Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Obserwacje fundamentalne

Obserwacje fundamentalne

Money.pl / 2006-06-13 06:43
Komentarze do wiadomości: Obserwacje fundamentalne.
Wyświetlaj:
Igor | Evil Empire / 2006-06-13 09:02 / Ja sem gieldowy nietoperik
Mam 100 % w millenium chyba nienormalny jestem nie tne strat bo zaduze wiec woz albo przewoz.

Swoja droga skomentuje to tak !! :

BOŻE, widzisz co sie dziej u nas na parkiecie i nie grzmisz ?! ( pewnie zajety jestes mistrostwami swiata i tam grzmisz :) )
rafa / 2006-06-13 09:27 / Bywalec forum
przypomniał mi sie kawał :))
Umiera papież. U wrót raju św. Piotr go pyta:
- Ktoś ty?
- Ja? biskup Rzymu.
- Biskup Rzymu? Nie kojarzę.
- No, namiestnik Pański na Ziemi.
- To Bóg ma namiestnika? Nic mi o tym nie wiadomo.
- Jestem głową kościoła katolickiego!
- A co to takiego?
- ....
- Dobra. Czekaj tu, idę spytać szefa.
(tup, tup, tup)
- Panie Boże, masz chwilkę? Jest tu taki jeden, mówi, że jest papieżem,
Twoim namiestnikiem na Ziemi, głową czegoś tam..
- Nie kojarzę. Ale moment... Jezusie, może ty coś o tym wiesz?
- Nie, tato, nie kojarzę. Ale pójdę z nim pogadać.
Po chwili wraca Jezus zwijając się ze śmiechu i mówi:
- Pamiętacie to kółko rybackie, które zakładałem 2000 lat temu?
- No, i?
- Oni do tej pory działają!
ktoś / 83.11.169.* / 2006-06-13 09:41
muahahhahahhahahahhah dobre
Marcjan / 2006-06-13 08:59 / Bywalec forum
Mam pytanie do p. Daniela. Ile w takim razie powinna kosztować 1 akcja MNI wg takiej analizy? Bo kurs spada jak największy balon.
Krzych / 2006-06-13 08:57 / Płoteczka na forum
Ja chciałe przeprosić uznanych tych których krytykowałem za analizy.
Dzisiaj widzę że potwierdza się ich czarny scenariusz.Co zrobię ,niewiem ale jeszcze się wstrzymam,mam 99,99% w akcjach i do dnia wczorajszego robiłem zakupy,wielu z was stwierdzi że to było samobójstwo,ale za naukę się płaci.Stary człowie i głupi.
obserwator burzy / 83.11.230.* / 2006-06-13 09:05
troche Cie ta nauka kosztowala, a zeby koszty nie wzrosly to wyprzedaj sie bo to nie koniec spadkow.Spokojnie sie przygladaj, troche sie dokształc i wroc za jakis czas jak sie to wszystko zacznie dzwigac, choc bedzie sie dzwigac pomalutku...Pozdraiwiam
warren buffet / 2006-06-13 09:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gratuluje. lepiej pozno jak wcale
warren buffet / 2006-06-13 08:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czy ktos mi moze powiedziec za ile akcji PP getinu mam 1 zwykłą ?
mycholec / 83.18.145.* / 2006-06-13 09:02
500 praw poboru daje 25 zwykłych
warren buffet / 2006-06-13 09:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to trzeba gdzieś zglosic ? bo z PP mam pierwszy raz do czynienia. czy samo sie jakos wyklaruje ?
Kruk / 2006-06-13 09:16 / Bywalec forum
http://bossa.pl/edukacja/prawo_poboru/
wczoraj był dzień D-3 :-)
musisz głosić chęć nabycia akcji w swoim biurze maklerskim w ciągu 3 dni, inaczej pp przepadną
pozdrawiam
Marcjan / 2006-06-13 08:54 / Bywalec forum
Jak tak na to patrzę, to myślę, że takiej giełdy powinni zabronić. WIG20 zachowuje się jak wielka łańcuchowa na wiejskim odpuście. Na TKO było już 2300. Ja rozumiem bessa bessą ale co to jest???
Blondynka / 2006-06-13 08:52
Co ten Elektrim w sobie ma? Spadł o 50%, zatrzymał się na 6,20... TKO 12!!!!!...
maluch / 83.11.230.* / 2006-06-13 08:59
jak sama nazwa mowi TKO to teoretyczny.....a praktyczny zobaczysz o 9:30.
Wiesz, teoretycznie mozna jezdzic mercedesem a praktycznie to on moze miec 20lat i dziury w podlodze...
warren buffet / 2006-06-13 08:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tko
littlephobos / 2006-06-13 08:51 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
a ja się pokuszę, że dzisiaj będzie małe odbicie, moze nie na WIG20 ale na WIG - jeszcze jest ponad poziomem z lutego i wypadałoby, żeby chociaż pzrez ten jeden dzień sie nad nim utrzymał

i jeszcze coś co wszyscy wiedzą, wczoraj więkoszść komentarzy (w tym komentarz szanownego Pana Daniela) nie zapowaidały poprawy, lecz pogorszenie i spadki, a chyba gro osób w funduszach czekało na własnie taki "sygnał" i teraz pewnie będą czekać do końca tygodnia (bo mecz i Boże Ciało) i w weekend podejmą decyzję o sprzedaży, oj dużo będzie długich rozmów...
gabrik / 2006-06-13 08:50 / portfel / Wierny Forumowicz
witam to mamy oddziaływanie na emocje na całego dziś sporo ludzi pęknie jadą na całego odbicie teoretycznie mało prawdopodobne ale jeśli jest jakaś analogia to wbrew logice obecne zabawy przypominają zagrywki sprzed kilkunastu dni gdy nastąpiło odbicie
slawo / 2006-06-13 08:46 / Bywalec forum
TKO na KGHM 0,02zł :D
...-20% w plecy, ale zabawa przednia - taka szkola jest warta strat ;)
warren buffet / 2006-06-13 08:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na to nie patrz
slawo / 2006-06-13 08:51 / Bywalec forum
wiem, ze to zabawa :)
wseh1322 / 2006-06-13 08:41 / Bywalec forum
jeden dziś nieobecności i popłynałeł 50 % na Elku. Ach ciekawe kiedy odrobię, he he.
Pozdro dla wszyskich.
wseh1322 / 2006-06-13 08:43 / Bywalec forum
W sumie to w tej chwili odrabiam w niezłym tempie.
JA / 2006-06-13 08:35 / Tysiącznik na forum
zgadzam się dziś 13tego i wszystko zdażyć się może, zarówno mocne odbicie jak i mocne spadki a o bessie bym jeszcze nie przesądzał, przyszły tydzień odpowie czy przebite dno zostało na dugo czy tylko na chwile, jeszcze jestem optymista aczkolwiek już nie posiadam żadnych akcji
nurekarek / 2006-06-13 08:34 / Bywalec forum
Witam wszystkich. Dzis może być naprawdę źle. Jest wtorek i to 13 i do tego w stanach nasdaq zniżki około 2 % a Japonia minus 4.1 %. Chyba nie ma co liczyć na jakieś odbicie. Jestem na giełdzie od ponad 2 lat i jeszcze nie doświadczyłem takiej agresywnej podaży. Posiadam około 35 % kapitału w akcjach i nie wiem co zrobić. Sprzedać czy czekać? Jeszcze parę dni temu mówiłem sobie, że przeczekam wszystko, ale po tym co widzę jak w kilka tygodni z 3300 zrobiło się już 2600 na wig20 (i to pewnie nie koniec) to chyba je sprzedam i przeczekam chwilkę. Cieszę się tylko, że reszty nie wpłaciłem do funduszu arki. Miałem taki zamiar jak się skorekci do 3000 na wig20. Jednak jakaś siła mnie przed tym powstrzymała. Uff. Teraz leży spokojnie na 3.5% lokacie i cieszę się, że zarabiam tak mało ;) Życzę sobie i wszystkim odbicia i trzymam za nie kciuki. Pozdrawiam wszystkich...
slaw / 2006-06-13 08:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Większość na tym forum to dzieci hossy - tak to jest że jak spada to nikt nie chce kupować a wielu nigdy nie wraca juz na giełdę. Sam musisz podjać decyzje co dalej czy zamykać pozycje czxy nie. Jeżeli natomiast zamierzasz zostać na rynku na dłuzej to przy doświadczeniach z ostatnich 2 lat jesteś w stanie zarobić naprawdę wielką kasę. Oszczędzaj inwestuj za jakiś czas i bedziesz sie śmial jakie te papiery tanie a większość będzie ponizej wycen o jakis dzisiaj nawet nie marzysz.
Natomiast co do podaży - ja bym tych kretyńsakich analityków powystrzelał wszystkich za to jak was robili w konia po pierwszym ataku podazy na światowych rynkach - w każdej ksiażce piszę że odwrót bedzie gwałtowny w takiuch sytuacjach - to jak w strnach i na całym świecie waliło w dół to nie był problem jednego rynku tylkko sprawa globalna a wtedy nikt sie nie obroni - przykład bańka internetowa - kto sie obronił nikt żaden rynek

A bessa jest ciężka do przetrwania ale to też czas żeby prezanalizować swoje postępowanie i przygotować sie na to co nadejdzie czyli na hossę. Jeżeli zdecydowałeś być moze że swoje oszczędności bedziesz lokował na giełdzie to radfze być konsekwentnym - a z pewnościa ci sie opłaci
nurekarek / 2006-06-13 08:59 / Bywalec forum
Tak, tylko przy całkowitym wyjściu pojawia się pytanie... Kiedy znowu wejść? Problem ten jest bardziej psychologiczny. A może to jeszcze nie dołek i spadki jeszcze będą- takie pytanie przy całkowitym wyjściu teraz z rynku będzie sobie stawiało większość inwestorów. I ja będę wśród nich, choć nie należę do bardzo strachliwych. Pocieszam się tym, że mogłem skończyć znacznie gorzej. W tym roku jestem na zero, a pozostałe dwa lata byłem na dość mocnym plusie, więc skoro moja zabawa z giełdą pozostawiła jeszcze jakieś zyski to jestem w miarę spokojny. Wszystkim życzę tego spokoju i bądźmy dla siebie życzliwi...
warren buffet / 2006-06-13 08:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieci hossy. przyłanczam sie do posta
Jarg / 2006-06-13 08:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W czasie bessy nawet silne fundamentalnie papiery potrafią atakować minima. Weźmy TPSA - firma tak naprawdę nie załapała się na wzrosty w tym roku.
Ale ciągle jest ok 48% powyżej absolutnego minimum.
Tak jak w hossie, tak w bessie racjonalne czynniki często nie decydują o wycenie akcji.
Piszę to z bólem, jako zwolennik byków, któremu zostało
niespełna 17% tegorocznego zysku z 40% licząc od tegorocznego szczytu.
lipa / 141.129.1.* / 2006-06-13 08:22
Panowie i Panie
W lutym zakupilem kilkadziesiąt jednostek funduszu akcji Millenium po około 201pln za sztukę. W maju cena doszła do 227pln, przespalem sprawe i nie sprzedalem :( Teraz od jakiegos czasu obserwuje gielde i nie wiem co zrobic. Obecnie stoją juz tylko 199 pln. Z drugiej strony inwestycje zalozyłem sobie na dlużej, potrzebowałbym tej kasy w przyszłym roku w kwietniu-maju.
Jak jest Wasza prywatna opinia, jak to moze wygladac za te 10 miesiecy ?
slaw / 2006-06-13 08:29 / Uznany Gracz Giełdowy
nie chce siać defetyzmu ale ze 160 zł
matołek / 2006-06-13 09:12 / Bywalec forum
łatwo doradzać jeśli chodzi o cudzą kasę, ale ja skonwertowałem na najmniej ryzykowny i obserwuję - lepiej mniej zyskać niż więcej stracić.
antymoher / 2006-06-13 08:10 / Bywalec forum
"Ben Bernanke! Musi odejść!"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy