Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydent i rząd chcą płacenia składek ZUS od każdej umowy

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydent i rząd chcą płacenia składek ZUS od każdej umowy

Wyświetlaj:
em231 / 79.200.10.* / 2015-12-02 13:29
i bardzo dobrze umowa zlecenie oplacajac skladki liczy sie do emerytury pracowalam na umowe zlec.nie placilam skladek i to nie zaliczylo mi
Ewelina775 / 80.53.5.* / 2015-12-02 13:33
Nie masz pojęcia co piszesz .....teraz nawet tego zlecenia mieć nie będziesz. I bardzo ci tak dobrze
MSNR / 79.188.224.* / 2015-12-02 13:28
Hue hue, no to adios DG. Przy działalności handlowej zwłaszcza prowadzonej w oparciu o działalność gospodarczą, z punktu widzenia fiskusa zakupiony towar handlowy jest przychodem od którego płaci się podatek dochodowy. Np. w ciągu rogu magazyn zwiększył mi się 100 000 pln bo żarłem tynk ze ścian i wszystkie zarobione grosze pakowałem w poszerzenie asortymentu, na koniec roku przy remanencie wychodzi że jest więcej o 100 k pln niż rok temu, i od tego muszę zapłacić dochodowy (tak jest teraz) no bo przecież, towar handlowy, np. 40ton skarpetek to mój prywatny zysk... a teraz jeszcze będą chcieli żeby od tego fiknąć zus? od 100 000 zdaje się, że zus to jakieś 45000 pln. Gratuluje wam Panowie i Panie- gratuluje. Szykuje się rzeź małych firm handlowych które nie posiadają matek spółek zagranicznych dostarczających kapitału.
JA102 / 91.90.61.* / 2015-12-02 13:50
... zakupiony towar handlowy jest dla ciebie wydatkiem , a nie kosztem . Kosztem staje się wtedy , gdy ten towar sprzedasz, jeśli tego nie rozumiesz to zamknij DG , bo skończysz jako bankrut , a komornik zabierze ci cały towar z magazynu za niezapłacony ZUS .
fh / 217.99.251.* / 2015-12-02 13:28
Zlikwidować szarą strefę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
antyz / 5.172.232.* / 2015-12-02 13:27
Politycy PiSu mają "cenną" zaletę. Nie mówią co myśli partia (czytaj Kaczyński) lecz wygłaszają własne prywatne opinie. Ciekawe, że te opinie dotyczą obszaru, którym się aktualnie zjmują. Albo kłamią albo czekają na wytyczne Prezesa.
patriota- / 85.221.254.* / 2015-12-02 13:24
Brawo Prawo i Sprawiedliwość !!! Jedziem z cwaniactwem i zlodziejstwem oleee!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
RaRaRa / 83.15.120.* / 2015-12-02 13:24
Składka od przychodu (a nie ryczałtowa) jest uczciwa. Pamiętajcie tylko, że jeżeli zacznę działalność i nie będę miał w pierwszych miesiącach przychodu, to nie zgłaszajcie się do mnie po składkę !!! To też jest uczciwe.
Myślący / 83.8.83.* / 2015-12-02 13:23
Totalne niezrozumienie życia i rynku. Na rynku pracy jest wiele osób, które poza umową zleceniem lub o dzieło nie mają co liczyć na zatrudnienie na jakąkolwiek inną umowę. Taki ludzi jest mnóstwo. Wynika to z ich wykształcenia oraz pracy, którą wykonują, która w życiu nie jest w stanie pokryć kosztów ich pełnego oskładkowania przez przedsiębiorcę. W efekcie wprowadzając taki przepis wcale nie wzrosną wpływy z tytułu tych umów, tylko zmaleją. Ci co muszą przejdą do szarej strefy, pozostali zostaną zwolnieni, w innych przypadkach wzrosną ceny usług i produktów. Koniec końcem możemy ustalić 110% podatku od pensji. Papier wszystko przyjmie. Ale wtedy wątpię aby cokolwiek gdziekolwiek wpłynęło do budżetu. Raczej ludzie będą pracować za darmo i na dodatek na czarno i cała gospodarka przejdzie w szarą strefę do czasu kiedy ktoś nie obali takiego rządu. Tutaj jest podobnie. Absurdalne zasady niczego nie dadzą.
patriota- / 85.221.254.* / 2015-12-02 13:32
Prawda ,totalnie nie zrozumiales tematu slugo zachodu,ktory paradooksalnie u siebie ma normalnosc w tych sprawach,a nam jej zaluje. PiS to naprawi !!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Myślący / 83.8.83.* / 2015-12-02 14:04
patriota z Ciebie jak nie wiem. Mieszkam tutaj, tutaj pracuję, tutaj płacę podatki i to wg moim znajomych przesadnie rzetelnie. Ale widzę jak wygląda rzeczywistość a nie jestem jakimś szczekaczem na stronie jak Ty. Zero merytorycznych argumentów, ale czego można spodziewać się po Reksiu ;).
tom84 / 88.156.205.* / 2015-12-03 23:24
Myślący dobrze piszesz. Widać, że prowadzisz firmę i wiesz jak to działa. Każdy kto prowadzi firmę ma takie zdanie jak Ty bo to jest prawda. Niestety osoby, które są zatrudnione przez całe życiu u kogoś w głowach mają zakodowane jedynie, że pracodawca się na nich dorabia i to on jest winny, że ich tak Państwo dyma.
Geniu z Lublina / 91.13.234.* / 2015-12-02 13:23
No to wszyscy będą u mnie oficjalnie zatrudnieni na 1/8 etatu, a do odpracowania będzie godzin 8. w dniu roboczym. Komu nie pasuje - to niech sobie poszuka innej pracy... Powodzenia! A naz skargę to niech sobie idzie do tego osłą, co ten przepis chce w życie wprowadzić.
Inspekcio / 159.205.194.* / 2015-12-02 13:38
Takich cwaniaków jest dużo ,myślą tylko o sobie a co z oszukiwanymi pracownikami. Potem głodowe emerytury. Koniec cwaniactwa.
Myślący / 83.8.83.* / 2015-12-02 14:08
Rzecz w tym, że ja nikogo nie zatrudniam. Jak ktoś przychodzi i pyta o pracę to wskazuje przepisy, które uniemożliwiają mi rozsądne zatrudnienie za rozsądną płacę. I odsyłam ludzi z kwitkiem. A była okazja zatrudnić nawet w porządku ludzi, ale po co brać na siebie problem? Gdyby nie nasze państwo to pewnie miałbym jedną lub dwie zatrudnione osoby.
Ir. / 89.228.41.* / 2015-12-02 13:22
Nie strasz nie strasz bo się ................
emerytka 1 / 78.88.32.* / 2015-12-02 13:20
Bardzo dobrze, ze wszyscy będą płacić jednakowe składki. Jest wiele wolnych zawodów i ludzie pracujący w tych zawodach nie płacą należycie składek, a gdy dochodzą do wieku emerytalnego dziwią się , ze mają małą emeryturę. Są zawody w których to państwo płaci składki. To tzw. grupy uprzywilejowane. Rolnicza składka na ubezpieczenie jest 3-krotnie niższa z ZUS.
maras21 / 91.13.234.* / 2015-12-02 13:20
Pan Zieleniecki ma IQ na poziomie dawno zwiędłego żonkila. Ale to typowe dla polskich polityków... I przy jego rozwiązaniu to szara strefa będzie rosła szybciej, niż przyspieszenie samochou F1 na pierwszych 400 metrach..
aqq11 / 46.112.194.* / 2015-12-02 13:18
Jak nie obniżą składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców do poziomu z UK, to nikt tu nowych biznesów za chwilę zakładał nie będzie. W takiej sytuacji o rozwoju można sobie pomarzyć. Rozwój będzie, ale w UK.
J- 00 / 89.68.34.* / 2015-12-02 13:17
PRZECZYTAJ. Włanczasz TV i który by się nie włączyło program wszędzie tylko Petru i wszystko co robi PiS jest złe mało tragiczne bo jak można poprawić nędzne życie Polaków i dać im parę groszy przecież to budżet rozwali tylko nic nie mówią o sobie i swoich zarobkach po kila set tysięcy miesięcznie. Jak można ludziom ciężkiej pracy obniżać wiek emerytalny przecież to są niewolnicy. I oto znowu PiS robi zamach na TK, a ja się pytam jak i większość polaków gdzie był TK jak przez ostatnie lata PO nie podnosiło KWOTY WOLNEJ OD PODATKU a co za tym idzie naród był oszukiwany na podatkach dopiero jak PO przegrało wybory to ten sam TK uznał że obecna kwota jest niezgodna z Konstytucją I to PiS otrzymał w spadku. 2 a gdzie jest TK tak broniący prawa że do tej pory nic nie zrobił z ustawą majową wprowadzającą nowe przeliczenia dla wybranej grupy swoich czyli tych którzy mają przekroczoną podstawę do wyliczenia 250% średniej krajowej i tu się ciśnie pytanie czy jest to zgodne z Konstytucją że jednym się podnosi emerytury a drudzy którzy nie przekroczyli średniej krajowej do 250% nie mają prawa do podwyżki i to ma być sprawiedliwość wg.PO i obecnego TK. Namnożyło się jakichś ekspertów wyprodukowanych przez PO, doradców nie mających nic wspólnego z Polską jedynie posiadających dowody osobiste, no ale już dziennikarze to chyba zostali przywiezieni do polski ale tu już każdy niech sobie doda skąd. Panie Prezydencie dużo zdrowia i tak dalej trzymać jest Pan dobrym Prezydentem i dobrym patriotą, to samo się tyczy całego ugrupowania PiS. Wreszcie może choć w małym stopniu uda się rozwalić tą mafię okradającą naród polski i zniewolonych rodaków.
włanczasz / 195.205.42.* / 2015-12-02 14:15
Włączasz troglodyto Włączasz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anton67 / 87.205.49.* / 2015-12-02 13:25
Włączasz.
Zrób sobie herbatkę ziołową i odpocznij. Twój prezydent i ugrupowanie, które tak wychwalasz dopiero pokaże, co dobrego zrobi dla kraju.
Już raz próbowali i podali się do dymisji. Fachowcy...
normalny 34 / 31.61.138.* / 2015-12-02 13:49
A może obejrzyj to co robi w tej chwili Prezydent albo Premier kraju w którym być może mieszkasz.Prezydent był w Chinach i raczej dobrze mu poszło był też na szczycie ONZ obejrzyj przemówienie.To nie wąchaty Bronek w Japonii "Ty szogunie zrób nam zdjęcie"tylko głowa państwa.Szydło na szczycie klimatycznym przedstawiła taką politykę że Niemcom oczy wyszły z orbit.Nie będziemy musieli ani zamykać kopalń ani brać emigrantów.Niemcy oczywiście zawetowali że ze strefy Szengen nas wykopsają.Tym lepiej jak za zachodnią granicą będziemy mieli Somalię,Syrię i Pakistan.Zastanów się poczytaj oglądaj i ucz się na błędach.
normalny 34 / 31.61.138.* / 2015-12-02 13:17
Pan TUSK wprowadził umowy śmieciowe żeby ratować przed kryzysem ale zapomniał ich zlikwidować a mógł po roku kiedy sytuacja się uspokoiła.Ludzie pracują na nich od tamtej pory jak niewolnicy ja był bym raczej za ich likwidacją bo to wyzysk.Nawet dobrze prosperujące firmy zatrudniają na śmieciówy bo dla nich to nie kwestia zatrudnienia tylko w większości większego zysku.To przez to musieliśmy w dużej mierze zmieniać wiek emerytalny.Pozdrawiam Pisowców,Powców,Kukizowców i kogo tam chcecie.
maarek187 / 80.55.55.* / 2015-12-02 13:42
Nikt nikogo do pracy nie zmusza. Jak nie chcesz to nie pracujesz.
normalny 34 / 31.61.138.* / 2015-12-02 13:57
To jak jestem pracodawcą to mam PRAWO zatrudnić nie zatrudnić na śmieciówkę na zlecenie na chwilówkę
na czarno na buro.Jestem pracownikiem z wyborem co szef do albo bezrobocie.SPRAWIEDLIWE
tom84 / 88.156.205.* / 2015-12-03 23:28
Załóż firmę i bądź kowalem swojego losu skoro uważasz, ze szef wszystko może a Ty nic. Na zachętę jeszcze dofinansowanie dostaniesz i niższy ZUS przez 2 lata. Lepiej być nie może skoro szefowie zawsze tak fajnie mają. Do dzieła !!

Najnowsze wpisy