Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to błąd. Eksperci nie mają wątpliwości

Obniżenie wieku emerytalnego to błąd. Eksperci nie mają wątpliwości

Wyświetlaj:
lewiatang / 79.190.1.* / 2016-01-12 11:30
W tym cały szumie związanym z podwyższeniem wieku emerytalnego totalnie dokopano pracownikom z wieloletnim stażem pracy. Reformę można było zacząć od młodego pokolenia, które dopiero startuje w pracy zawodowej. Ludziom po 50-tce dołożono lata w trakcie już zawartej umowy społecznej. Złamano zasady, jednocześnie nie zrobiono nic aby wreszcie zrównać wiek wszystkim grupom społecznym. Zamiast podwyższania trzeba było podnieść tym, którzy w dalszym ciągu przechodzą na emeryturę w wieku 40-45 lat a nawet wcześniej. Składki na ZUS powinni również wszyscy odprowadzać w podobnej wysokości. Ale nie, jak zwykle część uprzywilejowanych pozostała /a nawet zwiększono ich ilość/ a kosztem reszty usiłuje się nadać sens idiotycznemu podwyższeniu wieku. Tusk i cała reszta głosująca "za" i TK , który przyklasnął zmianie powinni za to odpowiedzieć finansowo, karnie.
mas / 78.133.198.* / 2016-01-12 11:30
Jak tacy pseudo eksperci żerujący na ludziach pracy, mogą wypowiadać się w takich sprawach? Gdyby przepracował jeden z drugim 40 lat pracy /często w warunkach szkodliwych/, to by takich głupot nie opowiadał. W tym kraju nie ma już za grosz sprawiedliwości i poczucia przyzwoitości. Na dodatek, tacy mianują się Nowoczesna. Żenada.
ROZIA / 77.89.112.* / 2016-01-12 11:30
znowu odezwali sie znawcy bylernamacic wypad i dajcie spokojnie zyc polakom tylko ,acicie siejecie nienawisci byle dokopac PiS i Panu prezydentowi takiie chamstwo peowskie to juz dno enada
MOTTII / 83.5.126.* / 2016-01-12 11:30
CAŁA EUROPA ZMIENIA WIEK EMERYTALNY NA KORZYŚC PRACOWNIKOW A U NAS
Ehhhhh / 77.45.108.* / 2016-01-12 11:37
My pewnie zmieniamy pod europe aby zapi...alac i odrazu fikac po wyeksploatowaniu się
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kol388 / 88.156.134.* / 2016-01-12 11:30
Czym się martwcie emeryci wyborcy PIS najwyżej Kaczyński obniży wam emerytury w ciągu jednej nocy jak w Grecji
Zakaz dorabiania emerytom z wysokimi emeryturami / 91.199.250.* / 2016-01-12 11:30
Moi koledzy Mundurowi natychmiast po przejściu na Emkę zajęli te same etaty jako cywile i maja rteraz dwa razy tyle kasy a młodzi wyjeżdzaja do Angli hahahaha
cracowiaczek / 185.80.161.* / 2016-01-12 11:27
Szanowny Panie prezydencie czy to prawda,ze powołał Pan Adama Rotfelda do grona swoich doradców ? ! przeciez to szpicel UBecki
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-01-12 11:31
Jak miał go nie powołać? Przecież to doświadczony człowiek, a przede wszystkim "ziomek" -sądząc z nazwiska.
tiki / 89.67.51.* / 2016-01-12 11:27
Idąc po raz pierwszy do pracy w 1979 roku "umawiałam się z ZUS-em , że w wieku 60 lat przejdę na emeryturę, oczywiście pracując i odkładając składki. Pracowałam i odkładałam składki. 6- lat skończyłam w grudniu 2015 . Moim marzeniem jest przejść na emeryturę, tym bardziej , ze jestem bez pracy, a emerytura moja będzie wynosiłam ok. 2 tys zł, bo bardzo dobrze przez całe lata zarabiałam. Dzisiaj przekonuje się mnie, że dla mnie będzie dużo lepiej , jak na emeryturę POCZEKAM jeszcze dokłądnie cały rok, tj do grudnia tego roku. Może ktoś mi wytłumaczy, jaki ja z tego mam mieć pożytek, oprócz tego , że: po pierwsze jestem bez środków do życia, po drugie; ZUZ przejmie moje 25 tys zł za rok niewypłaconej emerytury, po trzecie: kąłmstwem jest , że jak dostanę emeryturę już teraz będzie ona niższa o 30 % (ciekawe z czego ma być niższa lub wyższa jak nie pracuję i nie odprowadzam składek i już przez 11 pozostałych miesięcy nic do ZUS nie odprowadzę).
