Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydencka reforma może zmniejszyć świadczenia nawet o 60 procent

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydencka reforma może zmniejszyć świadczenia nawet o 60 procent

Wyświetlaj:
vovo / 37.7.96.* / 2015-12-01 18:28
Wiek emerytalny dla dzisiejszego pokolenie 30-40 latków nie ma największego znaczenie bo i tak nie ma szans żeby jakiekolwiek emerytury były wypłacane z ZUS. ZUS to już teraz bankrut sztucznie utrzymywany przy życiu!! A śmieszne wyliczenia ekspertów tylko udowadniają że to bezmózgie trole piszące i gadające co im ślina na język przyniesie!!
sara1762 / 77.13.16.* / 2015-12-01 18:26
wplynie na to,zeby 500 zl nie wychodzilo poza kraj,do starszych braci i bedzie mial czym obracac.
Jeremi Mordasewicz - polonofob, dywersant, żydolichwa, ekspert gospodarczy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan; [Lewiatan - legendarny potwór morski, symbolizujący zło]
http://leo-blog.blog.onet.pl/2007/12/14/tora-tora-nadchodzi-mordasewicz/
No Comment / 87.168.6.* / 2015-12-01 18:25
My Polacy to jestesmy jednak glupim narodem. Zaznaczam, ze nie jestem fanem zadnej partii jestem neutralnym. PiS obiecal wam raj na ziemi dlatego GO wybraliscie i tu widac wasze (nasze) IQ. Wyobrazcie sobie, ze takie obiecanki jak PiS w Polsce robi polityk we Francji, Anglii, Niemczech, Holandii czy Luxemburga to jego partia nawet nie przekroczy progu wyborczego a u nas ta partia wygrywa. Jaki jest moral z tej bajki: No Comment - Kein Kommentar - Bez Komentarza.
Jasiek. / 178.200.144.* / 2015-12-01 18:25
Czemu kłamiecie.
Ma być możliwość, a nie oboweiązek przejścia na emeryturę w tym wieku. Kto ma pracę i siły, będzie mógł pracować dłużej.
nightman / 95.40.45.* / 2015-12-01 18:24
Wy nie bądźcie śmieszni. Mammy przerost administracji, która zeruje na zwykłym pracowniku. Odszedłem na emeryturę w wieku 38 lat ze służb mundurowych. Nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek przestał pracować. Nasz system państwowy jest chory. Jestem za systemem emerytalnym, który zabezpieczy obywatelowi jakies świadczenia na każdym etapie jego życia. Dajmy ten tysiąc złotych tym w podstawowej emeryturze po 40 latach ich życia. Pozwólmy im się za ten 1000 rozwijać, chociaż to mało prawdopodobne, bo mając dzieci to nie jets nic wielkiego. Brak mi slow moja Polsko
Pieprzenie, ze nasz system emerytalny jest dofinansowywany z budżetu państwa jest chore. Skąd nasze państwo ma swój budżet? Czy raczej nasz budżet?
betaq / 89.74.181.* / 2015-12-01 18:18
Czy ten śmieszny Mordasewicz przestanie w końcu straszyć polaków? Niech zajmie się uczciwą pracą za 1200 zł i później niech dyskutuje na łamach prasy i tv.
Jeśli zaś chodzi o dno, to niech chociaż raz prawidłowo skomentuje dno, które pozostawiła po sobie Platforma Obywatelska.
Leon Z. / 94.254.133.* / 2015-12-01 18:12
kolejny projekt do kosza z kancelarii, a kiedy obiecany projekt ustawy dla frankowiczów będzie? tylko nie taka jak dwa złożone projekty które mają tyle wspólnego z ustawą co Szydło z premierem, czyli prawie nic.
jeśli nei będzie ustawy dla kredytobiorców w obcych walutach (w tym we frankach), po 1.01.2016 roku szykujemy pozwy zbiorowe, pozywamy Prezydenta, Premiera i pis za wprowadzenie w błąd w trakcie kampanii wyborczych
