Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydencka reforma może zmniejszyć świadczenia nawet o 60 procent

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydencka reforma może zmniejszyć świadczenia nawet o 60 procent

Wyświetlaj:
kropiciel / 5.172.234.* / 2015-12-01 12:58
Jaja jak berety. Tylko zaciskać pasa... tak już tłumaczą od ćwierćwiecza. Kto ? Młodzi i tak g.... wiedzą. Przynajmniej większość. A co dopiero by samemu umieć coś policzyć. Tak ich ci od kwasa i matołka wyedukowali. Dziś taki absolwent gimnazjum na pytanie : co jest cięższe kilo pierza czy kilo żelaza , odpowiada, że kilo żelaza ... To łatwo takiemu wcisnąć,że skrócenie okresu pracy o np, 7lat spowoduje spadek świadczeń emerytalnych o połowę.... tylko siedem lat a taka różnica... Koń by się uśmiał jaki progres w końcówce lat pracy przy obecnej ustawie emerytalnej i wieku 65 kobiety, 67 lat dla mężczyzn. Za balcerka mamiono : wejdź do ofe a twoje składki tak pomnożymy, że na emeryturze będziesz żył jak ci znad Łaby... I co wyszło ? Wszyscy wiemy i tylko osioł może mieć jakiekolwiek złudzenia. Tak miliony durniów złapano na ofe i na franki. Została im tylko gorycz i wstyd. I pies ich j..... Gdyby szwaby nie pozwoliły polakom sobie usługiwać - by nie powiedzieć dosadnie co konkretnie - tysiącom polaków pozostał by szczaw i mirabelki wzorem profesora z kulturą pastucha z Ziemi Lubuskiej. Źródłem tej hańby jest otępienie. Dlatego przez ostatnie osiem lat rządów cwaniaczków i szubrawców miliardy wypracowywane przez wielbicieli telenoweli wyciekały z Polski szeroką rzeką. Tak ugłaskiwana gnuśność pozwoliła zaistnieć megadurniom w naszych władzach zadłużając kraj w sposób właściwy dla czterolatka który nie może oderwać oczu od ładnej zabaweczki np. kolejki Pendolino , łauuuu. Nic dziwnego, że podają takie wyliczenia naszych emerytur. Ktoś musi na to robić. Nie ma już bata ale jest taki Adaś dawny opozycjonista, tak represjonowany przez ludzi Kiszczaka i Jaruzelskiego których mimo to podziwiał i bronił i wspólnie walił wódę za dopuszczenie go do wydawniczego koryta. Agora nie powstała z datków tylko z komuszej kasy o czym nawet sam Adaś nie zaprzeczy. Więc do kogo Adasiowi i jego pismakom bliżej nie trzeba tłumaczyć. Więc lepią i modelują swoich czytelników, słuchaczy i oglądaczy.
jacek placek i księżyc / 193.22.252.* / 2015-12-01 13:03
Dawno czegoś tak genialnie napisanego nie czytałem. Chylę czoła.
tak tak / 83.11.208.* / 2015-12-01 12:58
ZABRAĆ AGENTOM BULA EMERYTURY KTÓRYCH WYSOKOŚĆ TO 18 TYŚ !!!!
ZRÓWNAĆ WSZYSTKIE EMERYTURY DO JEDNAKOWEGO POZIOMU PROSTY RACHUNEK
ILOŚĆ WYPŁACANYCH PIENIĘDZY PRZEZ LICZBĘ EMERYTÓW !!! SKORZYSTAMY WSZYSCY
A NIE TYLKO AGEŃCI I ZŁODZIEJE KTÓRZY I TAK CAŁE ŻYCIE ŻYLI NA NASZ KOSZT!!!
