Forum Polityka, aktualnościKraj

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Wyświetlaj:
meniiia / 46.112.60.* / 2011-09-17 10:19
ja rowniez jestem z roku 96 i ze sie wyraze szlak mnie trafil!
nie dosc ze WSZYSTKIE nowe ksiazki to jeszcze jakies inne testy. nasz rocznik to jakies kroliki doswiadczalne bo na nas wszystko testuja. jak nie takie lektury to inne rzeczy!
ciekawe jakby oni takie pisali chyba by sie posrali!
tez mam tzn. mialam wybrane liceum ale juz moge sie z nim porzegnac bo i tak sie nie dostane.
pozdrowienia dla wszystkich poszkodowanych z 96 roku :|
królik_doświadczalny / 2011-09-19 11:55
też byłam królikiem doświadczalnym, tyle że z rocznika 86, pierwsi gimnazjaliści i nowi maturzyści, widocznie ten system był błędny, skoro szykują znów genialne zmiany, które kolejni też będą zmieniać, zamiast wprowadzać poprawki w systemie nauczania, to zmieniają system oceny umiejętności i wiedzy, której od lat uczymy się w ten sam sposób, mało efektywnie...
ANONYMOUSE / 77.253.49.* / 2011-09-13 19:30
POWIEM TYLE. JEDNA WIELKA ŻENADA !! PO CO TO WSZYSTKO JA SIE PYTAM??
Naaataaaliaaa / 83.28.74.* / 2011-09-12 12:36
Masakra jakaś z tym nowym egzaminem, bardzo się go boję, zwłaszcza, że niestety nie jestem jakąś super dobrą uczennicą; co prawda najgorszą również, nie.. i tak się obawiam.. przedmioty ścisłe to dla mnie czarna magia, ale ja nie chcę do zawodówki ;( Tak strasznie się martwię :( w dodatku na chwilę obecną jestem z tym wszystkim sama i nie wiem jak sobie radzić :( miałam wybrane fajne liceum, ale te testy zapewne nie pozwolą mi do niego się dostać :(
z_rocznika_96 / 91.192.146.* / 2011-09-10 22:42
Ja sama jestem z rocznika 96 i jestem po prostu w szoku. O tym że progi punktowe się obniżą możemy tylko pomarzyć bo tak jak ktoś to już wcześniej zauważył będzie więcej punktów na testach. Nikt z nas nie wie jak takie testy będą wyglądały. Niektóre gimnazja (w nich moje) dostały po kilkanaście dodatkowych godzin ponadplanowych które są obowiązkowe (przynajmniej tak nam powiedziano) ale nie ma na nie miejsca w naszym planie lekcji. Teraz kończymy lekcje np. o godz. 15.20 a po tych dodatkowych godzinach będziemy kończyć o 17.00. Mój kolega w szkole dobrze zauważył że jeżeli będziemy tak późno przychodzili do domu to kiedy mamy się nauczyć na ten następny dzień na jakieś kartkówki lub sprawdziany. Ja jestem dobrym uczniem ale nie dam rady uczyć się w taki sposób. Niektórzy nauczyciele jak na złość zadają nam tyle z dnia na dzień że trudno się z tym uporać w jeden wieczór. Nie rozumiem co nie pasowało in w tych starych testach?? Były tyle czasu i było dobrze a teraz nagle muszą wszystko zmieniać. PO CO??
RAR / 83.25.213.* / 2011-09-07 19:07
Tragedia ;(( Dzieci w szkole nie potrafią rozwiązać normalnych testów kompetencji , a co dopiero jakieś wymyślanie he he;D
Gosia ;*** / 77.115.138.* / 2011-09-06 20:14
ŻEGNAJ PANI HALL!!!!!!!!!!!!
Gosia ;*** / 77.115.138.* / 2011-09-06 20:13
Ciekawa czy pani minister też tyle się uczyła i czy też zdawała tyle egzaminów ; a może wszystkie te egzaminy za jajka pozdawała. Jeszcze troche i pani nie będzie ministrem, bo jakaś sprawiedliwość jest na tym świecie. Ciekawa czy pani minister wie ile to jest 2*2.
Gosia ;))) Żegnamy panią Hall..
OnaLubiFrugo / 77.113.4.* / 2011-09-06 16:14
Jak tak będzie dalej to młodzież nie bedzie miała wgl ochoty do nauki ... POMYŚLĄ SOBIE : '' A po co mam SIę uczyć jak i tak nie dam rady na teście '' !! ZOBACZYMY czy wtedy Pani Hall będzie zadowolona... ; /
OnaLubiFrugo / 77.113.4.* / 2011-09-06 16:09
Te całe testy to jest Porażka ... ! Cały czas na nas coś testują .. ;/ Rocznik '96 zawsze pokrzywdzony .. Jak nie książki , to te testy . Ja Osobiście boje się tych testów i boje się że nie zdoła uzbierać sumy punktów których potrzebuje żeby dostać się do LO. ! :( A jeszcze dowalają nam teraz w 3 gimnazjum tyle lekcji .. Od samego początku codziennie 9 lekcji 16.30 dopiero w domu jestem , jeszcze tyle zadane ... Czasem nawet nie ma czasu porozmawiać z kimś ... Nauczyciele mówią nam że nie mają pojęcia co będzie na tych testach , książek pomocnych dla nas też nie ma ... Na internecie też nic ... ! Będzie tak że większość Gimnazjalistów nie pozdaje i będą siedzieć w gimnazjum nie wiadomo ile czasu ... Bo Pani minister się zmian zachciało .. ! ;/ POWODZENIA rocznikowi '96 !
uczennica / 83.24.217.* / 2011-09-06 16:07
To niesprawiedliwe, zawsze 96 jest poszkodowany:)
mika / 83.17.252.* / 2011-09-04 09:29
plus to tego będą zdawać nowa maturę która wchodzi od 2015 roku.
Universe / 188.146.171.* / 2011-09-03 15:42
Ministerstwo chce podobno dogonić UE. To śmieszne. Jesli chcą ją dogonić, to niech lepiej drogi budują, a nam dadzą spokój. Jestem z '96 i szczerze, czuję się jak królik doświadczalny. Uważam że nasza "szanowna" pani minister ma głęboko w swoich zacnych czterech literach to, ilu uczniów zda, a ilu nie. A może nawet o to im chodziło, by już na starcie wyeliminować z gry najsłabszych i nie dać im szansy dostania się do wymarzonej szkoły? Przez tyle lat cały czas egzamin wyglądał tak samo i było dobrze, oblewali go tylko ci, którzy naukę mieli gdzieś. Teraz nawet ci, którzy zakuwają całymi dniami, będą skazani na porażkę.
anka_My,rocznik 96- króliki doświadczalne / 79.163.124.* / 2011-09-02 18:09
Kadra nauczycieli w szkołach nie jest wykształcona odpowiednio. My rocznik 96 jesteśmy nazywani królikami doswiadczlnymi, nawet przez nauczycieli. Nawet przez rok nie da się nadrobic tylu zaległości które mamy. NIektorzy leżą z przedmiotów które w tym momęcie są wyodrębnione. Nie wiem czy oni nie zdają sobie sprawy z tego, że my nie jesteśmy wystarczająco dobrze przygotowywani to tyvh egzaminów. Nauczyciele nie mają zielonego pojęcia jak będą wyglądały egzaminy. Nagle zaczynają dokładć kolejne godziny lekcyjne, wmawiając nam, że to dla naszego dobra. Ale to nie prawda. Mam wielki problem dotyczący tych egzaminów. Nie rozumiem pani minister, ona nie rozumie nas. Nawet najlepszi sobie z tymi egzaminami nie poradzą. Chcą z nas zrobić Aistain-ów , którymi nigdy nie będziemy. My rocznik 96, nie załamujmy się. Jeśli chcą niech robią taki egzamin. Jak pójdzie nam źle szkoły obniżą poziom punktowy/procentowy i wtedy myślę, że dostaniemy się do tej NASZEJ wymarzonej szkoły. Pozdrawiam rocznik 96 trzymajcie się, damy radę (:
Seboll18 / 31.61.128.* / 2011-09-01 20:35
powiem krótko chcą z nas zrobić głąbów.. a w przyszłosci zebysmy byli do łopaty a nie na stanowisku prezesa np. banku firmy !!!!!!
pyska / 178.42.16.* / 2011-09-01 15:06
jak dla mnie jak zobaczą jak słabo nampójdą to szkoły zmniejszą progi, tzn ilośc punktówod których przyjmują. dzisiaj u nas na rozpoczeciu stwierdzono, że 'nie chcą oni znów widzieć , ze tak słabo posżły nam sprawdziany jak w zeszłym roku rocznikowi 95 i my mamy napisać go bardzo dobrze" ciekawe... teraz napewno nie pójdzie nam dobrze. rocznik 96 jak zwykle testowny ;/

Najnowsze wpisy