Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Mordasewicz: Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety

Obniżenie wieku emerytalnego. Mordasewicz: Powrót do poprzedniego wieku skrzywdzi kobiety

Wyświetlaj:
tom__ / 114.160.228.* / 2015-12-02 11:11
A w d.upie mam rozwój - święty spokój też się liczy. Jak przedstawiciel lobby pracodawców może się wypowiadać na temat praw pracownika..
niczyja / 87.206.208.* / 2015-12-02 11:10
Hej chłopy wszystkie. Po powrocie z pracy CO ROBICIE W DOMU??? My po powrocie z pracy mamy kolejną zmiane.Jak w domu. obowiązki. Wszyscy wy eksperci od kobiet siedzcie cicho.Chcecie to pracujcie do setki o ile dozyjecie,bo wiekszośc z Was to otyłe grubasy z początkami chorób lub juz chorzy. Kto sie wami bedzie sie opiekował no my,kto zajmie sie domem my. Wszystko na naszej głowie,więc to my kobiety zdecydujemy kiedy przejdziemy na emeryture.Jak nam pozwoli zdrowie,siła to zostaniemy w pracy dłuzej jak nie przejdziemy na emeryture
Ana905 / 37.7.248.* / 2015-12-02 11:09
Facet ma rację. A Polska to kraj, który jeszcze nie dorósł do demokracji.
ala903 / 176.115.15.* / 2015-12-02 11:07
bardzo dobrze pan prezydent zrobil obnizajac wiek emerytalny kobiet pracuje fizycznie na tasmie jestem po 50 i juz jestem wypalona a np nauczyciele urzednicy nie chca przejsc na emeryture bo maja super prace dobre wynagrodzenie dlatego pragne jak naiszybciej przejsc na emeryture bo nie wiem ile pozyje
LL / 83.5.22.* / 2015-12-02 11:25
Pokaż mi nauczyciela, który chce pracowac do 67. roku życia.
rocznik 1955 / 89.77.252.* / 2015-12-02 11:06
Szkoda czytać takich wywodów.
BEZ WSTYDU / 83.8.210.* / 2015-12-02 11:06
Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Konfederacji Lewiatan, obniżenie i zróżnicowanie wieku emerytalnego będzie miało negatywne skutki dla wszystkich, a w szczególności dla kobiet. Ekspert przypomina, że w nowym systemie emerytalnym wysokość świadczenia zależy od tego, ile zgromadziliśmy składek --Panie pseudo ekspercie - ujawnij nam -to uwierzymy ILE ODPROWADZASZ SKŁADEK EMERYTALNYCH ?Chłopie robisz wodę z mózgu a pewnikiem sam ją masz !!! Nie widzisz Pan różnicy między uprawnieniem a obowiązkiem ? NIKT NIKOGO NIE BĘDZIE ZMUSZAŁ DO PRZEJŚCIA NA EMERYTURĘ ! UŚWIADOM TO SOBIE CZŁOWIEKU RAZ NA ZAWSZE I POCZYTAJ KODEKS PRACY a ponoć jest pan znaczącą figurą wśród pracodawców? Nie sądzę - czytając te wypociny że pan cokolwiek rozumie - mnie już na sam widok tego niby eksperckiego tekstu zbiera się na wymioty i tylko szkoda mi komputera bo puściłbym zdrowego pawia ! Zlituj się Pan i skończ z tymi wypocinami !!!
konserwa 1 / 89.231.49.* / 2015-12-02 11:04
Kolejny "ekspert", który wie lepiej. Pieprzy bzdury i chce byśmy w nie uwierzyli. Ci tzw. "eksperci" chcą żeby Polacy pracowali do śmierci, za grosze, dając z siebie 150%, a potem zdychali. Chcą, żeby Polska przypominała kraje kolonialne. Prezydent RP A. Duda i obecny rząd chcą uczynić z Polski niezależny kraj a z Polaków dumny naród.
ja, ciemnogrod / 91.246.66.* / 2015-12-02 11:02
Panie "ekspercie" Mordasewicz. Czego się Pan boi? Tego, że ludzie u schylku życia odzyskają trochę godności? Czy może tego, że osoby po 60-tce będą miały możliwość ucieczki przed ich upokarzaniem i pomiataniem przez panów przedsiębiorców, których Pan reprezentuje? I jeszcze powiem jedno. Pracowałem u prywatnego przedsiębiorcy i (może miałem pecha) stwierdzam, że większość z tych, którzy stanęli na mojej drodze to wszelkiej maści oszuści, złodzieje i w najlepszym wypadku kombinatorzy. A teraz panowie przedsiębiorcy możecie obrzucac mnie błotem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sabi 722 / 89.174.19.* / 2015-12-02 11:09

