Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ochroniarz użyje kajdanek i gazu

Ochroniarz użyje kajdanek i gazu

Money.pl / 2008-07-31 12:11
Komentarze do wiadomości: Ochroniarz użyje kajdanek i gazu.
Wyświetlaj:
spieprzaj dziadu / 195.117.255.* / 2008-07-31 12:11
DAJCIE IM JESZCZE PARALIZATORY I TAK SIĘ ZACHOWUJĄ JAK BANDA DURNIÓW NAPAKOWANYCH
CO ZA KRAJ..... POpieprzony....
Ochroniarz / 83.8.132.* / 2009-07-01 00:23
A może tak ktoś pomyśli że to tylko dotyczy ochroniarzy z licencjami a nie karkami :)
Pajchiwo / 2008-07-31 16:41 / Tysiącznik na forum
Ale piszesz o kibicach, czy ochroniarzach?
Z mojego doświadczenia wynika, że to raczej kibice zachowują się, jakby nie posiadali mózgu...
MaKoTo / 2008-08-01 09:17
Proszę nie uogólniać! Zarówno wśród pracowników ochrony jak i wśród kibiców znajdą się jednostki, które zachowują się nie tak jak powinni...ale wypraszam sobie tezy typu: "to raczej kibice zachowują się, jakby nie posiadali mózgu..."
Tak się składa, że mózg posiadam :) i ponad to jestem kibicem LECHA POZNAŃ (Gratuluję chłopaki wczorajszego wyniku!). Chodzę na mecze, rozgrywki ekstraklasy, byliśmy też wczoraj! Na mecze przychodzą CAŁE rodziny - począwszy od małych brzdąców w pieluchach, dzieci, młodzież, dorośli, osoby w wieku podeszłym...Dopingujemy naszą drużynę, dobrze się przy tym bawimy :) I tak większość kibiców! Oczywiście znajdą się pijane, niekulturalne jednostki, które robią zamieszanie ale to najczęściej kibic pilnuje kibica... i takie zachowania się ukracane... Przykro mi, że masz takie doświadczenie...ja mam zupełnie inne!
Co do ochroniarzy- część z nich to faktycznie profesjonalna grupa ale niektórzy...tak jak pisze spieprzaj dziadu - napakowane cwaniaczki... życie! Pozdrawiam :)
Pajchiwo / 2008-08-01 14:44 / Tysiącznik na forum
O.K. - w takim razie przepraszam - oby jak najwięcej takich.
Niemniej z moich obserwacji wynika, ze nie wygląda to wcale tak rózowo jak to opisujesz - ci kibice których znam IMHO nie kwalifikują się do wpuszczenia między ludzi.
Z drugiej strony - z tego co opowiadają mi ludzie, którzy mieszkają na zachodzie - tam faktycznie chodzi się na mecze całymi rodzinami - może i u nas czas na zmiany?

Ochroniarze na stadionach praktycznie nie mogą NIC. Sam parę lat temu byłem świadkiem na meczu ŁKS-u gdzie ochrona nie mogła nic zrobić, gdy kibice wtargnęli na boisko i przerwali mecz.
A powinni móc coś zrobić w krytycznych sytuacjach prawda?
No i do takich sytuacji są właśnie mocniejsze środki.
Tylko kary są dla "pseudokibiców" za małe - powinny być na tyle dotkliwe, żeby ze strachu nigdy więcej nie powtórzył łobuz swoich wyczynów.
IMHO - powinny to być przymusowe prace w środku miasta rodzinnego (lub miejsca zamieszkania) - żeby każdy mógł sobie delikwenta dokładnie obejrzeć - to działa na psychikę i bezkarność lepiej niż bicie, czy zakuwanie w kajdanki.
Do tego jakaś grzywna tak z 10 tys - potrącana z wynagrodzenia jak alimenty i zakaz progresywny - do dożywocia) wstępu na jakiekolwiek imprezy sportowe.
Chciałbym zauważyć, ze tak naprawdę to dobrze zorganizowane to ostatnie rozwiązało by całkowicie problem...
Jakaś karta kibica, czy coś w tym stylu by wystarczyło.

Najnowsze wpisy