Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
EMERYT571 / 195.114.161.* / 2015-09-21 14:52
Mnie to nic nie obchodzi ale Duda Was wykiwał obiecywał i guzik z obietnic ,teraz oczy otwieracie należało wcześniej myśleć a nie wybierać obietnice a nie Prezydenta chcieliście to macie ja na niego nie glosowałem ,co do emerytur za Jaruzelskiego była jednorazowa w 1997 r ustawa 35 lat kobiety bez względu na wiek mogły przechodzić na emeryturę ,mężczyżni 40lat pracy w tym 15 lat w warunkach szczególnych mogli przechodzić na emeryturę bez względu na wiek a to co Wam wielebny proponuje to o pupę rozbić bo to się nie ma nijak ,mówi o Niemcach my tu mieszkamy a co nas Niemcy obchodzą jak tak mówi to zasiłki powinny być takie jak w Niemczech dlaczego o tym nie mówi tylko milczy
kjh / 109.231.12.* / 2015-09-21 14:52
Dluzej zyja to przewaznie te pasozyty co nic nie placa na emerytury a do tego wczesniej na nie przechodza Trzeba zlikwidowac KRUS wszelkie przywileje mundurowek,wszystkie umowy o prace powinny byc oskladkowane i znajda sie pieniadze.,No i oczywiscie zlikwidowac polowe tych rospasanych oddz. Zus a tych urzednikow do lopaty.
aga984 / 46.76.161.* / 2015-09-21 14:52
Uwielbiam PLATFORME bo mogę was zatrudniać za PLEWY nie PLACIC podatków od POLSKIEGO NIEWOLMIKA niech żyje ciemnota i praca do śmierci
LKONRAD / 195.128.229.* / 2015-09-21 14:56
RACJA..JADA PO DUDZIE BO WYBORY SIE ZBLIZAJA. WSPOLCZYNNIK ZASTAPIENIA SPADNIE DO 30% ?? ALE PENSJA WZROSNIE, SWIETNIE, TYLKO CENY WZROSNA PROPORCJONALNIE = BEDZIE MIE STAC NA DWA RAZY MNIEJ NIZ DZISIAJ..PO CO LUDZIOM CIEMNOTE WCISKACIE..NAJLEPIEJ NIECH PRACUJA DO SMIERCI I TYLE, ALBO JAK ICH ZNIOSA Z POLA
aca / 77.45.49.* / 2015-09-21 14:52
Już samo nazwisko Noga mówi nam ,że z ekonomią ten pan nie nic wspólnego...tyle w temacie
Adamekk / 195.150.66.* / 2015-09-21 14:51
Przynajmniej dał Polakom wybór, jak ktoś chce może pracować do 67. Ekonomiści niech skrytykują odszkodowania i emerytury dla Żydów, przepuszczone przez Komorowskiego.
Waldi56 / 82.177.46.* / 2015-09-21 14:51
" Zdaniem ekonomisty receptą może być tylko uświadamianie Polaków, że jeżeli żyjemy wyraźnie dłużej, to powinniśmy również dłużej pracować. - Trzeba poinformować Polaków, że ten, kto będzie pracował 45 lat, a nie 40, otrzyma emeryturę dwa razy wyższą. " Panie Mordasewicz jest pan chyba ekspertem od gumianych dzwonów w tej konfederacji lewiatan albo zwykły kłamcą. Dostałem wyliczenie emerytury z ZUS po nowemu i ni jak nie mogę się tam dopatrzeć przyszłej emerytury dwa razy wyższej. Natomiast co do organizacji którą pan reprezentuje to myślę że pan jak i oni myślą o pracowniku jak o niewolniku. radzę poczytać jak o swojego niewolnika dbał starożytny Rzymianin wam do tego daleko.
tak jest / 78.131.192.* / 2015-09-21 14:51
"Wiek emerytalny może być i 60 lat, tylko skąd na to wziąć pieniądze?"
OTÓŻ ODPOWIEDŹ JEST PROSTA!
