Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
Lippop / 83.241.247.* / 2015-09-21 13:42
Mozecie przytaczac setki pro rzadowych ekonomistow.Dla mnie jest to wspanialy dzien i czekam na uchwalenie przez nowy parlament tej ustawy.Ze ten tego nie zrealizuja mimo ze to wlasnie w 90 procetach wscieklosc Polakow do PO jest wlasnie za niewolnictwo 67.Co mnie cieszy ze zostanie zlikwidowany przymus prawny.Jak kazdy z nas uzna ze moze jeszcze pracowac i zdrowie pozwoli to dorobi do wiekszej emerytury ale kazdy bedzie wolnym z wolnym wyborem.To wlasnie obalil Prezydent ...przymus rode jak z hitlerowskich obozow....praca czyni wolnym...Ponadto odejscie czesci Spoleczenstwa na emeryture spowoduje obnizenie bezrobocia czyli oszczednosc na zasilkach zmusi bandycki kapital do placenia wyzszych poborow.Bando zlodzieji za 300 euro na miesiac to i chinczyka trudno by znalezc.To was nauczy szacunku do ludzi pracy.Swietnie Panie Prezydencie.
ert1 / 188.146.139.* / 2015-09-21 13:42
Panie Prezydencie obiecywał Pan projekt przejścia na emeryturę powiązany ze stażem pracy.40 lat pracy i można iść na emeryturę , I co głosowałem na Pana liczyłem na to w wieku 57 lat byłbym emerytem.ile jeszcze można tyrać,A to czy ja będę miał emeryturę większą o 50 zł to mam gdzieś i tak będzie głodowa.40 LAT PRACY I JAK CHCE TO IDĘ NA EMERYTURĘ.
Alpaga / 99.249.50.* / 2015-09-21 13:42
Dlaczego towarzysz Maliniak i jego towarzysze z Polskiej Zjednoczonej Partii PiS uparcie wpychaja do obecnego Sejmu swoje postulaty. Zostalo jedynie miesiac do wyborow, a jak sondaze wskazuje towarzysz Kaczynski zdobedzie wiekszosc parlamentarna, wiec wszyskie swoje zachcianki wdrozy bez zadnego problemu. Mysle jednak, ze towarzyszowi Maliniakowi i towarzyszom z KC PZPPiS chodzi o to, zeby usunac z pola manewru ich durne postulaty i spoleczenstwu pokazac, ze'widzicie towarzysze, my chcielismy dobrze, ale oni nam nie pozwolili. Wszystkie zagrania towarzysza Maliniaka sa tylko i wylacznie zagrywane pod publiczke ... czekali towarzysze z PZPPiS 7 lat i 11 miesiecy, ale 1go miesisaca juz przeczekac nie moga.
janusz2322423 / 82.0.190.* / 2015-09-21 13:42
''tylko skąd wziąć na to pieniądze?'' jakos na obiadki za 1000zl, mieszkania za 2 miliony i zegarki za 50 tysiecy tych rzadowych zlodziejów stac. polska to dno, kto to widzial zeby starcy musieli robic do smierci, wielu nawet nie dozywa emerytury, albo choruje, moj dziadek pracowal cale zycie, teraz cierpi z powodu choroby i panstwo nic nie pomaga a ta emeryturzyna nawet na dom starców nie wystarczy.
nie place podatków, nic i nigdy nie bede bo nie wiadomo co bedzie potem a przez 40-50 lat to czlowiek jest w stanie odlozyc majatek.
123746 / 87.116.196.* / 2015-09-21 13:41
To sa tzw. Po-wscy eksperci dziennikarzyny Ratajczaka. Panie Ratajczak a kto Panu powiedział że emerytury maja być niższe ????. Wystarczy zmienić system liczenia emerytur i będą one na dobrym poziomie, oczywiście teraz cała banda PO-wskich ekspertów zacznie jęczeć a skąd my te pieniądze weźmiemy, a ja Panu Ratajczak powiem z mudy waszego rządu, jeżeli Pan wie o czym piszę a jak nie to trzeba się douczyć.
Katia316 / 109.95.200.* / 2015-09-21 13:41
Kobiety w ogole nie powinny pracowac, chyba ze bardzo chca robic kariere. Kobieta ma w domu wystarczajaco duzo roboty. Mezczyzna powinien zarobic na tyle dobrze, by utrzymac rodzine.
anabel / 79.191.164.* / 2015-09-21 13:49
Też myślałam podobnie, gdy zamieszkałam przed wielu laty na wsi, w wielkim domu i pomagając mężowi w prowadzeniu firmy, chociaż też pracowałam w swojej firmie, ale zrezygnowałam, bo mąż więcej zarabiał, a praca w domu jest absorbująca. Niestety, jestem za to prześladowana przez rodzinę, a nawet sąsiadów, a presja na to, abym pracowała zawodowo przeszła wszelkie granice i przyjęła formę znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, aż do targnięcia się na własne życie.
buk / 46.20.58.* / 2015-09-21 13:41
Ja bym dał nawet 10- krotną emeryturę dla wszystkich tych co przepracują 70 i więcej lat, a co panie Mordasewicz -dobra propozycja -wiadomo ,że nikt takiego wieku nie osiągnie , ale jak dobrze brzmi.
rybakk / 93.105.182.* / 2015-09-21 13:41
duda co ty na ustawe zdrajeckom 1066 odpowiedz narodowi
Ir. / 89.228.41.* / 2015-09-21 13:41
Jak bym miał tyle pieniędzy co tak zwani "ekonomiści" to nie potrzebna mi emerytura !!!
daniel328 / 31.1.59.* / 2015-09-21 13:40
od 15 lat pracuje z dwoma osobami u nas w firmie mają po 58 lat. Ja i oni pracujemy na najniższej krajowej ale jeden z nich był magazynierem w PGR-że a drugi kierownikiem jakiejś tam restauracji w latach 80 tych i temu magazynierowi wychodzi ponad 1800 emerytury a temu kierowniczkowi ponad 2700. Teraz pracujemy za tą samoą stawke i za te same pieniądze na papierze i gdzie tu sprawiedliwość. Kiedyś było lepiej. Nie Dymano tak pracownika.
Adamus Kowalski / 31.178.189.* / 2015-09-21 13:40
Jak to skąd wziąć pieniądze?? a gdzie są pieniądze tych co płacili na zus? pytanie co zrobiliście złodzieje z tymi pieniędzmi ?? wydaliście na fajerwerki i stadiony ??
PIS-DA / 94.251.226.* / 2015-09-21 13:40
WYKAZANE PARTYJNIACTWO PISOWSKIE A NIE PROJEKT DUDY
janusz43534 / 82.0.190.* / 2015-09-21 13:40
''tylko skąd wziąć na to pieniądze?'' jakos na obiadki za 1000zl, mieszkania za 2 miliony i zegarki za 50 tysiecy tych rzadowych zlodziejów stac. polska to dno, kto to widzial zeby starcy musieli robic do smierci, wielu nawet nie dozywa emerytury, albo choruje, moj dziadek pracowal cale zycie, teraz cierpi z powodu choroby i panstwo nic nie pomaga a ta emeryturzyna nawet na dom starców nie wystarczy.
nie place podatków, nic i nigdy nie bede bo nie wiadomo co bedzie potem a przez 40-50 lat to czlowiek jest w stanie odlozyc majatek.
Pol. / 83.29.206.* / 2015-09-21 13:40
Natura tak ukształtowała człowieka że rodzice łożą na utrzymanie dzieci, a dzieci kiedy dorosną muszą łożyć na utrzymanie rodziców i tak było od zarania dziejów. System emerytalny został stworzony po to by zmusić osoby które nie chcą utrzymywać swoich schorowanych i niezdolnych już do pracy rodziców do finansowania ich utrzymania poprzez system emerytalny. Problem nie leży w wieku emerytalnym lecz w całym systemie który powinien się opierać na zasadzie że osoby dorosłe pracując płacą składki na emerytury dla swoich rodziców. Natomiast emerytura powinna się składać z dwóch części. Z części socjalnej i emerytury zasadniczej uzależnionej od ilości wychowanych dzieci bo to one pracują na emerytury swoich rodziców /wychowawców/. Posiadanie i wychowywanie dzieci to jest inwestycja która powinna zapewnić godną jesień życia. Sądzę że taki system emerytalny byłby prorodzinny i rozwiązywałby w pewnym stopniu problemy demograficzne.
miki wilu / 31.174.182.* / 2015-09-21 13:46
A jak ktoś dzieci nie chce mieć lub nie może, to co?
inkasad / 212.182.104.* / 2015-09-21 13:45

Z części socjalnej i emerytury zasadniczej uzależnionej od ilości wychowanych dzieci bo to one pracują na emerytury swoich rodziców

Gdyby tak było jak mówisz to zarówno wielodzietne normalne rodziny jak i te wielodzietne patologiczne nie musiałyby robić nic więcej jak tylko klepać kolejne dzieci i tylko u jednej tej grupy system by się sprawdził (w wielodzietnych normalnych rodzinach w których te dzieci by podejmowały pracę)
ubg / 37.47.34.* / 2015-09-21 13:43
Wieksz ilość dzieci wieksz emerytura cos ala jak w islamie😊
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy