Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł? Ekonomiści krytykują propozycję Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
michaalina / 217.170.171.* / 2015-09-21 12:35
emerytury na dzień dzisiejszy to jeden wielki szwindel. Skąd te dane statystyczne dotyczące długości życia. Mieszkam w Wielkopolsce, a więc jednym z bogatszych rejonów Polski i naprawdę trudno mi znaleźć wśród rodziny i znajomych ludzi, którzy dożywają statystycznych lat. Gdzie są pieniądze tych którzy nie doczekali emerytury a kilkadziesiąt lat pracowali i opłacali składki? Gdzie są pieniądze tych, którzy umarli po kilku miesiącach pobierania emerytury? Sama mam 36 lat pracy i po zwolnieniu z zakładu pracy szczęśliwie załapałam się na zasiłek przedemerytalny. Wegetuję za 860 zł i czekam o ile doczekam na wymagany wiek, aby dostać moją emeryturę. To jest normalne?
bo312 / 87.206.159.* / 2015-09-21 12:35
PiS i prezydent robią was w konia totalnie
koket / 78.9.158.* / 2015-09-21 12:50
P***** p*****, ekonomisto jeden! Jak sobie siedzisz za stołkiem i nic nie robisz to możesz pracować nawet do 100 lat. Ale te geniusze ekonomiczni nie biorą pod uwagę że im człowiek starszy to mniej sprawny reumatyzm, inne choroby dają znać o sobie i co wtedy? Robotnik na budowie będzie tyrał z laseczką , siedemdziesięcio letnia babcia będzie prowadzić tramwaj, albo będzie zasuwać na taśmie? Nie po prostu zostanie zwolniona i będzie na bezrobociu do wieku emerytalnego lub śmierci. Wkurzają mnie te pismaki PO. Niech sobie Kopacz zaprosi więcej muzułmanów i da im z naszych pieniędzy po 2tys. a babcie czy dziadka to najlepiej od razu skremować za życia, będzie taniej. 😒Zabrać tym złodziejom POwskim kasę którą zwędzili a na emerytury starczy od 50 lat!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
WK247 / 176.58.22.* / 2015-09-21 12:35
ZOSTAŁY JESZCZE DWA POSIEDZENIA SEJMU A ON CIĄGLE ZAPOWIADA. ŚMIESZNY CHŁOPIEC.
pol-2020 / 188.252.11.* / 2015-09-21 12:35
Przecież wiadomo co trzeba zrobić - jak najszybciej zlikwidować ZUS i ograniczyć liczbę urzędów i urzędników - to sztuczny twór żerujący na bieżących i potencjalnych emerytach.
ZUS NIE SPEŁNIŁ CELU JAKIM BYŁO ZABEZPIECZENIE EMERYTUR - PRZEKSZTAŁCIŁ SIĘ W POTWORA, KTÓRY JEDYNIE SŁUŻY JAKO PRZECHOWALNIA DLA ZNAJOMKÓW I KOLESI PO LINII PARTYJNEJ. Im szybciej zlikwiduje się tę skorumpowaną organizację tym lepiej dla PL.
Po co pośrednik okradający obywateli - każdy zatrudniony płaci na własną emeryturę, która znika za pośrednictwem ZUS - jak to nazwać inaczej???
akwarium24 / 2015-09-21 12:35
Brawo - tak trzymać - a lemingom niech wytłumaczy GW i TVN ,że to nie zmniejszenie wieku emerytów ,tylko wcześniejsze przejście na emeryturę ;-) i jak będą chcieli i etc.
EMERYT571 / 195.114.161.* / 2015-09-21 12:35
Mnie to nic nie obchodzi ale Duda Was wykiwał obiecywał i guzik z obietnic ,teraz oczy otwieracie należało wcześniej myśleć a nie wybierać obietnice a nie Prezydenta chcieliście to macie ja na niego nie glosowałem ,co do emerytur za Jaruzelskiego była jednorazowa w 1997 r ustawa 35 lat kobiety bez względu na wiek mogły przechodzić na emeryturę ,mężczyżni 40lat pracy w tym 15 lat w warunkach szczególnych mogli przechodzić na emeryturę bez względu na wiek a to co Wam wielebny proponuje to o pupę rozbić bo to się nie ma nijak ,mówi o Niemcach my tu mieszkamy a co nas Niemcy obchodzą jak tak mówi to zasiłki powinny być takie jak w Niemczech dlaczego o tym nie mówi tylko milczy
podatnik! / 89.78.230.* / 2015-09-21 12:34
Zabierze się takim naukowcom? jak tow. Noga Marian( a plagiaty to już wyjaśnione?) i tak po kolei aż będzie tyle ile potrzeba!