Panie Prezydencie i Pani Premier dziekuję Wam, że daliście mi przez kilka miesięcy nadzieję na godne życie na emeryturze, pora wrócić do rzeczywistości i poczekać 11 miesięcy, bez waszej łaski dostanę tę emeryturę, jak dożyję, bo trudno żyć bez środków do życia.
Jola 2 / 37.98.212.* / 2016-01-12 11:27
Panowie eksperci, czy jest wobec tego co mówicie w Polsce bezrobocie, czy go nie ma? Czy młodzi ludzie wyjeżdżają do pracy za granicę, bo tej pracy w Polsce nie ma czy nie wyjeżdżają? A jeśli wyjeżdżają jaki to ma wpływ na gospodarkę kraju? Czy po takim wyjeździe oni albo ich dzieci powrócą do kraju, bo tak dobre warunki stworzycie, czy też stracimy niepowtarzalną szansę na zwiększony przyrost naturalny dzięki tym ludziom, którzy zostaną po odejściu starych na emeryturę i otrzymaniu pracy w Polsce? Ja myślę że jeszcze raz to przemyślcie.
Krótko-pis / 83.24.222.* / 2016-01-12 11:26
Kłamał w dzień, kłamał wieczorem, kłamał rano a w szczególności kłamał po nocach odbierając przysięgi i podpisując ustawy- przewalanki. Kłamał w sprawie frrankowiczów, kłamał w sprawie wieku emerytalnego, kłamał w sprawie kilometrówek. Kłamał i kłamie i będzie kłamał.
rik117 / 89.71.50.* / 2016-01-12 11:26
A może pan Mordasewicz i inni którym ciągle mało (pomimo pękatych kont) obawia się o to, że ubytek wielu ludzi z rynku pracy zmieni rynek pracodawcy na rynek pracownika?
emer01 / 159.205.108.* / 2016-01-12 11:25
W Polsce są pieniądze na godne i wcześniejsze emerytury 60/65, to miernoty, złodzieje i oszuści wmawiają Polakom że nie ma, nie dajcie się nabrać.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-01-12 11:25
Prawdopodobnie jest tylko jedno rozwiązanie -nikt go zresztą nie bierze pod uwagę. Emerytura powinna być "opcją" -czyli ZUS powinien ją w pewnym momencie naliczać i przyznawać uprawnienie (do tego potrzebne jest ustalenie wieku emerytalnego). Nie powinno to mieć nic wspólnego z zatrudnieniem emeryta. Fakt, że nadal pracuje może np. powodować częściową wypłatę naliczonej emerytury -natomiast powinien również powodować okresowe jej przeliczanie w związku z dalszym płaceniem odpisów ZUS od wynagrodzenia. W końcu każdy zdecyduje się kiedyś pracę zakończyć -dostałby wtedy całą emeryturę przeliczoną ze wszystkimi wpłaconymi składkami i otrzymanymi już świadczeniami.
inż. / 79.191.117.* / 2016-01-12 11:24
60/65, ale pod warunkiem posiadania stażu ubezpieczeniowego 35/40. Reszta , niestety, musi pracowac wg zasad obecnych, bo będa grzebać w śmietnikach. Dodatkowym rozwiazaniem moze być 40 lat pracy (praca, wojsko, na każde dziecko 1 rok i nic wiecej).
NORMALNY X / 178.235.54.* / 2016-01-12 11:23
Obiecanki Pana Łamacza Prawa-są bezsensowne---nikt w PiS-nie potrafi liczyć,lub wszystko jest robione przeciwko zdrowemu rozsądkowi.

Najnowsze wpisy