Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Obyś żył w ciekawych czasach

Obyś żył w ciekawych czasach

Money.pl / 2006-05-26 07:36
Komentarze do wiadomości: Obyś żył w ciekawych czasach.
Wyświetlaj:
Jarg / 2006-05-26 10:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zerknijcie na aktualne wskaźniki futures w USA.
Może to jeszcze nic nie oznacza, ale skłania do refleksji.
samuraj jack / 2006-05-26 10:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie każdy ma czas zerkać... :)
podziel się refleksjami
pepek / 141.129.1.* / 2006-05-26 10:37
wsiadlem do pociagu z napisem BZWBK ,za bilet zaplacilem 173 pln, zobaczymy dokąd pojadę :)
adzrej / 2006-05-26 10:42 / Bywalec forum
radze wysiasc na nastepnej stacji, a jesli nie na nastepnej to jeszcze dzis.Bo na weekend pociag wjedzie w ciemny tunel i a jak z niego wyjedzie w poniedzialek to moze kilku wagonow braknąc.Pal licho jak wagonow braknie, ale jak braknie lokomotywy........szerokiej drogi i prostych torow...
eRiN / 217.153.180.* / 2006-05-26 10:36
Od kilku lat nie gram na giełdzie, mimo iż swoją przygodę giełdową zakończyłem na niezłym plusie. Jest zbyt podatna na kapitał spekulacyjny, a więc nieprzewidywalna. Dowodem są wykresy notowań akcji i indeksów. Szczególnie w ostatnim okresie.
Podstawowe pytanie na dzisiaj jest takie: na ile gospodarka chińska jest już przegrzana, i kiedy zaczną się jej kłopoty. Co trzeba robić w niepewnych czasach ? Na pewno nie czekać z założonymi rękami ( strategia na przeczekanie) . Przyspieszenie obrotu jest bezpieczniejsze. I z tym mamy do czynienia obecnie. Rynek nabiera tempa, każdy chce zdążyć przed innymi. Zmiany są coraz gwałtowniejsze i głębsze. Jak to się skończy ? Uspokojeniem czy katastrofą ? Stawiam na to drugie, bo chińska koniunktura powoli się kończy. Nie będzie katastrofy wielkiej i spektakularnej. Potentaci finansowi przetrwają. Kryzys nie będzie długi, kapitał jest zbyt umiędzynarodowiony. Na ile dotknie to naszej giełdki ? Na tyle, na ile znajdzie się ona w kręgu zainteresowań spekulantów. Tutaj twierdzę, że obecność, bądź nieobecność kapitału spekulacyjnego na naszym parkiecie niewiele zależy od kondycji naszej gospodarki czy poszczególnych firm, a raczej od środków i czasu, z którym chwilowo rekiny nie mają co zrobić.
P.S.
Podziwiam stalowe nerwy wszystkich wciąż wierzacych w alchemika.
A2 / 2006-05-26 10:33 / Spekulantka
Ja bym sie zastanowila nad takim faktem. Jesli fundusze rosly nieustajaco od 3lat , to czy nie nastapil u nich taki okres , ze nie byli w stanie generowac dalej zyskow bo akcje byl zbyt nadmuchane . Po drugie , czy ludzie dalej by chcieli kupowac jednostki w tak wygorowanych cenach.Arka stracila , bo miala duzo akcji zakupionych na rynku tureckim.
slaw / 2006-05-26 10:35 / Uznany Gracz Giełdowy
jakby wierzyli w nieskończoność w hossę to by nie zamykali możliwości wpłat
A2 / 2006-05-26 10:25 / Spekulantka
Z ta euforia to spokojnie , bo w eurolandzie cos sie mota)KOLKO ROZANCOWE gdzie sie podzialo? moze jakies wizje?
siepan / 81.168.203.* / 2006-05-26 10:31
nie wywołuj wilka z ...... wszystkim nam potrzebny jest spokój.