JA102 / 91.90.61.* / 2015-12-01 13:30
.... po " równo" to już było. a nazywało się KOMUNA
bezrobotna918 / 89.228.18.* / 2015-12-01 12:58
jak stworzy nowe fabryki i da pracę to myslę ze wcale tak chetnie nikt nie bedzie jezdził na wygnanie
i robił za małe pieniadze bo nie oszukujmy sie za granica prawie wszyscy zarabiaaja mało w stosunku do tubylców co po jakims czasie zaczyna bolec ze nas wykorzystuja jedynie to ze jak przyjedzie na urlop do Polski to może pare m-cy normalnie pożyć bo po paru miesiącach bieda znowu zacznie dawać znać
Wojciech397 / 83.21.217.* / 2015-12-01 12:58
Właścicielem money.pl jest NIEMIECKIE wydawnictwo więc można zrozumieć takie artykuły, które chcą skłócić społeczeństwo polskie i tylko oszołomy wierzą niemieckiej propagandzie a oni mają doświadczenie od gebelsa.
Swój / 79.228.84.* / 2015-12-01 12:55
Takie biadolenie to wypowiedzi byłych rzadzacych z PO... Zlodziei i milionerow (za nasze pieniadze) oni tylko nabijali wlasne konta bankowe (mozliwe ze nawet nie w Polsce) PiS moze im to uniemozliwic (a moze odebtac?) dlatego sieja tski zamet i idiotyczne wyliczenia, bo jesli "Oni" nie beda nas okradac, to mozemy gospodarowac funduszami narodowymi dla dobra ogolu... Czyli nam wszystkim moze byc lzej i latwiej zyc w POLSCE....!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Diabełek261 / 83.28.194.* / 2015-12-01 12:55
A kto da wam bogacze takie emerytury po 10 kafli , cos ostatnio trudno wam się załapac , Bozia oczekuje
goon1 / 80.42.90.* / 2015-12-01 12:54
aca dokladnie tyle ile sie placilo przez cale życie. Pracuje sie ok 40 lat a emeryture dostaje sie ok 15. Wiec i tak duzo wiecej sie placi niz sie dostanie. Wiec gdzie jest reszta naszych pieniedzy? A tych wszystkich złodziei z ZUS powinni postawic przed sadem albo TK za dzielanie na szkode obywateli. Bo to nic wiecej jak okradanie w imieniu prawa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
goon1 / 80.42.90.* / 2015-12-01 12:54
A dlaczego nie zaplaca dokladnie tyle ile sie placilo przez cale życie. Pracuje sie ok 40 lat a emeryture dostaje sie ok 15. Wiec i tak duzo wiecej sie placi niz sie dostanie. Wiec gdzie jest reszta naszych pieniedzy? A tych wszystkich złodziei z ZUS powinni postawic przed sadem albo TK za dzielanie na szkode obywateli. Bo to nic wiecej jak okradanie w imieniu prawa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Krystyna217 / 46.215.75.* / 2015-12-01 12:54
Dobra decyzja ile kobieta może pracować a poza tym ile nacieszymy się tą emeryturą jak tak szybko odchodzimy , zobaczymy za pięć lat dopiero będziemy oceniać. Powinny wejść zmiany w ZUS tam jest bałagan płacimy tyle a ile z tego nam zostaje i do lekarzy chodzimy i tak prywatnie bo terminy są dalekie a nie wszyscy mają wysokie emerytury
goon1 / 80.42.90.* / 2015-12-01 12:59
Zus powinni zlikwidowac. Albo wszystko w nim zmienic. 75% ludzi wywalic i wprowadzic komputeryzacje (tak jak np w UK). A przede wszystkim obnizyc im pensje do poziomu ponizej sredniej krajowej. Bo moze z 50 osob placi zus na wyplate dla jakiegos prezesa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ppk / 62.29.168.* / 2015-12-01 12:52
Jak ZUS nie będzie kupować sobie limuzyn... http://www.wykop.pl/ramka/2464175/zus-oglosil-przetarg-na-auta-chce-dla-urzednikow-limuzyn-bmw/
i dawać podwyżek, premii http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/art/4976196,zus-odbiera-innym-i-nagradza-swoich-az-150-mln-zl-premii-dla-urzednikow,id,t.html
i innych "prezentów", to starczy na emerytury
lllol / 5.104.252.* / 2015-12-01 12:52
o jej bo ZUS bedzie mial mniej kasy. tez sie Wami zajma ;)
Gig303 / 5.172.247.* / 2015-12-01 12:52
Pan prezydent mówił w internecie ze wie z czym borykaja sie pracujacy polacy ale zajmuje sie a to TK a to emerytami dla ludzi pracujacych pocieszenie podatek od wielkopowieszchniowych by ceny byly wyzsze i obniżenie CIT dla "kolesi" zamiast ulżenie w PIT ktory płacą wszyscy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
moneyen / 178.235.75.* / 2015-12-01 12:52
Samo nazwisko mówi wiele.Dlaczego wy żydzi zawsze chcecie żle dla polski.marzy wam się judeopolonia????
