Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
To Iweta / 217.99.156.* / 2015-09-21 17:53
A po co w ogóle emerytury? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, ile tej emerytury dostanie np. taka kasjerka , która zarabia powiedzmy 1250 zł.?
Skoro za taką pensję ani przeżyć, ani umrzeć, to i ta emerytura nie ma sensu. Najlepiej wegetować do śmierci.
Krzysztof44 / 83.22.23.* / 2015-09-21 17:50
Dajcie ludziom wybor, jak ktos decyduje sie na okreslona emeryture, to powinna ona byc nawet w wieku 50 lat, tylko wymagny okres skladkowy 25 lat oraz minimum ustalone przez ZUS np. 1000zl. Jezeli system jest kapitalowy, to od zgromadzonego kapitalu powinna zalezec emerytura, jej wielkosc jest obliczana od przejscia na emeryture do sredniej dl. zycia. Dajcie ludziom zdecydowac kiedy pojsc na emeryture, jak ktos jest zadowolony np. z 1000zl to powinien ja dostac niezaleznie od wieku. Wszystkie inne systemy sa tylko okredaniem obywateli. Jak mam np. zgromadzone oszczednosci i dana wielkosc emerytury mi odpowiada, to niezaleznie od wieku powinienem ja dostac. Albo system jest KAPITALOWY(zalezy od uzbieranego kapitalu w ZUS i sredniej dl zycia) albo NIE
widzę_więcej / 77.237.31.* / 2015-09-21 17:49
Jak myślicie jaka byłaby sytuacja emerytów i budżetu gdyby te 40 mld które wypływa z Polski do rajów finansowych zostało w kraju? jakoś rządy tym się nie interesują a ustawa ograniczająca ten proceder został opóźniona z powodu "zaniedbania" urzędników z wpisanie na czas do realizacji. A minister Szczurek wypowiedział się że ta kwota dla budżetu nie ma znaczenia. Dobre co.
Jerzy......... / 194.63.130.* / 2015-09-21 17:49
Przecież wiadomo o co chodzi teraz PO-wcom,mało kto przepracuje do 67 lat!!!.Pracodawca inwalidę w wieku 62-64 lat wywali na zbity pysk,motywując to reorganizacją etatów, pół roku dadzą mu jałmużnę z urzędu pracy,a po tym okresie były robotnik może do 67 lat zdychać pod płotem.Tak się chce uśmiercić tysiące ludzi, uśmiercać ich w białych rękawicach!!! To jest polityka emerytalna PO i PSL!!!!
Projekt jest OK / 83.27.42.* / 2015-09-21 17:49
Bzdurne wyliczenia ekonomistów.
Veronika / 89.228.151.* / 2015-09-21 19:06
Popieram.Ekonomisci mogą pracować nawet 100 lat(jak dozyja)!!!!!a biedny robotnik daj mu Boze aby dozyl emerytury jak dozyje to i tak się nie nacieszy ponieważ lekarze wszystkie pieniądze wyciagna na wizyty!!Bo ktorz nie odda a nawet nie zadluzy się aby trochę dluzej pozyc.A taki lekarzyna niedokształcony ponieważ po co mu się krzytalcic i tak do niego przyjdzie pacjent bo co ma zrobić jak do specjalisty czeka się 3 lata!!! no i lekarzyna bierze za 10-15 minut 250 zl!! HURRRAAA mamy to co chcieliśmy mieć!!!Zyd goni Zyda a bidota jeszcze przyklaskuje..Brawo!!!!
Jerzy......... / 194.63.130.* / 2015-09-21 17:35
Skąd wziąć pieniądze? odpowiadam wam złodzieje!!!!. Przy okrągłym stole ustalił Wałęsa i cała ta solidarnościowa hołota,że renty i emerytury będą płacone z pieniędzy wysprzedawanego majątku,a młodzi mieli odkładać sobie na konta ZUS i OFFE !!! Rozkradli wszystko,teraz młodzi muszą utrzymywać "starych". Pozabierać Wałęsom, Balcerowiczom,Buzkom,Tuskom,i innym złodziejom majątki i sprzedać a pieniądze przeznaczyć na emerytury!!!! Oj nazbierało by się tego nazbierało!!!!
Kilolila / 91.227.3.* / 2015-09-21 20:08
Jerzy-podobno przy tym stole byli też przedstawiciele obecnego pisu-zapomniałeś.
rozgonić-to-bydło / 79.97.135.* / 2015-09-21 17:34
Gdyby Polska nie była okradana przez co najmniej 8 ostatnich lat - pieniądze by się na to spokojnie znalazły. I nie tylko na to.
Gośc111 / 178.252.25.* / 2015-09-21 17:24
Nie rozumiem,jak to może być,że kobieta pracujaca 40 lat ma mieć mniejszą emeryturę o połowę??RÓznica tylko 5 lat!!!Dla mnie paranoja!!
Piotrek487 / 37.128.60.* / 2015-09-21 18:18
Z prostej matematyki wynika:
Średnia długość życia Kobiety to 82 lata
Przechodząc na emeryturę w wieku 65 lat będziesz 17 lat na emeryturze i staż pracy wyniesie ok. 40 lat.
Przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat będziesz 22 lat na emeryturze i staż pracy wyniesie ok. 35 lat.
Jak porównasz sobie te wartości to wyniknie że w pierwszym przypadku na każdy rok emerytury będziesz pracować 2,35 roku a w drugim przypadku na każdy rok emerytury będziesz pracować 1,59 roku.
Według tych wyliczeń będziesz dostawać ok 67% swojej poprzedniej emerytury.
Wiem że to nie jest wciąż połowa ale ponoć średni wiek życia na świecie się wydłuża co nie jest uwzględnione w tych obliczeniach.
bżydek / 89.126.45.* / 2015-09-21 17:24
A ja mam prostsze rozwiązanie problemu emerytur w Polsce.Każdy obywatel powinien mieć założone osobiste konto emerytalne w NBP na które wpływałaby jego składka emerytalna - żaden inny bank nie wchodzi w rachubę - bo tylko ten chyba nie ma obcych udziałowców.Do tego konta każdy z nas dopłacałby swoje nadwyżki budżetowe według swojej woli. Konto nie mogłoby być dostępne dla instytucji rządowych a dla właściciela do 55 roku życia. To konto bezwzględnie powinno być dziedziczne. To on by wówczas decydował czy stać go pójść na emeryturę.Zakładam ,że zniknęłyby umowy śmieciowe ,a standard życia podniósłby się .Ponadto każdy pracujący mógłby być posiadaczem polisy ( byle nie w PZU ŻYCIE ) emerytalnej .Takie rozwiązanie zdjęłoby ogromny ciężar ze struktur ZUS. Analizując powyższe , to państwo miałoby same korzyści z takiego rozwiązania.Protestowaliby tylko ci którzy tymi pieniądzmi gospodarzą a są w ZUS ,żyją z nich i marnotrawią je . Ja wiem ,że taka propozycja napotka ogromny opór decydentów mimo iż jest to szansa dla obu stron sporu emerytalnego.
Narod Polski tylko sie liczy, cywilzacja / 79.224.96.* / 2015-09-21 17:23
Podpalaja nasz/e Dom/y Ojczyste, w EUROPIE. PRECZ z Europy Fundacja Sorosa, Masonerio ! ! !

PRAWDA JEST przed opinia bubliczna UKRYWANA, tak w RP jak RFN .
Adieu !!! MULTI-CULTI Martina Schulza, Angeli Merkiel, Hollanda ! Byle kraje KOLONIZATOROW ponosza odpowiedzialnosc za najazd obcej Cywilizacji na Europe .
Prosci, uczciwi placacy podatki LUDZIE maja tej polityki DOSC ! ! ! Dosc akcji politycznych, pomoc tak , na miejscu w biednej , wykorzystywanej SYRII .
W Dreznie, w kazdy poniedzialek sa MANIFESTACJE przeciw polityce Rzadu RFN.
Najblizsza :
https://www.facebook.com/pegidaevdresden/timeline/?ref=bookmarks
jaś / 80.51.7.* / 2015-09-21 17:22
Ten baran ekonomista co to wyliczył to chyba ma bujną wyobraźnie że uważa : Jeśli przez 40 lat płacenia składki mam dostać małą emeryturę , a akurat te 2 lata to są najważniejsze . Jak będę pracował na budowie do 65 lat to otrzymam przypuścimy 1200 zł. a jak do 67 lat to godziwa emerytura to przydało by się około 3000 zł , to niech mi ten ekonom wytłumaczy . Przez 40 lat płacenia składek przez zwykłego robotnika ma małą emeryturę, ale jak przerobi te 2 lata to się stanie cud , skoro przez 40 lat płacenia składek ma 1200 zł. to wypada za rok płacenia emerytura wzrośnie 30 zł. To moje zdanie niech sobie wsadzą te 60 zł. miesięcznie , a dadzą się chociaż nacieszyć wnukami .
vivat nove stare / 83.29.203.* / 2015-09-21 17:17
PO sprowadzilo obywateli do roli wyrobnikow za podle pieniądze, skazanych na smieciowe zycie w smieciowym państwie tzw nowoczesnego patriotyzmu. Obywatelem i jakoscia jego zycia interesuje się tylko PiS.
emeryt666 / 2.220.114.* / 2015-09-21 17:17
A jak by pensja minimalna i emerytura państwowa były takie same?
Gorol z k(L)asą / 89.25.190.* / 2015-09-21 17:15
Proszę podać przykład kursu wartego 20 tysięcy złotych na który to kurs pracodawca wysyła 55 letniego pracownika. Druga sprawa. O wysokości emerytury decyduje ostatnie 5 lat pracy. TO tak, jak w szkole? Jeden chodzi do szkoły i ma 100% frekwencję i dostaje tróje na koniec. Drugi olewa zajęcia, przychodzi na 5 ostatnich lekcji i " zalicza" materiał z całego roku dostając również tróję. Czyli nie jest ważne , że przez 40 lat państwo kroiło mnie zkasy i obracało nią? Jawne w ch..a granie!

Najnowsze wpisy