Forum Polityka, aktualnościKraj

Obrońcy krzyża zbierają się pod Pałacem Prezydenckim

Obrońcy krzyża zbierają się pod Pałacem Prezydenckim

Wyświetlaj:
Bogdan (evacuatio) / 212.160.91.* / 2010-08-03 18:40
Evacuatio Crucis Christi! Evacuatio Poloniae!
iwcia25 / 91.150.178.* / 2010-08-03 14:47
Cały świat patrzy na Polskę i się śmieje. Ktoś w telewizji powiedział mądre słowa -"Krzyż powinien zostać poświęcony i umieszczony w miejscu dla niego godnym". A nie w miejscu publicznym . Stał się on obiektem walki i przepychanek ,które powstały przez osoby protestujące, nazywające się katolikami, osoby które nie przepuściły księzy i harcerzy (którzy zresztą krzyż tam postawili) którzy chcieli poświecić krzyż i zabrac go do koscioła. Policję potraktowali gazem - czy oni naprawdę żyją zgodnie z przykazaniami Bożymi?. Atak na funkcjonariusza policji jest chyba karalny w tym kraju. Starsze osoby stoją w pełnym słoncu ,co nie którzy bez nakryć głowy i wykrzykują- Precz z Komorowskim, harcerze do domu- a później mówią ile to osób straciło przytomność ile to osób jest poszkodowanych w imie wyższych celów. mam 25 lat i nie wytrzymała bym nawet 20 minut w pełnym słoncu - wiec nie dziwmy sie ze protestujacy moga zemdleć( zresztą na własne żądanie). Uważam że krzyż powinien stac w miejscu katastrowy i przed kosciołem- na ziemi poswięconej, - tak jak chcieły tego władzę Panśtwa.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-08-03 13:20
Biedny ten naród; najpierw wynosi zdrajcę i agenta do najwyższych godności w państwie, a później jest zdziwiony, że traktują ten naród jak bydło.
Na podzielonym i skłóconym bydłem łatwiej panować, bo nie trzeba odpowiadać na trudne pytania o zdradę. Podział na "zwolenników przeniesienia" i "zwolenników pozostawienia" czegoś tam, jest dla ekipy Tuska znacznie wygodniejszy jak podział na tych co mają dość Tuska i na tych co jeszcze wierzą w jego słodkie piehhhhhhhhhdzenie
??? / 213.158.197.* / 2010-08-03 13:31
Kontynuując tę myśl; pora policzyć się:
kto uważ, że już pora palić komitety PO - PZPR
kto uważa, że na palenie komitetów PO - PZPR jeszcze za wcześnie?
kto uważa, że PO potrafi sama oczyścić się z ekipy Tuska?
Papcio / 62.159.242.* / 2010-08-03 13:19
tłuc mohery i patrzeć czy równo puchnie, haha.
Kukariusz / 94.75.84.* / 2010-08-03 12:29
Ja to widziałem, usuwanie krzyża przez ZOMO w stanie wojennym, zawłaszczoną przez jedynie słuszną partię prasę, która jak teraz krzyczała o wichrzycielach i opetanych staruszkach. PRL wrócił w pełni wraz z wypitym szampanem przez płk. WSI Dukaczewskiego i innych kolegów z WSI i SB tworzących zręby PO
realista 49 / 194.242.62.* / 2010-08-03 12:55
masz rację, wraca terror jednej partii (PO) jak za komuny. Jedyna słuszna partia, jedyna słuszna prasa i media oraz naród który nie może mieć racji ....
MN4 / 78.8.35.* / 2010-08-03 13:09
Piszesz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia.
Yulia / 193.41.113.* / 2010-08-03 12:27
Do pracy darmozjady!!!! Czasami wychodzę na lunch do poblizkiej galerii i widzę ile ludzi tam łazi w środku dnia powszedniego, to zaczyna mnie zastanawiać, kto w tym kraju pracuję.... Ale brawo PO za dobrą akcje prwską. wszystkie gw i inne tvny tylko o tym pewnie informują naród :-)
arti8 / 89.77.183.* / 2010-08-03 12:22
Stanie na ulicy ma być karalne pod rządami PO? Przed chwilą zobaczyłem jak wysłane przez PO wojsko bije kobiety stojące obok krzyża. Jako ateiście krzyż mnie nie obchodzi, ale wysłanie wojska do bicia spokojnie stojących kobiet uważam za złamanie podstawowych zasad.
jemiol102 / 2010-08-03 12:38
Dobry wpier.. jeszcze nikomu nie zaszkodził, a w tym przypadku może jeszcze pomóc.
Bodek_ / 2010-08-03 12:17 / Bywalec forum
No i jaka tam pogoda w Warszawie?
2d23d2d3 / 196.3.50.* / 2010-08-03 12:02
wytłuc tych rydzykowo-pisowych pomyleńców i niech tam zostaną!!!
pipipipipipipi / 195.212.74.* / 2010-08-03 11:59
Dom wariatów, państwu i przepisom gra na nosie garstka krzykliwych fanatyków.
Przecież to Katolibowie którzy przeszli na PISyzm, a nie żadni chrześcijanie. Sterowani przez ultraprawicową opozycję.
http://oksiuta.blog.onet.pl / 83.17.92.* / 2010-08-03 11:23
My Polacy mamy to do siebie, że w sposób szczególny rozbudowujemy znaczenie tragedii historycznych w naszym życiu publicznym i prywatnym. Każdej tragedii narodowej najczęściej stawiamy pomnik. Nawet nie jeden pomnik, a kilka, by każdej frakcji politycznej rozumienie tragedii móc inne zaznaczyć. Stąd są miasta, gdzie pomników wojennych ,powstańczych , solidarnościowych jest więcej niż fontann , parków i kościołów razem wziętych.
Każdej tragedii oczywiście przypisujemy pewien mit. Zazwyczaj mit wyjaśnia dlaczego tragedię, która była ewidentna porażką, najczęściej ludzi polityki danej epoki, powinniśmy mimo wszystko odczytywać jako zwycięstwo. Zazwyczaj zwycięzcą jest anonimowy Naród , który z porażki np. powstańczej wychodzi bardziej zintegrowany i gotowy do następnej batalii. To, że okaże się ona kolejną porażką, nie uchroni jej przed kolejnym zwycięskim mitem. A więc powstania były zwycięskie, Westerplatte i Sierpień 1980r. też.
Gdy tragedia jest już ona omitowana, zaczyna się kult. Początkiem kultu jest postawienie pomnika. Ci co stawiają pomniki, to narodowi kultotwórcy. Wiedzą co robią.
Oczywiście najlepszym pomnikiem kultotwórczym jest krzyż, bowiem wzmacnia on kult tragedii symbolem wiary, przeistaczając jego wartość materialną w duchową. Kult dematerializując się w ten sposób nabiera cech ponadczasowych, staje się nieśmiertelny.
Ci wszyscy którzy dziś pod Pałacem Prezydenckim walczą o pozostawienie krzyża upamiętniającego tragedię 10 kwietnia 2010r. wiedzą co czynią.
Wiecej: http://oksiuta.blog.onet.pl
dgen / 2010-08-03 11:11 / Tysiącznik na forum
jak widać poniżej, parę osób dało się nabrać na tani chwyt propagandzistów PO-owskich aby skutecznie odwracać uwagę od naprawdę istotnych problemów (podatki, emerytury, służba zdrowia............),

nadal nie dowiedziałem się dlaczego pierwsze wystąpienie komorowskiego po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów nie było poświęcone np. polityce zagranicznej a znalazło się tam miejsce na informację o usunięciu krzyża
bawcie się dalej miłośnicy geniuszu premiera
Bodek_ / 2010-08-03 11:21 / Bywalec forum
Co ciekawe, na ten tani chwyt dali się wczoraj nabrać członkowie biura politycznego PiS... i dlatego nie należy głosować na tę partię...
~Jan / 95.50.107.* / 2010-08-03 11:07
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że p...i syjoniści, którzy całą tą szopkę zorganizowali, śmieją się teraz do rozpuku, patrząc jak "ciemny lud" łatwo kupił ich antypolski numer z krzyżem i teraz sam się własnoręcznie zarzyna.
man13 / 2010-08-03 11:01 / Tysiącznik na forum
Od dawna i wszem wiadomym jest że chwasty i krzyże należy palić w odpowiednim momencie. To powinna być zmasowana akcja w całej Polsce i cywilizowanym świecie współczesnym. Proponuję przeciwstawić się obłąkanym siłom PiSuariatu i Radiomaryjców wspieranych przez agentów Watykanu i preprowadzić akcję odchwaszczania III RP!!!!
A niech tammmmmmm.
sralciwustapaliglup / 213.158.197.* / 2010-08-03 11:30
No początek odchwaszczania, trzeba by tego man13 wykastrować, żeby nie paskudził narodu swoim plugawym nasieniem...
UCZCIE SIĘ NA BŁĘDACH INNYCH A NIE SWOICH / 83.5.61.* / 2010-08-03 10:46
Jak się czyta codzienne coraz to nowe pomysły PISu i Kaczyńskiego mam wrażenie że to partia która dążąc do władzy gotowa rozwalić Polskę - skrajna nieodpowiedzialność i anarchia podważająca zasady demokracji.

W naszej historii i tej starszej tuż przed rozbiorami i międzywojnia mieliśmy liczne złe doświadczenia tego typu - ZAWSZE ZE SZKODĄ DLA POLSKI I WYKORZYSTYWANE PRZEZ WROGÓW NASZEJ OJCZYZNY.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy