Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
czarny żmij / 77.89.81.* / 2015-09-21 15:50
ciekawe ilu nabierze się na obietnice prezydenta... pewnie większość hard-core katoli, bo myślący przejrzą i widzą prawdę
tcl1500 / 94.42.81.* / 2015-09-21 15:50
Mam wrażenie, że prezydenta krytykują wciąż ci sami "eksperci"
ewka481 / 37.248.254.* / 2015-09-21 15:49
Ja nie chcę waszej pie....onej emerytury, sama sobie na nią uzbieram pod warunkiem, że daniny na leni i darmozjadów nie będę co miesiąc płacić. Do lekarza też muszę prywatnie chodzić, bo mnie nie stać na stanie w miesięcznych kolejkach do specjalisty, albo cały dzień do ogólnego po skierowanie.
miresko / 24.190.60.* / 2015-09-21 15:55
ewka my sie znamy, caly czas marudzisz zamiast pilnowac garow , a dzieciaki glodne
realist128 / 176.111.228.* / 2015-09-21 15:49
Tylko, że ci wszyscy mężowie uczeni nie biorą pod uwagę jedej podstawowej zasady którą Polacy zawsze kierowali się w życiu. A brzmi ona tak: jakoś to będzie. I będzie. Bo tak naprawde to trzeba spojrzeć na zycie z pewną refleksją, czy warto tyrać na hipotetycznie nieco wyższą emeryturę czy mieć tą emeryturę , nawet głodową wcześniej , ale za to mieć święty spokój. Emerytowi naprawdę do przeżycia niewiele potrzeba. Jeść wiele nie musi ( i najczęściej zwyczajnie nie może ), ubrań ma z pewnością nagromadzonych na pare lat naprzód, na jakiś czynsz mu wystarczy. Lekarzy należy omijać szerokim łukiem bo tylko kasę chcą doić i drogie lekarstwa zapisywać, których jedynym skutkiem jest ból starego brzucha. Bo pomyślcie, ile człowiek żyje, siedemdziesiąt parę, góra dziesięć lat więcej. Czy jest więc sens zabijać się, ścigać do czegoś czego i tak się nie osiagnie? Dlatego wczesna emerytura ma jak najwiekszy sens. Nawet niewielka. A długa praca potrzebna jest politykom aby mieli komu podatki ciagnąć i mieć na swoje uciechy. Niech się walą, mówie to ja siedemdziesięcio latek.
zaxa / 31.63.211.* / 2015-09-21 15:49
Przepracowałem 43lat w prawie do emerytury 65. Na 1 rok przed 65 pracodawca mnie zwolnił i nie mam szansy na zatrudnienie inne niż sprzedawca za 1900. Przy PO emeryturze 66-67 jestem skazany na 2 lata bez pracy i emerytury. Przy 65 za pół roku pójdę na emeryturę. Wpłaciłem 500.000 składek co z odsetkami dziś stanowi 1,5 miliona złotych. To są moje pieniądze i złodzieje z PO nie robią mi łaski. To moje podstawowe prawo.
cxz / 188.146.72.* / 2015-09-21 15:49
Wcale nie chodzi o to, by wprowadzić reformę i poprawić los ludzi ... To tylko bicie piany, aby pis doszedł do władzy . Będzie wytłumaczenie - nie ma pieniędzy na wdrożenie reform, podkładają nam nogę itp. Opozycja nie popiera naszych pomysłów, ale my chcieliśmy dobrze ... Brakuje kalkulatora: ile te wirtualne pomysły będą kosztować ? Niech każdy dopasuje wydatki do własnego budżetu - sam zrozumie, że wydając na jedno, zabraknie na drugie . Dochody cudownie się nie pomnożą, co raz mniej rodzi się dzieci (mam czwórkę) . Kto zapracuje na te wydatki ?
jar617 / 78.131.237.* / 2015-09-21 15:48
Jak skąd ? A gdzie moje pieniądze które płacę ponad trzydzieści lat . Trzeba ukarać złodziei , zlicytować majątki ,wsadzić do pie.....la i oddać ludziom , którzy uczciwie je wypracowali.
