Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Wcześniejsza emerytura niższa nawet o 30 proc.

Obniżenie wieku emerytalnego. Wcześniejsza emerytura niższa nawet o 30 proc.

Wyświetlaj:
wyborca KUKIZA / 94.254.133.* / 2015-12-09 17:21
Zlikwidować emerytury mundurowe! Taki biuralista z cba, abw, cbś pracuje 20 lat, jeszcze nie tak dawno 15 lat, i dostaje średnio 10 tysięcy emerytury mundurowej, a zwykły robol robi 45 lat i dostaje 1200zł! Czyli inaczej mówiąc : im krócej pracujesz tym więcej dostajesz emerytury! Albo emeryci mundurowi z policji, straży pożarnej, służby ochrony koleji, wojska itd. I to dostają od 4 tysięcy wzwyż emerytury po 20 latach, nie tak dawno po 15 latach - i to z naszych podatków! Poza tym taki generał wojskowy dostaje emerytury z naszych podatków z 50tysięcy złotych co miesiąc, nawet śmieją się z nas że w Polsce mamy więcej generałów niż w Ameryce, mimo że armia nasza jest i wiele mniejsza! Moim zdaniem nie powinno być emerytur mundurowych, każdy oobywatel niech robi do 67 lat, a jak taki mundurowiec stwierdzi że nie ma siły albo zdrowia robić w mundurze, to niech odejdzie z munduru i poszuka sobie innej pracy np.w biedronce. Nad nami się nikt nie lituje, jak budowlaniec nie ma siły ani zdrowia robić q budowlance, to też musi szukać sobie innej pracy. I nie ma tej ''komunistycznej emerytury mundurowej '' .I dlatego Polska jest taka biedna bo wszystka kasa idzie na te śmieszne młodzieżowe emerytury mundurowe! Nigdzie na świecie nie ma komunistycznej emerytury mundurowej, tylko w Polace. Zlikwidować to!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Chudy669 / 89.66.86.* / 2015-12-09 17:40
Treść twojej opini jest wysłana z palca bo nic się nie zgadzam .poprawnie jest emerytury dla mundurowych są po 25 latach minimum 55 lat .to prawdziwe dane
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pchela21 / 78.8.6.* / 2015-12-09 17:49
Po 25 latach dla tych co sie przyjeli do pracy od 1,01,2015 umiesz liczyc .?
klarysa836 / 83.8.16.* / 2015-12-09 17:31
Głupi jesteś i koniec. Jak zazdrościsz to idź do ,,mundurowych,, do pracy. Jazda !!! Posmakuj tego chleba . Zobaczymy jak długo ci będzie smakować. Nie pasuje to do kopalni do roboty a nie do Biedronki.
precz z emeryturami komunistycznymi / 94.254.133.* / 2015-12-09 20:45
Mundurowi powinni iść do kopalni! Wtedy dopiero by nauczyli się co to praca!!! Hahahahahahahaha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nie każdy jest z mafii / 94.254.133.* / 2015-12-09 20:42
Nie każdy ma tatusia albo znajomka w mundurówce, żeby ''nie być odrzuconym przez psychologa'' - bo w pierwszej kolejności ''musi dostać się rodzina i znajomi'';-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
baasf / 31.63.212.* / 2015-12-09 17:21
Pieprzenie, w tekście jest podane max 10% do 30 ale wp oczywiście przekłamało.
jaca499 / 83.25.143.* / 2015-12-09 17:21
2 lata i 30 procent mniej, a pracujesz 40 czy 50 lat i warte to jest 70 procent. Chory kraj. Nie wyobrażam siebie, pracującego do 67 roku życia. Politycy i urzędnicy może dadzą radę, ale ja raczej nie.
edekodkredek / 95.160.16.* / 2015-12-09 17:20
emerytury w PL to nadal tzw."solidarność międzypokoleniowa" (jedno pokolenie pracuje na emerytury poprzedniego), dlatego wszelkie kominy emerytalne powinny być ścięte do 4 tys. jeśli na utrzymaniu jest druga osoba i do 3 tys. jeśli emeryt jest sam
Tylko pytam / 178.42.227.* / 2015-12-09 17:19
Kto to wszystko liczy ? Pracując przez 45 lat i płacąc składki należy się 100 % emerytury , a skracając sobie o dwa lata ,należy mi się 30 % mniej ,pytam się kto liczy te proporcje ?
młodyemeryt / 193.111.166.* / 2015-12-09 17:26
A ja Ci tylko odpowiadam - jeśli w kasie jest stała pula pieniędzy a w ciągu tych kilku lat jest grupa ktora nie dożyje do emerytury wówczas ci co zostaną dostaną więcej kasy, poza tym w tym okresie jeszcze kilka procent będzie pracowało i wnosiło składkę do ZUS.
