Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
Trassss / 109.241.132.* / 2015-09-21 15:29

Ostatnie lata przed przejściem na emeryturę są naprawdę ważne, ponieważ wysokość emerytury nie zależy tylko i wyłącznie od zebranych składek, ale również od prognozowanej długości życia - wyjaśnia Jeremi Mordasewicz.

Chciałbym z tego miejsca pozdrowić k***y z ZUS'u. Mam 24 lata, 7 lat przepracowanych w tym 5 na własnej działalności, odprowadzałem składki po 1420zł. na miesiąc bo tyle zarabiałem. Te s**i z ZUSu przez 7 miesięcy (tyle czasu rozpatrywali wniosek mimo że ustawowo mają 30 dni, jestem na wózku) wyliczyły że zarabiałem 350 zł na miesiąc (wg. ich wyliczeń tyle mi zostawało na czysto) i przyznali mi rentę w wysokości 720 zł. na m-c. Dziękuje wam, bardzo wam dziękuje, a teraz życzę wam z całego serca żebyście pozdychali przed emeryturą. Te głupie tłumaczenie że jeżeli żyjemy dłużej to musimy pracować dłużej jest głupie, to samo tłumaczenie że osoba która przepracowała 45 lat będzie mieć dwa razy większą emeryturę niż ta co 40 lat. Tak więc 30 lat płacenia składek idzie na urzędasów a liczy się ostatnie 10/15 lat.
Michał520 / 91.227.3.* / 2015-09-21 15:28
Może po prostu trzeba zlikwidować umowy śmieciowe, śmieszne agencje które na takich umowach właśnie działają, zreformować służbę zdrowia żeby np. osoby będące na L4 nie musiały czekać na terminy u specjalistów kilka miesięcy i w tym czasie siedzieć na L4 pobierając zasiłki chorobowe. Pomijając obniżenie składek ZUS wtedy więcej ludzi będzie płacić nie szukając kombinacji. I od razu pieniądze się znajdą na wszystko.
No i budynku ZUS mogą normalne a nie wykończone nie wiadomo z jakich materiałów, a pracownicy ZUS może powinni bardziej kompetentni i żeby nie odsyłali petentów od pokoju do pokoju a skoro tak robią może jest ich tam po prostu za dużo.
hety / 185.28.248.* / 2015-09-21 15:43
Grecy mówili dokładnie tak samo " wystarczy zrobić inaczej niż robią ekonomiści , rozdać , zadowolić na chwilę i będzie na wszystko . Jak jest widzimy . 25 % bezrobocia i 177% długu . Polska ma teraz 10 % bezrobocia i 50 % długu , mniej niż Anglia , która ma 89 % długu . Po "porządkach PIS, skokowo , wzrośnie dług do wartości greckich i bezrobocie . Budżet nie wytrzymałby nawet połowy obietnic , o czym albo PIS nie wie , albo powtarza scenariusz z 2005 roku "obiecać wszystko , nie spełnić nic . Duda postawił kropkę nad "i" . Jego propozycja emerytalna , to czysto wyborczy ruch , bo podczas dwóch posiedzeń sejmu , nie ma możliwości przeprowadzić takiej ważnej reformy . To zabieg marketingowy , w którym Duda dowiódł ,że jest dyspozycyjnym prezydentem PIS . Polacy muszą mieć świadomość ,że poza problemami państwa , oni sami wpadną w potężne kłopoty , bo skrócenie wieku emerytalnego , obniży i to bardzo dotkliwie emerytury .
Jacuś 100 / 62.141.206.* / 2015-09-21 15:28
Zgadzam się z p.Raczkowski, że Polacy powinni mieć wybór i sami zdecydują czy wolą iść wczesniej na emeryturę i mieć niższą czy odwrotnie, tak jak proponuje pan Prezydent Duda. Znam duzo osób zwłaszcza kobiet które chetnie by już poszły na emeryturę nie mając nawet 60 lat bo juz mają dość ciężkiej pracy. Pan Prezydent bardzo mądrze postąpił dając obywatelowi wybór, a Polak jest mądry i podejmie własciwą decyzję. Przestańcie już wreszcie szkalować p.Prezyedenta. Tylko ludzie PO nie mogą się z tym pogodzić, że p.Prezydent dotrzymuje danego słowa i chwała Mu za to. Panie Prezydencie trzymać tak dalej.
babcia7 / 78.9.110.* / 2015-09-21 15:28
To ja juz wiem dlaczego mój mąz został zwolniony po 24 latach pracy w jednym zakładzie bo był tuz przed emerytura. To sa sk......y!!!!!!
sdfgh / 195.138.200.* / 2015-09-21 15:27
- Trzeba poinformować Polaków, że ten, kto będzie pracował 45 lat, a nie 40, otrzyma emeryturę dwa razy wyższą. Ostatnie lata przed przejściem na emeryturę są naprawdę ważne, ponieważ wysokość emerytury nie zależy tylko i wyłącznie od zebranych składek, ale również od prognozowanej długości życia - wyjaśnia Jeremi Mordasewicz. ............................................i wszystko jasne
cxz / 109.241.6.* / 2015-09-21 15:26
jak ci z wiejskiej będą mniej kraść to i na wcześniejsze emerytury będzie nas stać,farmazonią że niemcy pracują do67 tylko nikt nie mówi że 150h miesięcznie a nie po300 jak u nas
y3856 / 83.23.253.* / 2015-09-21 15:26
Duda wie ,że w tej kadencji sejmu ta ustawa nie będzie głosowana.Niech powie ile ta ustawa będzie kosztować i ile emeryci n a tym stracą,to jest zwykłe okłamywanie Polaków.
Tenia / 94.78.137.* / 2015-09-21 15:26
Tak jest z PISem i PO i wszystkimi partiami! Byle się dostać do koryta! Ludzie,którzy ślepo są wpatrzeni w PIS czy PO wkrótce się przekonają i ci co wierzą w PIS! Jedna mafia! PIS powinien wygrać wybory 5 lat temu.Obecnie ta partia przeszła by z kretesem do lamusa.A tak tylko przedłużymy jej żywot o 5 lat!
Jan792 / 37.190.144.* / 2015-09-21 15:49
na wszystkich obcych którzy nic nie wnoszą dla dobra Polski to rząd twierdzi że możemy łożyć tylko nie na tych ktorzy przez lata wypracowywali dobro narodowe-bardzo ciekawe i pokrętne wyjaśnienia.
Mark507 / 83.145.182.* / 2015-09-21 15:26
Co to znaczy "skąd wziąć na to pieniądze". A 40 lat pracy w tym kraju lub nawet więcej i płacenie składek to już nic nie znaczy? Dzisiejsza praca a praca w minionych latach to wielka różnica. Kiedyś nie pracowało się w takim stresie jak dzisiaj. Może warto się zastanowić po co 460 posłów jeśli mogłoby być np. 200. I tak bardzo Rząd się martwi, że człowiek idący na emeryturę po sześćdziesięciu latach będzie miał małą emeryturę.Skąd takie przejmowanie się obywatelem? Jeśli jest demokracja to niech obywatel sam zadecyduje czy pójdzie na emeryturę po sześćdziesięciu latach czy będzie pracował dalej.
ZAS246 / 83.24.23.* / 2015-09-21 15:25
niezgodne z konstytucją punkt o równouprawnieniu wszystkich obywateli . Panie Duda , nie rób pan z Polaków kretynów chyba że odnosi się pan tylko do swojego elektoratu .
GG416 / 78.149.8.* / 2015-09-21 15:36
Gosciu wez skoncz obrazac Prezydenta Polski bo to nie jest fajne. Na poczatku krzyczeliscie ze nie dotrzyma danych obietnic a teraz jak je zaczyna wprowadzac w zycie zaczynacie wymyslac inne obrazajace rzeczy polacy w pazdzierniku was za to rozlicza na wyborach zdrajcy Polski.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rtv / 31.61.140.* / 2015-09-21 15:33
To niepodobna, by z każdego kto głosował na partię podwyższającą wiek emerytalny zdobić kretyna, oni są jeszcze bardziej upośledzeni!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
acder / 176.118.138.* / 2015-09-21 15:25
skoro mabyc dobrze jak dojdzie pis do władzy ,to po co blokuje etat na UJ czego sie obawia?
wies / 185.93.72.* / 2015-09-21 15:25
Zagłosowaliście na takiego prezydenta to będziecie mieć takie emerytury. Mydłek prezydentem-mydlane emerytury.
XXMAT / 83.4.218.* / 2015-09-21 15:24
Prezydent nie powiedział jeszcze Polakom, że państwem rządzi banda oszustów kryta przez takie media jak Money, czy GW lub TVN. Ale już teraz sami się domyślamy.
wiacz / 192.162.95.* / 2015-09-21 15:24
To nie jest żadna propozycja ustawy tylko alibi dla Dudy bo obiecał ze poda sie do dymisji gdy nie wprowadzi takich obiecywanych zmian. nawet ta propozycja jest pełna wad bo nie zawiera kosztów jej wprowadzenia co jest wymagane. Duda znakomicie wiedział ze obecny Sejm nie ma możliwości jej rozpatrzenia (dwa posiedzenia) i dał jedynie paliwo do kampanii wyborczej PiS. Zgrabnie pominął konsekwencje dla przyszłych emerytów czyli znacząco niższe emerytury zwłaszcza dla kobiet i udaje ze nie ana decyzji TK o zrównaniu wieku emerytalnego. Dość sprytna manipulacja dla słabiej zorientowanych i niżej wykształconych wyborców taki zwykły populizm.

Najnowsze wpisy