Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ochrona konsumentów i konkurencji będzie lepsza. Premier o zmianach

Ochrona konsumentów i konkurencji będzie lepsza. Premier o zmianach

Wyświetlaj:
pppp[ / 80.254.154.* / 2015-04-13 13:17
niech ochronia nas przed prezesami spoldzielni i niech cos zrobia zeby mozna bylo z nimi wygrac!!oszukaja gdzie sie da na kosztach ogrzewanuia przez falszywe podzielniki i inne! tam jest prawdziwy problem milionow Polakow.
Waniek / 2015-04-13 13:40 / Bywalec forum
Co najśmieszniejsze to prawo jest ale tylko na papierze!!!
Waniek / 2015-04-13 13:39 / Bywalec forum
Przydało by się prawo odcinające oszustów od pieniędzy. Tylko tyle i aż tyle.

Mam dwa przykłady moja gigantyczna spółdzielnia 40 tyś spółdzielców gdzie prezes zarabia 10 tyś. I obok mała spółdzielnia 800 spółdzielców gdzie prezes zarabia 20 tyś. Co to ma być u mnie w spółdzielni budynki są nowe lub świeżo wyremontowane, a tam wyglądają jak by się miały zaraz zawalić. Ale co tam ja wiem.
Kowalski1 / 31.178.160.* / 2015-04-13 13:07
Widać, że wybory się zbliżają!!!
JJJJEEEERRRYYYYY / 77.114.218.* / 2015-04-13 13:05
LEPIEJ NIECH DA TE 5 MLN KONSUMENTOM
ctx / 5.206.255.* / 2015-04-13 12:52
Ot, właściwa skala wartości społeczeństw dla Kopacz !Polakom 5 mln złotych ,Ukraińcom 100 mln euro ,czyli ponad 400 mln złotych !
kowalski157 / 87.206.204.* / 2015-04-13 12:41
Czyli POustawiani Prezesi i krewni królików dostaną gigantyczne podwyżki.By żyło się lepiej!Ale nie wszystkim!!! Tylko Nam!!!
PREMIERA Z HBO / 31.11.154.* / 2015-04-13 12:38
SIĘ PYTAM KIEDY NASZA PREMIERA ZAMKNIE PAYPAL I INNE ÓWNA KTÓRE OKRADAJĄ LUDZIOM KONTA W BIAŁY DZIEŃ... CO ONA ZA ŚMIECI GADA POD TĄ KAMPAMNIE WYBORCZĄ KOLEGI Z WSI A PRAWDA JEST TAKA ŻE JEJ PLATFORMA ZŁODZIEJI ZROBIŁA 50 USTAW POD PIRAMIDY FINANSOWE JAK AMBER GOLD ORAZ INNĄ LEWIZNE.
JAKBY POWIEDZIAŁ FERDEK KIEPSKI NIECH SIĘ NIE KOMPROMISUJE Z TĄ OCHRONĄ PRAW
Zener / 2015-04-13 11:35
"Zabronione będzie oferowanie klientom usług finansowych, które nie odpowiadają ich potrzebom."

Pomysł bardzo ciekawy i medialnie chwytliwy, aczkolwiek niezwykle mglisty. Kto ma decydować o tym, czy jakiś produkt odpowiada moim potrzebom czy nie?

Skąd bank ma wiedzieć, czy np. ktoś potrzebuje karty kredytowej albo kredytu gotówkowego? Wydaje mi się, że to klient banku powinien wiedzieć, czy czegoś potrzebuje, czy nie.

Idąc dalej, można zabronić W OGÓLE "oferowania klientom jakichkolwiek usług i produktów, które nie odpowiadają ich potrzebom." Nie tylko bankowych.

Niech nikt mi nie oferuje czegoś, co nie odpowiada moim potrzebom. Niech rolnik na rynku nie oferuje mi pomidorów, bo dzisiaj akurat robię mizerię i pomidory nie odpowiadają moim potrzebom. Niech Audi nie zamieszcza ogłoszeń w prasie, bo mnie na Audi nie stać i w związku z tym nie odpowiada moim potrzebom. I tak dalej i tak dalej...

O ile generalnie popieram działania UOKiK i uważam, że ma duże zasługi dla konsumentów, nie jestem pewien, czy takie przepisy mają sens. Trzeba poczekać na konkretne propozycje, jak miałyby one wyglądać.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy