Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydent i rząd chcą płacenia składek ZUS od każdej umowy

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydent i rząd chcą płacenia składek ZUS od każdej umowy

Wyświetlaj:
jolka893 / 213.238.97.* / 2015-12-02 18:11
no tak lepiej żeby -Polacy byli niewolnikami we własnym kraju i pracowali za nędzne pieniądze w zachodnich korporacjach-takie komentarze tu są -żle życzą Polakom -bydło lewackie
Lukasz Sojka / 95.90.238.* / 2015-12-02 17:57
Hej Debile z PISU, rozumiem ze jak nie zarobie to mam nie placic wcale ??? Jak jakis nierob nie chodzi do pracy i nie zarabia to nie placi zusu, jak ja ciezko pracuje i nie zarobie bo mi klint nie zaplaci, albo wyciagne 1000 zl bo mam slaby miesiac, to mam placic 1050 ?! Zeby bylo sprawiedliwie jak nie zarabiam to nie place, czy tak ?! PANIE DUDA PYTAM SIE ?!?!
jkono / 85.202.41.* / 2015-12-02 18:19
Takie proste chłopie to nie jest. Np. ubezpieczenie chorobowe to tylko 58 zl miesięcznie a zobacz ilu ludzi bierze lewe zwolnienia i otrzymuje za m-c zwolnienia ok. 1300 zł na rękę. Po drugie jak od lewych niby umów nie płaci sie ZUS a potem wyciaga łape nawet po głodową ale zawsze emeryturę !. A swoja drogą jakie tysiąc zł. Jeżeli normalnie funkcjonujesz to musisz zarabiać , jak zarabiasz to wychodzi podatek , jak masz podatek to możesz odliczyć fus i fp tj 18 % z 812 zł = 146 zł oraz 240 zł z tytułu składki. Oszczędzasz na podatku 386 zł
i z 1000 zł robi się 614 zł rzeczywistego kosztu - przyszłej emerytury, ewentualnego chorobowego j,.w
Powtarzasz slogany za dzinnikarzynami i aktorzynami. Całe życie unikali ZUS a dzisiaj płaczą jaka mają niską emeryturę .
trissia / 2015-12-02 17:44
Czy to znaczy, że jeśli moja firma ma 25000zł przychodu (dochód to jakieś 4000, w zależności od miesiąca), o będę musiała zapłacić około 9000zł ZUS ???
putto / 159.205.24.* / 2015-12-02 17:43
PIS lepiej od komuny załatwi prywatnych
dffg / 78.8.108.* / 2015-12-02 17:31
"Głównym celem tego posunięcia ma być ściągnięcie dodatkowych 5-8 mld zł do kasy ZUS-u na pokrycie kosztów obniżenia wieku emerytalnego, które resort pracy szacuje na 3-7 mld zł rocznie."

PiS zawsze było partią emerytów. To, że ma takie poparcie wśród najmłodszych wyborców, którzy nie pamiętają czasów kiedy ta partia rządziła zmieni się na pewno pod koniec tej kadencji, kiedy i oni doświadczą wszystkich proemeryckich pomysłów finansowanych z ich kieszeni.

Czekam tylko kiedy wróci pobór do wojska, za którym tak obstawał zawsze Kaczyński, a hitem TV będą kolejne odcinki kawalerii powietrznej bez żenady pokazujące zacofanie i przydenny poziom tak służby poborowej jak i całego wojska polskiego.
normalny 34 / 31.61.140.* / 2015-12-02 17:44
właśnie dlatego musiano podnieść wiek emerytalny bo praca była wykonywana a składek brak.Tusk się nie przyznał do błędu ze śmieciówkami tylko pchał taczkę dalej.A może obejrzyj to co robi w tej chwili Prezydent albo Premier kraju w którym być może mieszkasz.Prezydent był w Chinach i raczej dobrze mu poszło był też na szczycie ONZ obejrzyj przemówienie.To nie wąchaty Bronek w Japonii "Ty szogunie zrób nam zdjęcie"tylko głowa państwa.Szydło na szczycie klimatycznym przedstawiła taką politykę że Niemcom oczy wyszły z orbit.Nie będziemy musieli ani zamykać kopalń ani brać emigrantów.Niemcy oczywiście zawetowali że ze strefy Szengen nas wykopsają.Tym lepiej jak za zachodnią granicą będziemy mieli Somalię,Syrię i Pakistan.Zastanów się poczytaj oglądaj i ucz się na błędach.
normalny 34 / 31.61.140.* / 2015-12-02 17:38
Właśnie dlatego wprowadzono podwyższenie wieku bo było mniej składek z powodu śmieciówek pomysłu pana Tuska.A co do Pis.A może obejrzyj to co robi w tej chwili Prezydent albo Premier kraju w którym być może mieszkasz.Prezydent był w Chinach i raczej dobrze mu poszło był też na szczycie ONZ obejrzyj przemówienie.To nie wąchaty Bronek w Japonii "Ty szogunie zrób nam zdjęcie"tylko głowa państwa.Szydło na szczycie klimatycznym przedstawiła taką politykę że Niemcom oczy wyszły z orbit.Nie będziemy musieli ani zamykać kopalń ani brać emigrantów.Niemcy oczywiście zawetowali że ze strefy Szengen nas wykopsają.Tym lepiej jak za zachodnią granicą będziemy mieli Somalię,Syrię i Pakistan.Zastanów się poczytaj oglądaj i ucz się na błędach.
normalny 34 / 31.61.140.* / 2015-12-02 17:30
Pan TUSK wprowadził umowy śmieciowe żeby ratować przed kryzysem ale zapomniał ich zlikwidować a mógł po roku kiedy sytuacja się uspokoiła.Ludzie pracują na nich od tamtej pory jak niewolnicy ja był bym raczej za ich likwidacją bo to wyzysk.Nawet dobrze prosperujące firmy zatrudniają na śmieciówy bo dla nich to nie kwestia zatrudnienia tylko w większości większego zysku.To przez to musieliśmy w dużej mierze zmieniać wiek emerytalny.Pozdrawiam Pisowców,Powców,Kukizowców i kogo tam chcecie.
innuita / 83.22.92.* / 2015-12-02 17:27
Państwo ma zmuszać obywatela
Sqrwiego syny
Miała być kwota wolna a tu nowy podatek
Pislamistyczne uje muje
Dziękuję pajacom, którzy na nich głosowali
fbfbf / 83.5.217.* / 2015-12-02 18:03
Płać uju muju i nie pyskuj.Dobre czasy Twojego PO pajacu już się skończyły.Miałeś swoje 8 lat.Teraz czas na nas brudasie.
M3 / 89.229.8.* / 2015-12-02 17:25
Moi drodzy - jak tylko ten pomysł w zakresie wysokości ZUS dla prowadzących działalność gosp. wejdzie w życie to jak się wypisuję. Wystawiam FV i nie mam pewności że mi zapłacą. Opłacam pracowników za towar itp i mam zapłacić ZUS od przychodów hahaha tam gdzie marża jest max 10% z tego na ZUS pójdzie ze 3-4% toż to z torbami można pójść!
dreg22 / 109.241.103.* / 2015-12-02 17:23
to w samozatrudnieniu nie ma pełnych składek? Normalnie przepłaciłem i jedcze mnie karali za opóznienia...
ja 820 / 91.235.152.* / 2015-12-02 17:22
pis górą ,już pokazują na co ich stać , głosujcie na nich dalej a pociągną nas do biedy w bardzo krótkim czasie.
Mikii48 / 91.13.234.* / 2015-12-02 16:27
Wypowiedzieć konkordat, opodatkowaać kościoły w Polsce (z VAT 23%), bo to sektor usługowy i zwolnić z 300 000 urzędników, czyl quasi połowę. I rząd zyska, szacunkowo, ok. 60 mld PLN/rok.
Michał3581 / 95.48.194.* / 2015-12-02 16:13
realizowania niemieckiej polityki słabej polski czyli zabijania polskiej przedsiębiorczości ciąg dalszy...
LEUN / 164.127.78.* / 2015-12-02 15:48
''Jeśli plany przedstawione przez wiceministra Zielenieckiego miałyby być zrealizowane, pełny wymiar składek na ZUS nie tylko byłby odprowadzany od każdego rodzaju umowy, ale także byłby płacony przez jednego przedsiębiorcę kilka razy, jeśli oprócz działalności gospodarczej utrzymuje się także z umów zleceń lub o dzieło.''
NIEPRAWDA PANIE REDAHTORZE, OSOBA PROWADZACA DZIALALNOSC MA OBOWIAZEK WYSTAWIENIA FAKTURY OD KTOREJ TO CZYNNOSCI DODATKOWO NIE ZAPLACI ZUSU,DLACZEGO MIAŁBY WYBIERAC UMOWE ZLECENIE ALBO O DZIEŁO?

Najnowsze wpisy