Wystarczy, że tzw "zawody uprzywilejowane" będą pracować tyle co reszta społeczeństwa i dostaną podobnie naliczaną EMERYTURĘ i wtedy wystarczy nawet żeby przejść na emeryturę w wieku 50 lat !!!!
cep / 83.25.141.* / 2015-09-21 14:50
Nikt nie chce pracowac do smierci Meszczyzna PO 65 roku zycia to wrak Chyba ze pracuje jako dyr z sluzbowym samochodem i kasa Po25 tysiecy miesiecznie nic nie robiac tylko POdpisujac dokumenty w klimatyzowanym biurze
Patrzący z boku / 77.253.46.* / 2015-09-21 14:50
Dzisiaj w TV wypowiadała się pani marszałek Sejmu - Kidawa Błońska na temat właśnie projektu ustawy pana Prezydenta. I tak sobie myślę, że ta kobieta mądrością nie grzeszy. Opowiadała o tym że prawo do emerytury kobiet od 60 roku życia jest niezgodne z konstytucją. A prawo do emerytury górników, policji, wojska jest zgodne z konstytucją? Pan Prezydent powiedział wyraźnie: jest to prawo do przejścia na emeryturę. Jak ktoś jest zdrowy i chce pracować dalej to ma takie prawo. Zresztą dzisiaj jest wiele pracowników którzy nabyli prawa do emerytury i dalej pracują. A co z deklaracją PO o likwidacji ZUS, o obniżce podatków??? Jak to się ma do tego, że przy rządach PO nie będzie kasy na emerytury, a jak zlikwidują ZUS i obniżą podatki to tej kasy nie braknie?
Elektoracie PO, żal mi ciebie ponieważ jesteś nieuleczalnie chory!
g / 88.156.136.* / 2015-09-21 14:55
niezgodny w zwiazku z równouprawnieniem płci, a nie zawodami. Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodnie
ask987 / 89.76.175.* / 2015-09-21 14:50
Co prezydent, to... lepszy od poprzedniego.
wera379 / 188.146.8.* / 2015-09-21 14:50
Doprowadzają mnie do łez kiedy piszą ze żyjemy dłużej i na tej podstawie przedłużają wiek emerytalny. Dłużej żyją nasi dziadkowie , starsze pokolenie które obecnie jest na emeryturze a moje pokolenie ok, 40 latkowie w większości już schorowani , psychicznie i fizycznie wykończeni ludzie którzy pracują po 12 godz aby godnie żyć. Niech spojrzą, ile młodych ludzi obecnie choruje na raka , kiedyś to była rzadkość a teraz ciągle słyszę że jak nie znajoma to znajomej znajoma bądź mąż choruje ... na leczenie państwa nie stać, na emerytury też nie więc co nasz kraj nam oferuje??? odpowiedź prosta
Nareszcie / 62.179.0.* / 2015-09-21 14:49
Chooooooje z PO które 8 lat niszczyły Polskę teraz pierwsi będą pluć i krytykować. A takiego wała idziecie ciooooty z PO w odstawkę
idolek / 89.70.48.* / 2015-09-21 14:48
Wstyd,że WP stała się już taka sama jak TVN. Żenada.
Avaua / 145.237.2.* / 2015-09-21 14:48
Dopiero prof. Noga zauważył, ze straszenie bardzo niskimi emeryturami młodych to chwyt nieuczciwy, bo wynikałby z założenia, że już na wieki Polak będzie zasuwał do śmierci za takie same zarobki, jakie mamy obecnie. Rzeczywiście wynika to z tzw. kalkulatora emerytalnego funcjonujacego na portalu pue.zus.pl - ale kto całe życie będzie zasuwał za 1.600 zł, skoro w końcu dostanie taka samą emeryturę obywatelską jak patentowany nierób? Taki system to demontaż CAŁEGO państwa! Komu mamy zrobić miejsce?
Pola999 / 91.221.26.* / 2015-09-21 14:48
"pracodawca stoi przed wyborem: wysłać na kurs wart 20 tysięcy mężczyznę, który będzie pracował jeszcze 10 lat, czy kobietę, która popracuje tylko pięć lat. Niestety wybór będzie dla wielu prosty - komentuje Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan." a skad pracodawca bedzie wiedziec czy ta pani pojdzie na emeryture w wieku 60 czy 65 ?? A Skąd Pan pracodawca bedzie wiedziec, ze ten mezczyzna nie pojdzie wczesniej na rentę ?

Najnowsze wpisy