Czy to takie trudne do zrozumienia
likwidacja dziadostwa / 94.254.133.* / 2015-12-09 18:48
Zlikwidować ''komunistyczno - młodzieżowe emerytury mundurowe'' i pula wzrośnie milion -krotnie!!! A starców i tak nigdzie nie zatrudniają do pracy, więc kto będzie pracował na te emerytury mundurowe?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kowalczyk / 195.136.28.* / 2015-12-09 17:19
Wszyscy dobrze wiecie, że po pięćdziesiątce, a tym bardziej po sześdziesiątce nie ma szans na zatrudnienie. 65 lat to nie jest wcześniejszy wiek emerytalny, ale taki jaki był dotychczas. Czy przejście na emeryturę w wieku 67 lat sprawo, że ta emerytura będzie o 30% wyższa? Jak by nie było to tylko 2 lata stażu pracy mają powodować 30% wartości emerytury
Analityk12345 / 83.30.71.* / 2015-12-09 17:18
30% tracimy na dopłacanie do emerytur mundurowych i KRUS. Wystarczy aby w/w płacili składki jak wszyscy. Wg konstytucji jestesmy równi. W Niemczech służby mundurowe mają wiek emerytalny jak wszyscy obywatele, a przecież nasi są od nich lepsi.
ryszard1950 / 188.146.75.* / 2015-12-09 17:16
"Obniżenie wieku emerytalnego" Macie co chcieliście. Gratuluję głosowania na PiS z programem"Program Partii Programem Narodu". Skądś znane? Jeszcze będziecie wzdychali za minionymi latami.
precz z emeryturami mundurowymi! -! / 94.254.133.* / 2015-12-09 18:50
Tak wypowiada się emeryt mundurowy!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aertghty / 83.4.145.* / 2015-12-09 17:15
A może o 120 procent ?. Media wróciły do czasów komunistycznych. Karmią nas propagandą i kłamstwami. Kompromitują się totalnie. To bardzo dobrze, bo ludzie będą musieli zacząć myśleć a nie przyjmować te bzdety jak do tej pory owinięte w pozory prawdy
Bacia / 31.132.66.* / 2015-12-09 17:13
Można pracowac i do 80 lat jako poseł i senator albo prezesina za takie pieniądze jak oni biorą,ale nie fizycznie i za głodową wypłatę która na nic nie starcza,a na pewno nie na porządne jedzenie.Ciekawa jestem czy PIS obniży diety itp,zeby zdobyc dodatkowe pieniądze np. na szkoły
oszust wielki :) / 87.206.46.* / 2015-12-09 17:17
Pracować trzeba do 97 lat, wtedy emerytura będzie wysoka... :))))))))))))))))
fenomen / 94.254.133.* / 2015-12-09 18:51
Proponuję żeby mundurowi pracowali do 97 lat!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ajaktam / 46.151.217.* / 2015-12-09 17:12
Ja tam chcę pobrać emeryturę niższą przez 7 lat niż jej nie doczekać
Ojciec 58 / 87.206.96.* / 2015-12-09 17:10
NAJGORSZE JEST COFNIĘCIE reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci spłatami dla zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) oraz za kilka lat biadolenie 60 letnich emerytek, że tak mało dostają np. po 30 latach ciężkiej (ale może g... płatnej) pracy ! Wg mnie na 100% "skoczą sobie do gardeł zbuntowani młodzi (o ile pozostaną w Polsce) i starzy egoiści". Jedni np. będą się wściekać, że chcą się wreszcie dorobić mieszkań, samochodów itp. - więc nie chcą harować do śmierci za byle co dla "starych czy zasłużonych", a starzy będą może najczęściej bełkotać, że im się NALEŻY - bo ciężko pracowali, bo walczyli z komuną itp. A GARNEK JEST JEDEN I PRAWIE PUSTY - i brak jest już ubeków do zabrania im całych "wielkich" emerytur ! Moje dzieciaki już zapowiedziały, że sp... z tego kraju, a nas będą odwiedzać kilka razy do roku. Strasznie mnie to "ucieszyło" Tfu !
UWAGA Panowie ! Nie daj Boże aby cofnięto reformę emerytalną bo dodatkowo może będzie PODWÓJNA DYSKRYMINACJA panów nie tylko ze względu na wiek, ale i finansowa ! Ja nie chcę być OSZUKIWANYM emerytem ! Może potrzebna jest interwencja TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO ? - Jako facet i przyszły emeryt PROTESTUJĘ przeciwko ew. OSZUSTWU, że jako emeryt będę miał o kilkaset złotych MIESIĘCZNIE mniejszą emeryturę niż mi się należy ! Uwaga panowie - do emerytury ZUS policzy nam tzw. lata dożycia TAK SAMO jak kobietom, chociaż wiadomo, że nawet zdrowo żyjący panowie żyją wg statystyki kilka lat krócej niż kobiety - czyli jest to KILKADZIESIĄT miesięcy!, które ZUS jednak wliczy nam do podziału naszych zebranych kapitałów, a więc wyjdzie miesięcznie MNIEJSZA emerytura. To proste, np. zebrałeś kapitał początkowy 400 000 zł, a oni podzielą ci to na 200 miesięcy tzw. dożycia czyli wyjdzie 2000 miesięcznie, chociaż wiadomo, że statystycznie panowie przeżyją jeszcze nie 200 jak panie tylko zaledwie 140 m-cy (5 lat mniej), czyli 400 000 powinno być podzielone na 140 m-cy jakie przeżyjesz, co daje 2857 zł emerytury ! Panowie, to ponad 800 zł miesięcznie ZABRANE nam w imię źle pojętej pseudo równości. Kobieta pracująca na takim samym stanowisku co facet nieraz nie dostaje takiej samej pensji - to wg mnie oszustwo i patologia, a władza chce jedno oszustwo i patologię zamazać innym oszustwem i patologią czyli dzieląc moje uczciwie i ciężko zarobione pieniądze na jakieś większe ilości miesięcy - wypłat, których NIGDY NIE DOSTANĘ ?! Wg. mnie to kradzież - chyba, że po śmierci emeryta - reszta jego kapitału i wyliczonej przez ZUS emerytury, której nie zdążył pobrać - zostanie UCZCIWIE wypłacona spadkobiercom wg lat dożycia przyjętych do wyliczenia emerytury. Jak do emerytury to kobiety muszą pracować krócej od panów, a jak wyliczenie kwoty emerytury to lata dożycia równe kobiet i panów ?! To wg mnie DYSKRYMINACJA I OSZUKIWANIE panów ! Przejść do szarej strefy czy iść do sądów Unii ?
klarysa836 / 83.8.16.* / 2015-12-09 17:28
Dokładnie tak będzie !!!! Zgadzam się z Tobą . Jestem na świadczeniu przedemerytalnym i gybym juz teraz otrzymała emeryturę to dostałabym o ponad 150zł mniej (wg kapitału początkowego). Przepracowałam 36 lat zawodowo, mam 59 lat i myślę, że mogłabym spokojnie do 62 czy 63 lat pracować. Wiem, że to co piszę nie podoba się większości ale jak zabraknie takich 150zł w portfelu do końca miesiąca emerytce to jest płacz i zgrzytanie zębów. Znam ludzi, którzy pracują (i to fizycznie ) będąc po 70-tce i czują się ciągle potrzebni. Młodym nie chce się za bardzo pracować, nie są przyzwyczajeni do pracy i w tym jest sęk. Mieszkam na wsi i pamiętam z dzieciństwa jak calutkie rodziny latem chodziły zbierać jagody . Szła mama z dzieciakami do lasu na cały dzień. Ojciec pracował. Z tego zbieractwa kupowano opał na zimę, ubrania, wyposażano dzieci do szkoły, wyposażano dom. Znam rodziny, które z tych jagódek , z tej ciężkiej pracy , zbudowało domki. Pracowali na to jednak wszyscy. Pokażcie mi dziś rodziny z dziećmi idące latem do lasu na jagody? Ze świecą szukać takich. GOPS , MOPS da zapomoge, bank żywności jedzenie to po co iść i harować w lesie ? Tak to jest jak pisałam : młodzi nie garna się do pracy a ci, którzy mają po 40-kilka lat jęczą , że ,,na emeryturę chce ;(,, . Ot i tyle.....
słuszna decyzja / 5.172.233.* / 2015-12-09 17:06
Jeżeli ktoś zechce pracować tylko 10 lat to jego emerytura moze być niższa nawet 60% ale to jego wybór a nie przymus jak za komiuny
MNJHG / 91.35.246.* / 2015-12-09 17:06
NIECH SOBIE ONI PRACUJA ALE PRACUJA DO 67 ROKU ZYCIA FIZYCZNIE I ZOBACZYMY JAK DLUGO WYTRZYMAJA SOBIE NIECH OBNIZA PENSJIE!!!!!!!!!
ILE KASY IDZIE NA TE CIAGLE OBRADY I ZMIANY CO DO EMERYTUR SLYCHAC W NAGRANIU TO WYRZUCONA KASA ALE NIE ICH LATWO BEZ NAMYSLU WYDAJE SIE NIE SWOJE ZAROBIONE PIENIADZE PRAWDA?!!!!
WSTYD I ZENADA DLA TEGO PANSTWA I RZADZACYCH W NICH!!!!!!!!!!!!
WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!
rzeznik509 / 89.68.50.* / 2015-12-09 17:09
czego mendo wrzeszczysz? Prymitywie myslisz, ze jak duzymi literami napiszesz to bedzie madrzejsze? Pokazujesz, ze jestes takim samym prymitywem jak niesiolowski

Najnowsze wpisy