Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Sejm obraduje nad projektem prezydenta Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego. Sejm obraduje nad projektem prezydenta Dudy

Wyświetlaj:
sła-wek / 89.73.205.* / 2015-12-09 17:39
Dobrze, dobrze, ale co z emeryturami "świętych krów"? Super pensyjka, brak składki emerytalnej a emeryturka ze ho, ho. I to w kwiecie wieku. A co z 17 mld dopłaty na KRUS? Cicho sza, bo wieśniak się oburzy, że miastowy nie chce do nigo dopłacać i zrobi blokadę autostrady. Co to byłaby za strata dla kolesia.
jajcarka / 83.21.156.* / 2015-12-09 17:51
Czy mówisz tylko o rolnikach? A gdzie reszta towarzystwa? Gdzie górnicy? Gdzie sędziowie? Gdzie posłowie? A księża?
kitka / 83.21.156.* / 2015-12-09 17:33
A najlepiej gdybyśmy mogli iść na emeryturę gdy ukończymy 45 lat. To by było w sam raz. A ile stanowisk pracy dla młodych by zostało. Nikt by nie był bezrobotny. Poza tym zgodnie z tłumaczeniem PIS krócej pracując nic nie stracimy na kwocie emerytury. To tylko PO bałamuciło że trzeba pracować dłużej aby mieć wyższą emeryturę.
bimbuśka / 83.21.156.* / 2015-12-09 17:25
ciekawe ile p Sadurska dostanie emerytury za swoją pracę u prezydenta. Za to złe doradztwo, za te złe interpretacje - ile to będzie kosztowało naszą Ojczyznę
The Pinnacle / 90.217.122.* / 2015-12-09 16:58
Hahaha. Wiedziałem, że tak będzie. Podziękujcie PiS
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ojciec 58 / 87.206.96.* / 2015-12-09 16:53
NAJGORSZE JEST COFNIĘCIE reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci spłatami dla zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) oraz za kilka lat biadolenie 60 letnich emerytek, że tak mało dostają np. po 30 latach ciężkiej (ale może g... płatnej) pracy ! Wg mnie na 100% "skoczą sobie do gardeł zbuntowani młodzi (o ile pozostaną w Polsce) i starzy egoiści". Jedni np. będą się wściekać, że chcą się wreszcie dorobić mieszkań, samochodów itp. - więc nie chcą harować do śmierci za byle co dla "starych czy zasłużonych", a starzy będą może najczęściej bełkotać, że im się NALEŻY - bo ciężko pracowali, bo walczyli z komuną itp. A GARNEK JEST JEDEN I PRAWIE PUSTY - i brak jest już ubeków do zabrania im całych "wielkich" emerytur ! Moje dzieciaki już zapowiedziały, że sp... z tego kraju, a nas będą odwiedzać kilka razy do roku. Strasznie mnie to "ucieszyło" Tfu !
UWAGA Panowie ! Nie daj Boże aby cofnięto reformę emerytalną bo dodatkowo może będzie PODWÓJNA DYSKRYMINACJA panów nie tylko ze względu na wiek, ale i finansowa ! Ja nie chcę być OSZUKIWANYM emerytem ! Może potrzebna jest interwencja TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO ? - Jako facet i przyszły emeryt PROTESTUJĘ przeciwko ew. OSZUSTWU, że jako emeryt będę miał o kilkaset złotych MIESIĘCZNIE mniejszą emeryturę niż mi się należy ! Uwaga panowie - do emerytury ZUS policzy nam tzw. lata dożycia TAK SAMO jak kobietom, chociaż wiadomo, że nawet zdrowo żyjący panowie żyją wg statystyki kilka lat krócej niż kobiety - czyli jest to KILKADZIESIĄT miesięcy!, które ZUS jednak wliczy nam do podziału naszych zebranych kapitałów, a więc wyjdzie miesięcznie MNIEJSZA emerytura. To proste, np. zebrałeś kapitał początkowy 400 000 zł, a oni podzielą ci to na 200 miesięcy tzw. dożycia czyli wyjdzie 2000 miesięcznie, chociaż wiadomo, że statystycznie panowie przeżyją jeszcze nie 200 jak panie tylko zaledwie 140 m-cy (5 lat mniej), czyli 400 000 powinno być podzielone na 140 m-cy jakie przeżyjesz, co daje 2857 zł emerytury ! Panowie, to ponad 800 zł miesięcznie ZABRANE nam w imię źle pojętej pseudo równości. Kobieta pracująca na takim samym stanowisku co facet nieraz nie dostaje takiej samej pensji - to wg mnie oszustwo i patologia, a władza chce jedno oszustwo i patologię zamazać innym oszustwem i patologią czyli dzieląc moje uczciwie i ciężko zarobione pieniądze na jakieś większe ilości miesięcy - wypłat, których NIGDY NIE DOSTANĘ ?! Wg. mnie to kradzież - chyba, że po śmierci emeryta - reszta jego kapitału i wyliczonej przez ZUS emerytury, której nie zdążył pobrać - zostanie UCZCIWIE wypłacona spadkobiercom wg lat dożycia przyjętych do wyliczenia emerytury. Jak do emerytury to kobiety muszą pracować krócej od panów, a jak wyliczenie kwoty emerytury to lata dożycia równe kobiet i panów ?! To wg mnie DYSKRYMINACJA I OSZUKIWANIE panów ! Przejść do szarej strefy czy iść do sądów Unii ?
baluciarz / 160.62.4.* / 2015-12-09 17:10
Pomieszanie z poplataniem,emerytura obecna zostala ustalona w 1999r i okrzyknieta ze emeryci beda wypoczywac pod palmami.Obecnie duzo sie gada nie na temat najwazniejszy tylko o wieku odejscia na emeryture,a najwazniejsze jest to ze emerytow zrobiono w konia juz dawno ustalajac takie reguly by mieli male emerytury i by zus sie domykal.dlatego nie wiek odejscia jest problemem tylko sposob wyliczenia .Najlepsze ze ta wyliczanka nie dotyczy wierchuszki,czyli osob uprzywilejowanych oni nie moga stracic tylko motloch.
lLALALA / 109.241.16.* / 2015-12-09 16:53
A o stażu pracy cisza. Choć minister pracy publicznie mówiła , że nie wyobraża sobie by obniżenie wieku emerytalnego nie było połączone ze stażem pracy.
doda276 / 84.158.211.* / 2015-12-09 16:45
A tak w ogóle czy ktoś pomyślał o rolnikach oni cały czas muszą pracować , nie mają wolnego , a jak już doczekają się pare groszy , bo to nie są pieniądze .nikt o nich nie pamięta no bo po co mają mniejsze emerytury czy renty z krusu , zus więcej płaci , tylko nikt pytania nie zadał kto więcej pracuje.
BERNARD+ / 188.117.142.* / 2015-12-10 11:21
Zapominasz, albo nie wiesz, że składki płacone przez rolników do KRUS pokrywaja tylko 7% wypłacanych przez KRUS świadczeń resztę świadczeń pokrywa dotacja z podatków Polaków ubezpieczonych w ZUS
Prowadzenie gospodarstwa rolnego jest dziłalnoscia gospodarczą wiec rolnicy powini byc ubezpieczeni i opodatkowani tak samo jak szewc i krawcowa właściciel kiosku z lodami albo sprzedawca okularów słonecznych na plaży w Kołobrzegu.
bimbuśka / 83.21.156.* / 2015-12-09 17:28
Noooo, jak to kto. Przecież głosowali i poparli PIS - to tutaj muszą się domagać po parę tysięcy na wypłaty emeryckie. PIS wymyślił - to i PIS da. Może pożyczy od pana Rydzyka ???? Oj, to by dopiero było - koń by się uśmiał !!!!!