Grażyna926 / 92.233.95.* / 2015-09-21 15:48
Jeżeli rządowcy pod wezwaniem Tuska,rozkradli nasz kraj Polskę i nie ma gdzie pracować,to co mnie to obchodzi,że ZUS nie ma kasy na emeryturę? Niech oddadzą ze swoich,tych kradzionych.
mimo66 / 83.8.54.* / 2015-09-21 15:48
Czemu Pan Prezydent nie zabrał przywilei emerytalnych tym mundurówce- wysokość emerytury nie zależy od zebranych składek, górnikom, rolnikom którzy przy składce 300zł miesięcznie mają emeryturę 800zł czyli dużo. Teraz jeszcze do tych wybrańców trafią celnicy. To jest ta soldarność społeczna.
Janusz301 / 83.8.109.* / 2015-09-21 15:48
Prosta sprawa została zagmatwana przez polityków! Wrzucono do jednego wielkiego kotła dużą ilość grup ludzi. Wymieszano tych, którzy wypracowali emeryturę z tymi którym należy się opieka z innych względów. Dla czystości i jasności sprawy należy:
1) Oddzielić fundusz rentowy od emerytalnego;
2) Z funduszu emerytalnego należy oddzielić fundusz wypracowany przez emerytów o d funduszu przeznaczonego na emerytury uznane za należne chociaż nie wypracowane w pełni przez tychże emerytów (KRUS-owcy, mundurowcy, a także ci którzy z przyczyn obiektywnych nie przepracowali odpowiednio długiego stażu pracy jak również rzemieślnicy, artyści i inne wolne zawody odprowadzające zaniżone składki emerytalne)
3) Fundusz emerytalny odpowiednio zagospodarowany NA PEWNO wystarczy na godziwą emeryturę dla tych, którzy ją wypracowali. Nie będzie trzeba KŁAMAĆ, że emeryci "są na garnuszku" pracującej młodzieży!
4) Wszystkie inne świadczenia (przewyższające składki ZUS-owskie i t.p. źródła) powinny być pokryte z budżetu (podobnie jak to się dzieje dotychczas) . Ewentualnie w budżecie poszczególnych resortów stworzyć odpowiednie subkonta: na dopłaty dla mundurowców - w MON-ie i MSW; dla KRUS-owców w Ministerstwie Rolnictwa; dla innych w Ministerstwie Przemysłu, Ministerstwie Zdrowia, NFZ lub w Opiece Społecznej.
5) Ze względu na dotychczasowe nieprawidłowości, nierzetelności i bałagan - opracować jednoznaczny harmonogram "wyjścia na prostą", a na bieżąco przeprowadzić prosty rachunek, w którym wszystkie składniki są znane lub możliwe do określenia jako pożądane: przeciętny, przewidywany wiek, staż pracy, składka i wysokość emerytury. Tego rodzaju obliczenia potrafią wykonać nie tylko naukowcy, lecz studenci, a nawet uczniowie szkoły ekonomicznej!!
Mario940 / 77.253.27.* / 2015-09-21 15:47
Pytanie kiedy w okresie swych rządów PO tłumaczyła narodowi jakiekolwiek swe posunięcia? Przez cały ten czas dbali o dobry PR, wciskając nam kit za kitem. I czegoś tu nie rozumiem. Jeśli 40 lat odprowadzam składki, to mam mieć 2x niższą emeryturę niż w sytuacji, kiedy będę je odprowadzał 45 lat? To jak wygląda ta matematyka w ekonomii? Kogo utrzymujemy przez 35 lat? Tylko i wyłącznie przeszłe pokolenia, czy może należy traktować te składki tak, jak ja to widzę - jako dodatkowy podatek, z którego i tak nic nie będzie. Tzn. dla mas, bo dla tych pajaców z wiejskiej i im podobnych, a także tych, którzy nimi kierują ... grube miliardy... i to już dziś, nie za 30-40 lat. I jeszcze jedno - ile osób dzięki podwyższeniu emerytury do 67 roku w ogóle jej nie dożywa i haruje do końca swych dni? Przecież taka przyszłość przed nami, nie oszukujmy się. Szkoda gadać. A coraz młodsi Niemcy będą na emeryturkach przyjeżdżać do nas na wczasy, i takiemu 55-latkowi nasz 65-latek będzie czyścił buty. Gdzie tu walka o godność swoich obywateli? Te bezkarne dupki mają to tam, gdzie światło nie dochodzi. Szkoda gadać.
