Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Szydło: Rząd jest zdeterminowany, by to zrobić

Obniżenie wieku emerytalnego. Szydło: Rząd jest zdeterminowany, by to zrobić

Wyświetlaj:
w******** / 5.172.252.* / 2015-12-09 20:10
No super,fajnie...Skąd będą pieniądze? Chociażby z podatku bankowego...Nie mam mieszkanie chce kupić...Musze wziąść kredyt...będę płacić z********* wielkie raty...bo podatek bankowy...potrzebna kasa na obniżenie wieku emerytalnego...będę bezdomnym...no ale wcześniej eme dostane :) Cieszyć się czy płakać?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ptaku590 / 89.228.243.* / 2015-12-09 20:07
no to teraz niech zwolennicy pisu idą sobie wcześniej na emeryturkę. zamiast tysiaka dostaną 700 i zabraknie na datki dla ojca dyrektora. i znowu lepiej wyjdą na tym ci ci zarabiali kupę kasy bo ich będzie stać na to żeby przejść wcześniej. ci co zarabiają grosze niestety nie będą mieli wyboru.
przyszły emeryt / 178.36.255.* / 2015-12-09 20:04
Przepracowałem ciężko 35 lat zostało jeszcze 14 lat, nie wiem czy dożyje do 65 także 2 lata krócej to żadna rewelacja .Moi koledzy odeszli po 40 latach pracy i to było sprawiedliwe ,niech każdy tylko tyle uzbiera składkowych lat to będzie dobrze.
Z.Tylek / 83.4.172.* / 2015-12-09 19:57
Szydło jest tak głupia, czy ma takich pisowskich doradców?
ktoś1 / 217.96.37.* / 2015-12-09 19:55
dlaczego przykład dotyczy płacy 4 tys. jak w mojej mieścinie są oferty dla kobiet tylko za najniższą pensję?
Z.Tylek / 83.4.172.* / 2015-12-09 19:54
To nich ten embrion Kaczyński idzie już na emeryturę i nie zajmuje miejsc pracy prawdziwym Polakom.
idaada / 89.238.13.* / 2015-12-09 19:52
Ciekawe jaki wybór?? jak mój pracodawca usłyszy, że mogę przejść na emeryturę w wieku 60 lat to drzwi szeroko otwerzy. Ciekawe ile osób sprawdziło sobie hipotetyczne wyliczenie emerytury i jaka jest różnica? To obłęd. PIS oszukuje a emeryci g...będą z tego mieli i tyle...
andyyz / 77.255.95.* / 2015-12-09 19:59
wole miec wybor niz narzucanie mi do kiedy dam rade pracowac....pewnie juz dzis sa ludzie ktorzy przejda na emeryture chocby ze wzgledu ze nie daja rady i grozi im zwolnienie.....
Patttt / 213.92.207.* / 2015-12-09 19:48
Ludzie - spokojnie. I tak wielu z nas nie dożyje do 65lat, a co dopiero do 67 .....
polo666 / 89.64.38.* / 2015-12-09 19:44
JAK ZABRAKNIE PIENIĘDZY ZABIERZEMY ŚWIŃKOM ODERWANYM OD KORYTA
zapytajnik / 89.229.168.* / 2015-12-09 19:41

My przede wszystkim dajemy Polakom wybór, to jest założenie ustawy, która została przedstawiona przez prezydenta. To jest również założenie, które przyjął rząd Prawa i Sprawiedliwości, tak jest to zapisane w programie PiS. Polacy powinni mieć wybór, kiedy chcą przechodzić na emeryturę - wyjaśniła szefowa rządu.

Innymi słowy chcecie umrzeć w biedzie - no to umierajcie, "To jest również założenie. które przyjął rząd Prawa i Sprawiedliwości". Czyj to jest rząd, prezydent ?Czyżby poddani byłego premiera Kaczyńskiego?
ma64 / 31.178.189.* / 2015-12-09 19:39
48 lat pracy i nie mogę otrzymać emerytury bo banda z PO wydłużyła mi wiek emerytalny o 15 miesięcy.Niech sami tyrają do śmierci jak chcą bo do rządzenia się nie nadają.
chichot dona / 109.243.37.* / 2015-12-09 19:35
Patrzę na to co robią propagandy ( tak propagandy różnych opcji), jak robią wodę z mózgów tzw.zwykłym zjadaczom chleba , to nie chce mi sie wierzyć , że może być aż tak wielka pogarda propagandzistów do obywateli, do zwykłych ludzi. Propaganda tak prymitywna, że aż uwłaczającą rozumowi zwykłego przeciętnego człowieka.
A jaka "troska" o godne życie i "godne" emerytury, prawdziwą obłuda, prawdziwe krokodyle łzy.
Z jednej strony obłudnie przekonuje się ludzików , że im później przejdą na emeryturę to dla ludzików lepiej, prezentując obłudnie przeróżne wyliczenia ( przypominam jak swego czasu przekonywano ludzików do tzw, obowiązkowych funduszy emerytalnych i te palny w tropikalnych rajach, które czekały na polskich emerytów), a z drugiej bałamutnie straszy głodową emerytura jak ludziki przejdą na emeryturę wcześniej .. obłuda .. nie wcześniej ale w wieku który był wcześniej gwarantowany czyli kobiety w wieku 60 lat a mężczyźni w wieku 65 lat. Sprytny zabieg ogłupiający, prawdziwy majstersztyk.
Obecna ekipa (tak się składa, że jest to akurat PiS, - a kiedyś był bym przekonany , że prędzej PO będzie szanować demokratyczne prawa swoich obywateli, no cóż z wiekiem coraz mniej mnie dziwi) przywróciła normalność, czyli powróciła do rozwiązania poprzedniego z jednym wyjątkiem dała prawo ludzikom do decyzji, czy chcą już w orędowanym wieku przejść na emeryturę, z pełną świadomością skutków czyli ze świadomością wysokości świadczenia emerytalnego, czy wolą pracować dłużej do dowolnie wybranego wieku ponad ustalona granicę 60 czy 65 lat.
Wtedy powszechna indoktrynacja, powszechna informacja o wielkości świadczeń emerytalnych zależnych od czasu przejścia na emeryturę ma sens. Ale wtedy i tylko wtedy kiedy każdy z uprawnionych do emerytury będzie decydował czy chce emerytury w przypisanym wieku czy woli pracować dłużej, aby mieć większe świadczenia.
To co opozycja obecnie robi to nie danie wyboru. nie tłumaczenie skutków tego wyboru ale straszenie, ale przymus .
Czy propagandziści są tak zaślepieni? Nie widzą skutków swoich działań. Zdecydowana większośc tego co wyczynia opozycja i sprzęgnięte z opozycją media, przynosi pożytek zwycięzcom czyli PiS-owi.
Czy nie dało wam do myślenia, że pomimo tej całej przewagi medialnej, pomimo tego wszechobecnego urabiania plebsu, wybory pokazały jak się sprawy mają.
Proponuję, aby odrobić lekcję i zacząć szanować zwykłego ludzika, zwykłego człowieka.
marek274 / 85.115.58.* / 2015-12-09 19:34
40 lat pracy i możliwość wyboru tak powinno być w sprawiedliwym kraju.
jblo / 31.183.138.* / 2015-12-09 19:30
W obietnicach wyborczych miało być referendum i głos ludu, a jest duże kłamstwo pani premierowo.
Wstyd!!!

Najnowsze wpisy