Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
wyborca- jesien 2015 / 91.187.225.* / 2015-09-22 09:46
Tym zlodziejom zalezy na tym zebysmy zasuwali do konca zycia,a oni beda pobierac w nizszym wieku,tak jak Kwasniewski,czy Walesa,czy teraz wielki madrakKomorowski co podpisal,tylko czy oni czkali czy beda czekac do 67 lat,chce to widziec,a nie tylko komus wymuszac,dlaczego jedni ida po 15 lub 25 latach pracy,a inni maja charowac do 40 lat pracy ,albo jeszcze dluzej,albo powinien byc wiek jednakowy dla kazdego,jedynie tylko za trudne warunki odjac kilka lat,a nie jedni 25,a drudzy do konca zycia,czym sie rozni policjant ,zolnierz,strazak,od kierowcy rolnika,czy pielegniarki ,czy jeszcze innych zawodow,niebezpieczny zawod maja,a kierowcow ilu ginie rocznie ,a ilu policjantow czy zolnierzy,powinno byc zblizone wszystkim,a nie sa rowni i rowniejsi
SZABDA K BRODNICY / 89.68.13.* / 2015-09-22 09:46
GŁUPCY POLACY SAMI SOBIE WYBRALIŚCIE TAKIEGO PREZYDENTA WIĘC BĘDZIECIE MIELI NA TO NA CO ZASŁUGUJECIE.SŁUCHAJCIE KLERU I PIS A NĘDZA WAS NIE OMINIE CIEMNY NARODZIE
ami332 / 94.78.164.* / 2015-09-22 09:43
P. Noga, każdy nawet głupi wie że jeśli pracuje krócej to i emerytura będzie niższa. W czasie gdy ciężko jest o zatrudnienie osób po 60 roku życia lepiej jest wziąć emeryturę o 150-200 zł niższą niż prosić o zasiłek czy chodzić po śmietniku. Tacy ja Pan tego nie rozumieją, tacy którzy nigdy nie byli głodni, którym nigdy nie brakło na chleb i leki, tacy którzy nigdy nie ubrudzili się porządną pracą.
Kamil Nowakowski / 89.66.199.* / 2015-09-22 09:54
Obniżenie wieku emerytalnego przyczyni się do zwiększenia bezrobocia wśród młodych, a tym samym do pogłębienia wszystkich niekorzystnych dla państwa procesów społecznych.Dlaczego? Już dziś , jeżeli ktoś ma możliwości przechodzi na emeryturę zachowując sobie nie tylko cały etat ,ale i wszystkie chałtury ,przywileje itd. Dla młodych nie ma pracy , planują więc emigrację.
Emeryci ,blokując etaty często przyczyniają się do "skostnienia" instytucji -czyli trwania w układach, układzikach , sposobie myslenia, działania ,no i oczywiście pogłębiania nepotyzmu , bo mogą już nie tylko swoje dzieci ustawiać, ale wnuki i prawnuki.
Polak-674 / 91.187.225.* / 2015-09-22 09:35
Popieram pana Prezydenta,ze chce obnizyc wiek emerytalny,to ja mam decydowac,kiedy ide na emeryture,a nie Jakis Komorowski bedzie decydowal kiedy mam isc,ciekawy jestem czy on bedzie czekal do 67 lat PO emeryture,jak tak podpisal to nie chcialbym zeby sie wazyl brac wczesniej,chce to widziec,a ja bede sobie sam decydowal czy mam isc w wieku 65 czy pozniej,i wtedy mam wybor,a nie takie nieuki beda mna decydowac,a sami nie umieja,krajem rzadzic,albo za dobrze wiedza i to tylko zamydlanie ludziom i wciskaja i tylko strasza,,jeszcze dwa lata nie bylo problemu z emeryturamy,a traz bebnia ze beda male,a co jak bede zasuwal do konca zycia to beda wieksze ale dla tych oszustow,bo ja nie dozyje
Sławomir / 212.14.5.* / 2015-09-22 09:29
Skąd? Odchudzić ubeckie wieprze z W-wy, które kradły przez 20 lat. Pierwszy milion trzeba ukraść, ile VIP-ów żuli to oficjalnie przyznało?
nota2 / 37.248.255.* / 2015-09-22 09:26
Co to za stek bzdur!Co to za ekonomista pismak niedouczony!Właśnie otrzymałem wykaz moich składek i....okazuje się że jeśli przejdę w dotychczasowym ,nowym systemie Tuskowym to otrzymam 200 zł więcej!Za dołożenie mi dodatkowych 5 lat pracy!Skandal!Czy ekonomiści którzy to piszą mają w ogóle pojęcie w tym co dostajemy na koniec roku w rozliczeniu z Zus-u?Jak można uważać naród za taką ciemnotę!Na dzień dzisiejszy moje zgromadzone składki już obecnie przewyższają przypuszczalny wiek życia na emeryturze.Gdzie więc jest logika?i gdzie odpłyną moje odłożone składki?
ADMI105 / 79.186.199.* / 2015-09-22 09:16
SKAD NA TO PIENIADZE??? NIECH TE K**** Z RZADU SOBIE UTNA PENSJE O POLOWE I NIECH TAK SIE NIE BUJAJA RZADOWYMI AUTAMI TO KASA BEDZIE !!!!!!!!!!
ADMI105 / 79.186.199.* / 2015-09-22 09:16
SKAD NA TO PIENIADZE??? NIECH TE K**** Z RZADU SOBIE UTNA PENSJE O POLOWE I NIECH TAK SIE NIE BUJAJA RZADOWYMI AUTAMI TO KASA BEDZIE !!!!!!!!!!
Korwin / 192.132.229.* / 2015-09-22 09:13
Mam dość słuchania ekonomistów którzy w latach 90tych XXw. doradzali OFE. Teraz ukradli z OFE grube mld zł I karza dłużej pracować. Kłamią, oszukują I kradną dla siebie. Chcę 65 lat I emerytura a kase powinni odłozyć z podatków kopalnianych a nie przejeść I przepić.
albertuk / 83.6.3.* / 2015-09-22 09:06
Jak dla obywatela Polaka to góry nieopłacalności ale jak miliardy uciekają na skutek złego prawa i złych przepisów to świetnie. O co więc tu chodzi?
pier92 / 83.18.104.* / 2015-09-22 09:00
Stek bzdur pisanie że pracowanie 5lat dłużej czyli zamiast 40 to 45 lat to emerytura zwiększy się dwu krotnie .
Ci niby ekonomiści to zupełni głupcy wiadomo czym później pójdziesz na emeryturę to realnie będziesz mieć mniejszą emeryturę .
marcovanbastion / 94.42.81.* / 2015-09-22 08:57
W całej "europie zachodniej" wiek emerytalny to 65,70. Duda i PIS szykują dzisiejszym 30 latkom Grecje na starość. Ten populizm zniszczy Polske która w przeciągu ostatnich 10 lat zyskala ekonomnicznie i politycznie......PIS w tej chwili uchwali wszytsko czego chce większość Polaków by tylko dorwać się do władzy i rozkraść Polske tak jak to bylo ze SKOkami. Teraz reforma emerytalna, uchoźcy i ciekawe co jeszcze.....Naprawde MACIE WYBÓR!!Nie musi byc to PIS lub PO!!
Quela / 78.9.110.* / 2015-09-22 08:51
Jeszcze wczoraj myślałam że Pan Prezydent chce nam pomóc, chce dla nas dobrze , ale dzisiaj mam już wątpliwości czy to nie aby pomoc na pokaz..... "próbowałem"..."starałem się" .... Pan Prezydent obiecał wszystkim frankowiczom pomóc a okazuje sie że tylko bardzo wąskiej grupie wręcz garstce ludzi i jest to "niby pomóc" bo kredytobiorców chcą obdarzyć nowa nieoprocentowaną pożyczka która i tak trzeba spłacić. Gdyby Pan Prezydent chciał nam naprawdę pomóc to był czas na dopracowanie ustawy i należało ją wcześniej złożyć w sejmie jak mówią inni. W sprawie pomocy frankowiczom jest dziwnie cicho, tak jakby sprawa została już załatwiona, a przecież my nadal czekamy. Obawiam się że nie ma co liczyć na poprawę, polityk to polityk a ty nadal pozostaniemy wyzyskiwanymi, okradanymi dziadami....
ladyetna / 83.6.86.* / 2015-09-22 12:06
za mnie nikt nie spłaca kredytów- ale ja brałam w PLN a nie chytrze myślałam że zapłacę mniej. Biorę w obcej walucie na swoje ryzyko-zawsze jest prawdopodobieństwo zmiany wartości kursu-oczywiście gdyby spadła to by Pani się cieszyła - w drugą stronę krzyk. Współczuję ale to nie było moje ryzyko ale konsekwencje poniosę również ja-a to mi się nie podoba
orex / 83.9.125.* / 2015-09-22 08:50
To bardzo wykształcony człowiek Ten nasz pan prezydent. Tylko dlaczego tego nie widać i nie czuć ? Czy Ci co na niego głosowali są idiotami czy po prostu uwierzyli w bajki ? Ale nic się nie dzieje - niedługo się będziemy zastanawiali jak się bronić przed biednymi uchodźcami więc temat zniknie.
VCBC / 87.207.157.* / 2015-09-22 08:44
DLA MNIE DYSKRYMINACJĄ JEST TO ZE PAŃSTWO DECYDUJE O MNIE JA MAM PRACOWAĆ A ONI MI POWIEDZĄ JAKIE MAM SPELNIĆ KRYTERIA ABYM MIAL EMRYTURĘ! POMIMO IŻ CO MIESIĄC ODKLADAM SKŁADKI! czy to nie kradzież?
kasska567 / 78.9.110.* / 2015-09-22 09:11
Mało tego oni zabiorą większą cześć uskładanych pieniędzy i powiedzą że nie ma z czego wypłacać tych emerytur bo konta sa niemal puste. Dla mnie dyskrynimacją jest to że prezesi zarabiaja miliony gdzie prawdziwe wykształcenie często bywa wątpliwe a ludzie wykształceni tyrają w nie swoich "cięzkich "zawodach poganiani , pomiatani gdzie otrzymuja marne grosze które nie starczają ich żonom na waciki do makijażu

Najnowsze wpisy