macie szansę jeszcze 4 tygodnie
Alex674 / 82.10.116.* / 2015-12-01 19:05
Ogarnij się! !! W umowie miałeś dokładnie napisane jakie ryzyko kredytu w obcej walucie. Z jakiej okazji podatnik ma płacić za twoją głupotę. Może TY Leonie chciałbyś spłacać mój kredyt na tv! Śmieszny jesteś!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
AGA123842 / 193.200.51.* / 2015-12-01 19:22
Pazerność frankowiczów i naiwność, dawali więcej we frankach to brali, brali na maksa, a może prowident czy chwilówka po co czytać umowę, dają ... brać!!!!! później jakoś to będzie, państwo pomoże!!!
leo864 / 213.238.98.* / 2015-12-01 18:32
bardzo "ciekawe" są twoje wypociny, kryzys franka był jeszcze za starego rządu, to dlaczego nie pozwałeś powców, że ci nie pmogli?!!!!!!! to peowcy umożliwili branie kredytów w obcej walucie!!!! nie masz do nich pretensji, że dzisiaj masz problemy?!!! dlaczego PIS ma odpowiadać za błędy powców, największych złodziei wszech czasów!!!!!
ans / 83.11.49.* / 2015-12-01 18:11
i na tym polega plan pisu - dostaniesz wybór - emerytura w wieku 65 lat w wysokości 400 zł albo wytrzymać jeszcze dwa lata i dostać pełną; ale spełnili obietnicę wyborczą? no tak !
Jan796 / 46.169.129.* / 2015-12-01 18:08
Nie mam zielonego pojęcia jak Money to liczył, ale emerytura mojego ojca wyglądała następująco.
w wieku 58 lat dostał szacunek że dostanie 3,5 tyś zł jak będzie miał 60 lat ( wcześniejsza dla pracujacych w szkodliwym )
59 lat - 3.3 tyś
60 lat - 3.1 tys
61 lat - 2.9 tyś i przeszedł
Dzisiaj ma 65 lat i jego koledzy co mieli podobne wyliczenia 5 lat temu dostali 2.3 tys, on przez te 4 lata miał rewaloryzacje i ma delikatnie ponad 3 tyś zł.
Szacunki ekspertów z money a wyliczenia ZUS to bardzo odległe sprawy.
pan jan / 5.172.233.* / 2015-12-01 18:08
UWAGA SMOG i tak ZABIJE same k...y weglowe mafie a ty płać za chore dziecko i żyj krócej , ściagac kase z Sejmowych na leczenie smogu wgłowach i na ulicy.... gdzie gaz?? z ucinanie głowy za produkcje syfu w powietrzu?? /70 % smogu to syf weglowy/
Marzena1969 / 95.49.48.* / 2015-12-01 18:01
a ja dziękuję p. Prezydentowi, że umożliwił nam pójście na emeryturę w wieku 60 lat. Urodziłam 3 dzieci i byłam tylko na urlopie macierzyńskim. Pracuję już 26 lat. Kiedy będę miała 60 lat - będę miała 40 lat pracy. Jeśli będę zdrowa i będą chcieli mnie jeszcze zatrudniać to na pewno będę pracowała dłużej. Ale jeśli będzie problem z pracą, to wolę dostać niższą emeryturę nić pozostać bez niczego !
Chyba możemy mieć wybór ? To jest bardzo dobre rozwiązanie !
WYWALONA Z PRACY / 89.230.35.* / 2015-12-01 18:09
ja skończyłam 55 lat w roku2006 i zostałam wywalona z pracy przymusowo, córka jeszcze studiowała i bardzo chciałam pracować, niestety rządy PISdu mi to uniemożliwiły. TO SAMO BĘDZIE I Z TOBĄ, TYLKO KACZOR WIECZNIE ŻYWY BĘDZIE ŁUPIŁ KASĘ DO ŚMIERCI......
putto / 159.205.24.* / 2015-12-01 17:59
PO to mówiła ale "ciemny lud" wierzył że Jarosław Polskę Zbaw z pustego naleje bo nie je osmiorniczek i nie kradnie jak to wg PISu kradnie PO
NO NO / 83.10.81.* / 2015-12-01 17:57
WYSTARCZY POLAKOM DAC ZAROBIC JAK POZA GRANICAMI POLSKI --TAKIE DOCHODY JAK POSLOWIE --
Leszek68 / 77.114.53.* / 2015-12-01 17:57

- To spowoduje wykrwawianie się kraju. Nie dość, że będziemy szybciej przechodzić na emeryturę, to jeszcze młodzi będą uciekać z Polski przed rosnącymi obciążeniami - komentuje w money.pl Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan i członek Rady Nadzorczej ZUS

Nie sposób nie skomentować tej wypowiedzi p.Mordasewicza !!! To przez takich jak Pan i panu podobnych młodzi ludzie opuszczają swoją ojczyznę w poszukiwaniu pracy i godnego życia . Mam do Pana podstawowe pytanie : Zajmuje Pan dwa wysokie i bardzo dochodowe stanowiska - ekspert +członek Rady nadzorczej więc proszę odpowiedzieć mi czy pracuje Pan 16 godzin dziennie ??? Nie sądzę ... ale zapewne dwie konkretne wypładki pan sobie pobiera ,i zapewne sowite odprawy ma Pan zagwarantowane. Jak sadzę jakimś dziwnym trafem zapewne nie obejmuje pana 3 próg podatkowy. Poza tym jest Pan osobą nieobiektywną w ocenie i nie dziwi mnie Pana wypowiedź taka jak w/w , w koncu to Pan Prezydent zapowiedział opodatkowanie takich krwiopijców oszukujących nas prostych ludzi - czyli wielkie sieci handlowe, markety których to Pan jest głównym przedstawicielem . Od takich osób i firm bym zaczął czystkę ,którzy to zajmują intratne stanowiska zależne od siebie !!! Od takich układzików i mafii bo jak Pan również wspomniał to i Pana zastępczyni również doradza w Zusie !!!!! Do tego grona trzeba również zaliczyć Cwaniactwo firm zmieniających nazwę co 5 lat by wykorzystać zwolnienie z podatku itd. Długą listę bym tu mógł wypisać tych co uchylają się od płacenia należnych podatków . Zwykły zjadacz chleba jak zle się rozliczy z Urzędem Skarbowym ma w ekspresowym tempie egzekucje komorniczą , ale Panu to nie grozi - Pana bowiem stać na armie prawników za oczywiście państwowe pieniądze.... Przez 26 lat byłem w 30 Państwach świata i tylko we Włoszech spotkałem taki skorumpowany system mafijny wykorzystujący luki prawne i podatkowe. Idiotyczne nawet dla laika są te wyliczenia - 60% niższe emerytury hehehehe czyli w pięć lat odłożymy 60% , a przez 40 lat pracy 40% ????
Drogi Panie czas zapoznać się ze statystykami stopnia wykształcenia Polaków ??? Nie jesteśmy analfabetami a tym bardziej durniami którym wciśnie się ciemnotę.
Szanowny Panie Prezydencie .
Pragnę panu podziękować za to że zauważa Pan ważne sprawy i niesprawiedliwości ludzi ciężko pracujących i pozwolę sobie zasugerować Panu gdzie znaleźć pieniądze uciekające ze Skarbu Państwa.
- Zlikwidować zdublowane intratne stanowiska na wysokich szczeblach z obrzydliwie wysokimi uposażeniami,
- Likwidacje mafii rodzinnych zajmujących całe sektory stanowisk urzędowych za publiczne pieniądze,
- Likwidacje do 0 nieuczciwych i śmieciowych umów o pracę, które umożliwiają unikanie płacenia składek zusowskich oraz podatków ,
- Ścisłą i szczegółową kontrolę firm - prywatnego sektora , gdzie większość wynagrodzeń deklarowanych jest na poziomie najniższej krajowej a tak naprawdę to prawdziwe wypłaty są o wiele wyższe i wypłacane pod tzw. stołem lub z pominięciem podatku np. w postaci diet, delegacji itd.
- Ścisłą kontrolę nad wydatkami samego Zusu na inwestycje ,gdzie najpierw remontowane są za potężne pieniądze ociekające marmurami i bogato wyposażane gmachy zusu ,a następnie sprzedawane za grosze ...itd.
Te i wiele innych irytujących nagminnych sytuacji są powodem masowych wyjazdów młodych Polaków z kraju za uczciwą pracą , szacunkiem ,wynagrodzeniem i godziwymi warunkami życia .
Chciał bym nadmienić iż nie jestem upolityczniony , lecz napisałem to co mnie poirytowało . Mam 47 lat więc mój opis nie jest na podstawie 2-3 lat pracy ,lecz na przestrzeni 32 lat.
Panie Prezydencie życzę Panu wytrwałości w realizacji założonych celów . Z mojej strony ma Pan poparcie i jak sadzę miliony mi podobnych Polaków .
- Panu Mordasewiczowi zasugerował bym odejście na emeryturę by się więcej już nie kompromitował i odszedł z życia politycznego i zawodowego już nie w chwale , ale jeszcze z twarzą , nie psując dobrego imienia swoim potomkom .
Leszek B.

Najnowsze wpisy