Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
xyxy / 176.111.20.* / 2015-09-22 08:43
mówi się, że emerytury będą godziwe, lecz potrzebujemy do tego wyższego wieku emerytalnego - mówi prof. Marian Noga. tak mówi pan profesor .A kolezanka pokazała mi pismo z ZUZ gdzie wyliczono jej ze jak pojdzie na emeryture powyzej zaplanowanego limitu (powyżej 60-lat )to dostanie z wyliczeń 1200zł a teraz ma 56lat i 36 lat pracy.Sumując jak pojdzie na emeryture bedzie mała 42 lat -pracy ,bedzie w wieku 63lat jest fachowcem -ma studium. I tylko 1200zł emerytury bedzie miec. Więc prosze nie kłamac ze beda wyzsze emerytury.Bo ja juz sie zastanawiam na co Ona je wyda -na leki ,na opłaty i co dalej.Z czego zyc ..LUDZIE....młodzi koncz szkoły nie maja pracy , mieszkan , warunkow do życia....a oni beda rozdawac mieszkania uchodzcą, dawac kupe NASZYCH pieniędzy.
Renata696 / 83.28.229.* / 2015-09-22 08:37
Co by nie zrobił Prezydent zawsze żle, nie tak dawno pisano dlaczego nie ma jeszcze Ustawy, jak jest to też nie dobrze. Pismaki z PO o co Wam chodzi! żal KORYTA i tyle!!!!!!!.
aaaa756 / 94.254.192.* / 2015-09-22 09:03
Zawiść cie zżera Renato. Pewnie sprzatasz i to jest twoja cała kariera
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MaX911 / 77.45.29.* / 2015-09-22 08:49
Chodzi o to, żeby"'prezydęt" wiedział, co pisze, a nie pisał to, co wie...
Bob284 / 89.71.25.* / 2015-09-22 09:26
Albo Bob budowniczy - bo i kask mu pasuje i jego "drużyna " ciągle powtarza "Tak, damy radę"......:)
fdfdsfsd / 217.144.208.* / 2015-09-22 08:31
Maliniakiem to jestes Ty i wyborcy PO ( zastrzergam ze PiS tez mi nie lezy ale w porownaniu do POrabancow to jak niebo i piekło). Czyli wybitni ekonomisci chca powiedziec ze przez te 5 lat pracy zarobimy kokosy a przez 30 to ochłapy? Ludzie to nie idioci, drodzy pseudoekonomisci. Wsrod najbardziej zaklamanych dziedzin nauki jest historia i wlasnie ekonomia.
Lizardking / 62.233.223.* / 2015-09-22 08:47
Dokładnie, tak jak mówisz. ochłapy i malwersacje finansowe. No optymistyczne wieści to te, że długość życia się wydłuża ha ha ha
Może to jest bodźcem do ,,ekonomicznych" rozwiązań problemu emerytalnego? Cieszmy się więc, że nie żyjemy tak długo jak bohaterowie Księgi Rodzaju!
Adamu / 83.31.148.* / 2015-09-22 08:20
W Polsce emertyrury nie będą godziwe nawet gdyby pracowało się do 80 lat!!!
Złodziejski system i jego urzędnicy na to nie pozwolą!
Lizardking / 62.233.223.* / 2015-09-22 08:17
Jedna wielka paplanina. Wszyscy oponują i krytykują obniżenie wieku emerytalnego. Uświadamiają, że dostaniemy niższe emerytury. O ile? 50,00zł? 70? 100? Obecnie każdemu obywatelowi przysyłają prognozę jego emerytury. Nie będę wyrażał opinii w tej kwestii mając świadomość, ze każdy potrafi się do tego ustosunkować. Świadomość w narodzie budują, ze krótsza praca... niższa emerytura.A może by tak skierować działanie mające na celu lepsze gospodarowanie środkami odkładanymi obecnie na emerytury? Nie da się? Idą na bieżące świadczenia? Hmmm to ,,zróbta" jakiś plan naprawczy. Najprościej zaprząc szarą masę ludu do niekończącej sie roboty. Niż demograficzny...racja. polityka prorodzinna w tym kraju zaczęła raczkować. Stałą się hasłem wyborczym Komorowskiego. Po tylu latach rządu dopiero przed wyborami się ,,przypomniało". Dobrze , że choć w takiej sytuacji. Jeśli będziemy podnosić standardy życia, prężniejsze państwo nasze ukochane będzie przyjadą i do nas pracować. tak jak MY ,,jechalim" za chlebem. Myślę, że istnieją inne rozwiązania aniżeli wydłużanie wieku emerytalnego. Trudno sobie wyobrazić 67 letniego pracownika, 65 letnią pracownicę. Ich wydajność, mobilność, kreatywność. trudno sobie wyobrazić zadowolenie pracodawcy z takiego pracownika no.... chyba, ze pracodawca ma 100 lat i jego percepcja rzeczywistości leży bardziej po stronie wspomnień niż rzeczywistości
zooord / 193.43.77.* / 2015-09-22 08:17
Koszty utrzymania ZUS to 51% jego wpływów,wystarczy ograniczyć rozdęta do granic biurokrację i znajdą się pieniążki na lepszą emeryturę,ponadto kobiety średnią życia maja 10 lat wyższą od mężczyzn to też niech idą równo z mężczyznami na emeryturę (to w końcu jest równouprawnienie czy nie???) Wtedy znajdzie się kasa dla wszystkich więc skończ waść pi...lić że mamy pracować do śmierci bo nie ma środków!!!!
przeciwko folwarkowi / 195.47.201.* / 2015-09-22 08:15
Gomulka twierdzi: "Są pewne kategorie osób, które są finansowe w większości z budżetu - tam wcześniejsze przejście na emeryturę musi obciążyć finanse."
Chcę to skomentować: "czym obciążyć budżet? tym że na emeryturze taka osoba będzie zarabiać mniej niż otrzymywała wynagrodzenie w pracy? i dzięki temu mniej wydamy za utrzymanie takiej osoby która i tak żyła z rządowych pieniędzy? Taka osoba po pierwsze mniej obciąży budżet, po drugie zwolni miejsce pracy dla młodych. Ten emeryt na rządowej posadce wcale nie jest ekspertem takim jak był kiedyś. Jest on tylko starszym dziadziusiem opowiadającym zabawne historie ze swojego życia które przeżył w trakcie swojego całego wieku produkcyjnego.
ast1020 / 31.0.3.* / 2015-09-22 08:13
Nasi ekonomiści tak jak dziennikarze to nieudacznicy i o czym chcecie mówić? O czym? Macie milczeć.
przeciwko folwarkowi / 195.47.201.* / 2015-09-22 08:06
Jeremi Mordasewicz to idiota który chyba sam wierzy w to co pisze. Cały czas mydli ludziom oczy. On myśli że jak pracownik będzie pracował 45 lat to dostanie emeryturę dwukrotnie wyższą. Jest to nieprawda ponieważ w latach 1990 mój ojciec sam pracował i utrzymywał 6 osobową rodzinę. Było ciężko ale człowiek nie przymierał głodem. Ok. 10-15 lat przed emeryturą firma w której pracował upadła przez (nowobogadzkich - którzy nie zapłacili im za wykonaną pracę. I tak kilka razy i firma nie potrafiła - nie miała możliwości odzyskania długów). (ci co okradli firmę w której pracował mój ojciec pozakładali własne prywatne firemki dzięki pieniądzom które nie zapłacili). Od tych 10-15 lat mój ojciec nigdzie nie pracował i łapał się wszystkich zajęć jakie tylko mógł. nic stałego. Jak robiło się coraz ciężej to mama wróciła na rynek pracy. Zostało nam tylko się cieszyć że ojciec jest już dzisiaj na emeryturze bo dzięki temu otrzymuje jakieś pieniądze. Powoli wychodzą z długów. Więc tak jak piszę. DŁUŻSZY WIEK EMERYTALNY PRZEDŁUŻA TYLKO EGZYSTENCJĘ I WZBOGACA OSOBY BĘDĄCE NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH URZĘDNICZYCH. Nie może być zgody na reformę PO w sprawie przedłużenia wieku emerytalnego. Trzeba to cofnąć. Brawo tym co chcą tak uczynić.
Maximus287 / 80.55.229.* / 2015-09-22 08:02
Jak zawsze pseudo ekonomiści pragną aby ciemny naród na nich pracował a ja po moich wyliczeniach przez ZUS przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat tracę miesięcznie do okresu gdy będę zmuszony pracować jeszcze 7 lat tj.do 67 roku życia zyskam miesięcznie niecałe 400 zł brutto z wątpliwością czy dożyję do tego czasu.Proszę więc nie wciskajcie więcej takich głupot bo dostaję niestrawności
rozsądny emeryt / 95.49.113.* / 2015-09-22 07:58
Tak na prawdę należy zrezygnować z istniejącego systemu - trzeba przestać rabować (i przjadać) nasze pieniądze i wprowadzić dobrowolne ubezpieczenia. Każdy przejdzie na emeryturę, kiedy uzna za stosownwe
Pejsaty / 188.122.24.* / 2015-09-22 07:56
Pejsate debile a na samoloty i stare czołgi i bezsensowne bariery drogowe to macie
STOCZNIOWIEC / 164.126.244.* / 2015-09-22 07:55
24 X PADNIE KOMUNA MAMY PREZYDENTA DAL BOG
rz / 194.99.117.* / 2015-09-22 07:54
Przyjmijmy jeszcze trochę imigrantów a będziemy zasuwać do 75 lat!!!

Najnowsze wpisy