adzrej / 2006-05-26 10:31 / Bywalec forum
witaj, jesesmy, czuwamy i sioe przygladamy.Jesli oczekujesz wizji na najblizesze 15 minut lub dzisiejsza sesje to idz do wrozki.Generalnie mimo "duzych" (wcale nie dyzych tak naprawde) spadkow gielda nadal jest przegrzana.W perspektywie miesiaca-dwoch uwazam ze nie jestesmy nawet w polowie.Napisz maila, chetnie poogadam, ale nie tu, bo tu nerwowych osob cale mnostwo.Pozdrawiam- 1/2 kolka
slaw / 2006-05-26 10:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrowieńka dla Mamusi - wizja taka sama trrenr sie odwrócił będziemy spadać
też mam maluchy i może dlatego jestem taki ostrożny
Rocky / 195.94.201.* / 2006-05-26 10:25
Niektórzy to na rynek patrzą tylko na dwa sposoby. Rośnie, no to już hossa. Spada, no to już bessa. A opcje są tak na prawdę cztery:
1) rośnie bo jest hossa,
2) spada bo jest bessa,
3) rośnie bo jest lokalna korekta w ramach bessy,
4) spada bo jest lokalna korekta w ramach hossy,
Można jeszcze dorzucić trend boczny.

Właśnie istnienie tylu możliwości sprawia, że nikt do końca nie wie jaką pozycję zająć na rynku. Jedyne co można powiedzieć, to że przy takiej zmienności rynku jak ostatnio należy zachować szczególną ostrożność. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem może być wyjście z rynku i obserwacja. Czy nie lepiej uczestniczyć w spokojnym trendzie wzrostowym, jak takowy się wyklaruje, a nie jednego dnia zyskać 2%, drugiego dnia stracić 4%, bo się jest w gorącej wodzie kąpanym i trzeba już na jednej sesji wszystkie straty za wszelką cenę odrobić! Ja jestem obecnie poza rynkiem i taką pozycję polecam innym, szczególnie mniej doświadczonym (gram już od 10 lat na giełdzie).
Raistlin / 2006-05-26 10:30 / portfel / Bywalec forum
a może daytrading??
Rocky / 195.94.201.* / 2006-05-26 10:33
Jak ma się mocną gumę w gaciach, to można spróbować day trading szczególnie na kontraktach terminowych. Ostatnie sesje są bardzo sprzyjające.
Raistlin / 2006-05-26 10:43 / portfel / Bywalec forum
kontraktów się troszkę boję jeszcze...miałem dawno troszkę się podszkolić w tym zakresie ale przespałem to i teraz nie będę w ciemno wchodził...wszedłem w bioton na jeden dzień...na razie nie jest źle
brydzia / 2006-05-26 10:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
mnie się wydaje , że wrócimy do wzrostów , wig 20 był na 3400 więc nie chcieli bardziej windować , to spuścili do 2700 i może wzrosty , chociaż jest bardzo nerwowo i byle co może zmienić sytuację szczególnie że jest dużo wystraszonych i mało kupujących więc jakby tylko podaż przycisnęła to spadki
zagi / 2006-05-26 10:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zgadzam się brydzia - jest mocno niestabilnie
Raczek / 195.117.38.* / 2006-05-26 10:19
"grube ryby" zrealizowały zyski...zaczyna się więc już czas "połowów"...WARTO...niektóre banki tanie...jak nigdy...do boju, rodacy !
Rocky / 195.94.201.* / 2006-05-26 10:27
Nigdy na giełdzie nie jest na tyle tanie żeby nie mogło być tańsze. Obecnie jest duże ryzyko i warto zachować ostrożność
brydzia / 2006-05-26 10:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
czy u Was obroty są takie duże , bo jak widzę wzrosty w porównaniu do obrotów to samemu na niejednej spółce możnaby nieźle namieszać
slaw / 2006-05-26 10:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Widzisz to nie pojawił sie popyt tylko podaż troszeczke odpusciła - po wczorajszym dniu w stanach rano było pewne zielone otwarcie
brydzia / 2006-05-26 10:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale na to załapali się ci co wczoraj kupili
slaw / 2006-05-26 10:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Fakt tylko to jest ryzyko jak jasna cholera bo kupujesz kota w worku kompletnie - popatzr sama napisałaś 2000 akcji i wzrost o 10% - to kto jest na rynku
samuraj jack / 2006-05-26 10:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to znaczy, że są to raczej kiepskie wzrosty, zwłaszcza w kontekście wielkości obrotów na spadkach
gabrik / 2006-05-26 10:14 / portfel / Wierny Forumowicz
ja nie jestem euforysta ,scenariusze są dwa uspokojenie graczy i "normalne" spadki ale jest też drugi tak nas przeciągneli przez ten tydzień że zarobili furę kasy i teraz możliwe są "normalne" wzrosty.
Ja jestem zwolennikiem postawy że na giełdzie trzeba ryzykować a to czy się trafi w trend i moment to już inny poemat.
Lechu / 2006-05-26 10:18 / portfel / Po prostu Lechu...
mam pytanko do Ciebie ja ustawiam zlecenie sprzedazy po 9.05 i limit aktywacji na 9.10 to moje zlecenie sie pokaze dopiero gdy kurs zejdzie na 9.10 tak?
zagi / 2006-05-26 10:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak
gabrik / 2006-05-26 10:23 / portfel / Wierny Forumowicz
tak i po tyle może być zrealizowany ale na niektórych walorach może byc np. kupno dopiero po 8,85 i gdy ktoś po ukazaniu się twego zlecenia wystawi 9 to twoje może zostać nie zrealizowane wtedy w limit wstawiamy PKC
Lechu / 2006-05-26 10:25 / portfel / Po prostu Lechu...
oki, dzieki.. tak myslalem ale nie chcialem niczego sprzedac przypadkowo jakbym cos zle zrobil;)
cichy / 2006-05-26 10:14 / portfel / Bywalec forum
Witam!
Przez ten tydzien najpierw zrealizowalem zyski, po czym stracilem je prawie w calosci:( A teraz powoli chyba odrabiam straty.
Ale wiecie co? Ja to chyba lubie:)
No i jestem optymistą:)))
brydzia / 2006-05-26 10:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
wczoraj pisali o ciechu , jakieś manipulowanie kursem
slaw / 2006-05-26 10:14 / Uznany Gracz Giełdowy
To będzie najwiekszu sukces jednego zp posłow PIS jak doprowadzi Zachem i inne spółki z WSCH do bankructwa -ale jak sie jest panem od wf to skad on moze wiedzieć coś o praktykach na rynku
Abus / 2006-05-26 10:07 / Uznany Gracz Giełdowy
slawo, jak sie teraz zapatrujesz na dalszy rozwoj wypadkow? za Twoimi straszeniami zrobilem konwersje i jak narazie jestem przez to w plecy jeszcze bardziej, bo konwersja poszla po gownianym kursie, a teraz wygladan na to ze drugi dzien z rzedu beda upy, caly swiat otwarty na zielono, spokoj powoli inwestorom wraca, jak zatem to sie ma do Twojego czarnowidztwa?
gabrik / 2006-05-26 10:26 / portfel / Wierny Forumowicz
abus wielu neguje teraz AT zupełnie niesłusznie popatrz na wykresy to naprawdę sporo mówi
adzrej / 2006-05-26 10:23 / Bywalec forum
spokojnie, za pare dni -tygodni podziekujesz Slaw-owi za podpowiedz.Nie patrz na gielde z perspektywy 1-2 dni "fałszywych sygnałów" -domysl sie po co są i kto je wysyła.Powodzenia.
samuraj jack / 2006-05-26 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak to ktoś powiedział - nie jest ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy:)
Rocky / 195.94.201.* / 2006-05-26 10:14
Decyzja na giełdzie to jak rzut monetą. Orzeł lub reszka. Będzie rosło lub spadało. Jest 50 na 50, że zrobiłeś dobrą decyzję. Ale wydaje mi się, że nie zrobiłeś źle. Obecny wzrost jest niewyraźny i może być zwykłm odbiciem po gwałtownych spadkach. Jednak trzeba pamiętać, że nie tylko Ty myślałeś ostatnio o konwersji. Wiele osób już nie ma takiego sielankowego podejścia do giełdy, że wystarczy tylko kupić akcje lub jednostki uczestnictwa i już kasa będzie z nieba spadała. Ponadto może nastąpić zatrzymanie przepływu środków finansowych z lokat na giełdę, bo sytuacja nie jest już taka oczywista jak jeszcze 2 tygodnie temu. Idzie okres letnich urlopów i inwestorzy będą sceptycznie patrzeć na jakąś nadzwyczajną siłę rynku.
slaw / 2006-05-26 10:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Daj mu spokój decyzje każdy podejmuje sam - widze że uwierzyłeś że hossa wróciła, za partę dni wyślij mu meila z podziękowaniami
Abus / 2006-05-26 10:13 / Uznany Gracz Giełdowy
alez ja w nic nie uwierzylem, malo tego do nikogo nie mam pretensji, kazdy odpowiada za wlasny $. Istotne jest pytanie postawione na poczatku, co dalej? Czy to tylko chwilowe odbicie i beda doly, czy trend powoli sie odwraca i beda lekkie zwyzki
boma / 2006-05-26 10:17 / Bywalec forum
Co będzie dalej tego chyba nikt nie wie. Oprócz oczywiście slaw i adzrej, którzy robią tutaj za jasnowidzów :)
adzrej / 2006-05-26 10:26 / Bywalec forum
odezwij sie za pare tygodni, a jak nie bedziesz juz miala pieniazkow na telefon-zadzwon na moj koszt, przyjme rozmowe ...pozdrawiam
boma / 2006-05-26 10:37 / Bywalec forum
Czemu mam nie mieć pieniążków na telefon? Martw się o siebie. Obecnie niewielką część kasy mam w akcjach.
slaw / 2006-05-26 10:21 / Uznany Gracz Giełdowy
wyrazamy swoje opinie - kilka miesiecy temu wszyscy pisali tutaj o hossie i nikt nie miał do nich pretensji
to taki sam trend na rynku jak bessa - tylko w przeciwnym kierunku
boma / 2006-05-26 10:44 / Bywalec forum
Nie mam do nikogo kto pisze o bessie pretensji. Dziwi mnie tylko jak można z taką pewnością pisać, że będzie jeszcze spadało i to przez kilka miesięcy. Masz jakąś szklaną kulę, że wiesz co będzie np. we wrześniu?
Abus / 2006-05-26 10:15 / Uznany Gracz Giełdowy
aa to mialo byc do Ciebie pytanie slaw, a nie do slawo:D, bo to Ty jestes w klubie pesymistow, hyh
slaw / 2006-05-26 10:20 / Uznany Gracz Giełdowy
uważam że trend sie odwrócił i będzie psadało - długo będzie spadało jeżeli czekasz na bezpiecznych funduszach robisz dobrze - klub pesymistów - no moze być juz lepsze od "Kółka różańcowego" - choć katolik jestem
Ryba / 2006-05-26 10:07
No ogólnie to euforia... Ale zgodnie z wczorajszymi prognozami to niedźwiedź wcale nie śpi tylko przymkną oko i wypuszcza byka... (w maliny)!
markus36 / 213.17.216.* / 2006-05-26 10:07
nie sieje ale ogladam FUTURES - chyba spadanko !!
Chole...ra !!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy