.
Łowca_wampirów / 82.146.248.* / 2015-12-02 11:46
Jak traktować pokrętne wyliczenia, że ostatnie 5 lat(dla Pań), czy 2 lata(dla Panów) pracy mają zadecydować o tym, że emerytura będzie wyższa o 40%. Te lata są krytyczne dla "starszych" i 40% kończy bieg na cmentarzu. To, że populacja starszych rośnie wynika nie z wydłużenia wieku tylko z tego, że młodzi uciekają z kraju.
Wydźwięk ustawy 65/67 jest jednoznaczny, "dorzynanie" starszych (bo watahy już było) poprzez podnoszenie wieku emerytalnego i ustalanie głodowych stawek emerytalnych mimo płacenia przez kilkadziesiąt lat składek emerytalnych.
Starzy zasypiają nad biurkami, albo w kąciku socjalnym, a młodzi emigrują za pracą, bo tu w kraju zrównano wiek emerytalny i podwyższa się go do granic absurdu. Prosty sposób na depopulację Polaków i pozbawianie się "młodej krwi".
Jur999 / 194.29.158.* / 2015-12-02 11:46
wygląda na to, że wysługują się Niemcom. Za okupacji to albo by dostali kulkę albo ogolili im łeb
kiki / 46.112.29.* / 2015-12-02 11:45
Ja też myślę,że kobiety zostaną skrzywdzone bo zwariują z radości.
A tak na poważnie to wysokość emerytury zależy raczej od wysokości dochodów jak się jeszcze pracuje.Nie słyszałem żeby ktoś kto zarabia najniższą krajową miał wyższą od niej emeryturę np.2tyś.i podwyższenie wieku emerytalnego to bzdura.To jest tylko pakowanie kasy do zusu bez żadnych pozytywnych konsekwencji finansowych dla dłużej pracujących.
Cecylia / 83.24.201.* / 2015-12-02 11:45
To jest wierutne kłamstwo a to żaden ekspert który twierdzi, że stracą na tym kobiety. Mają przecież możliwość wyboru, mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat, lub pracować nadal jak będą chciały. Byłam pracownikiem w jednym z urzędów centralnych za czasów platformy i wiem jak urzędnicy postępowali wobec pracowników, którzy osiągnęli wiek emerytalny. Wyrzucali ich z pracy a oni się odwoływali do sądu pracy. Ale o tym nikt nie mówi, tylko się straszy ludzi. Wszystkich tych co straszą rozliczy się przy następnych wyborach.
Andrzej432110461 / 62.141.225.* / 2015-12-02 11:44
65/60 powrót do wieku emerytalnego to sukces dla zwykłych ludzi.
Także np.: 44 lata pracy w tym 40 lat pracy składkowe według przepisów ZUS odłożona kasa na koncie emerytalnym, brak pracy powinno upoważniać do wcześniejszego przejścia na emeryturę bez względu na wiek, w innym przypadku jak u mnie musze przepracować około 50 lat aby pobierać emeryturę. Chamstwo emerytalne wprowadzone przez rząd PO i PSL długo pracujący 50 lat pracy i emerytura a inni wywyższeniu bez lat pracy, bez wieku emerytalnego bez odłożonych składek na koncie emerytalnych przechodzą na wcześniejszą emeryturę, czas to zmienić i wprowadzić demokratyczne zasady emerytalne w ZUS.
mary750 / 87.101.26.* / 2015-12-02 11:44
Kobiety może i dłużej żyją (statystycznie) ale większość z nich przez większość życia tyra na dwóch etatach (praca+dom).
Poza tym dajcież ludziom możliwość wyboru, czy chce wcześniej przejść na emeryturę (z mniejszą emeryturą) czy później.
Tylko zdaje się, że KAŻDY polski rząd zadowalałaby jedna opcja: robić jak najdłużej a później szybciutko umrzeć, by nie narażać swojego kochanego kraju na wydatki.

Najnowsze wpisy