Forum Polityka, aktualnościKraj

Obowiązkowa historia przez całe liceum?

Obowiązkowa historia przez całe liceum?

Money.pl / 2012-04-04 18:32
Komentarze do wiadomości: Obowiązkowa historia przez całe liceum?.
Wyświetlaj:
bajk / 2012-04-05 14:32 / Bywalec forum
to bardzo dobre rozwiązanie, idą waszym tokiem rozumowania języka polskiego też nie powinni uczyć przez całe 3 lata? poza tym pzrecież nikt nie nakłada obowiązku 3 godz tygodniowo i wkuwania wszytskiego, ale na miłość boską jakieś pojęcie o hisrotii tzreba mieć, zeby kształtować tożsamość narodową chociazby
Che Ernesto / 2012-04-05 15:04
Tak powinno być i nie rozumiem pomysłów żeby ograniczyć historię w szkołach!!
nono / 89.68.185.* / 2012-04-04 18:32
Generalnie kierunek słuszny. Najlepiej kosztem matematyki i fizyki,, bo to za trudne przedmioty dla humanisów. Po co w Polsce innowacyjność i technika. Taki polski humanista do łopaty się nada i to jest zgodne z kierunkiem wyznaczonym przez kolejne rządy po roku 1989. A jak jeszcze historia będzie naświetlana z punktu widzenia kościoła i piss - to i grzybek z ryjem zyska. Potem tylko zaorać a światło samo zgaśnie.
Ost / 194.48.219.* / 2012-04-05 09:31
Gdyby człowiek nie był istotą społeczną to zgodziłbym się z Tobą. Ale społeczeństwo posiada tożsamość a tożsamość w dużej mierze kształtuje historia. Co się dzieje ze społeczeństwem pozbawionym takiego kośćca ? Ludzie żyja w bajce, przekazie propagandowym różnych grup interesu natomiast historia, również ta przefiltrowana pokazuje choćby to co są warte sojusze, że zamachy na przywódców państw się zdarzają. Innymi słowy historia może pokazać ludziom to ,że pewne wydarzenia jednak mają miejsce pomimo tego ,że trudno sobie to wyobrazić czy zaakceptować. Naturalnie ignorantom nic nie jest w stanie otworzyć oczu .
Ponadto nie wiem za bardzo jak wyobrażasz sobie ,że mając np. o milion wiecej inzynierów różnej maści w Polsce byłoby bardziej innowacyjnie ? Przecież obecnie ci którzy posiadają takie wykształcenie czy doświadczenie nierzadko musza wyjeżdżać zagranicę. W Polsce nie ma pracy dla inzynierów czy naukowców. W Polsce nie są realizowane na taką skalę badania aby tak się stało . Nie ma przemysłu ani kapitału.
Poza tym to rozróznienie jest moim zdaniem wymysłem dla leniwych. Owszem zdolności człowiek posiada różne ale przy odpowiednim nakladzie pracy mozna sobie poradzić przynajmniej z minimum programowym.
Yahoosy / 195.114.165.* / 2012-04-04 19:49
. W grudniu 1939 roku prof. Stanisław Estreicher, prowadzony do rewiru obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen, miejsca w którym miał umrzeć, wypowiedział do towarzyszy niedoli pamiętne słowa: Koledzy, nie pozwólcie zmarnować naszych śmierci!. Prof. Stanisław Pigoń, pomagający Estreicherowi w ostatnich chwilach, zanotował po latach w swoich Wspominkach z obozu w Sachsenhausen (1939-1940): Słowa te streszczają wszystko i nie cichną spoza grobu. Trzeba, by zostały w pamięci nie tylko naszej, ale i przyszłych generacji.http://www.inepan.waw.pl

Najnowsze wpisy