Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to błąd. Eksperci nie mają wątpliwości

Obniżenie wieku emerytalnego to błąd. Eksperci nie mają wątpliwości

Wyświetlaj:
Mire / 94.254.193.* / 2016-01-12 12:48
Ekonomiści patrzą na człowieka jak na tabelkę. Ma się zgodzić cyfra! Niestety jest inaczej. Jeden ma siły pracować, drugi jest schorowany i ledwo dożyje tego wieku. Człowiek musi mieć wybór swojej drogi zawodowej.
sosa / 188.146.139.* / 2016-01-12 12:46
Odejście jak najwcześniej na emeryturę jest w Polsce po prostu bardziej korzystne niż praca w większości za 2000 zł/mc,to oczywiste że wychodzi prawie to na to samo co emerytura 1000zł ,przecież normalne że różnica tysiąca złotych to są koszty związane z dojazdem do pracy , jedzenie, ubranie itp. Będąc na emeryturze nawet za 1000 zł nie musimy wstawać do pracy, marznąć na przystanku no i zachorować etc.Jeżeli najniższa płaca za pracę będzie nie 2000 a co najmniej 4000zł nikt na emeryturę nie będzie się spieszył i t y l e !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WACEK221 / 83.17.64.* / 2016-01-12 12:46
ja zaczynałem pracę w siedemdziesiątych latach i nikt nie wyliczał jaka będzie emerytura za dwadzieścia lat nie oszukujmy się chodzi o nasze składki dlatego Tusk powiedział że Polacy będą pracować do śmierci bo nam są potrzebne pieniądze z ich składek JEŻELI ŚREDNIA WIEKU EMERYTA TO 58 LAT TO SKĄD SIĘ TO WZIĘŁO JAK NIE Z GRUP UPRZYWILEJOWANYCH KTÓRYCH W POLSCE JEST SPORO
Dkdk / 178.43.251.* / 2016-01-12 12:45
Nie dam rady pracować do 67 roku życia. Nie dam rady fizycznie. Mam 30 lat, pracuje od 11, a od 6 lat pracuje fizycznie na trzy zmiany. Już mam problemy z kręgosłupem, a co dopiero będzie za jakieś 10, 20 lat a mądre głowy chcą żebym tyrała do 67 lat. Ja i wielu ludzi takich jak ja, a jest ich miliony po prostu tego nie dożją. Nie dożją własnych ciężko wypracowanych emerytur, za które bawić się będą potomkowie petra swetra i im podobni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
asddsfsda / 91.192.165.* / 2016-01-12 12:45
Do 2008r emerytura była solidarnościowa i zależała tylko od stażu pracy. Po reformie z 2008r mamy to co odłożymy sami podzielone przez średnią życia na emeryturze.
cytuję za niezalezną: "ZUS zakłada, że składki osób zmarłych przed osiągnięciem wieku emerytalnego, nie istnieją i w nowym systemie nie zostaną przeznaczone na wypłaty emerytur dla innych. Co się zatem stało z tymi składkami? Nie wiadomo”

Dodatkowo:
cytuję dalej:" Średnią długość życia liczy się dla całej populacji, a średnie dalsze trwanie życia dla osób, które dożyły emerytury. Od razu widać, że drugi wskaźnik jest o wiele wyższy. „Celowe przyjęcie go dla celów ustawy powoduje zatem, iż wypłacana emerytura jest... o wiele niższa”
Wanda377 / 178.43.236.* / 2016-01-12 12:45
Komu oni liczą wiek emerytalny jeżeli wszystkim to i mundurowym a nie zostawili ich na potem ,kto nasze pieniążki trowni na wcześniejsze emerytury rządowym ,i jak liczą długość życie kto dożyje takich lat nie czytają klepsydry w jakim wieku ludzie umierają przez ich dostatek? Ręce opadają byście się wstydzili łotry tak reprezentować nasz kraj
TEZ-ER / 89.231.81.* / 2016-01-12 12:45
Oj wy podjudzacze - co za tytuł pod zdjęciem Prezydenta - bezczelnie sugerujący, że o to nagle Prezydent przyznaje się do błędu w sprawie wieku emerytalnego - a to przecież tylko kłapanie i kwik tych co nie potrafili wygrać i nie potrafią przegrać PISMAKI - WSTYD I BRAK HONORU - jak Wy nie wstydzicie się brać pieniędzy za pisanie takiej propagandy i bzdur!?. PRZYWRÓCENIE WIEKU EMERYTALNEGO BYŁO SZTANDAROWĄ OBIETNICĄ PRZEDWYBORCZĄ PANA PREZYDENTA - projekt ustawy jest procedowany teraz w Sejmie. Fakt, że się to wszystko przedłuża, ale jestem przekonany, że wreszcie już w styczniu - lutym, będzie finał i USTAWA O WIEKU EMERYTALNYM WEJDZIE W ŻYCIE,
Elka60 / 78.10.253.* / 2016-01-12 12:42
Jeżeli Pan Prezydent obiecal narodowi obniżenie wieku emerytalnego to niech słowa dotrzyma a nie teraz chce się wycofać.Kobiety po 55 roku zycia i tak nigdzie pracy nie znajda bo nikt nikt nie chce z nimi rozmawiać bo sa za stare,a kobieta i tak w domu będzie pracowala do końca zycia.Także obiecal pan to czekamy na dotrzymanie słowa niech pan nie zawiedzie swojego narodu poto na pana głosowano.
Berecik. / 194.176.105.* / 2016-01-12 12:42
Mam 64lata i 44lata pracy ,w UK dostałbym 100% emerytury a w Polsce ile dostanę ?......
Bozena461 / 188.146.1.* / 2016-01-12 12:41
Mam 42 lata, 18 lat pracy, ostatnie 12 lat na stanowiskach kierowniczych przeplatanych z dyrektorskimi. Zmieniam prace co 2-3 lata. Od roku nie moge znalezc, bo msm ZBYT DUZE DOSWIADCZENIE!!!!!! Ludzie, gdzie ja mam pracowac przez kolejne 25 lat???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ADAM112 / 83.17.64.* / 2016-01-12 12:40
JUŻ PISAŁEM NIE RAZ O PRACOWNIKACH CYWILNYCH W MUNDURÓWKACH KTÓRZY MAJĄ TAKIE SAME UPRAWNIENIA JAK NP. POLICJANCI BO PRACUJĄ W RESORCIE TAM SZUKAJCIE OSZCZĘDNOŚCI TRZEBA ZROBIĆ SEGREGACJĘ KOMU NALEŻY SIĘ EMERYTURA W WIEKU 46 LAT.
ROM165 / 77.253.238.* / 2016-01-12 13:31
Jeśli 67 lat, to dla wszystkich. Dla policjantów i żołnierzy również. Zrozumiałe że co to za żołnierz, czy policjant po sześćdziesiątce. Skoro jednak w wojskowości pracują cywile, to niech tę pracę wykonują emerytowani żołnierze do wieku 67 lat lub policjanci jako ochroniarze w Biedronce, czy stróż itp. do wieku 67 i dopiero emeryturka. Z innych źródeł wiem, że gdyby wydłużono wiek emerytalny do śmierci, to i tak ZUSu nic nie uratuje, bo obecnych emerytów jest tylu w stosunku do zatrudnionych, że zabraknie funduszy w ZUS. Jedynym ratunkiem jest tworzenie nowych miejsc legalnej pracy w Polsce.
ala61 / 91.199.250.* / 2016-01-12 12:48

KTÓRZY MAJĄ TAKIE SAME UPRAWNIENIA JAK NP. POLICJANCI BO PRACUJĄ W RESORCIE

Co za bzdury ktoś wypisuje, jak pracownicy cywilni mogą mieć takie same uprawnienia emerytalne, kompletna bzdura, najpierw trzeba się dowiedzieć a nie pisać głupoty.
POLAk1 / 46.77.252.* / 2016-01-12 12:38
Co za głupi wywód-przecież na emeryturę w wieku 60 lub 65 lat przejdą tylko ci ,którzy będą chcieli a ci co nie będą chcieli będą mogli dalej pracować jak dotychczas i powiększać swoje emerytury!!!
Stan901 / 5.172.238.* / 2016-01-12 12:38
Polityka emerytalna Mordasewicza to wielki przekręt i oszukiwanie Polaków o oszczędzaniu i odkładanie na emeryturę ( gdzie udowodniono, że Polak - nie Polka żyją krócej o 5 lat niż ci z zachodu Europy ) . Mówienie ile odłożysz tyle będziesz miał - to bzdura , skoro np. prezydent rozdaje wolna ręką emerytury rzędu 6- 8 tys. , kto na to zarobi , ilu Polakom trzeba będzie zabrać emeryturę ? Co z tymi , którzy stracą pracę w wieku 62, 63 lat , dlaczego nie ma funduszu np. z każdego indywidualnie odkładanych składki rentowej , której i tak nie otrzyma. Z czego żyć - jak żyć bez pieniędzy w tym wieku. To są kłamstwa, oszukiwanie i okradanie społeczeństwa , Po 40 latach składek nie zasługuję na emeryturę , nie zarobiłem na nią ?
Karol. / 194.176.105.* / 2016-01-12 12:36
Trzeba utworzyć nowe stanowiska pracy i to POLSKIE,,!Nie niemieckie ,duńskie czy portugalskie.Gleby mamy poddostatek aby siać i zbierać plony polskie a nie gow.....a żreć z zachodu.Jak by sie to udało .to kazdy statystyczny poak chętnie popracuje nawet do 70-ki

Najnowsze wpisy