Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
wojciech146 / 77.252.189.* / 2015-09-21 14:48
no jak wy macie Mordsevitza za experta no to wszystko wiadomo. Problem w tym ze jestescie nierzetelni i reprezentujecie interesy okreslonej grupy zamiast obiektywnie informowac czytelnikow. Zaczynacie podpadac pod nowa kategorie dziennikarska w Polsce tzw presstytutki
Mauson88 / 91.216.204.* / 2015-09-21 14:47
Z ekonomicznego punktu widzenia wiem, jakie będą konsekwencje obniżenia wieku emerytalnego. Jeśli będę prezesem jakieś firmy, będę pracować nawet całe życie, ale nie osoba, która pracuje fizycznie. Tu jest różnica.
jarekkeraj / 217.99.114.* / 2015-09-21 14:47
Pic na wodę. Chce mieć kolejne alibi. "ja chciałem ale to oni mi przeszkodzili".
To było jego hasło wyborcze - niewykonanlne więc potrzebuje mieć podkładkę że chciał.
Tak było z referendum i tak jest teraz z ustawą, której nawet nie zdążą przeczytać bo już wszyscy na wylocie.
Czemu nie poczeka aż PIS obejmie władzę - wtedy mu klepną ustawę ale ... będą musieli wziąć za to odpowiedzialność.
bozena343 / 92.22.146.* / 2015-09-21 14:47
Cokolwiek by prezydent chcial zrobic zawsze ,ale to zawsze jest tylko krytyka---Po szata pieniedzmi na prawo i lewo i na to sa pieniadze,najlepiej jak bysmy pracowali do smierci ,a oni beda sie bogacic -tak jak nam ukradli z OFE,pieniadze i gdzie one sa ani grosza nie dodali mi do mojej emerytury,,,a zabrali mi pieniadze...
Kamyk304 / 109.77.68.* / 2015-09-21 14:52
Bo to taki prezydent nieudacznik jemu krytaka nie przeszkadza
tuja / 37.152.18.* / 2015-09-21 14:47
to są ekonomiści PO złodziej jak Komora referendum to jednej nocy umieli to są łajzy ubeckie komuchy zębami trzymaćsię będą
Sb954 / 188.146.128.* / 2015-09-21 14:50
Komunistyczne scierwa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pioter309 / 80.50.228.* / 2015-09-21 14:46
ile kopaczka dała za artykulik_________
FINANS443 / 79.110.206.* / 2015-09-21 14:45
Ale mamy rzad i ekonomistów .Jeśli brakuje pieniędzy to podwyższyć podatki,składki itp.KAŻDY DUREŃ TAK POTRAFI.DO ROBOTY LENIE
barnaba10000 / 95.49.106.* / 2015-09-21 14:44
Prezydent Andrzej Duda nadzieją normalnych obywateli. jeżeli będą mieli dosyć mogą iść na emeryturę, a jak będą chcieli pracować to będą. Trzeba im stworzyć warunki, żeby chcieli i o to się martwcie "eksperci" na usługach pracodawców. Nie mówicie, ale chcecie, żeby ludzie pracowali za darmo. Dopiero byście piali.
wie47 / 93.179.219.* / 2015-09-21 14:44
kiedys kobiety szły na emeryturę mając 55 lat i jakos nie obciążały systemu ludzie nie wariujcie a mądrogłowy niech sie zastanowia zanim cos powiedza wielkie wyliczenia kuźwa a niech popatrza na kobiety pracujące w firmach przy komputerze mają po 67 lat zdurnieliscie czy co___sami wiecie panowie prawnicy ze pani pracująca przy komputerze mając 67 lat to co ??? wysle ja na kurs?????? a wy tu pie....o kursach za 20 tys i co ???? pusci tę 57 letnia kobite ??/mimo ze ma jeszcze 10 lat pracy????puści nie posle na kurs młodego 3o-40 latka ...skończcie pieprzyc głupoty
jarmin / 89.77.9.* / 2015-09-21 14:44
Przestańcie pieprzyć głupstwa. Wydłużenie wieku emerytalnego rodzi większe problemy bowiem wyłącza z procesu przystąpienia do pracy wielu młodych ludzi rodząc tym samym strefę bezrobocia. Niezależnie od tego karygodne jest przekazywanie coraz więcej środków finansowych na wynagrodzenia , nagrody, premie i odprawy dla garstki swoich totumfackich i cwaniaków zamiast przeznaczać te środki na tworzenie nowych miejsc pracy. Przykłady można mnożyć jak okrada się społeczeństwo z publicznych pieniędzy i jakie stosuje się do tego metody.
Prawdomówny / 83.4.21.* / 2015-09-21 15:01
Nie jestem w stanie się z Tobom zgodzić... Wiesz co robią emeryci z zawodów uprzywilejowanych? Mimo emerytury idą do pracy "Bo zawsze jakiś dodatkowy grosz przy duszy się sprzyda" - więc pierwsze by trzeba było zakazać pracowania na emeryturze, żeby Twoja wypowiedź miała jakiś sens... Ja jestem akurat młodym obywatelem, mam zaledwie 24 lata, świeżo co podjąłem się pracy po studiach i nie mam zamiaru puszczać ludzi w wieku 50 lat na emeryturę, żeby potem moje pokolenie beknęło za błędy rządów w latach 2015 i poszło w nagrodę w wieku 80-ciu albo i wcale, bo ZUS jest zadłużony.
Prawdomówny / 83.4.21.* / 2015-09-21 14:44
Ludzie czy wy tego nie widzicie: Na naszych oczach, nasza gospodarka przeobraża się w scenariusz grecki. Za chwilę nie będzie funduszy na emerytury przez taki krok.... Proszę mi wskazać w Europie kraj, w którym kobiety idą na emeryturę wcześniej niż przed 65 rokiem życia! Nie ma takiego! Skoro u innych nie ma, to tym bardziej nasza słaba demograficznie gospodarka, nie będzie w stanie udźwignąć takiego ciężaru! Apeluję do inteligencji o pójście na wybory, bo w przeciwnym razie wybierać za nas będą emeryci i renciści o zaściankowym myśleniu.
et / 178.36.51.* / 2015-09-21 14:43
Ten prezydent z plastiku działa mi na nerwy.
as140 / 46.186.6.* / 2015-09-21 14:43
Bardzo dobrze stało się że Prezydent Andrzej duda konsekwentnie realizuje obietnicę obniżenia wieku. Dosyć tego okradania pokolenia 20, 30, 40 latków. To musi być bat na rządzących. Platforma Obywatelska nie spełniła swojej sztandarowej obietnicy - obietnicy Donalda Tuska, Polacy będą wracać do Polski bo tu zacznie się opłacać pracować. Problem w tym ,ze my zarabiamy za mało - wystarczy wziąć do ręki opracowania Euro Statu.

ALE TE PROBLEMY TO PRZEDE WSZSYTKIM:
- WYRWA DEMOGRAFICZNA - spowodowana ogromną emigracją, około 2,5 miliona Polaków jest za granicą pracujących tam, zakładających rodziny i wszystko na to wskazuje, że wielu z nich nigdy do Polski nie wróci. Emigracja powoduje, że pokolenie nie potrafi się zastąpić, Relatywnie jest więcej osób pobierających emeryturę a mniej płacących. Na jednego emeryta przypada około 1,7 pracującego.
- przywileje emerytalne - na emerytury uprzywilejowane wydawać trzeba około 36 mld złotych rocznie, ponieważ te grupy nie wnoszą za wiele do budzętu na te emerytury trzeba się zadłużyć. (np. po pięciu latach za papiery wartościowe warte 35 miliardów trzeba zapłacić około 50 mld zł
- niskie płace - to niska składka,
-wysokie bezrobocie - w dalszym ciągu jest grubo ponad 14 procent,, bezrbocie to utrata dla państwa, wpływów z tytułu nieodprowadzonych skladek na ZUS, Pit etc.

NISKIE Pensje TO BARIERA ROZWOJOWA POLSKI - ale przede wszystkim niskie wpływy ze składek do ZUS i do budżetu Polski, CO PRZY EUROPEJSKICH CENACH TOWARÓW I USŁUG JEST DRAMATEM ZWŁASZCZA MŁODEGO POKOLENIA, KTÓRE MUSI UCIEKAĆ ZAGRANICĘ.
System ZUS-owski oparty jest na demografii przy tak niskim przyroście naturalnym, przy jednoczesnej tendencji wydłużania się średniego wieku życia polskiego emeryta - stwarza już potężny deficyt w ZUS, który trzeba pokryć.

To nie ma najmniejszego znaczenia, czy wiek będzie 71 lat bo takie są przymiarki i od tego wieku wychodził Otto von Bismarck.

Podwyższenie wieku emerytalnego teraz - ma na celu przede wszystkim zmniejszenie liczby emerytów, nie wszyscy dożywają do 65 czy 60 ale wszyscy pracujący płacą ZUS. Ponadto jezeli się weźmie pod uwagę średnią długość życia Polaka 71 lat to po ujednoliceniu wieku do 67 lat - Polak pobiera emeryturę przez 4 lata, płacąc na ZUS nawet 51 lat!!!!


Nie ulega wątpliwości, że emerytury w Polsce do tego co się wpłaca są niskie i będą niskie nawet jak podniesiemy wiek emerytalny do 100 lat.

My Polacy jesteśmy narodem kótry śmiesznie nisko zarabia, a z drugiej strony
dawd / 83.17.43.* / 2015-09-21 14:42
Nie każdy jak ci panowie ekonomiści siedzi za biureczkiem i sobie spokojnie coś pisze/czyta. Ludzie ciężko pracują, mają zwyrodnienia kręgosłupa itp. Dla nich 3-4 lata to dużo.
yevjy / 88.156.31.* / 2015-09-21 14:42
Sami z*******;xcie do 67 roku życia.Po 50 i tak nie ma pracy.Od 60 jak kto dozyje to zalicza po kolei lekarzy i szpitale.
probioemy@wp.pl / 5.172.232.* / 2015-09-21 14:44
nie każdy , trzeba dbać o zdrowie aby dożyć starości w zdrowiu

Najnowsze wpisy