viver / 185.28.248.* / 2015-09-21 15:47
Realizacja obietnic ? To pytam gdzie Dudapomoc , gdzie "zgoda polityczna , gdzie prezydent wszystkich Polaków .Uwierzyłam jak głupia ! Teraz sorry , nie głosuje na tak perfidnych oszustów z PIS .
podatniczka / 89.66.68.* / 2015-09-21 16:23
VIVER ales ty glupia !!! policz od kiedy PREZYDENT DUDA jest prezydentem i pomyśl co sam PREZYDENT może zrobić jeżeli krajem rzadzi PO-PSL i wszystko co on poddaje pod rozwagę oni negują wysmiewaja i obrzydzają po to zebyś TY i Tobie podobna uwierzyła i jeszcze raz zagłosowała na nich .PRZECIEZ IM O TO CHODZI ,zebyś Ty nie wierzyła DUDZIE i PIS .a ty NARODZIE DAJESZ SOBĄ TAK MANIPULOWAĆ !!! aż zygac się chce.
obserwator1 / 83.6.226.* / 2015-09-21 15:53
POgieło Cię ? Nie widzisz że PO wszystko blokuje ?Minął bardzo krótki czas a a PO nie obiecywało tylko nas OKRADAŁO na żywca ! Może PIS nie będzie KRADŁO to wtedy będzie na emerytury .A ile ZGINĘŁO w AFERACH !!!
viver / 185.28.248.* / 2015-09-21 16:05
Nie pogięło ! Dudapomoc , nie ma nic wspólnego z PO ! To zorganizowana na rzecz kampanii prezydenckiej , akcja oszukiwania ludzi , którzy uwierzyli w pomoc od Dudy ! Kto jemu i jego ludziom broni zająć się tymi problemami ? W dniu wyborów , zlikwidowano Dudapomoc , tak samo po wygranej PIS znikną wszystkie obiecanki . I chwała Bogu , bo ich realizacja , to upadek gospodarki , a upadek gospodarki to nędza dla wszystkich , dla najbiedniejszych przede wszystkim !I co konkretnie PO ci ukradła ?
gosciu / 176.221.121.* / 2015-09-21 17:02
Wszystko mi ukradli przkretasie zPo! Wypracowalem na swoja emeryture i w du.ie mam nie_rzad ktory mowi ze mlodzi musza pracowac na emerytury dla starszych!!!'''
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kiki / 83.25.250.* / 2015-09-21 15:47
A może panowie i panie "specjaliści" ekonomiści wypowiedzą się gdzie i do kogo przeszedł rozkardziony majątek narodowy i ile wyniosły te przekręty milardów albo bilionów.
kajtek468 / 37.248.254.* / 2015-09-21 15:45
Tylko ja pracuję fizycznie i już prawdę nie daje rady 67 lat o czy ci ekonomiści gadają kto to wytrzyma chyba byk nogi nie wytrzymują bark się sypie kręgi szyjne przesunięte.
EWERY / 188.95.25.* / 2015-09-21 15:45
A NA FINANSOWANIE PARTII, LUB WYJAZDY SŁUŻBOWE JEST SKĄD WZIĄĆ I NIKT SIĘ NIKOGO NIE PYTA .... A TU RAPTEM BRAKUJE KASY.

Najnowsze wpisy