Forum Polityka, aktualnościKraj

Obowiązek meldunkowy: Rząd chce utrzymać przymus dwa lata dłużej

Obowiązek meldunkowy: Rząd chce utrzymać przymus dwa lata dłużej

Wyświetlaj:
DOZA / 86.17.117.* / 2015-06-16 21:09
To jakas rzadowa paranoja!!!!! Wystarczy ze wyjade gdzies na miesiac i jakis cwaniak wejdzie mi do mojego mieszkania i powie ze tu mieszka{ niezameldowany} !! a ja bede miec klopoty by intruza sie pozbyc?. Wygrany jest ten kto ma mieszkanie wlasnosciowe, bo nikt nie ma prawa mu sie wcisnac, ale takie osoby co maja komunalne to moga drzyc kazdego dnia !!!! Gratuluje pomyslu na glupote !!!
g / 79.186.25.* / 2015-06-16 21:45
~DOZA: Skąd się biorą tacy debile... Od kiedy zameldowanie jest dowodem na prawo korzystania z lokalu?! Na codzień też cię pewnie wszyscy dymają? Nic dziwnego - z tak prostym umysłem...
gosc2345 / 79.198.152.* / 2015-06-16 22:49
Oczywisci , ze zameldowanie sluzylo jako prawo do korzystania z lokalu . Zameldowanego lokatora nie mozna bylo wyrzucic gdy nie placil .......a niezameldowanemu podczas jego nieobecnosci wystawialo sie meble na ulice i ....von !!
aga 28 / 78.88.216.* / 2015-06-17 08:35
Ciekawe od kiedy, zameldowanie nie ma nic wspólnego z faktycznym zamieszkiwaniem, wystarczy ze w lokalu masz swoje rzeczy i świadków np. dzielnicowego:), a już jesteś chroniony jako lokator.
Do tego możesz rozpocząć proces zameldowania przez urząd gminny lub miejski, bez łaski właściciela mieszkania
Konkretny_1977 / 87.204.155.* / 2015-06-16 21:25
"a ja bede miec klopoty by intruza sie pozbyc"? Niezależnie od tego czy "obowiązek" meldunkowy istnieje czy też nie istnieje jedyną prawną drogą "pozbycia się" niechcianego lokatora jest wytoczenie powództwa o eksmisję. Zameldowanie nie stanowi żadnej formy legalizacji pobytu w danym miejscu, nie daje osobie zameldowanej praw do lokalu czy prawa do przebywania w nim.
pzdr myślących / 83.9.219.* / 2015-06-16 22:17
Zameldowanie legalizuje pobyt w danym miejscu i DAJE PRAWO DO PRZEBYWANIA W NIM.
Poza tym : zameldowanie reguluje stosunki cywilne miedzy osobami, ale również między obywatelem a administracją np. obywatel zameldowany w na stałe w danej gminie może korzystać m.in. sprawienia pogrzebu, pomocy społecznej itp. itd. To takie proste i oczywiste. no, cóż ogłupianie obywateli przez rządzących przynosi rezultaty (szkoła, bezustanne zmiany prawa, propaganda).Najlepiej żeby żadne prawo (oprócz kar finansowych, mandatów akcyzy,vatu,) nie działało. wszak to państwo tylko teoretyczne. koszary pilnują agencje ochrony zatrudniające niepełnosprawnych !! Kierowców karać może 11 służb. Państwa strzeże wojsko pilnowane przez inwalidów. obywatele są podsłuchiwani i nagrywani (bez ich wiedzy) ale to bronkowa wolność.
zwykły903 / 188.146.83.* / 2015-06-16 21:09
Obowiązek meldunkowy , jest to obowiązek współczesnego niewolnika. Duża grupa obywateli , to niestety mentalni niewolnicy. Osobom tym terror urzędniczy nie przeszkadza, są z niego wręcz zadowolone. Większość tych osób to lemingrad i zwolennicy SLD.
nie populista / 83.9.219.* / 2015-06-16 21:37
każda zmiana (dooperel@) związana z autem wymaga urzędniczych zmian wpisów pozwoleń (montaż gazu, haka, sprzedaż, kupno, zmiana adresu ...... to oczywiście nie jest obowiązek współczesnego wolnego człowieka . doprawdy nie wiem czy zrozumiałeś. wniosek : auto jest ważniejsze niż obywatel. musi mieć rejestrację (i nie tak jak w UK raz tylko przy każdej zmianie właściciela) , musi mieć WAŻNE badanie techniczne i nie może skończyć w krzakach , w bilboardzie czy pod mostem musi zostać wyrejestrowane , zutylizowane. I chociaż raz publicznie padł pomysł jednej rejestracji szybko ucichł , bo skończyłyby sie dochody rządzącym. W przypadku ludzi ubędzie bezrobotnych, bezdomnych, zalegających z alimentami (również więźniów ) SAME korzyści
niezwykły / 83.9.219.* / 2015-06-16 21:24
Józef z Marią (rodzice Jezusa udali sie do wlaściwej miejscowości bo był spis. rozumiem, że to wspólczesne czasy; tak jak to że obwieszczasz światu swoje "mądrości"
asia825 / 46.112.39.* / 2015-06-16 20:57
Ja nie jestem zameldowana, w dowodzie mam czyste pole w miejscu adresu- można
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fdgfrrr / 89.229.219.* / 2015-06-16 21:17
Obowiązek meldunkowy istnieje, lecz jest obowiązkiem niesankcjonowanym, dlatego - można geniuszu.
PrawdziwyObserwator / 95.239.126.* / 2015-06-16 20:55
Nie potrafili przez 20 lat zniesc prostego obowiazku, ktorego nikt nie przestrzegal. Nie potrafili ci z SLD, PiS i PO, bo to jest ponad sily polskiej klasy rzadzacej.
bodzio 1234 / 82.145.218.* / 2015-06-16 20:52
ja mam dwa stałe meldunki jeden w Polsce drugi w Austrii jak wyjechałem w 89roku.... pozdrawiam z Austrii
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qwqe / 89.230.68.* / 2015-06-16 20:51
nawet takiej bzdury nie potrafia zrobić ...
winka / 31.61.138.* / 2015-06-16 20:47
mam pytanie-a jak ktos poda sobie moje miejsce zamieszkania bo niby tutaj mieszka i np przyjdzie z milicja ze chce wejsc do mieszkania bo jest zameldowany -TO CO????? jak nie musi byc zgody własciciela mieszkania!
g / 79.186.25.* / 2015-06-16 21:49
~winka: Milicja, pajacu? Milicja? Twoja matka się nie wstydzi, że powiła takie coś o umysłowości taboretu?
Co do reszty: to jajco. Jak mają prawo, to wejdą - niezależnie od tego, kto jest zameldowany. A twoją zgodą albo niezgodą na to podetrą ci anusa. Doczytaj, zamiast się publicznie kompromitować.
Konkretny_1977 / 87.204.155.* / 2015-06-16 21:08
Mój drogi - "zgody" właściciela lokalu na zameldowanie w nim osoby nie ma od 2002 roku, kiedy to Trybunał Konstytucyjny uznał uzależnienie dokonania zameldowania od "zgody" właściciela za niezgodne z konstytucją. Dziś właściciel na formularzu zgłoszenia meldunkowego winien potwierdzić fakt pobytu danej osoby z lokalu, ale nie należy tego mylić z "wyrażeniem zgody". Zdarzają się przypadki, że osoby meldowane bez "zgody" właściciela lokalu, a nawet wbrew jego woli (tzw. zameldowanie w trybie decyzji administracyjne)j. JEDYNYM kryterium do dokonania czynności zameldowania jest faktyczny pobyt osoby w danym miejscu wraz z towarzyszącym mu zamiarem przebywania tu na dłużej. Jeżeli tego pobytu nie chce potwierdzić właściciel lokalu, to można to udowodnić zeznaniami świadków czy też oględzinami lokalu. Co do policji - fakt zameldowania w lokalu nie daje osobie w nim zameldowanej żadnych praw do przebywania w nim - funkcjonariusze nie mają prawa wprowadzać osoby do lokalu dlatego, że jest w nim zameldowana.
fikcja / 178.235.16.* / 2015-06-17 00:15
Jasne -za to komornik ma prawo do takiego mieszkania wejść z policją gdzie osoba jest tylko zameldowana i domniemywać ,że wszystko co jest w tym mieszkaniu jest własnością zameldowanego i wszystko z tego mieszkania zabrać nawet za nieprawdziwe długi.
jan 731 / 178.36.203.* / 2015-06-16 21:17
no tak i ma się tylko problemy
do winka / 83.30.165.* / 2015-06-16 20:51
mamy 2015, milicja nie przyjdzie :p
uli / 5.172.247.* / 2015-06-16 20:35
Ja niedawno jechałem do Berlina , bo tam mieszkam i pracuję . Zatrzymali mnie do kontroli na drodze w nocy za Cybinką w drodze na Słubice i za brak zapiętych pasów dostałem mandat - 100 zł , oraz trzy punkty karne . Mandatu kredytowego nie wypisali ponieważ nie jestem w krajowej bazie ewidencyjnej. , i przez to kazali płacić gotówką , Brakowało mi raptem około 7 zł do okrągłej sumy 100 zł bo z tankowania na stacji mi tyle zostało i pojawił się poważny problem , ponieważ euro nie chcieli przyjąć . Trzy godziny zastanawiali sie co mają zrobić . Przez radio nad ranem dyspozytor im powiedział że ową kwote 7 zł mam dostarczyć na komisariat w Słubicach. Przez owe zdarzenie spóżniłem się do pracy .
Uvy / 94.254.198.* / 2015-06-16 20:40
I dobre szkoda ze cie nie zwolnili
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
antyburak / 31.61.138.* / 2015-06-16 23:49
Głupi,zawistny buraku!Ciebie pewnie już dawno zwolnili za picie w pracy taniego wina.Teraz nie chcą cię nigdzie przyjąć.Siedzisz w kącie,popijasz dalej ten sfermentowany sok i zazdrościsz wszystkim dookoła!
ana1222 / 5.174.196.* / 2015-06-16 20:35
Zniesienie obowiązku meldunkowego powoduje sytuacje jakie mnie spotkały. Poprzednio zameldowany lokator (oczywiście wymeldowany) posługuje się nieważnym dowodem i bierze chwilówki gdzie popadnie, potem na mój adres przychodzą upomnienia, o windykatorach nie wspomnę. Odnoszenie listów celem zwrotów itp. nie pomaga bo cwany odbiera listy prosto z okienka, a panie wydają po okazaniu dowodu z moim adresem. Zakończeniem tej sytuacji byłaby utrata ważności dowodu, ale teraz kiedy nie ma w dowodzie adresu będzie każdy na słowo mógł posługiwać się cudzym adresem. I wiele innych sytuacji można by wymieniać. Większości osób chyba ten meldunek niczemu nie przeszkadza, a brak powoduje sporo zamieszania.
Konkretny_1977 / 87.204.155.* / 2015-06-16 21:19
Właśnie fakt istnienia "obowiązku" meldunkowego w Twoim przypadku powoduje zamieszanie, o którym piszesz. Miałeś lokatora, który - jak najbardziej prawidłowo - najpierw się zameldował, o opuszczając lokal - wymeldował. Nabrał pożyczek, których nie zwraca, Wierzyciele chcąc odzyskać należności zwracają się do urzędu miasta lub gminy o podanie jego adresu zameldowania (ewentualnie historii zameldowań). Jeżeli po wyprowadzce od Ciebie nie zameldował się w nowym miejscu, to w pierwszej kolejności będą go więc szukać w Twoim lokalu, pomimo, że przestał tam zamieszkiwać.
bn / 78.8.125.* / 2015-06-16 20:33
Moim zdaniem obowiązek meldunkowy powinien być. Uważam tak z kilku powodów: chociażby dlatego że bank może mieć problemy udzieleniem nam kredytu gdyż będzie problem z ustaleniem miejsca zamieszkania, kolejny argument to z punktu widzenia zarządzania kryzysowego - gdy jest jakaś sytuacja kryzysowa duży pożar, powódź to gdy jest taki obowiązek meldunkowy to służby ratownicze mniej więcej wiedzą ile osób należy ewakuować, ile sprzętu przygotować do ewakuacji. Obowiązek meldunkowy powinien być! Do tej pory był i wszystko było ok.
bn / 78.8.125.* / 2015-06-16 21:35
Poza tym skąd można mieć pewność, że nie przyjdzie do mojego mieszkania/domu jakiś człowiek i powie że on tu mieszka.
bn / 78.8.125.* / 2015-06-16 21:01
Uważam, że najlepiej będzie jeśli obywatel sami się wypowiedzą w referendum czy chcą obowiązku meldunkowego czy nie, a nie żeby rząd za nas decydował.
widzew forever / 149.254.218.* / 2015-06-16 20:48
Komunistyczny zwyczaj. Mieszkam w UK i nie ma zadnego obowiazku meldunkowego, baaa nawet dowodow osobistych nie ma. Brytyjczycy posługują się paszportem lub(i) prawem jazdy.... Myslisz, ze im jakis obowiązek meldunkowy potrzebny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nemezis001 / 82.3.65.* / 2015-06-16 21:28
No i co z tego,że w UK nie ma dowodów ososbistych? I tak wiedzą o tobie wszystko !!! Wlk.Brytania to najbardziej inwigilowany kraj świata !!! Jestes tylko numerem w ewidencji elektronicznej osoby akurat przebywającej na terenie tego kraju.Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile o Tobie wiedzą...
proste / 83.9.219.* / 2015-06-16 21:10
niestety nie komunistyczny; bzdura; to niemiecki porzadek, prawo. Pod którym Polska jest od czasów lokacji miast na prawie niemieckim (magdeburskim). Taki zwyczaj, takie prawo przyjęliśmy i w takim funkcjonujemy. Anglosasi mają inną tradycję. Co to oznacza ? że przejście w imię widzimisię, podoba się jest oznaką głupoty i krótkowzroczności. A w praktyce wielkiego zamieszania balaganu )żeby nie powiedzieć ostrzej). Tylko 100 ustaw do zmiany. betka. To są partacze ale jak od 7 lat nie mogą tego zrobić i jeszzcze przesuwaja to znaczy że mam rację. To że nie mogą wprowadzić na wzór brytyjski jednej-jedynej rejestracji auta (prawo/zwyczaj od kilkudziesięciu lat) świadczy że nie chcą zrezygnować z wpływów.
moim zdaniem / 83.30.165.* / 2015-06-16 20:42
dawno się tak nie uśmiałam ;-)

1) spisując umowę z bankiem podajesz adres nieruchomości, więc w czym problem? pseudo banki, które nasyłają bandziorów i udzielają pożyczek na drobne kwoty z kilkukrotnym przebiciem będą miały większy problem :p
2) myślisz że ludzie siedzą u siebie w domach i do nikogo nie wyjeżdżają, a ilość osób zameldowanych = przebywających w budynku? jak sobie urządze weekendowy zlot czarownic, to będziemy musiały na miotłach odlecieć, bo służby o nas nie będą wiedzieć? no i nie zapominaj, że obecnie choćby gminy mają rejestry śmieciowe, więc wiedzą ilu osób można się na danym terenie spodziewać, tak samo jak po meldunkuu
bn / 78.8.125.* / 2015-06-16 20:58
Kobieto! Ci co chcą wziąć kredyt to w jaki sposób bank ma ustalić miejsce zamieszkania? A może ktoś specjalnie poda zły adres zamieszkania (po to chociażby żeby upomnienia nie przychodziły na właściwy adres). Jeśli chodzi o pseudo banki to nie bierz w nich kredytów, nawet tych drobnych. Poza tym nasyłanie kogolwiek przez banki jest zabronione
cudzoziemka / 81.219.102.* / 2015-06-17 08:56
ci co sa za obowiazkiem meldunkowym nigdy nie byli zagranica.maja klapki na oczach .nie mam zadnego zameldowania w polsce od 15 lat.mam mieszkanie do ktorego wracam co kilka miesiecy.posiadam konto w banku.nie mialam zadnych problemow aby je zalozyc.tak samo w uni nie potrzeba zadnego zameldowania wystarczy podac miejsce pobytu.lub wpisac dane w google i urzednik ma obywatela na widelcu z wszystkimy danymi i nie potrzebny do tego zaden meldunek.
ii / 83.5.166.* / 2015-06-16 20:24
Brak podanego adresu zameldowania to otwarte wrota do zalegania z czynszem, ratami, brania lewych kredytów, popełniania przestępstw drogowych i innych, bo latami będzie trwało ustalanie sprawcy.

To także utrudnienia w instytucjach jak urzędy i banki , gdzie bez zgodności adresu zameldowania z adresem podanym na zawiadomieniu, urząd nie wyda pisma nikomu poza osobą widniejącą na awizie.
Ale ludzie się cieszą, a miny im zrzedną dopiero gdy znajdą się w takich sytuacjach. I wtedy kto inny będzie się śmiał, że sami na siebie bata ukręcili nie podając adresu zameldowania.
FFA / 83.13.165.* / 2015-06-16 20:56
No patrz: a w UK czy USA, czy wielu innych krajach, gdzie nie tylko że nie ma meldunku, ale i niekiedy nie ma czegoś takiego jak "Dowód Osobisty" jakoś sobie dają radę z tymi wszystkimi problemami wymienionymi przez Ciebie.. i to o górę sprawniej
great / 159.205.211.* / 2015-06-16 20:54
Napisałeś same bzdury.Widać że nic nie kumasz prawa.
Od kiedy to pożyczka jest udzielana na adres zamieszkania?
Po drugie mandaty są przypisywane do indywidualnego konta jaki każdy obywatel RP ma bo mieć musi.
Zaleganie z czynszem?Zaległość będzie przypisywana do właściciela mieszkania i konkretnemu lokum.Inaczej wyszło by na to że zarząd spółdzielni nie wiedział by gdzie i ile mieszkań posiada.
Tak że adres wcale nie jest niezbędny.
paranoix / 83.9.219.* / 2015-06-16 20:24
jak się na coś uprą ...... od wieków mamy system przypisany do ziemi; jak niemcy; chą jak anglosasi ; jak tego nie będzie wszystko leży; ale im się spodobało i będą dążyć ; ciekawe, że tak nie forsują jednej rejestracji/rejestrowania auta; to się już nie podoba, bo wpływy by odeszły; 100 ustaw ?? nie ma sprawy - się zmieni; bałagan ? ludzie ? się przyzwyczają, przystosują. Bez meldunku - jakiś obowiązek to nie ma człowieka; jak benefit to i kilka razy becikowe czy inne odbiorą ; już dowody (na chybcika je wprowadzili żeby kasy brukseli nie oddawać którą już wzięli i termin się kończył) były parodią
125419 / 83.20.174.* / 2015-06-16 20:24
Bzdura , od dawna nie ma obowiązku meldunkowego, a w dowodzie wpisane jest bezdomny, żadnego innego adresu wpisać nie mogą skoro taka osobo go nie ma, a wiem to bo takie dowody często widuję, więc o czym mowa, skoro od lat paru już tak jest.Mam znajomego , którego żona z chaty wymeldowała a w nowym dowodzie, który musiał wyrobić wpisano własnie bezdomny.
nie renta / 46.77.124.* / 2015-06-16 20:31
Bzdura. W punkcie " adres zameldowania" widnieje BRAK, a nie bezdomny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
DOROCIK / 31.183.62.* / 2015-06-16 20:38
NIe prawda własnie jest napisane BEZDOMNY A NIE BRAK!!!!!!!
dasdasda / 89.229.219.* / 2015-06-16 21:20
Zmień dilera albo odstaw dopy :)
dsasdasda / 89.229.219.* / 2015-06-16 21:21
I zanim się wypowiesz, że nie ma obowiązku meldunkowego polecam zajrzeć do doktryny, bo masz pojęcie takie samo jakie świnia ma o gwiazdach, jeśli wiesz o czym mówię. :) Pozdrawiam.
Aaaaaa703 / 81.190.218.* / 2015-06-16 20:23
Ja też nie jestem nigdzie na stałe zameldowany. Nie rozumiem po co to komu.

Najnowsze wpisy