kajtek1 / 89.73.43.* / 2015-12-09 17:08
Tylko rodzi się pytanie,ile płaci rolnik?Ja na miesiąc płacę składki ZUS tyle co rolnik na kwartał.Składki rolników powinna być obliczane od sprzedaży płodów rolnych.Z kilku ha.emeryture odbierali rodzice,następnie przepisali na dzieci i dzieci odbierali emeryturę.(mimo,że grunty wydzierżawili.Teraz następne pokolenie płaci mizerne składki(ziemia w dalszym ciągu jest wydzierżawiana)Rodzice brali emerytur z zakładów pracy i z KRUS.
lLALALA / 109.241.16.* / 2015-12-09 16:54
Jak rolnicy będą płacić takie same jak my w ZUS, to mogą domagać się takich samych praw.
doda276 / 84.158.211.* / 2015-12-09 16:32
Tak emerytury powinne być obniżone , kto ma siły pracować wieku 60 lat, a zanim człowiek nawet dostanie to niewiadomo jak długo pożyje i nacieszyć się bedzie mógł. A tak w ogóle to czy starczy na lekarstwo emerytury itd ., rządowi to powinni skrócić wypłaty , a nie za każdym razem biedni ludzie tylko cierpią i na nic nie starcza w Polsce nigdy nie będzie dobrze tylko ludziom oczy mydlo , dzieci przyrost coraz mniejszy bo jak dostaniesz wypłatę 1300 złotych i opłaty porobić to na dzieci nie starcza a rodzinne śmieszne pieniądze.
Bogdan56_Ch / 94.251.216.* / 2015-12-09 16:13
W systemie emerytalnym jest pewna prawidłowość. Podniesiono wiek emerytalny po to, aby emerytury były wyższe a będą bardzo dużo mniejsze. Tak samo jest jak obniża się wiek emerytalny. To może rządzący wyjaśnią tą bzdurną sytuację?
ludz / 46.205.247.* / 2015-12-09 16:07
dopóki wysokość emerytur będzie wyższa od najniższej krajowej ludzie będą chcieli przechodzić na emeryturę i dodatkowo pracować na czarno albo normalnie na umowę. A ludzie młodzi co mają rodzić dzieci maja za 1200 zł rodzić i wychowywać dzieci, kupić mieszkanie, samochód, dojechać do pracy.
Trzeba nad tym pomyśleć trochę nad zmianą wysokości świadczeń i wyjściową emerytura po 25 latach pracy powinna być najniższa krajowa + dodatkowa kwota za każdy dodatkowy rok pracy. Byłoby sprawiedliwie po równo i po latach pracy. A tak to emeryt 2000 który siedzi w domu, a młody z dzieckiem 1200 zł i dojechć 20km do pracy
Barb / 83.16.133.* / 2015-12-09 16:14
Po równo to już byli tacy co dzielili. Ja pracuje 10-11 godzin na dobę na odpowiedzialnym stanowisku, zżeram nerwy ale nieźle zarabiam i za mnie płacone są wysokie składki ZUS. I mam mieć tyle samo emerytury co stróż przesypiający połowę czasu pracy? Wiesz co? Na równo to się d.... dzieli
mysz18 / 217.97.244.* / 2015-12-09 16:02
Ludzie ciężko pracujący fizycznie mają dość skamleń PO i im podobnym. Dlaczego stary schorowany ,z garbem 40-stu lat pracy ma zapierniczać fizycznie,gdy młody szuka miejsca pracy i jest na garnuszku starego ??? Problem jest w tym,że coraz więcej ludzi młodych wyjeżdża z kraju za pracą,a ci którzy już wyjechali nie wrócą,nie potrafią żyć w kraju za minimalną. PO najbardziej martwi się kto będzie pracował fizycznie ,gdy starych zabraknie !!! TERAZ KAŻDY MŁODY WYKSZTAŁCONY SZUKA STOŁKA !!! -NAJLEPIEJ RZĄDOWEGO !!! i PRZYKLEIĆ SIĘ TAK-aby nie można było go ruszyć. PO powinno iść na zasiłki dla bezrobotnych,tak jak niektórzy bez pracy i bez perspektyw na godne życie. Podeptano moją i nie tylko moją godność ,odebrano z dnia na dzień prawa nabyte,a rząd w tym czasie dawał sobie podwyżki i premie oraz stanowiska. Precz z PO.
sondor / 93.105.30.* / 2015-12-09 15:59
To nie nad wiekiem emerytalnym powinni dyskutować posłowie, ale nad systemem emerytalnym jaki aktualnie obowiązuje. Ten system nie da większych emerytur, a wręcz przeciwnie - krócej pracujesz mniejsza emerytura - ludzie tego nie rozumieją /oczywiście nie wszyscy/ i metodą tłumu jak inni krzyczą tak i oni chcą krócej pracować -tylko co z tą emeryturą, na co ona wystarczy, czy na jedzenie czy też tylko na opłatę rachunków, bo na to i na to to na pewno już nie starczy!!!
mysz18 / 217.97.244.* / 2015-12-09 16:15
Wkurzony jest ten ,ten co odebrano mu prawa nabyte,ten który zaczął pracę ,pracę fizyczną mając lat 16-ście.
Dziwne co ?? A czy Ty inaczej byś śpiewał mając 35 do 45 lat pracy ? Pracy ,a nie życia !!!
Ludzie pracy rozumieją dużo i czują swojego garba pracy. Siedząc w cieple na stołeczku ,lub wykorzystując starych doświadczonych pracowników ,bo jeszcze ma siłę dreptać do pracy ,to według ciebie okej. Nadchodzi czas ludzi wykształconych ,którzy umieją liczyć tylko kasę i marzyć,a kto będzie pracował fizycznie !!! Pracowników fizycznych i doświadczonych przestano szanować,bo każdy takiemu macha przed nosem dyplomem,dyplomem za którym nie ciągnie się zwykle doświadczenie życiowe pracy.
kapowmnik / 93.105.254.* / 2015-12-09 15:54
Obniżenie wieku nie nadaje obowiązku przejścia na emeryturę w wieku 65 lat można pracować do 70 jak kto może lub lubi. Pełowcy tego nigdy nie skapują
Zuzka 1 / 83.16.133.* / 2015-12-09 16:19
Tylko ciekawe kto będzie trzymał takiego pracownika w pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego? Z osób które będą chciały pracować dłużej będzie to mogła robić jedna na 1000. Natomiast kolejki do MOPS-u niewątpliwie wzrosną
emerytowany / 93.105.254.* / 2015-12-09 18:52
A czemu teraz pracują po osiągnięciu wieku emerytalnego?
T. / 81.190.49.* / 2015-12-09 15:53
Jak tu widać społeczeństwo nie pojmuje,że przywrócenie poprzedniego progu wieku emerytalnego stwarza przede wszystkim wybór dla obywatela.
Jeśli ktoś będzie chciał przejść na emeryturę wcześniej(65lat),będzie mógł to uczynić.
Reszta może pracować nawet do 80-tego roku życia i być może będzie miał 5 tys.zł. emerytury!!!
Nikt nikomu tego nie zabrania.
Ja+Ja / 79.189.164.* / 2015-12-09 16:02
dokładnie, nikt nie zabrania ale i tak 99,99% ludzi pójdzie właśnie wtedy kiedy ma do tego prawo.
5319 / 89.229.154.* / 2015-12-09 15:52
Podniesiono wiek i zabrano uprawnienia dla ciężko pracujących,połowa z tego nie doczeka emerytury.1/4 umrze po 1 m-cu pobrania emerytury,1/8 po 2-3 latach będzie wkładem do trumny,pozostała 1/8 schorowana będzie chodzić od przychodni do przychodni. 40 lat lub 65 najlepszym wyjściem,decyzja kiedy odejść należy do pracownika.Najgorzej jak politycy na siłę nas uszczęśliwiają,już minęło 25 lat od zmian a zmian nie ma .Jak biedny robotnik tak biedny.Związkowcy macie teraz pole do POPIS-u i możecie się wykazać,chyba że zabraknie wam jaj.

Najnowsze wpisy