bankierr / 87.99.108.* / 2015-09-21 12:34
Bankier uprawia propagandę POstkomunistyczną: kiedy POstkomuna proponuje zniesienie skladek na ZUS i NFZ to wasi partyjni eksperci uważają, ze projekt jest dobry? HA HA HA. Wasi eksperci są tyle samo warci co obecny rząd.
WK247 / 176.58.22.* / 2015-09-21 12:33
KIEDY ON PRZESTANIE ZAPOWIADAĆ I W KOŃCU PRZYWRÓCI (NIE OBNIŻY) WIEK EMERYTALNY.
PODKREŚLAM PRZYWRÓCI A NIE ZŁOŻY PROJEKT USTAWY BO ZŁOŻYĆ PROJEKT MOŻE KAŻDY GŁUPI.
Wp atakuje Dude / 88.156.8.* / 2015-09-21 12:33
H....j mnie obchodzą wasi ekonomiści i specjaliści, jak chcą to niech pracują do 100 , ja nie chcę.
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-09-21 12:32
Wg "ekspertów " jeżeli robotnik będzie pracował do 65 lat to będzie miał głodową emeryturę a jeżeli przepracuje do 67 lat to jego emerytura będzie godziwa. Pracował 40 lat i wypracował TYLKO głodową emeryturę a jeśli przepracuje 42 lata to już może spędzić resztę życia pod palmami / albo pod ziemią/.
POWYŻSZA REGUŁA NIE DOTYCZY m.in. UPRZYWILEJOWANYCH.
gdzie tu dorobić zeby zarobic / 176.221.121.* / 2015-09-21 12:32
A ja mam troje dzieci i co gdzie miałam pracować żeby lata sobie wypracować jak narazie mam rok tylko pracy i 33 lata na karku ile będzie moja emerytura wynosić co? na kuroniówce jeste i jeszcz mi złodzieje potrącają podatek co za szajs
madzibryl / 2015-09-21 12:37
trzeba pracować, a nie dzieciaki robić, a potem się martwisz co będzie dalej. Najpierw znajdź porządną robotę, a później się rozmnażaj!!
dziadek186 / 83.15.244.* / 2015-09-21 12:32
Nie bardzo rozumiem przeciwników tego rozwiązania czy 59 letnia kobieta czy 64 letni mężczyzna to idioci którzy nie rozumieją, na co się decydują idąc na emeryturę ??? czy panowie prof. nie wiedzą, ze 60% mężczyzn nie dożywa 65 lat !!!! dla czego nikt z nich nie powie: naturalną konsekwencją powinno być objęcie wszystkich grup zawodowych powszechnym systemem emerytalnym a czy ktoś może iść na emeryturę czy nie w wieku lat 55 bo np pełni zaczyna służbę liczenia kalesonów w wojsku jest komisja lekarska !!! Tym bardziej rząd się bezczelnie zachowuje w stosunku do Polaków , ze za nich nie odprowadza składek !!! o małorolnych nie wspomnę 16 mld rok w rok a co oni dzieci nie maja ??? nie płaca składek to albo gospodarka na sprzedaż albo niech ich dzieci utrzymują w końcu to wszystko takie bogobojne to co matce jeść nie da ?? majtek nie kupi ??
POLACY / 84.38.97.* / 2015-09-21 12:32
OTO KŁAMSTWA I TERRORYSTYCZNE DZIALANIA WP WSTAWIAJĄ ŁAPKI W DÓŁ WÓWCZAS GDY JEST NAPISANA PRAWDA ODNOŚNIE KŁAMSTWA SZCZYDŁO I DUDY Z PIS
TO OBRZYDLIWE I WIDAC NAOCZNIE WASZE NĘKANIE POLAKÓW,
ALE TO WAM SIE NIE UDA NIE NIE
SABINA970 / 89.230.35.* / 2015-09-21 12:32
Nie płacić z Państwowej kasy PIS-DUDKOM na dojazdy na prywatne wykłady na uczelnie,

Najnowsze wpisy