Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
MB!! / 178.42.78.* / 2015-09-21 16:00
Andrzeju, BRAWO! Jesteś Prezydentem, który służy Polsce!!!
elanieemerytka / 185.103.152.* / 2015-09-21 15:59
Panie Mordasewicz, żyć dłużej nie oznacza móc zdrowo, czyt. w miarę normalnie funkcjonować, a który pracodawca funduje pracownikom takie szkolenia, ja przez 25 lat pracy miałam może 5 szkoleń za grosze/pracując głównie oparciu o 9 ustaw, które non stop sie zmieniają/ za grosze, a sama ładowałam całe swoje zarobki w podnoszenie kwalifikacji, żyjąc w oparciu pomoc rodziców emerytów- nie przejmuję się reformą emerytalną, nie dożyję nawet tego wieku który łaskawie chce mi podarować prezydent
wyborca!! / 83.26.172.* / 2015-09-21 16:14
Trzeba pilnować aby p. Mordasewicz NIGDY (!!!) nie trafił do polityki a tym bardziej do władzy bo będziemy mieli u nas Kambodżę z czasów Pol Pota
Polak za granica / 90.220.169.* / 2015-09-21 15:59
niech te swinie w rzadu co chca wyzzszej emerytury sami sobie pracuja w kopalniach albo na budowach albo i nawet na kasie w biedronce. Ciekawe czy tak beda chcieli siedziec do 67roku zycia. NIECH obniż wiek emerytalny.. BRAWO!!!!!!!!!!!!!!
ewa117 / 95.141.31.* / 2015-09-21 15:59
Budowlańcy po 55 roku to ludzie wraki.Człowiek przepracowany fizycznie ma pracować do śmierci?
Ludzie na budowach pracują dziadki!!! .A tacy "urzędowi"tak się narobili że im się należy wcześniejsza emerytura? I to jaka.
xmxmx / 85.237.170.* / 2015-09-21 15:58
Pieprzenie o szopenie, Ci którzy mają dobre posadki i lekką pracę zawsze patrzą w przyszłość i ten pomysł im nie przypadł do gustu. Natomiast co mają powiedzieć Polacy, którzy harują ciężko już ponad 50 lat i nie mają wieku odpowiedniego?? Przejść na emeryturę i umrzeć?? Oczywiście zaraz sie zacznie polemika, że trzeba było się uczyć , zdobywać wykształcenie itd. to by takie osoby nie musiały teraz narzekać. Tylko, że w życiu różne sytuację się zdarzają i mam Ojca, który nie miał czasu na naukę bo trzeba było Rodzicom i Rodzeństwu pomagać, takie były dla niektórych czasy. Ja życzę z całego serca wszystkim, którzy na to czekają aby ta Ustawa weszła w życie. Chciałabym zobaczyć jak mój Tata cieszy się z tego, że w końcu może odpocząć fizycznie i psychicznie od tego bajzlu.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz / 193.33.174.* / 2015-09-21 15:58
Mordasewicz zwraca uwagę, że Andrzej Duda tworzy fikcję. - W Polsce większość osób przechodzi na emeryturę w dniu otrzymania uprawnień. Zaledwie 10 procent Polaków pracuje dłużej. Mówienie o dawaniu szansy na dłuższą pracę to fikcja - tłumaczy. -> czyli ze pracować mamy cale życie to takie niby normalne, w sumie my Polacy mamy pracować na te nieroby, które teraz stery władzy dzierżą, no bo oni do zwykłej pracy nie pójdą
ciekawa jestem co za idioci wybierali takich cwaniaczków jak mordasewicz, żelichowski, kopacz (no na tych to jestem wyjątkowo cięta)
mam nadzieję te wybory nie przyniosą takich rozczarowań
podsumowując - niech się rząd głowi, ale Polacy nie będą pracować do grobowej deski, niech kopacz pracuje jak ma chęć i ochotę
Jacobs1 / 31.41.82.* / 2015-09-21 15:58
Szkoda, że ci "ekonomiści" nie mówili nic o przyjmowaniu imigrantów, a interesują ich wyłącznie sprawy Dudy i PiSu
B52100 / 155.133.7.* / 2015-09-21 15:57
znamy tych ekonomistów potrafią wzrost gospodarczy budować chińskim kodeksem pracy i chińskimi wynagrodzeniami
Taormina / 89.228.9.* / 2015-09-21 15:57
Pomimo bycia czynną panią inżynier w wieku 57 lat i mającą jeszcze dużo energii, marzę o przejściu na emeryturę aby zająć się wreszcie sobą i wnukami. Przecież nasze państwo jest podobno prorodzinne!!! A ja skąd mam znaleźć czas na wnuki pracując po 12 godzin na dobę? Chciałabym pomóc córce w wychowywaniu jej dzieci, chciałabym poświęcić trochę czasu swoim pasjom, podróżować, ale trzeba pracować, żeby otrzymać emeryturę - prognozowaną 1500zł brutto, jak napisał mi zus. Jeśli będę pracować jeszcze 10 lat - ani córka ani wnuki już mnie nie będą potrzebowali w takim stopniu, a ja też nie będę mieć już siły na pomoc.
bonpajkam / 83.6.116.* / 2015-09-21 15:57
Lemingi!! Słuchaliście Prezydenta, czy obejrzeliście tylko telegraficzny skrót Jego wypowiedzi w TVN24? Tytuł tego artykułu zasugerował chyba Petru - farbowany platformers.
To ja472 / 83.6.90.* / 2015-09-21 15:57
O rany, jakie wredne, lisie spojrzenie. Nie mogę patrzeć na tę zakłamaną gębę Dudy.
marymiusz / 83.8.84.* / 2015-09-21 15:56

Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę, że za tym kryje się zdecydowanie mniejsza emerytura w przyszłym systemie emerytalnym

Prezydent zapewne zdaje sobie sprawę ze swojej głupawej propozycji ale liczy na to, że sejm większością głosów ją odrzuci. Pewnie dlatego nazywają go Maliniakiem...
starszy / 83.7.55.* / 2015-09-21 16:14
I dlatego chce aby obecny sejm jak najszybciej uchwali ustawe.W razie czego moze poeiedziec na swoje usprawqiedliwienie ze sejm mogl bardziej zastanowic sie nad nia. Bo czlowiek ulomny jest i mogl sie pomylic niedoczytac .Po to mamy sejm i senat aby korygowal ewentualne nieprawidowsci.Ostatecznie co mnie to obchodzi ja juz mam a inni ktorzy to chwala widocznie im wystarczy te 400czy 500 zl.
nie dla pis / 188.33.74.* / 2015-09-21 16:01
o to chodzi, zeby uwalic pania Kopacz, ktora nie chce zle a juz napewno nie tak zle jak pan Kaczynski...za ktorym nagle zaczelo sie opowiadac wiekszosc spoleczenstwa.
Ja temu prezydentowi nie ufam..i nie wierze to bedzie ciezka kadencja, ktorej wszyscy glosujacy na niego pozaluja....a i jeszcze dostaniemy PiS, ktoyr obiecuje kraine mlekiem plynaca...milionowe zarobki...i emeryture miliardowa.....Miejsca pracy juz dla przedszkolakow...itd Glupie spoleczenstwo w to wierzy a Ci co mysla beda zmuszeni zyc w kraju rzadzonym przez.....takiego prezydenta, ktory mowi, ze bedzie prezydentem wszystkich a angazuje sie wylacznie w kampanie PiSowska....
Janusz301 / 83.8.109.* / 2015-09-21 15:56
Prosta sprawa została zagmatwana przez polityków! Wrzucono do jednego wielkiego kotła dużą ilość grup ludzi. Wymieszano tych, którzy wypracowali emeryturę z tymi którym należy się opieka z innych względów. Dla czystości i jasności sprawy należy:
1) Oddzielić fundusz rentowy od emerytalnego;
2) Z funduszu emerytalnego należy oddzielić fundusz wypracowany przez emerytów o d funduszu przeznaczonego na emerytury uznane za należne chociaż nie wypracowane w pełni przez tychże emerytów (KRUS-owcy, mundurowcy, a także ci którzy z przyczyn obiektywnych nie przepracowali odpowiednio długiego stażu pracy jak również rzemieślnicy, artyści i inne wolne zawody odprowadzające zaniżone składki emerytalne)
3) Fundusz emerytalny odpowiednio zagospodarowany NA PEWNO wystarczy na godziwą emeryturę dla tych, którzy ją wypracowali. Nie będzie trzeba KŁAMAĆ, że emeryci "są na garnuszku" pracującej młodzieży!
4) Wszystkie inne świadczenia (przewyższające składki ZUS-owskie i t.p. źródła) powinny być pokryte z budżetu (podobnie jak to się dzieje dotychczas) . Ewentualnie w budżecie poszczególnych resortów stworzyć odpowiednie subkonta: na dopłaty dla mundurowców - w MON-ie i MSW; dla KRUS-owców w Ministerstwie Rolnictwa; dla innych w Ministerstwie Przemysłu, Ministerstwie Zdrowia, NFZ lub w Opiece Społecznej.
5) Ze względu na dotychczasowe nieprawidłowości, nierzetelności i bałagan - opracować jednoznaczny harmonogram "wyjścia na prostą", a na bieżąco przeprowadzić prosty rachunek, w którym wszystkie składniki są znane lub możliwe do określenia jako pożądane: przeciętny, przewidywany wiek, staż pracy, składka i wysokość emerytury. Tego rodzaju obliczenia potrafią wykonać nie tylko naukowcy, lecz studenci, a nawet uczniowie szkoły ekonomicznej!!
PO DNO / 91.193.211.* / 2015-09-21 15:56
"Trzeba poinformować Polaków, że ten, kto będzie pracował 45 lat, a nie 40, otrzyma emeryturę dwa razy wyższą."
A nie 20 razy wyższą? Tylko 2?
Bacha / 31.178.80.* / 2015-09-21 15:55
prezydent wybrany przez pomyłkę nie może być uczciwy i rzetelny , a czego się spodziewaliście po obłudniku.
B52100 / 155.133.7.* / 2015-09-21 16:06
zostaw Bronka w spokoju on teraz już nie jest prezydentem

Najnowsze wpisy