Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
Realista / 95.51.248.* / 2015-09-22 10:54
Kasa by się znalazła -. Wystarczy obciąć tylko zarobki politykom, semowi, kościołowi i "doradcom" ekonomistom. Więcej nie potrzeba. P******** w stołek może każdy do 70 lat, ale pracować niestety żadnemu z tych "fachowców" się nie chce. Oni tylko żądają.
katon 123 / 194.181.188.* / 2015-09-22 10:45
Niech krytykanci pracują do śmierci.
gość 1 / 83.26.25.* / 2015-09-22 10:40
kwestia skąd pieniądze na emerytury bardzo prosta, młodzi ludzie niech mają perspektywę pracy i życia w kraju to będzie problem rozwiązany, niestety rządzący o tym zapominają, ciekawe czy ich emerytury tez takie niskie są lub będą jak manipulują zwykłymi ludżmi. To powinni głośno ludziom powiedzieć, chcą obniżać emerytury a składki ciągle są zwiększane, dlaczego ? To jest oszustwo w biały dzień.
Monika525 / 188.146.0.* / 2015-09-22 10:38
Ja myślę, że ludzie powinni mieć wybór. Demokrację przecież mamy. Powinniśmy sami decydować kiedy pójdziemy na emeryturę. Mam na myśli zwłaszcza kobiety-matki pracujące na etatach a po godzinach druga zmiana w domu- pranie, sprzątanie, gotowanie. Jeśli mam siłę i chęci to ok pracuję dłużej i mam większą emeryturę. Jeśli nie mam sił albo np. wnukami muszę się zająć, żeby moje dzieci mogły godnie żyć (a w Polsce to trudne jak ma się jedną wypłatę) to idę na emeryturę wcześniej. Takie moje skromne zdanie.
J511125 / 193.200.50.* / 2015-09-22 10:35
Jakoś większości "ekspertów" od krytykowania inicjatywy Pana Prezydenta umyka fakt, że możliwość przejścia na emeryturę nie oznacza takiego obowiązku. Jak ktoś chce iść na emeryturę to będzie mógł to zrobić, ale nie musi i może pracować dalej aby otrzymać kilka złotych więcej. Ratowanie systemu emerytalnego kosztem odebrania emerytur (część musi dłużej pracować nim otrzyma świadczenie, część w ogóle nie dotrwa do tego czasu) to zwykłe okradanie ludzi. Mało który "ekspert" analizuje przyczyny tego stanu rzeczy, natomiast większość chętnie krytykuje, bo tak jest łatwiej.
kojot1 / 212.75.108.* / 2015-09-22 10:34
Prawdziwa reforma powinna polegac na likwidacji przywilejow - od mundurowki poczynając na rolnikach konczac. Te przywileje kosztują nas dziesiątki miliardow rocznie i tu jest glowny problem.
wad922 / 31.179.243.* / 2015-09-22 10:26
prawdziwa noga nierób może "pracować " nawet do śmierci noga i tak nic nie robi
basia54 / 217.17.32.* / 2015-09-22 10:23
Osiągnęłam wiek emerytalny i na drugi dzień stałam się dla mojego pracodawcy "kulą u nogi" mimo, że przez ostatnie pół roku zastępował również moją chorą koleżankę. Żadnych sentymentów ani moralnych zobowiązań. Pracodawca postawił warunek, albo rozchodzimy się "po dobroci", albo likwiduje stanowisko i możemy się spotkać w sądzie. Dyskryminacja ze względu na wiek czy płeć to może i piękny zapis ale jak się to ma do realiów?
basia54 / 217.17.32.* / 2015-09-22 10:22
Osiągnęłam wiek emerytalny i na drugi dzień stałam się dla mojego pracodawcy "kulą u nogi" mimo, że przez ostatnie pół roku zastępował również moją chorą koleżankę. Żadnych sentymentów ani moralnych zobowiązań. Pracodawca postawił warunek, albo rozchodzimy się "po dobroci", albo likwiduje stanowisko i możemy się spotkać w sądzie. Dyskryminacja ze względu na wiek czy płeć to może i piękny zapis ale jak się to ma do realiów?
gość816 / 83.16.165.* / 2015-09-22 09:59
Otrzymałem z ZUSu wyliczenia że teraz otrzymałbym 2300 zł emerytury tera a jak pójdę za 8 lat w wieku emerytalnym to otrzymam 300 zł więcej po jakiego diabła mam pracować jeszcze 8 lat za trzysta złotych.
Lotar / 89.67.101.* / 2015-09-22 09:58
Elektorat Marciniaka myśli, że pieniądze rosną na drzewach. Czego oczekiwać od półidiotów? Marciniak i tak dobrze wie, że ten "projekt" jest guzik wart i jest to tylko kampania pisu. Ale frajerzy pieją hymny bo nie mają pojęcia o podstawach ekonomii, a "państwo powinno dać".
jaz0977 / 83.20.197.* / 2015-09-22 10:11
odsunąć od władzy nieudaczników a będzie lepiej
aol / 46.45.87.* / 2015-09-22 09:55
Powiem tak, dlaczego WP nie napiszę, że z Pałacu Prezydenckiego po poprzedniej ekipie zginęły obrazy?
Pozdrawiam / 5.172.247.* / 2015-09-22 10:27
JużTobie odpowiadam..BO to jest kolejne kłamstwo kłamstwo propagandy pisuarów aby siać zamet i rzucać kalumnie . Jezeli umiesz czytać a chyba nie to nikt .nie mówił, ze cokolwiek zgineło . Jest tylko wypowiedź jednego z pracowników , że ..... nie mogą się doliczyć.. a to zmienia całkowicie stan rzeczy. Bo albo nie umieją liczyć albo konfabulują tak jak cały pisuar. i spokojnie po wyborach wszystko się znajdzie i nawet cały ogłupiały przrez pis naród zobaczy co to demagogia i populizm.
Rafał1075 / 83.10.82.* / 2015-09-22 11:11
A Ty nadajesz się do tej całej "elity" zdrajców narodu. Nasi pradziadkowie walczyli o wolną Polskę a Wy grzebiecie ją żywcem, najlepsze jest to że jak by nie było źle i widoczne gołym okiem to co zaprzepaściło PO przez swoje prozachodnie rządy, to Wy (czyt. pupilki PO) będziecie ślepo brnąć w to błoto mówiąc że to nic, że takie są prawa ekonomii że to wina Pana Dudy i jego miesięcznych rządów na stanowisku Prezydenta... . Używajcie czasem szarych komórek i myślcie samodzielnie.
strun / 83.21.255.* / 2015-09-22 09:53
Mordasewicz i Noga, Dwaj mądrzy, jeden od obrony pracodawców, drugi od współczucia dla paskudnej życiowej nudy emerytów za mniejsze pieniądze. Obydwaj mają "fuchę" i mogą pociskać swoje "mądrości" nawet do stu lat.
babi / 89.228.9.* / 2015-09-22 09:53
Dlaczego tak wszyscy kłamią przecież i tak pracując dłużej będę miała jeszcze mniejsza emeryturę, ponieważ z roku na rok spada o 100 zł emerytura nam dłużej pracującym. Mając 40 lat pracy i tak dostanę 1400 netto. /opłacić wszystkie media ile zostanie/Po tylu latach pracy czy taka powinna być emerytura. Wygonić to towarzystwo z rządu, ponieważ zarabiają grube miliony w ciągu roku i urwała im się cała rzeczywistość /jakie są nasze płace na dole/. Dzieci pięcioletnie do szkoły kto ma ich prowadzać, młodzi pracują, chcą chociaż jakieś grosze zarobić, żeby starczyło na chleb, albo siedzą kątem u rodziców bo na mieszkania ich nie stać. 40 lat dla kobiety wystarczy ponieważ jak będzie pracowała dłużej to i tak będzie miała mniej. Dlaczego nik o tym nie mówi panowie rządzący - czy myślicie, że Polacy są tacy głupi, i będą charować na was.
meliam / 89.229.61.* / 2015-09-22 09:52
Równy wiek emerytalny?
Zobaczcie jak wyglądał i wygląda podział obowiązków w bardzo wielu rodzinach. Czy jest równy?
Mam 59 lat, 39 lat stażu pracy. Robiłam wszystko łącznie z budową domu ( lata 80-te fizycznie go nie budowałam). Mąż na kontrakcie a ja praca ,dom, dzieci. I co równy podział? Ile miałam etatów?

Najnowsze wpisy