I jeszcze powiem jedno. Pracowałem u prywatnego przedsiębiorcy i (może miałem pecha) stwierdzam, że większość z tych, którzy stanęli na mojej drodze to wszelkiej maści oszuści, złodzieje i w najlepszym wypadku kombinatorzy.

Niech Pan będzie uprzejmy nie oczerniać wszystkich prywatnych przedsiębiorców...wrzucać do jednego kotła...
ja, z ciemnogrodu / 91.246.66.* / 2015-12-02 11:30
Bardzo proszę czytać ze zrozumieniem. Napisałem "większość z tych, którzy stanęli na mojej drodze" a nie wszystkich. Bardzo mi przykro, że mam takie zdanie Ale ono wynika ze sposobu postępowania tych Państwa wobec mojej skromnej osoby. Przykro mi ale nie zmienię swoich przeżyć, ponieważ one się zadzialy niezależnie ode mnie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Edek561 / 83.20.64.* / 2015-12-02 11:02
Ja wolę zatrudnić babcię jako opiekunkę do moich dzieci. Dostanie na ZUS i jeszcze będzie miała więcej niż u chytrego koszernego Mordasewicza. Spadaj Ż..!
ka47 / 89.71.115.* / 2015-12-02 11:01
Panie Mordasiewicz, jak widać nie zna pan realiów życia codziennego i przy każdej okazji głupoty pan rozsiewa. Kobietom i nie tylko, w naszym kraju krzywdę robią tacy ludzie jak pan i wielu wielu innych panu podobnych nie mówiąc już o rudym Tusku i jego ekipie. Po 1989r robicie ze społeczeństwa masę zubożoną i cały czas uważacie nas za głupców. Przyjdzie jednak czas rozliczenia za to, co z Polską robicie.
I wiedz pan, że Kapitałem Polski jest jego Naród a nie pseudo działacze z kapelusza wyciągani,...
Ewa1157 / 87.204.89.* / 2015-12-02 11:00
Do Mordasewicza: Ja wolę pamiętać, że jestem na emeryturze niż mieć demencję i nie wiedzieć jaki dziś dzień, nie pamiętać czy zjadłam obiad czy co też było na talerzu. Sam se facet pracuj aż do setki, jeśli będą ciebie chcieli, bo Polaków dziwnie nie lubisz?! Ale w Polsce siedzisz!!!!
PP183 / 176.105.142.* / 2015-12-02 11:00
przeciez na pisuar głosowali ludzie z kapitałem początkowym im za duzo nie ubędzie
Ga / 79.185.115.* / 2015-12-02 10:59
Nie ma sensu komentować słów Mordasewicza. Taki z niego ekspert, że zawsze mówi to samo i tak samo, ale dobrze na tym wychodzi - w końcu to człowiek "sukcesu". Co do tych emerytur, to ja z kolei nie widzę dobrego wyjścia. Przy tempie współczesnego postępu i życia, nowych technologiach itd., a ponadto stosunku do starszych i fakcie, że dziś tzw. "doświadczenie" zawodowe się nie liczy, nie widzę specjalnie pracy w większości zawodów, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Oczywiście są wyjątki, jak np. praca w nauce, sądownictwie i jeszcze inne, w tym niektóre z nich uprawniają akurat do wcześniejszych emerytur. Po 50ce i wyżej, to większość kobiet znajdzie pracę np. przy porządkowaniu koszyków w IKEI
Ziska / 213.241.73.* / 2015-12-02 10:57
To może niech kobiety i mężczyźnie pracują do 80 roku życia , to nie skrzywdzi nikogo., super wysokie emerytury itd... no tylko 90% nie dożyje , ale przecież to wyraz patryjotyzmu i solidarności społecznej- całe życie robić i walnąć w kalendarz 1 miesiąc przed emeryturą.

Najnowsze wpisy