Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to błąd. Eksperci nie mają wątpliwości

Obniżenie wieku emerytalnego to błąd. Eksperci nie mają wątpliwości

Wyświetlaj:
jac9999 / 89.72.176.* / 2016-01-12 13:11
spoko zrobią pewnie jakieś dopłaty na emeryta jak niby na dzieci, przed wyborami niby mówiono o wszystkich rodzinach i ich dzieciach a teraz?
Moher Obserwator / 83.238.227.* / 2016-01-12 13:11
Jak długo ci pseudo eksperci będą ludziom robić wodę z mózgów?
Pytam ponieważ uważam że za ich absurdalne wypowiedzi powinny uczelnie odebrać im dyplomy ukończenia studiów!
1. Nie wyobrażam sobie firmy, która zatrudniała by pracownika tylko dlatego żeby *********** w stołek"
No chyba że sami "eksperci" takimi są!
2. Przejście każdego pracownika na emeryturę w 99.99% /za wyjątkiem o których wyżej/ wiąże się z zatrudnieniem nowego pracownika.
3. Nie ma jakichkolwiek podstaw żeby przy prawie dwucyfrowym bezrobociu pisać p******* że obniży się PKB o 4,1% kiedy wzrośnie konsumpcja chociażby z ty. dodatkowej pracy emerytów!
4. Jeżeli w kosztach towaru i usług jest prawie 70% podatków, składek akcyz, to emeryci niejako w "zębach" miesiąc w miesiąc fiskusowi przynoszą swoje emerytury!
Reasumują eksperci ci swoje dyplomy chyba otrzymali za kury i kaczki, ponieważ nikt trzeźwo myślący nie robiłby z siebie błazna!
I na koniec mam pytanie dla pseudo ekspertów o ile wzrosną netto wydatki z tyt, przejścia ludzi wcześniej na emerytury? Przecież podatku od dochodu państwo nie wypłaca emerytom podobnie jak składki zdrowotnej!
Jeżeli jest gdzieś błąd w moim rozumowaniu to proszę mi go udowodnić!!!
timi580 / 31.63.232.* / 2016-01-12 13:48
Zapoznaj się z Polskim systemem emerytalnym a później psiocz na ekspertów . Ten system jest od " zawsze " i żaden rząd nie zrobił i nie zrobi nic z tym systemem bo jest dla nich wygodny . Jedni pracują na drugich i tak w kółko , nikt nie gromadzi środków na swoją emeryturę . dzieci pracują na rodziców . Za wyjątkiem Kaczyńskiego , Rydzyka i im podobnych .
Batman160 / 83.5.163.* / 2016-01-12 13:25
A ja znam górników co biorą po 5tyś na głowę emerytury i jeszcze dorabiają i pracodawcy chętnie takich biorą bo nie muszą za nich płacić zusu podatków itp...I tak można w tyłek wsadzić sobie stwierdzenie ze przyjmuje się nowych pracowników jak górnicy policjanci i reszta zabiera prace i zatrudnienie innym.
ws1 / 46.228.229.* / 2016-01-12 13:11
Tylko dlaczego na temat wieku emerytalnego wypowiadają się wyłącznie ci co pracują lekko,łatwo i przyjemnie i na dodatek nie są zagrożeni bezrobociem, tj różni eksperci,naukowcy,ekonomiści,politycy itp którzy ani myślą o emeryturze (chyba żeby brać i jednocześnie pracować)?
gość niedzielny / 83.19.174.* / 2016-01-12 13:11
Mam nadzieję że Duda jest człowiekiem myślącym a to że bez żadnych protestów perfidnie wykonuje m polecenia Kaczusia stawia go w bardzo złym świetle jako człowieka bez kręgosłupa moralnego, cały problem tego człowieka zacznie się po przegranych wyborach w 2020 roku gdy zajrzy mu w oczy widmo P****** do odsiadki a Kaczuś się wypnie i powie ja tu nic nie podpisywałem. Mamusia i tatuś będą na uczelniach gdzie wykładają zbierać podpisy za ułaskawieniem synusia za pozytywnie zaliczony egzamin przez studentów.
krzemeke / 212.182.96.* / 2016-01-12 13:10
Kiedy zostanie obalona propaganda reżim i zastraszanie obywateli Polskich przez nieudaczników wp , dziennikarzy którzy piszą co im sie podoba czy prawda czy nie.Co to ma byc to wp ?
EWA010101 / 84.188.65.* / 2016-01-12 13:08
Witam. DLACZEGO WSZYSCY DZIENNIKARZE PISZĄ TAKIE BZDURY NA TEMAT EMERYTUR, ŻE OBECNIE PRACUJĄCY MUSZĄ PRACOWAĆ NA EMERYTURY DLA OBECNYCH EMERYTÓW , ALEŻ, CI LUDZIE WYPRACOWALI SOBIE SAMI EMERYTURY.,I NIKT NIE MUSI NA NICH ŁOŻYĆ. DLACZEGO CIĄGLE STRASZĄ SPOŁECZEŃSTWO, TO JEST JUŻ NUŻĄCE I FRUSTRUJĄCE.INNA KWESTIA, TO JAK TE PIENIĄDZE SĄ LOKOWANE I TU JEST PIES POGRZEBANY.
wer531 / 31.63.232.* / 2016-01-12 13:14
Czyżbyś była aż tak tępa czy tylko udajesz ? W Polsce jest system w którym jedno pokolenie pracuje na drugie . Ciągnie się to od komuny . Dzisiejsze pokolenie pracujące płacąc składki utrzymuje pokolenie obecnych emerytów . Kolejne pokolenie będzie utrzymywać tych którzy dziś pracują . Teoretycznie wypracowujemy jakieś emerytury ale jakiś czas temu ktoś wpadł na pomysł że nie trzeba gromadzić środków tylko można je wypłacać na bierząco ze składek i ciągnie się to od lat . Obecnie nie stać Polski żeby cokolwiek z tym zrobić i brniemy dalej .
ja 21 / 176.107.111.* / 2016-01-12 13:41
tępy to jesteś ty mój dziadek pracował 50 lat, ojciec 47, ja już pracuję 36 lat - wszyscy wypracowaliśmy sobie emerytury nie potrzebuję łaski takich inaczej myślących jak ty- niech oddadzą pieniądze ci co je przehulali przez ostatnie lata i sprzedali dla siebie majątek po komunie - to będą pieniądze na emerytury, ale takim ja ty tłumaczenie nic nie da - pozdrawiam
marek skwarek / 83.7.63.* / 2016-01-12 13:07
jak może spaść liczba pracujących skoro mamy deficyt miejsc pracy i bezrobocie 10% na zachodzie jest o połowę niższe ale to chodzi o to żeby nie było za niskie bo będzie presja płacowa i tego boją się najwięcej pracodawcy
robol899wdw / 83.18.174.* / 2016-01-12 13:07
najbardziej by chcieli zeby dzien przed emerytura czlowiek umarl i kase zawlaszczyc.a robiac do 67 roku zycia to kto dlugo pozyje
smentalista / 159.205.223.* / 2016-01-12 13:05
Panie Petrol i Ferajna,
Może byście tak zrobili debatę na temat patologii w obszarze emerytur służb mundurowych.
Jakoś tam reform nie widać ani w postaci podwyższenia wieku ani sposobu naliczania emerytur.
Dlatego wojskowi prokuratorzy, wysocy oficerowie policji, straży pożarnej i
tzw. "służb" otrzymują co miesiąc po kilkanaście tysięcy PLN i jeszcze dorabiają na etatach
jako eksperci, wykładowcy, urzędnicy itp.
stan 254 / 193.105.35.* / 2016-01-12 13:47
Bredzisz jak większość tłumoków i nieuków wypisujących tu komentarze. Podziel te kilkanaście tysięcy co najmniej przez 5. będziesz trochę bliższy prawdy. Nawet sam Jaruzelski nie miał takich pieniędzy. A w ogóle jeśli tym mundurowym tak słodko to wal w mundur a nie jęcz, zobaczysz te uroki to się zamkniesz.
SOR / 87.205.166.* / 2016-01-12 17:05
Stan, Zapoznaj się z artykułem o emeryturach wojskowych prokuratorów, jeśli cokolwiek jeszcze dociera do twojej skorupy zamiast mózgu.
A propos; po stylu wnoszę, że jesteś absolwentem szkoły wojskowej i stąd te "wyszukane" określenia typowe dla sierżanta- szefa kompanii.
Stanislaw 300 / 46.171.145.* / 2016-01-12 13:04
Czuję się bardzo oszukany przez Panów Duda. W okresie kampanii wyborczej osobiście słyszałem z ust przewodniczącego Solidarności , a następnie przyszłego Prezydenta, że jednym z kryteriów przejścia na emeryturę będzie tzw. składkowy okres zatrudnienia wynoszący 40 lat. W tej chwili dowiaduję się, że P. Prezydent nie uwzględnił w projekcie ustawy tego elementu. W tej sprawie była ponoć podpisana stosowna umowa pomiędzy Solidarnością a obozem prezydenckim. Panowie! czy nie jest Wam wstyd za oszustwo ludzi- wyborców.
uuuuuuuuu / 213.199.251.* / 2016-01-12 13:09
dla przeciwników obniżenia wieku emerytalnego i wyborców PO,PSL, Palikota,SLD,Nowoczesnej powinien być wiek przejścia na emeryturę 87 lat
robol3223 / 83.18.174.* / 2016-01-12 13:04
chcieli by zeby do smierci robic.Zaczac w wieku 20 lat i harowac do 67 to jest troche przegiecie wychodzi 47 lat harowki a ile taki czlowiek tej emerytury pobierze 3 lata bo dlugo nie dozyje harujac cale zycie.a myslicie po co 6 latkow do szkoly poslali zeby szybciej robic zaczeli.a najlepiej by bylo zebys dzien przed emerytura zdechl jak pies
dfgb / 89.71.62.* / 2016-01-12 13:03
czytam tych bzdetów "Obniżenie wieku emerytalnego spowoduje zmniejszenie liczby osób pracujących, a zwiększenie liczby osób pobierających emerytury" i nie rozumiem jak oni mogą wciskać takie dyrdymały. Przecież osób do pracy przybywa Syryjczycy, ludność ukraińska itp. Sedno jest takie że nie chcą rozwoju państwa czyli umożliwienia rozwoju firm -naszych rodzimych a co za tym idzie miejsc pracy. Trzeba kupować produkty zagraniczne wspierać gigantów a jak jest nas za dużo to należy emigrować. W tej kwestii czy za PO czy PiSu nic się nie zmieni.
ola396 / 78.8.143.* / 2016-01-12 13:07
gfgh - i tu nie masz racji - tak działa mechanizm - obniżenie wieku emerytalnego jest nie do spełnienia, ponieważ spełnienie jej uderzy nie tylko w młodych, ale także w emerytów. W dużym uproszczeniu - skrócenie wieku emerytalnego zawsze prowadzi do ograniczenia rynku pracy dla młodych. Osoba przechodząca na emeryturę dłużej żyje. Emerytury pokrywane są z bieżących przychodów ZUS, czyli ze składek pobieranych od osób pracujących. Ze względu na to, że zwiększa się pula obywateli którym należy wypłacić emeryturę, ZUS musi zwiększyć przychody, a odbywa się to poprzez zwiększenie składek emerytalnych. To z kolei podnosi koszty pracy - zarówno pracodawca jak i pracownik muszą dodatkową część pieniędzy przeznaczyć na składkę. Większe koszty pracy oznaczają dla pracodawcy konieczność optymalizacji wykorzystywanych zasobów i jest czynnikiem który ogranicza zatrudnienie. Jednym słowem wyższe koszty pracy - mniej miejsc pracy. Jeśli chcemy obniżać bezrobocie, musimy dłużej pracować
BO-na / 95.158.79.* / 2016-01-12 13:33
Ola 396
Ale niech w takim razie ta zasada (wydluzony wiek emerytalny)obowiazuje roczniki wchodzace na rynek pracy.
Ja,zaczynajac prace,mialam isc na emeryture w wieku 55la.Przedluzono do 60 a teraz dodano mi 7 lat!
Jak myslisz? Czy to jest uczciwe wobec obywatela? Umowa byla inna!
Ja i setki tysiecy starszych CHCEMY juz isc na emeryture!
dc22 / 109.241.103.* / 2016-01-12 13:03
oczywiście że błąd, kto zarobi na te emerytury po 19 000 zł ?
chinno / 185.15.0.* / 2016-01-12 13:03
Bzdury. Niewydolny system finansowy dbający o kieszeń specjalistów od tych finansów ( pensje po 100.000zł )
W Polsce bezrobocie sięga ponad 20 % . Mamy nadmiar rąk do pracy stąd umowy śmieciowe , praca na czarno bez umów a co dopiero z ZUS-em. Za mało stanowisk prac i tu jest wina wszystkich rządów od PO PIS i zielono czerwonej baronów.
Bogumił Ciborowski / 213.184.17.* / 2016-01-12 13:03
Pan Prezydent Andrzej Duda i Jego Kancelaria musieli skorzystać z dorobku dwóch konferencji poświęconych kwestiom emerytalnym zorganizowanych pod patronatem Jego poprzednika prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2011 r., aby dojść do racjonalnych wniosków w tej sprawie. Warto było zapoznać się z materiałami zawartymi w stosownych biuletynach i ich lekturą zalecam każdemu wątpiącemu

Najnowsze wpisy