PATRIOTKA 67 / 87.105.250.* / 2015-12-01 12:52
SZKODA,ŻE MOJE KOMENTARZE SĄ NA GMINIE KASOWANE.NIE MARTWCIE SIĘ ZWOLENNICY PO O PRZYSZŁE EMERYTURY.SPOKOJNIE POPRZEDNI RZĄD BRAŁ TYLE DLA SIEBIE I SWOICH POPLECZNIKÓW,ŻE STRACH O TYM MYŚLEĆ.... WEŻCIE SIĘ DO UCZCIWEJ PRACY.ODPROWADZAJCIE UCZCIWIE PODATKI ,SKŁADKI ZUS ITP PRZESTAŃCIE ZA POŚREDNICTWEM MEDII SZKODZIĆ POLAKOM I POLSCE.PIS ZA MIESIĄC CUDÓW NIE STWORZY,ALE RADZĘ MU UKRÓCIĆ MEDIOM SZKODZENIA POLSCE MEDIA MAJA BYĆ POLSKIE, A NIE STEROWANE PRZEZ OBCE PAŃSTWA.MY PŁACIMY ABONAMENT NIE DLA SŁUGUSÓW PO.MEDIA MAJA BYĆ PUBLICZNE I DO TEGO BĘDZIEMY DĄŻYĆ ZA WSZELKĄ CENĘ.WIDAĆ GOŁYM OKIEM JAK CIĘŻKO JEST WAM POGODZIĆ SIĘ Z PORAŻKĄ I UTRACONYMI PROFITAMI.JA PRACOWAŁAM 39 LAT I ODCHDZĄĆ NA EMERYTURĘ OTRZYMAŁAM 821 ZŁOTYCH TAK PRACOWAŁAM BARDZO UCZCIWIE.A ODPRAWĘ,I NAGRODĘ JUBILEUSZOWĄ DZIĘKI RZĄDOM PO ZOSTAWIŁAM W AMBER GOLD .PAN PLICHTA POD PŁASZCZYKIEM RZĄDZĄCYCH POTWORZYŁ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ MAJĄC 6 WYROKÓW CZY O TAKĄ POLSKĘ WALCZYCIE BO MY NIE.JA DZIĘKI RZĄDOM PO STRACIŁAM ŚRODKI,MĘŻA,NABAWIŁAM SIĘ CHOROBY NOWOTWOROWEJ ITD. I PROSZĘ NIE UBLIŻAĆ NAM WYZYWAJĄC NAS CIEMNIAKAMI.ZŁODZIEJAMI,PRZESTĘPCAMI,SZKODNIKAMI PAŃSTWA NIE JESTEŚMY.JESTEŚMY DUMNI ZE SWOJEJ TOŻSAMOŚCI.ŻEBY WSZYSTKO BYŁO JASNE

Najnowsze wpisy