Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
Jan936 / 79.189.41.* / 2015-09-21 15:55
Mordasewicz - ,,pracodawca stoi przed wyborem: wysłać na kurs wart 20 tysięcy mężczyznę, który będzie pracował jeszcze 10 lat, czy kobietę, która popracuje tylko pięć lat.
Panie Mordasewicz za kurs płaci kursant. Wy na kurs za 20 000 wysyłacie samych siebie. A nie roboli.
duśka / 185.28.248.* / 2015-09-21 15:55
Co to za prezydent , który zapowiada wyższość związków zawodowych nad rządem ? To sprzeczne z Konstytucją , prezydent , strażnik Konstytucji o tym nie wie ? Prezydent , który tak nachalnie angażuje się w kampanie swojej partii i obiecujący kolejne gruszki na wierzbie , to katastrofa dla Polski , szczególnie jak wygra PIS .
Maria163 / 89.67.170.* / 2015-09-21 15:55
A kiedy szulerstwo z kandydatów na posłów,wpadnie na słuszny pomysł by dać rentę każdej kobiecie która musiała zrezygnować z pracy zawodowej na rzecz opieki nad dziecmi i prowadzenie domu ?
JACA HD / 87.206.113.* / 2015-09-21 15:54
najpierw ćwoki zapewnijcie ludziom pracę stałą i godną płacę do wieku emerytalnego włącznie a nie gadacie o ciągle nowych pomysłach a w realu uj z tego będzie jak zwykle albo jeszcze gorzej
Olo elonomista / 185.5.218.* / 2015-09-21 15:54
Niech sobie zmieniają co chcą ale trzeba pamiętać że warunków gry nie zmienia się podczas gry. Niech wprowadzą takie zasady jak chcą dla przyszłego pokolenia pracowników, którzy będą mieli wybór, czy chcą w pracować w Polsce i na takich warunkach odprowadzać składki. Ja zaplanowałem swoją ścieżkę kariery na innych warunkach i zmieniając ją teraz poniósł bym znaczne straty. Niestety nikt nie bierze tego pod uwagę bo dla nich ważniejsze są prognozy finansowe niż człowiek. A problem rzeczywiście jest spory ale nie słyszałem żeby odpowiedział za niego jakiś były prezes ZUS lub osoba nad nim tylko odpowiedzialność zrzuca się na szaraków. Nie interesuje mnie w tej chwili że brakuje tam pieniędzy. Do zarządzania ZUS em zatrudniani są wybitni specjaliści którzy otrzymywali porządne pesje, wycieczki i nie wiadomo jakie jeszcze dodatki. Nie interesuje mnie dlatego w tej chwili opinia prof Mariana Nogi. Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
plk69 / 79.185.2.* / 2015-09-21 15:54
Skąd wziąć pieniądze? Z ZUS-u, po prostu z ZUS-u.
Całę życie w zębach oddajemy potężny haracz, żeby potem dostać parę groszy
i ktoś się pyta skąd wziąć pieniądze??? Z ZUS-u! Nie ma ich tam?
Czyli mam rozumieć, że ktoś mi je "zagospodarował" z moich składek?
To po co mam dalej płacić pracując dłużej - żeby znowu wyparowały???
Ekonomiści ...
Emilia309 / 217.153.150.* / 2015-09-21 15:53
Panie Mordasewicz, zacznijmy od tego, że żaden pracodawca nie wyśle pracownika na kurs wart 20tys. zł ani faceta który ma 10 lat do emerytury, ani kobiety która ma 5 lat do emerytury. Za taką kasę to się wysyła tylko młodych, którzy mają 30-40 lat. Pan ekonomista Noga mówi, że jak pójdę na emeryturę według nowego prawa, to będzie ona GODZIWA. Aby była godziwa, to bym musiała pracować do śmierci. Póki co ZUS wyliczył mi hipotetyczną emeryturę 850zł, a zarabiam średnia krajową. Większość Polaków nie ma co liczyć na państwo, nie mydlcie nam oczu. Teraz bez względu na wiek emerytalny każdy musi zadbać o siebie. A mnie szlag trafia, że te wypracowane lata i składki zusowskie nigdy się nie zwrócą- a co więcej - im dłużej się płaci, tym bardziej jest się okradanym w świetle prawa.
bolo353 / 46.113.75.* / 2015-09-21 15:52
panie noga mi wisi skad panstwo wezmie kase brac odemnie przez 40 lat miesiecznie po 2 tys a teraz pan mi mowi ze nie ma to chyba cos nie fer
Liprawdziwy / 195.82.162.* / 2015-09-21 15:52
Skoro krytykom nie podoba się pomysł Dudy to: po wprowadzeniu go w życie niech pracują do 67 roku życia. A po drugie trzeba "przewświetlić" biografię owych, krytyków - wtedy ich wypowiedzi będą "bardziej wyraziste". Panowie i panie krytycy zgadzacie się? Autor artykułu też może się dołączyć do akcji;) I jak, zgadzacie się?
Łucja 69 / 95.49.55.* / 2015-09-21 15:51
Wygląda na to że ten krzywoustny Maliniak sabotażuje nasz kraj !? myślę że Trybunał Stanu lub CBA przyjrzą się tej sprawie !!!
tomasz2999 / 89.74.188.* / 2015-09-21 15:51
i bardzo dobrze mój ojciec pracował 45lat pracy i dostał 1800 emerytury to skandal i nie wmawjajcie ze beda nizsze bo i tak nie sa na wysokim poziomie po drugie srednia emerytura to 3000 tys zus a ile zarabia prezes zus i jego smietanka przeciez to sa nasze pieniadze jak panu niewstyd pobierac takie wynagrodzenie skoro niskie sa emerytury to skad prezes i jego elita ma kase na swoje wynagrodzenia polikwidowac ich przywileje pomiejszysc administracje i pensje prezesów i napewno sie kasa znajdzie na podwyzki dla emerytów
Mariusz 1975 / 83.27.190.* / 2015-09-21 15:51
Czysta zagrywka wyborcza. Wstyd mi za tego prezydenta sterowanego przez kaczora.
ino2 / 83.23.129.* / 2015-09-21 15:50
Oj Duduś Duduś w piaskownicy możesz się jeszcze bawić Jeden Duda już dostał po dudzie i wrócił do piaskownicy się bawić
rencista989 / 80.55.133.* / 2015-09-21 15:50
Brawo Prezydencie gonic to złodziejskie po to Polakofoby !! z ewa kłamacz na czele !! niby rzad pieniedzy neima jak kradna wyprowadzaja pieniadze do izraela na głupoty dla siebie kradna na wszystko inne jest tylko dla Polaków niema !! opodatkowac banki superpamrkety !!!!zdelegalizowac po bandna zodzieji rencisci emeryci zyja za grosze na zycie neimaja a ci emigrantów beda przyjmowac islamskich zeby dokuczali Polakom i w nagrode darmowe meiszkania i pieniadze!!! Zydom muzea buduja do izraela daja doplaty zydom do emrytur po 100 euro kazdemu grecji pozyczki ukrainie 100 mln euro pozyczki ukrainskim studentom szkola darmowa stypendia islamistom darmowe meiszkania pieiadze a Polaków maja za nic i tylko im szkodza stop po
Maria767 / 89.67.170.* / 2015-09-21 15:50
Każda kobieta która urodziła i wychowała dziecko powinna pójść na emeryturę w okresie menopauzy mnie więcej od 50 roku życia. Gdyby nie wadliwa s***** facetów, nie byłoby tylu idiotów w rządzie.

Najnowsze wpisy