OC zmorą kierowców

Money.pl / 2009-07-05 14:11
Komentarze do wiadomości: OC zmorą kierowców.
Wyświetlaj:
seba80 / 192.251.226.* / 2009-07-08 10:08
ludzie na ogół składają skargi gdy im się wydaje, że mogą coś na tym zyskać, bo sobie myślą - a czemu nie? już dostałem pieniądze, mogę powalczyć o więcej, co mi szkodzi. duża część skarg może właśnie z tego wynikać. stąd taki mały procent uzasadnionych. ale część rzeczywiście może wynikać z błędu rzeczoznawcy. ale taki ranking tak naprawdę nic nie mówi. same komentarze na forum są najlepszym przykładem na to, że ludzie interpretują te same dane w odmienny sposób. np jak zinterpretować fakt, że na całej tej liście brakuje avivy? dlatego, że nie chciała się dzielić takimi informacjami i w sumie słusznie, czy nie ma więcej niż 1% udziału, w co mi się wierzyć nie chce, bo przecież cu jest na polskim rynku od wielu lat, teraz tylko nazwę zmieniło, czy może po prostu tych skarg tak mało było, że się do tego niechlubnego rankingu nie zmieściła? i właśnie dlatego takie pokazywanie danych, właściwe bez kontekstu, bez rzetelnego komentarza wydają się nie mieć większego sensu, bo nie wiadomo co mają udowodnić czy pokazać.
damiano89 / 85.221.144.* / 2009-07-08 09:29
Tak naprawdę - trzeba by sprawdzic sobie teraz np w portalu POLISOWO, jak wypadają te najmniej "problematyczne" zakłady i jeszcze koniecznie mieć dane dotyczące ilości sprzedanych polis!! i dopiero wówczas można mówić o rozsądnym wyszukiwaniu ubezpieczeń (-8 ale kto ma na to czas
jasz123 / 81.210.14.* / 2009-07-07 06:56
Najgorsze jest PZU i nue tylko pod kątem ubezpieczeń samochodowych ale też zdrowotnych.
libDir / 77.252.119.* / 2009-07-06 16:10
Czy sponsorem tego rankingu jest Libertydirect?
odszkodowanie.wordpress.com / 77.253.205.* / 2009-07-06 12:21
Uważam za bardzo korzystne, że powstają takie rankingi. Dają one ubezpieczonym pewien obraz przy kierowaniu się wyborem ubezpieczyciela. Oczywiście przy komunikacyjnym OC nie ma to większego znaczenia, ponieważ jako poszkodowani będziemy korzystać z odszkodowania z ubezpieczenia wykupionego przez sprawcę zdarzenia.
A przy kupnie ubezpieczenia OC raczej kierujemy się wysokością składki, a nie podobnymi jak ten rankingami.
Jednak dla osoby zamierzającej kupić np. autocasco u danego ubezpieczyciela, taki ranking może pomóc w wyborze.
hak / 79.191.229.* / 2009-07-06 09:05
Bijecie pianę o to kto lepszy, a kto nie. Nie to jest tu istotne, bo zawsze będą zasadne skargi, skoro każdy ubezpieczyciel ma swojego rzeczoznawcę. Pomysł z niezależnymi rzeczoznawcami, którym ubezpieczyciel będzie musiał płacić za dokonanie wyceny jest sprawdzony na zachodzie i jest bardzo dobry. Zarówno ubezpieczony, jak i ubezpieczyciel traktowany jest równo, nie zachodzi więc obawa konfliktu interesów. Oby jak najszybciej ktoś podpisał się pod stosowną ustawą.
damianpoch / 2009-07-05 23:38 / portfel
PZU - najgorsza ubezpieczalnia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HOSER / 213.158.199.* / 2009-10-20 00:39
Zgadzam się PZU to złodziejska firma. Jestem po wyadku (zderzenie ze zwierzęciem w nocy) Celowe wprowadzanie w błąd i niska wycena szkody. nigdy więcej AC w PZU. to moja opinia A jak chcesz się przekonać to płać.
Ps. PZU AC wycenia w kwocie brutto a wypłaca w netto. 22% spora różnica.
ODRADZAM Z CAŁEGO SERCA, TO DNO, POWINNI ZDYCHAĆ Z GŁODU
damianpoch / 2009-07-05 23:37 / portfel
Miałem dwa wypadki w życiu i powiem że
PZU to złodzieje
sinior / 95.160.230.* / 2009-07-05 22:25
Najgorsza jest BENEFIA - odradzam
aqa / 188.33.55.* / 2009-07-05 18:49
caly ten atrykul to jedna wielka bzdura, ktos chyba nie maial co robic to narobil sobie tabalek i wykresow i co z tego wynika? nic!
