Forum Polityka, aktualnościKraj

Od 2010 roku zapłacimy wyższe podatki?

Od 2010 roku zapłacimy wyższe podatki?

Money.pl / 2008-03-19 14:59
Komentarze do wiadomości: Od 2010 roku zapłacimy wyższe podatki?.
Wyświetlaj:
scoroop / 2008-03-19 15:13 / portfel
oto liberal tusk obniza podatki! irlandzki cud u bram!...
mialo byc tak pieknie a bedize jak zwykle :(.
a polacy nadal sa przekonani ze socjalizm jest najlepszy :). gratuluje temu krajowi :/... odprowadzam kilkaset zlotych miesieczni na zdrowie i jak chce isc do badania krwi to i tak musze sobie te 30 zlotych zaplacic, bo zeby dostac skierowanie musze spedzic pol dnia w przychodni u lekarza rodzinnego, co wiaze sie z urlopem, wiec i tak mi sie nie oplaca. niech oddadza mi cala skladke, ubezpiecze sie prywatnie i bede chodzil gdzie bede chcial...
mycha10 / 2008-03-19 15:44 / Bywalec forum
Miałem to z moją ciężko chorą mamą.ZA jej składkę do NFZ opłaciłbym prywatne leczenie.Tak płaciłem dwa razy.Haracz dla nierobów i drugi raz prywatne badania i leczenie.Dobrze,że znalazłem uczciwego lekarza w prywatnej przychodni, który przyjeżdżał do domu razem z pielęgniarką. z państwowej chciał większą kasę.,a miał leczyc w ramach składki
Zielarz / 2008-03-19 15:03 / Uparty Gracz Giełdowy
Nie tak mialo byc Panie Donaldzie ...
Cspostrzegawczy / 2008-03-19 15:00 / Tysiącznik na forum
Powinien od razu zaakeprtowac całą propozycję PIS, a nie tak ratami.
Cspostrzegawczy / 2008-03-19 17:04 / Tysiącznik na forum
przepraszam, chyba nie jest to to samo co chciał PIS - nie jest to jasne, bo są informacje, że jednak PO chce zwiększyc podatki o 1%, a nie tak jak chciał PIS kosztem 1% z części budżetowej.
dddddd / 217.153.180.* / 2008-03-19 14:59
Złodzieje !!!!
Nie okradajcie mnie z mojego wynagrodzenia !!!
Sam zapłacę za swoje leczenie...
bubu / 2008-03-19 14:59 / Bywalec forum
Abstrahując od słuszności wprowadzenia odpłatności warto uświadomić sobie że jeżeli tak się stanie oznaczać to będzie faktyczną podwyżkę podatków: płacąc te same składki będziemy otrzymywać mniej świadczeń. Oczywiście rozkład tej podwyżki będzie zależał od tego jak będzie kształtować się zdrowie każdego z nas - Ci co nie chorują (lub nie mają nieszczęśliwych wypadków) tego nie odczują. Wyraźnie gorzej będą mieć chorowici i ofary wypadków.

Ochrona zdrowia jest wyjątkowo trudnym tematem. Jestem zwolennikiem całkowitej prywatyzacji szpitali i innych placówek służby zdrowia pod warunkem likwidacji obecnego systemu tzn. składki zdrowotnej i NFZ-tu jako płatnika dla poszczególnych jednostek. Ubezpieczenie mogłoby pozostać jako obowiązkowe (choć niechętnie) ale oferować je musiałyby prywatne zakłady ubezpieczeniowe (takie ubezpieczenia są zresztą dostępne już teraz).
Państwo powinno być gwarantem jedynie w przypadku najcięższych i przewlekłych schorzeń czyli tam gdzie ubezpieczycieli prywatni nie będą chcieli ponosić ryzyka lub też składka z tego tytułu byłaby horrendlnie wysoka oraz mieć pod sobą służby ratownicze (pogotowie).

Zdaję sobie sprawę że przejście z jednego systemu do innego jest niezwykle trudne ale wcześniej czy później obecny system zbankrutuje więc lepiej szykować się na ten moment bo może być to jedyna okazja by dokonać jego zmiany.
bubu / 2008-03-19 15:32 / Bywalec forum
widzę że trochę się już zmieniło - mamy podwyżkę wprost.
Żużu / 81.190.227.* / 2008-03-20 18:48
Ten pomysł ze zwiekszeniem podatku oceniam bardzo
krytycznie.To jest co innego niż chciał Religa. Religa chciał
to zrobić nie kosztem podatników. Jestem rozczarowany niebywałą zmianą o 180 stopni postawą Tuska.Wystarczyło,że Sandauer sprzeciwiał się wprowadzeniu rozsądnych minimalnych opłat,które wprowadza cały świat (nawet ten najbardziel socjalny sytem Szwedzki)by całkowicie zmienić front i koszty przerzucać na innych nie pytając ich o zdanie. Dlaczego my wszyscy podatnicy mamy składać się na niewydajny
system i na zaspokojenie pazernych żądań jednej grupy
pracowniczej,którzy jeżdżą Mercedesami i chcą zarabiać 9-ciokrotną średnia krajową. To jest niehumanitarne,żeby
w celu zaspokojenia tych apetytów siegać do kieszeni emerytów. Ja przez 46 lat pracy płaciłem podatki i teraz
zamiast być zwolnionym od płacenia podatków jestem nim obciążany w wiekszym stopniu niż inne grupy i jeszcze są zakusy na dalsze zwiększenie. To większe obciążenie polega na tym,jesteśmy tą grupą,którą ZUS bez skrupułów
obciążą podatkiem. W grupach pracowniczych składkę płaci przedsiębiorca.Nie płacą w ogóle Krusy i szara strefa.
Jako emeryt zamiast być obciążanym składką zdrowotną zdecydowanie wolałbym ponosić drobne opłaty np. 4,- zł. za wizytę u lekarza i pokrywać wydatki za wyżywienie w czasie
pobytu w szpitalu( wtedy nie ponoszę kosztów wyżywienia w domu).
Żużu.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy