Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
ireneusz50 / 86.5.124.* / 2015-09-21 12:38
wszystko zależny od punktu siedzenia, gdyby ekonomistom zaproponowano 67 lat zmieniliby zdanie. Lis doradza kurze,
gonzo65 / 77.255.74.* / 2015-09-21 12:38
Czytając komentarze internautów odnoszę wrażenie że nie słuchali prezydenta.Powiedział wyraźnie kto chce przejdzie na emeryturę a kto chce pracować dalej może pracować.Uważam tą decyzję za słuszną często się zdarzaże ludzie chorzy nie wpełni sił muszą isc do pracy i kończy się to tragicznie.Napwno wielu będzie pracować dłużej i problem się sam rozwiąże.I tak trzeba zmienić ten system emerytalny i to nie ulega wątpliwości ale nie w taki sposób jak to zrobił Tusk,to było karygodne i pokazał Polakom w jakim stopniu ma szacunek do społeczeństwa.Nigdy więcej Tuska i takich polityków jak większość z PO
mysz18 / 217.97.244.* / 2015-09-21 12:38
Kobietę pracującą zachęca się do rodzenia dzieci,a kto je wychowa ? Niż demograficzny to nie jest niechęć do rodzenia,to czas wyjęty z życiorysu zawodowego ,a potem dyskryminacja emerytalna. Pracując 40 lat dostanę ,albo nie,1100 zł emerytury ? Przecież kobieta przy dzieciach nie pracuje tylko leży i nic w domu nie robi !!-paranoja systemowa i myślenie mężczyzn ,że on na ten dom zarabia. Wolała bym pracować i czuć się zmęczona pracą,a nie obowiązkami domowymi,gdzie nic się nie robi. Dzieci już wychowałam (3) są dorośli i pracują. Lecz wypalenie pracą na dwóch etatach mam na garbie. Nie każdego stać na nianię i gosposię-to możliwe tylko przy korytkach,a wiec i ustawy tylko dla dobrze zarabiających. Reszta niech tyra. Powiecie ,że niewykształceni ! Otóż nie !!! Każdy walczy o stołek, a kto będzie pracował fizycznie ?? Bo właśnie fizycznych zniszczono najbardziej,od 2005 roku SLD podpisało ustawę jak uzdrawiać chorych poprzez ZUS odbierając ostatnią kromkę chleba-bo jeśli masz chore ręce ,to możesz chodzić do pracy,jak nogi i kręgosłup,to pracujesz rękami,a jak jedno i drugie ,to jeszcze zostaje głowa. Odbiorą rentę ,to nie zdążysz zrobić badań ,bo do specjalistów czekasz ponad rok (bo na prywatę nie stać) i tak nie masz szans na odwołanie się od decyzji z powodu braku dodatkowych dokumentów. Zdychaj więc przed osiągnięciem wieku emerytalnego ,bo byłeś PRACOWNIKIEM FIZYCZNYM.
jan204 / 31.135.205.* / 2015-09-21 12:38
Następny będzie musiał ten duży i głupi błąd naprawiać
gratka / 79.191.150.* / 2015-09-21 12:37
no proszę, na emerytury dla Polaków nie ma pomimo że ciężko pracowali, ale na dziesiątki tysięcy emigrantów już się znajdą i to podobno nie jest problem. Hmmm, ciekawa ta Polska ekonomia
paranoja / 217.98.60.* / 2015-09-21 12:48
Nie rozumiem jednego dlaczego członkowie PO z premier Kopacz na czele i z panią Joanną Muchą która również we wszystkich mediach gorąco popiera pomysł aby muzułmanów przyjmować do naszego kraju, nie dadzą przykładu polakom i nie zaproszą po jednej rodzinie do siebie do domu aby im pomóc przecież biedne muzułmańskie dzieci płaczą
satyr50 / 91.189.219.* / 2015-09-21 12:37
mam przepracowane i odprowadzane składki przez 45 lat ale nie mam wieku bo durne rządy tuska zabrały mi możliwość przejścia wcześniej . Moje dzieci wyjechały za granicę bo nie ma dla nich pracy a sa po studiachi nie po rachunkowości tylko inżynierowie . za granicą są cenionymi fachowcami aja muszę jeszcze dopracować 5 lat i dziękują panu prezydentowi za wniesienie projektu , tylko czy PO-tuskowe zgromadzenie zdąży
antypatryiota / 83.29.32.* / 2015-09-21 12:37
jezeli komus nie uda sie uzbierac emerytury przez 45 lat to juz napewno jej nie uzbiera przez 2 lata wiec co za roznica kiedy pujdziemy na emeryture. Pozatym teraz mlodzi gl robia na smieciowkach to kad maja miec emeryture
plichow / 194.242.62.* / 2015-09-21 12:37
Więc po to jest ZUS, systemy informatyczne, żeby informować ludzi ile będą mieli. To ich decyzje czy chcą tyle czy tyle, ale powinni mieć wybór. Niech PO tak nie martwi się ile kto będzie miał. Artykuł bez sensu, tak jak i cała rozmowa o wieku emerytalnym, przecież teraz postęp idzie tak szybko, że nawet czasami obecni 30-latkowie są w tyle a co to dopiero w wieku 67. Dzięki obniżeniu wieku bez stresu każdy mógł odejść jak będzie chciał, zgadzając się tym samym na mniejsze świadczenia.
bnmv / 84.10.45.* / 2015-09-21 12:37
Mamy na uchodźców, mamy na emerytury. Tak wiem żekomo unia ma dać ale z czyjej kasy i po jakim czsie mamy ich przejąć !
Emanuela / 99.233.156.* / 2015-09-21 12:36
Kobiety i mezczyzni powinni isc na emeryture w tym samym wieku. jest rownouprawnienie, Kobiety nie sa dyskryminowane, zajmuja takie same stanowiska jak i mezczyzni i otrzymuja takie same pensje, a wiec dlaczego maja isc w wieku 60 lat a mezczyzni w wieku 65 lat?
Jezeli bedzie wydluzony wiek emerytalny, wtedy zabraknie miejsc pracy dla ludzi mlodych, i to bedzie bardzo duza strata dla kraju jak z niego wyjada za chlebem.
Innym tematem sa emerytury dla tzw. grupy uprzywilejowanej, to powinno byc przeanalizowane i zmienione. Nie wiem po ilu latach ida na emeryture nauczyciele, policjanci, wojskowi, lotnicy itd. i kiedy otrzymuja wyplate, bo jezeli w wieku 40 lat to jest nieprawidlowe, moga sie przekwalifikowac, pracowac dalej, doczekac wieku 65 lat i dopiero wtedy brac emeryture.
.
Gość 1234 / 79.191.177.* / 2015-09-21 12:36
I nie powiedział, że jak PiS dojdzie do władzy to w tym kraju nie zostanie kamień na kamieniu. Słuchając tych specjalistów, profesorów to ży..ć mi się chce. Robią igrzyska jak politycy, jeden mądrzejszy od drugiego. A ja specjalistą nie jestem i liczyć potrafię: miesięcznie wszystkie składki do ZUS to ok 1 000 zł to razy 12 miesięcy to daje 12 000 zł. Natomiast mówi się o wieku emerytalnym 40 lat pracy czyli 40 lat składkowych co daje 12 000 razy 40 lat równa się 480 000 zł. Przepraszam za chamskie wyliczenia ale nie liczę procentów gdzie powinny być naliczane. Po tym jak przejdę na emeryturę (popatrzmy na cmentarzach) ile lat będą się pławił w tym luksusie ( powiedzmy 65 lat wymagany wiek) może 20 lat (to niemoralny sukces długości życia?). ZUS wyliczył mi że będę pobierał ok.800 zł x 12 x 20 = 192 000 zł (gdzie się podziała różnica no i oczywiście jeśli przeżyję te 20 lat na emeryturze).
głupi naród / 188.146.7.* / 2015-09-21 12:36
Myślałam, że młody to mądry, ale okazuje się że nie dość że młody to jeszcze głupi, łże jak pies, oszukuje, omamia i nic sobą więcej nie reprezentuje.
ANTYCAPOWICZ / 159.205.193.* / 2015-09-21 12:36
W TEJ CHWILI POLACY MAJĄ BARDZO WYSOKIE EMERYTURY (PRZEWAŻNIE OK. 1200 ZŁ NETTO, NIEKTÓRZY NIECAŁE 800 ZŁ), TUSK OBIECYWAŁ GRUSZKI NA WIERZBIE, TYMCZASEM EKSPERCI WYLICZAJĄ, ŻE NOWA EMERYTURA BĘDZIE JESZCZE NIŻSZA....
paranoja / 217.98.60.* / 2015-09-21 12:36
A skąd pieniądze zamierza wziąć PO na zapowiedzianą likwidację składek ZUS, NFZ i obniżenie podatku PIT do 10%? Skoro PO ma kasę na to żeby finansować ZUS w całości z budżetu to propozycja Prezydenta będzie nas kosztować ułamek tego co chce wprowadzić PO więc chyba z pieniędzmi żadnego problemu nie ma :) Tylko naiwny człowiek nie dostrzegający rzeczywistości da się nabrać na to że pracując 5 lat dłużej dostanie godziwą emeryturę.
Owczarniak / 31.63.228.* / 2015-09-21 12:43
A czytałeś propozycję PO? Bo jest tam wyjaśnione. Składki ZUS i NFZ zostaną połączone z podatkiem - będzie pobierana jedna kwota, a nie 3 osobne. 10% zapłacą tylko najbiedniejsi.
Tylko idiota nie rozumie, że pracując 5 lat dłużej skraca okres pobierania emerytury o kilkanaście procent. To, że zwiększy zebraną składkę faktycznie ma mniejsze znaczenie. Ale ważne jest to, że z uzbieranej składki będzie żył nie przez np. 20 tylko przez 15 lat. T
paranoja / 217.98.60.* / 2015-09-21 13:01
dziękuję Owczarniak właśnie swoim komentarzem potwierdziłeś to co zawsze wiedziałem - że PO to kłamcy.Ja dobrze wiem że "zlikwidują" tylko z nazwy bo pieniądze będziemy musieć zapłacić takie same jak do tej pory ale Który z członków PO powiedział wprost że to wszystko będzie złączone w jeden worek i z tej zmiany tak naprawdę żadnych korzyści dla obywateli nie będzie? NIKT! podkreślają tylko że zlikwidują i ludzie myślą że tyle więcej im w kieszeni zostanie. Takie jest właśnie PO. Mogą się już zacząć pakować. A co do emerytury to jak chcesz to możesz pracować dożywotnio propozycja prezydenta przecież to umożliwia :) Pozdrowienia dla wszystkich którzy wierzą w ZUS i EMERYTURE :)
krysia68 / 88.199.130.* / 2015-09-21 12:35
mój Ojciec pracowała od 15 roku życia urodził się w 1939 zmarł w 2002 -63 lata,
moja Ciocia urodziła się w 1956 zmarła w wieku 53 lat ,
mój teść ur 1932 zmarł w wieku 78 lat,
moja babcia w wieku 67 lat,
dziadek w wieku 60 lat
wszyscy pracowali i ewentualnie za emeryturę oddali ziemie (dziadkowie)
w mojej rodzinie na razie średnia umieralności albo jak kto woli życia wynosi 64,2 ,
moi rodzice mieli 3 dzieci,te dzieci też mają 3,3,2 dzieci
z tego moje pracują wszystkie plus my z mężem (5 x zus)
u rodzeństwa - 6x zus + 3 dzieci w wieku szkolnym i studenckim
więc ja nie wiem czemu ten zus daje takie nędzne emerytury skoro na 1 emerytkę pracuje obecnie 11 osób
anabel / 79.191.164.* / 2015-09-21 12:40
ZUS wydaje dużo pieniędzy na szkolenia, za oceanem i nie tylko, dla pracowników ,, znajomych królika", np. po ,, ochronie środowiska", etc.
WK247 / 176.58.22.* / 2015-09-21 12:38
ALE PREZES KACZYŃSKI NIE MA DZIECI A PREZYDENT DUDA MA TYLKO JEDNO WIĘC TWOJE DZIECI PRACUJĄ RÓWNIEŻ NA ICH EMERYTURKI.

Najnowsze wpisy