ubezpieczeniowiec / 85.232.250.* / 2009-07-05 15:15
Jeżeli piszemy o interpretacji wyników i porównujem np. ilość skarg do ilości ubezpieczonych. To w przypadku PZU gdzie podano ilość skarg, są to wartości proporcjonalne do udziału w rynku i tak zapewne będzie jeżeli odniesiemy to do innych większych towarzystw ubezpieczeniowych.
(7600 skarg * 0,64 procent skarg komunikacyjnych * 0,41 PZU udział w rynku).
No chyba, że ktoś wierzy, że istnieją jakieś nieskazitelne firmy, które zawsze i wobec wszystkich działają super rzetelnie.
gromek / 83.24.131.* / 2009-07-06 13:26
Nie warto uogólniac, tylko kazdy przypadek rozpatrywać indywidualnie. Ubezpieczyłem moją astrę w L4. Na razie nie miałem okazji ich wypróbować, ale z dostepności, obsługi klienta i ceny jestem zadowolony.
specimen / 193.34.114.* / 2009-07-07 16:24
Ciekawe czy będziesz zadowolony, jak będziesz miał szkodę i nie wypłacą Ci odszkodowania albo je znacznie zaniżą - wytedy też będziesz zadowolony?
Twoją wypowiedź można porównac do sytuacji o której wczoraj informowały media - otóż, oszust z Częstochowy wyłudził kilkanaście milionów zł od swoich klentów - Ci klienci pewnie też byli zadowoleni z obsługi obiecywanych zysków jakie miała przynieść inwestycja, dokładnie jak ty - z ceny, obsługi i dostępności - ale teraz tego żałują. Zastanów się nad tym.
gromek / 83.24.168.* / 2009-07-10 12:30
Dokładnie przeczytałem OWU, wiem na czym stoję i licze na to, że takich sytuacji nie będzie. Zanim wykupiłem polise pytałem znajomych, którzy ubezpieczyli swoje samochody w Linku i pojawiały sie pozytywne opinie, więc swego rodzaju rozpoznanie przeprowadziłem. Brat likwidował raz u nich szkode z AC - zahaczył w płot przy cofaniu - według jego relacji wszystko przebiegło szybko i bez komplikacji.
Hien / 84.75.181.* / 2009-07-05 14:43
PZU ma 31% uzasadnionych skarg, a Warta ma 48% uzasadnionych skarg. Dlaczego Pan Redaktor uznal, ze Warta jest gorsza? Czy to nie jest dla niego jasne, ze w przypadku Warty jest wieksza szansa na otrzymanie odszkodowania? Takie bledy w interpretacji wynikow nie powinny sie zdarzac!!!
ralfff123 / 141.150.210.* / 2009-07-06 04:22
48 % uzasadnionych skarg impotencie umysłowy przemawia za tym że warta wypada gorzej. Proste i logiczne jest że większy procent zasadnych skarg przemawia za tym że warta się myliła a konsument miał racje. Warta chcąc jak najmniej wypłacać świadczeń z ubezpieczeń neguje te świadczenia w jak największej możliwej ilości przypadków i tym samym 48 % uzasadnionych skarg świadczy o tym że gorzej działa niż PZU które przeważnie świadczy usługę bez potrzeby kierowania sprawy na drogę sądową . Pomyśl a potem komentuj !
JB / 2009-07-05 14:11
Zapomnieliście o najważniejszej sprawie. O ilości uzasadnionych skarg na ilość ubezpieczonych.

Dajmy na to to że są dwie firmy mające po milionie ubezpieczonych.
Na firmę A poskarżyło się 10tyś z czego 3tyś było uzasadnione.
Na firmę B poskarżyło się 2tyś z czego 1tyś uzasadnione.

Wy byście uznali firmę A za lepszą bo ma współczynnik 30% a nie 50% jak B, ale to jednak B jest lepsza bo oszukała tylko 1tyś klientów a nie 3tyś.
kaczordonald / 86.140.149.* / 2009-07-05 16:56
A w jaki sposob firma B mogla oszukac 3tys jezeli poskarzylo sie 2tys osob z czego 1tys uzasadnione?.
JB / 2009-07-05 18:38
Chodzi o to, że często jak ktośusłyszy, że wiele osób dostało kasę od firmy A jak złożyło skargę więc wiele osób bezpodstawnie sięskarży i kasy nie dostaje, w efekciewraz ze wzrostem oszustw firmy wzrasta ilość skarżących się przy czym tych bez powodu szybciej niżtych z powodem.

Najnowsze wpisy