Forum Forum dla firmOprogramowanie

Obserwuj Odpowiedz Dobry system open source dla firmy produkcyjnej

Obserwuj Odpowiedz Dobry system open source dla firmy produkcyjnej

malic / 83.20.156.* / 2011-05-30 10:09
Witam.

Chciałem się spytać czy moglibyście mi polecić jakiś dobry system dla firmy produkcyjnej dostępny jako open source ?

Główne funkcje jakie by mnie interesowały to obliczanie zaopatrzenia materiałowego potrzebnego do wyprodukowania danego produktu oraz generowanie instrukcji dla pracowników co z czego i ile mają wyprodukować. Dodatkowo chcieli byśmy mieć możliwość zamawiania drobnych rozszerzeń do wybranego systemu.

Firma, która obsługuje nas informatycznie poleciła nam qcadoo MES z www.qcadoo.com jako że mówią że technologie, w których robi się pod niego moduły są im znane i jest to dosyć proste w tym przypadku. Ja mam obiekcje że to oprogramowanie jest trochę młode. Też liczba opcji nie powala. Z drugiej strony jednak mówią że ekipa co je tworzy jest z Polski i mają z nimi bardzo dobry kontakt.

Miał może ktoś kontakt z tym programem albo samą firmą ?

Jakie inne rozwiązania byście polecili ?

OpenERP ma jakieś sensowne funkcje dla produkcji ?
Julius / 83.18.210.* / 2011-10-06 10:26
Nie znam programu open source, który był by dokładnie dopasowany do procesu produkcji w każdej firmie jednocześnie. Wiele kosztów jest zmiennych np: magazynowania, transportu, produkcji. Polecam firmę 4TG która wykonuje modele do planowania produkcji w programie Excel!czyli niedrogie i łatwe we wdrożeniu Zapraszam do kontaktu, podaję adres e-mail

Najnowsze wpisy