Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
Marek. / 178.215.196.* / 2015-09-21 17:13
Witam. Pyta się rząd skąd wziąć pieniądze na służby mundurowe, sędziów, itp- to mądre. Ja zapieprzam na etatach ponad 40 lat , odprowadzam składki i G...O mnie obchodzi skąd rząd weźmie pieniądze na moją emeryturę. Niech odda mi moje składki które są mi odciągane co miesiąc. A jeżeli chodzi o Krus. służby mundurowe, wszelkiego rodzaju innych młodych emerytów jak górnicy , sędziowie, to jak to się ma do KONSTYTUCJI?. Są uprzywilejowani ? Są równi i równiejsi.!!!!! Przecież żołądek jest taki sam jak nie jesteś produktywny.
AZT / 83.24.10.* / 2015-09-21 17:08
Ano trzeba określić staż jaki powinna przepracować każda osoba, która chce mieć prawo do emerytury, tak jak było kiedyś. Mężczyzna musiał przepracować minimum 25 lat, kobieta minimum 20 lat, a teraz pracuje 1 m-c i dolicza sobie 6 lat wychowywania dzieci jako składkowe liczone po 1,3 za każdy rok i dostaje emeryturę i to całkiem wysoką jak na taki staż. Ja musiałam dzieci oddawać do opiekunki żeby mieć wyższą emeryturę i co pokazała przyszłość - moja głupotę, Za opiekunki tez mi państwo nie zwróci i jeszcze muszę pracować do 62 lat, żeby nabyć prawo do emerytury przy 39 letnim stażu pracy. Może tym niech zajmą się nasi pseudo ekonomiści i niech nie wypisują głupot.
wola narodu / 83.29.203.* / 2015-09-21 17:08
ekonomiści liberałowie ???????? Czyz nie ? To my Narod chcemy przywrócenia, a rząd jest od tego, aby znalesc pieniedze! Na emigrantow sa dla emerytow nie ma ? Hej Panowie eksperci ?
jakiś ktoś z bardzo daleka / 164.126.132.* / 2015-09-21 17:07
Jak to skąd wezmą na to pieniądze? na początek z naszych ofe , które PO ukradło polakom. kolejna rzecz to prezydent nie obniża wieku emerytalnego tylko przywraca poprzedni stan prawny zmieniony przez partię donalda tuska. i na koniec, nie jest prawdą, że żyjemy coraz dłużej . wystarczy śledzić wiadomości i co raz to podają: umatł ten , umadł tamten lub taka czy inna umarła w wieku : 66 ; 67; 44 lat
GElutka / 77.253.7.* / 2015-09-21 17:05
to Wam coś powiem z własnego przykładu: mój mąż nie należał do OFE i dzięki Bogu! Ma dobrą emeryturę. Złożył dokumenty pod koniec 2013 roku, więc 2014 nie był brany pod uwagę. W 2015 dosłał do ZUS dochody za 2014 (zarobki miał niezłe). Doliczono, przeliczono i - dostał podwyżkę 4,30 zł!!! Jego ładana emerytura wynika z zarobków otrzymanych do końca 1998 r. Potem to już tylko parodia! Jeśli wiek emerytalny zostanie skrócony, a system pozostanie ten, który obowiązuje od 1999 r. , będziecie mieć GŁODOWE emerytury. Prezydent o tym wie, więc, jak myślicie, po co te jego zagrywki? Po to, by PiS wygrało i żeby oszczędzić FUS. Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego bez zmiany systemu ubezpieczeń społecznych będzie kompletną porażką!!
serwis / 83.7.146.* / 2015-09-21 17:05
Może i żyjemy dłużej o rok czy dwa ale jaka jest nasza starość ?My emeryci z komunizmu nie byliśmy tak eksploatowani jak dzisiejsi pracownicy. Pracują na maxa,mają tylko 15 min przerwy na siusiu i papu i papieroska.Te wszystkie przywileje ktore zafundowal nam tusk :( mamy to za min krajowe lub zlecenie lub agencyjną.Jak mamy dopracować do emerytury wg tiuska ,jak ? . panowie co wymyslają przepisy co p*****....w stołek i biorą gruba forsę mogą pracować nawet do 80 lat tak jak sp.Bartoszewski czy inni zasłuzeni :( . My dojeżdzamy do pracy 1,5 godz,w jedną i 1,5 godz w drugą stronę ,pracujemy na trzy zmiany lub czasem dwie,dzieci chowa ulica a na wypłatę minimum 1200 zeta(dużo nie )jak to stwierdził niesiołowski :(
Grecy to chociaż potrafią bronić swojego a my jak niewolnicy siedzimy cicho ale ,ale wszystko do czasu. Może Prezydent Duda portafi przeciwstawić się tej bogatej,leniwej szaranczy co zjada naród Polski a szczególnie nasza młodzież.
:( Przecież lepiej przyjąc Muzułmanów a wygonić naszych młodych na emigrację.
mieczyslaw518 / 78.88.242.* / 2015-09-21 17:05
Ale trzesa porami niby biznesmeni i nieroby z rzadu bojac sie reform Prezydenta na korzysc spoleczenstwa polskiego.Jeszcze powinien zglosic ustawe o natychmiastowym obnizeniu poborow do 2 pensji nainizszych wszelkiej masci urzednikow w miastahh sejmie isenacie i innym nierobom to by poznali jak zyje emeryt czy bezrobotny
gosc1112 / 178.252.25.* / 2015-09-21 17:40
Właśnie liczę na te zmiany,bo to co wyrabia obecny rząd dając swoim kolesiom grube miliony na pensje,nagrody,premie,umowy zlecenia czy o dzieło. Mam nadzieję,ze prezydent i PIS przejrzą te wydatki,któe doprowadzić moga o zawrótr głowy. Szczególnie przyjrzą się spółkom skarbu państwa,gdzie są MILIARDY ROZDAWANE KOLESIOM.PREZESI TYCH FIRM BIORĄ NIEWYOBRAŻALNE ODPRAWY,MIMO,ŻE SĄ NP. NIEEFEKTYWNI I FIRMY PRZYNOSZĄ STRATY!!!lLICZĘ NA UJAWNIENIE PRZEKRETÓW ZA NASZE PIENIADZE!!! .TEGO SIĘ BOI PO-PSL I CI CO CAŁYMI GARŚCIAMI KORZYSTALI Z NASZYCH PODATKÓW.
abc633 / 82.115.69.* / 2015-09-21 17:05
poprawka - chodzi o czywiście o obniżenie...
Śmiech / 37.128.120.* / 2015-09-21 17:04
No teraz Duda zrobi to co obiecał, a kolejny rząd i my będziemy mieli problem.
Ale Duda będzie miał emeryturkę przyzwoitą:)
Cóż głupi naród sam sobie to zrobił!!!!!!!!!
gosc1112 / 178.252.25.* / 2015-09-21 17:49
ŚMIECH- właśnie z Ciebie jest śmiech.Ty o Dudę się nie martw,martw się o swoja emeryturę i dlaczego ci pro PO-wscy ekonomisci tak krzyczą.Pomyśl jak to może być,że ktoś pracuje 40 lat i otrzymac ma np.1200 zł emerytury a jak będzie pracowac 2 lat krócej to otrzyma 600 zł jak wylicza ten ekonomista.To dopiero paranoja do śmiechu!!
kubuś 548 / 5.172.247.* / 2015-09-21 17:04
Oczywiście eksperci POscy szczekają, że to zły projekt.... PO tonie, więc by koryto nie uciekło, krytykuje wszystko, co mówi i czyni Duda... Dobrze, że wybory tuż tuż, POgonimy POwską sitwę, która przez 8 lat niszczyła kraj... i...rozliczymy tych oszustów. Nie POzwolimy by POzostali bezkarni!!!!!!!!!!!!!!
enrike / 46.169.7.* / 2015-09-21 17:04
a ile procent ludzi umiera przed emerytura to nie piszą, to gdzie się podziewają te pieniądze
abc633 / 82.115.69.* / 2015-09-21 17:03
Dlaczego media nazywają to obliżeniem - kiedy w rzeczywistości chodzi o przywrócenie stanu sprzed ostatniej reformy.

Co do aspektów ekonomicznych - ciągle oczekuję na konkrety i wyliczenia obu stron sporu. Jak na razie to przeciwnicy powrotu 65/60 przedstawili tylko jakieś bzdurne wyliczenia, że te "dodatkowe" lata pracy dadzą obecnie pracującym młodym ludziom - trzy czwarte ich przyszłej emerytury...
ulf / 89.70.228.* / 2015-09-21 17:03
Stado Lemingów na stanowisku za 1,23 gr +VAT
lmi / 77.253.1.* / 2015-09-21 17:02
Gdzie on się nadaje na prezydenta. Wstyd mi za niego, nie mogę patrzeć , ani słuchać tego dziada.
Kapitalista529 / 37.47.35.* / 2015-09-21 17:02
Zniesmy obowiązek wieku emerytalnego często ktoś już po 30 zasługuje na emeryturę na przykład socjaliści itd a inni nawet w wieku 90 lat są super produktywności Warren Buffet. Wszelkie regulację są oznaką słabości nie wiek a stan zdrowia i przydatności dla społeczeństwa powinien decydować. No bo taki Kiszczak to powinien być emerytem zanim zaczął mordowac

Najnowsze wpisy