Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Większy deficyt FUS, ale najubożsi nie stracą

Obniżenie wieku emerytalnego. Większy deficyt FUS, ale najubożsi nie stracą

Wyświetlaj:
klotr / 37.131.134.* / 2016-05-28 11:30
Czy wzięte z sufitu a wygłaszane w czasie kampanii prezydenckiej wypociny /absolutnie nieprzemyślane/ muszą pogrążyć kraj?Panie Morawiecki-wierzy łem w Pana!
lojalny / 192.162.60.* / 2016-05-28 11:02
zabrać emerytury wszystkim uprzywilejowanym!!!!
Anka750 / 78.8.62.* / 2016-05-28 10:55
Proponuję obniżyć pensje urzędasom zwolnić trochę "pociotek",ograniczyć kasę na delegacje ,auta służbowe ,nowe biurowce i BĘDZIE KASA NA EMERYTURY!!!!
pemeryt? / 94.254.253.* / 2016-05-28 10:18
Duda obiecał emeryturę za 40 letni staż składkowy. Wybory wygrał a teraz na ten temat milczy. Dał sobie rok, ten rok mija w sierpniu, bo jak nie to powiedział, że poda się do dymisji. Do pani od tego artykułu, my z tym 40 letnim stażem składkowym mamy kapitał i nikt nam łaski nie robi i nie będzie do nas dokładał, ale pani o tym nie wie.
luzak / 83.29.236.* / 2016-05-28 10:50
Oj chyba już skleroza cię dopadła.Ja zbliżam się do 40 składkowego.Dokładnie słuchałem deklaracji przedwyborczych.Duda obiecywał powrót do starych zasad przyznawania emerytur.40 lat składkowych i emerytura obiecywał Komorowski.
Sprawdź -może jeszcze można reklamować pomyłkę w głosowaniu.
Nie przeżywaj tak .Jarek jak startował na prezydenta to w telewizji głosił swój program a w stacjach radiowych jako swój czytał program wyborczy Tuska.Jak usłyszałem wtedy Jarka czytającego program Tuska wkurzyłem się strasznie i przełączyłem radio na Radio Maryja.Jakież było moje zdziwienie gdy usłyszałem te same słowa Jarosława.Czy to ważne co ktoś mówi jak musi dostać się do koryta.
Sam widzisz na swoim przykładzie jak wyprali ci mózg.A ja od lat kopiuję sobie wypowiedzi Kaczyńskich i PiS.Dla potomności.Radia Wolna Europa chyba już nie reanimują więc wnuki muszą gdzieś poznać jak to działa.Mnie dziadziuś uczył gdzie dowiedzieć się prawdy.Po rządach PiS też przyda się dzieciakom trochę prawdy.
cool observer / 87.206.32.* / 2016-05-28 09:57
Jakiego prezydenta ?!. Pismaki teraz piszą posłusznie o tej marionetce "prezydent", a o poprzednim prezydencie pisali zawsze: "Komorowski', lub co najwyżej: "pan Komorowski". Nawet nie mam wyrzutów sumienia, że brzydzę się cynicznymi, zastraszonymi pismakami !
zdystansowany / 89.79.63.* / 2016-05-28 09:49
a co z tzw. sferą budżetową np.z pielęgniarkami odkąd sięgnąć pamięcią przez całe dziesięciolecia najniższe głodowe nie pensje ale wręcz zasiłki w tym układzie o emeryturach trudno nawet mówić hańba skandal upokorzenie kraj i rząd powinien się wstydzić
Andy49 / 83.28.144.* / 2016-05-28 09:25
Od momentu zmiany rządu dziennikarze i celebryci różnej maści strasznie martwią się o budżet - tak na zapas. Nie martwili się i nic nie zauważali kiedy miliardy były tracone przez poprzednią ekipę PO.
luzak / 83.29.236.* / 2016-05-28 10:27
Nie tylko celebryci się martwią.Widzisz-dać skromnej babie która zajmowała się tylko szopkami bożonarodzeniowymi- kierowanie całą galerią handlową i worek pieniędzy nie wiadomo co z tego zostanie.Zgadzam się że na razie tylko odwiedza kramik z broszkami.Ale każdy żonaty facet wie że to cisza przed burzą.Przychodzi tąpnięcie obcasem i worek kasy znika -na tylko niezbędne zakupy.A potem to już zostaje życie bez kasy i tłumaczenie zrozpaczonej babie że przecież nic złego nie zrobiła.
Jeżeli chodzi o traconą kasę na budowę to każdy kto to robił(budował dom) wie jak brzmią słowa żony.
Może ty z wyglądu jesteś facetem ale mózg masz typowej baby.Każdy kto budował dom pamięta te kłótnie o dziesiątki tysięcy złotych wywalane w ziemię.Każdy pamięta tą rozjuszoną swoją kobietę ryczącą na cały głos o dziesiątkach tysięcy złotych wywalanych w mury.Zapewne każdy zanim zaczął jakąś inwestycję próbował dziesiątki razy zabrać żonę na zakupy.Niestety nic nie potrzebowała.Wystarczyło kupić jakiś materiał na budowę.Zaraz zaczynał się cyrk-tak jak ten kurdupla -i krzyki że dzieci chodzą głodne.Ona nie ma co włożyć na siebie itd.itp.
No ale czy jest sens tłumaczyć to pajacowi który nic nigdy oprócz stolca nie zrobił porządnie w swoim życiu.Przecież on i tak tego nie zrozumie.To tak jak podawanie na wsi opłatka krowie w Wigilię.Zje to ale i tak nie wie czemu człowiek był dla niej tak miły i ją karmił z ręki i jeszcze głaskał po mordzie.Po co jej asfaltowe drogi,kanalizacje jak ona potrzebuje- pożreć sobie dobrze, uwalić się i wyspać a wypróżni się gdzie i kiedy jej przyjdzie ochota.I po co jej jakieś kanalizacje,czy drogi.
A swoją drogą gratuluję Piotrowi Dudzie i mieszkańcom Gliwic.Niedobry Tusk wybudował im całą infrastrukturę drogową i mogli z niej korzystać bezpłatnie.Teraz wspaniały PiS wprowadził im opłaty.Na razie miasto im za to zapłaci.Po wdrożeniu pomysłów PiS szybko z tego zrezygnują z braku pieniędzy.
Życzę dużo radości z dobrej zmiany!!!! - Na razie jeszcze nie jest to bezczelne życzenie.
cool observer / 87.206.32.* / 2016-05-28 10:10
Ale teraz rządzi ekipa "Prawych i Sprawiedliwych", która przekonała "ciemny lud", że "tamci" byłi BE, a oni czyli PiSlam są CACY, którzy "tamtych" przepędzą i naprawią to, co "tamci" zepsuli !. Niech się więc PiSlam nie powołuje, że "tamci też tak robili" i nie dziwi, że ludzie oczekują od PiSlamistów, aby nie zachowywali się jak "tamci" (albo zazwyczaj DUŻO BARDZIEJ) !!!
mumin_ek / 178.219.139.* / 2016-05-28 09:00
Uzależnić wiek emerytalny od dochodów, wyższe dochody późniejszy wiek (i większe wtedy wpływy do ZUSu), po co płacić takim wysokie emerytury niech pracują do śmierci.
pokrzywdzony / 83.26.97.* / 2016-05-28 08:39
Czy ja dostanę wyrównanie za rok dodatkowej pracy , jeżeli ustawa wejdzie od 2017 roku?. Dlaczego mam być pokrzywdzony , pracując cały czas w stresie , nie tak jak posłowie , senatorowie, europosłowie itp.
znawca55 / 109.243.32.* / 2016-05-28 09:26
Albo bierze sie emeryture albo pensje ,nie może być razem
luzak / 83.29.236.* / 2016-05-28 08:55
Jaki znowu pokrzywdzony???? Będziesz miał więcej kasy a więc część ci zabiorą żeby dać tym co mają mało.Nie wstyd ci wyjeżdżać z takimi tekstami.Popatrz tylko.dostałbyś parę złotych więcej a tak będziesz szczęśliwy że uszczęśliwiłeś kogoś komu nie dane było zapracować sobie na własną emeryturę.Tylko pomyśl czy naprawdę nie grzeszyłeś w swoim życiu??? A może taki dobry uczynek przeważy gdy staniesz u bram świętego Piotra.A może za tak niską cenę dostąpisz wiecznego zbawienia.Ty nie narzekaj tylko bierz papierek i leć do kościoła dać go potrzebującym-a nie będziesz więcej grzeszył myślą i uczynkiem-no bo jak tu zgrzeszyć bez kasy w tym chrześcijańskim kraju????
Bombel790 / 83.30.243.* / 2016-05-28 08:42
O wyrównanie zwróć się do pana Tuska i jego bandy.Co do stresu proponuję herbatę z meliski.
de facto / 87.206.32.* / 2016-05-28 10:15
Ale przecież PiSlam po to przyszedł do władzy, aby naprawić skutki władzy "pana Tuska i jego bandy". A teraz PiSlam wrzeszczy: "przecie tamci też tak robili" i odsyła żadajacych poprawy do "pana Tuska i jego bandy" !. I to jet to największe KŁAMSTWO WYBORCZE PiSlamu !
ren / 66.102.9.* / 2016-05-28 08:55
W wieku emerytalnym, kiedy nie bedziesz mial na chleb, zwroc sie o pomoc do swoich kolegow zlodziei z pisu...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bombel790 / 83.30.243.* / 2016-05-28 08:13
Jeszcze a propos wpisów na forum - znowu brak argumentów "totalnie" bezradni przeciwnicy rządu przykrywają obrażaniem przeciwników i wulgarnością. Ale jacy wyborcy tacy ich wybrańcy.
Bombel790 / 83.30.243.* / 2016-05-28 08:09
Ale marudzenie opozycji "totalnej" - najpierw - nie realizują obietnic, jak realizują to jeszcze gorzej. Ta opozycja to jest raczej "totalnie" głupawa.
leon620 / 83.29.236.* / 2016-05-28 07:30
Jednego nie potrafię zrozumieć.Na końcu tego artykułu przeczytałem że średnie trwanie dalszego życia pa przejściu na emeryturę wynosi 209 miesięcy.To dlaczego odchodzącym obecnie na emeryturę pomostową liczą 252 miesiące????? Kolega odchodził na emeryturę w marcu.Pracował całe życie w warunkach szczególnych i niebezpiecznych i po ukończeniu 60 lat odszedł na emeryturę.Dostał tylko 70% tego co powinien dostać.Chłop całe życie z************ w skrajnych warunkach licząc że pójdzie na wcześniejszą emeryturę(nie musiał tak pracować bo miał po temu wykształcenie).I cóż mu dała ta dobra zmiana???? Jego kolega odszedł w 2015r i dostał 100%..No cóż zrobić.Koleś był strasznie wkurzony ale wytłumaczyłem mu żeby się tak nie nadymał część jego emerytury zapewne dostał jakiś wielebny.Przecież on też jest człowiekiem a nie jego wina że w kościele nie ma szczególnych i niebezpiecznych zajęć.Chociaż gdyby poszukać to może by i znalazł.Byłem w dzieciństwie ministrantem to wiem jaki w zimie jest zimny kielich mszalny.No a wino w nim-szkoda gadać.A ksiądz musi na każdej mszy łyknąć.
Najgorsze jest to że nie ma żadnych ustaw ani innych regulacji a ludzie po ciężkiej harówce przez całe życie stają się ofiarami dobrej zmiany.
lelewel / 95.160.159.* / 2016-05-28 07:20
co to znaczy minimalna ilość okresów składkowy i minimalna emerytura ciekawe czy sędziowie prokuratorzy i innej maści cwaniaki też muszą się wykazać takimi okresam bo do tej pory nic nie wkładają a dostają takie że emerytury że nam zwykłym ludziom zostają ochłapy chociaż to my płacimy składki
Andrzej376 / 62.141.233.* / 2016-05-28 06:44
Rząd PiS po prostu realizuje to co obiecał, w przeciwieństwie do rządów PO i PSL którzy wraz z Komorowskim wprowadzili wiek emerytalny K i M 67 lat, dla robotnika praca przez 50 lat czyli aż do śmierci.
Sobie wprowadzili wcześniejsze emerytury,wojsko, policja, urzędnicy, nauczyciele, lekarze, pielęgniarki,rolnicy,górnicy,hutnicy tylko robotnika pracującego w podobnych warunkach zgnoili w swoich ustawach emerytalnych. Ja muszę przepracować 51 lat aby otrzymać emeryturę, utopijne ustawy PO i PSL z Komorowskim na czele..
PO i Nowoczesna działają przeciw naszemu krajowi , szkodzą jak mogą w kraju i za granicą a przysięgali lojalność Polsce ,w Sejmie i Senacie.Przysięga dla nich to tylko słowa. To zwykły żołnierz Polskiej armii działa dla Polski ,naraża życie w misjach, jak by robił co w Sejmie robi PO i PSL czyli łamie przysięgę to wiadomo co go czeka, a politycy PO i PSL i Nowoczesna maja przysięgę za nic, wymyślają głupoty, na nasz rząd i wszędzie gdzie możliwe, stworzyli KOD aby ogłupiać polaków.To im się nie uda, POLACY WIEDZĄ CO JEST DLA NICH DOBRE, BŁĘDNE INFORMACJE O ZAGROŻENIU DEMOKRACJI TO WYKRĘT PARTII OPOZYCYJNYCH ABY ZAISTNIEĆ W tv.
Mamy demokrację normalnego prezydenta Andrzeja Dudę i normalny rząd PIS.
Wszyscy czekamy na te ustawy, dziękuje za publikacje mojego postu.
leon620 / 83.29.236.* / 2016-05-28 08:36
A nie prościej było zagłosować na Komorowskiego-miałbyś emeryturę po 40 latach pracy.Proste zasady.Pamiętam jak starsi koledzy odchodzili na takie emerytury.Oczywiście tam musiałeś mieć przepracowane te 40 lat.Wszystkie chorobowe z całego życia zawodowego zliczali ci i musiałeś o tyle dłużej pracować.Dlaczego wybraliście Dudę i PiS-nie wiem i nie interesuje mnie to.Ja i tak idę na pomostówkę - a na to pracodawca odprowadza mi dodatkowe pieniądze.A Duda i cały ten PiS oprócz robienie marnego kabaretu nie są mi potrzebni do niczego.Nooooooo- chociaż dzięki ich rządom poczułem się dowartościowany.Wreszcie jakaś ruska rakieta będzie wycelowana już niedługo w moją głowę!!!!Jestem im za to dozgonnie wdzięczny.Moi wnukowie wcale nie są przez to szczęśliwi ale może te 500zł zrekompensuje im to.Pożyjemy-zobaczymy.
Edi Zabierzów / 83.27.241.* / 2016-05-28 09:14
Kiedy Komorowski zaczął obiecywać jak widział że przegrywa ? Wszyscy obiecują żeby tylko dostać się do żłobu a potem a potem wypinają tyłek na obywateli.
wojto735 / 83.28.126.* / 2016-05-28 08:53
Co ty dziadu p........sz za głupoty.W końcu ten rząd robi to co należało zrobić 8 lat temu.
leon620 / 83.29.236.* / 2016-05-28 09:34
Pajacu!!!! 8 lat temu to nikt nie wiedział gdzie wylądujemy (Polska)po tym kryzysie.Najwybitniejsi polscy ekonomiści wygłaszali mowy pożegnalne dla USD -jako waluty.Pamiętam jak dyskutowali co zastąpi USD.Gospodarka Hiszpanii do tej pory nie podniosła się jeszcze z kryzysu.No a w Polsce.Rok 2008,2009,2010 i chyba jeszcze 2011 w Polsce wypłacano pracownikom potężne odprawy.Pamiętam jak jeden koleś(robotnik)dostał prawie 250 tys zł odprawy.Większość dostawała od 50000-100000zł.Otóż koleś dostał tyle bo brakowało mu dużo lat do emerytury.Inwestor zagraniczny nie mógł się pozbyć takiego pracownika inaczej jak wypłacić mu odprawę.A ten koleś miał ograniczenia w dźwiganiu-do 5 kg.Posłali go do pracy do biura.Niestety był bez wykształcenia .Nie potrafił nawet załączyć komputera.Był jeszcze jeden problem.Był bardzo gruby i że tak delikatnie powiem -wonny.Strasznie się pocił.Panie które z nim miały pracować zagroziły zwolnieniem z pracy.Na produkcję nie można go było wysłać gdyż lekarz nie dopuścił go na takie stanowiska.Kierownik musiał mu podpisać zgodę na zwolnienie z pracy-brak pracy.No a to automatycznie uruchamiało odprawę dla niego -liczoną do emerytury.I tak nowi zagraniczni inwestorzy musieli wypłacać miliardy złotych żeby pozbyć się takich ludzi.Nie sposób było przewidzieć jak to wszystko się w Polsce skończy.
Jeszcze teraz odchodzą ludzie na wcześniejsze emerytury(warunki szczególne i niebezpieczne) w/g starych zasad.Co prawda to tylko ci którzy kończyli szkoły przyzakładowe a potem poszli do technikum.Ci co kończyli technikum dzienne od 2014r mogą tylko korzystać z emerytury pomostowej.Nie mieli przepracowanych 25 lat do 1999r.Mogli mieć szczególne ale nie spełnili pierwszego warunku.Takich ludzi są miliony w Polsce.Im ten rząd nic nie oferuje.Dodatkowe składki opłaca im pracodawca.Jedyne czego się boją to tego czy ten rząd ich nie okradnie!!!!
mmmo / 82.145.221.* / 2016-05-28 08:26
Co na to lekarz :) . Ile tera za wpis , dalej 1,50 zł ?
guygig / 5.184.197.* / 2016-05-28 08:02
Andrej - czy pamiętasz dzień kiedy dotknęła cie ta córka umysłową ? . Bez problemu dostaniesz rentę inwalidzka , stan twojej psychiki jest poważny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiekowa / 37.248.254.* / 2016-05-28 07:49
Andrzejku Ty jesteś DEBILEM pisząc coś takiego!!!!!!!
korety / 199.126.36.* / 2016-05-28 04:35
Pinokio maliniak naczatowal sie erotycznie z lesnym ruchadelkiem i po zrobieniu loda szczerbatemu swirowipodpisuje cokolwiek mu podsuna

Najnowsze wpisy